forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 suradnja stypic-torghal

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Torghal Posted - 01/10/2012 : 16:32:49
Stypic i ja smo zapoceli zajednicku suradnju pa evo prvih 9 tabli kao najava tog projekta.Ovo je sam uvod u strip tako da se o radnji moze malo doznat ali moze se ako nista drugo vidit odlican crtez...eto nadam se da ce vam se svidit.
Tabla br.1

Tabla br.2

Tabla br.3

Tabla br.4

Tabla br.5

Tabla br.6

Tabla br.7

Tabla br.8

Tabla br.9




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Nicko Posted - 19/10/2017 : 20:43:19
quote:
Originally posted by D.J.

Hvala na komentaru Nicko. Mislim da je sve sto si napisao dio Well-Beejevog stila, znaci on je to namjerno takvo napravio, linije, boju, sve.



Ma ne moraš mi se zahvaljivati, D.J. jer sam više kudio nego hvalio. Možda bih ipak trebao prvo pogledati cijeli strip, a tek onda dati neki komentar i mišljenje, pa sorry ako sam bio malo preoštar. Nadam se i da se Well-Bee neće ljutiti, a i nisam ti ja tu neka uvažena faca do čijeg bi mišljenja on trebao držati i "pasti u trans" zbog toga.
Kad pročitam strip, javim se ponovno s potpunijom slikom.
D.J. Posted - 19/10/2017 : 20:18:18
Hvala na komentaru Nicko. Mislim da je sve sto si napisao dio Well-Beejevog stila, znaci on je to namjerno takvo napravio, linije, boju, sve.
Nicko Posted - 19/10/2017 : 10:38:31
Thanks, D.J.! Pretpostavljao sam da bi to moglo biti, no nemam strip pa sam (kako sam rekao u postu) komentirao samo na temelju ove tri objavljene table. Ipak, prema mom skromnom mišljenju, opet na temelju samo ove tri table, i dalje je uočljivo da crtač još uvijek "barata" s prevelikim brojem linija koje "trče" amo-tamo i djeluju načrčkano. Možda bi se to moglo nazvati stilom, ne znam, no gledajući slikarski a istovremeno i grafički, crteži djeluju više skicirano, nego nacrtano (više su priprema za daljnju studiju, nego dovršeni uradci). Prof. Đuro Seder (slikar, bivši profesor i dekan ALU Zagreb) bi ovdje vjerojatno preporučio da crtač crta drugom rukom - dakle, ako je dešnjak, neka jedno vrijeme radi lijevom rukom dok ne smiri ruku i ne postigne sigurnost u potezu. Boja je tonalitetno usklađena, ali su kontrasti slabi (svjetlo-sjena) pa su kadrovi prigušeni i nedovoljno istaknuti. Evo, molim, ne bih želio da se itko uvrijedi, samo primjećujem ono što vidim iz svoje perspektive. S druge strane, možda je sve samo stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja.
D.J. Posted - 19/10/2017 : 07:52:26
quote:
Originally posted by Nicko

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by culture vulture

Steta sto se ne moze prolistati bar malo...


Evo naslovnice i nekoliko stranica, onako da se ne spojla previse. Inace, ima i "ludi" Well-Beejev variant cover, koji je zamalo bio glavni, a kojeg cemo vam pokazati kad se malo vise priblizimo premijeri knjige.

Entropy Vol.2: Neus
Prica: Davor Radoja
Crtez i naslovnica: Well-Bee
Izdavac: Epicenter Comics


Izlazi 16.8.2017. Premijera na Comic-Conu 19.7.2017.

















Tri table, tri različita stila. Prva je pastelna, druga je crtačka, a treća kombinacija dva stila. Dakako, treba imati cijeli strip radi ispravnijeg i boljeg dojma, no na temelju ove tri table (i samo ove tri table) osjeća se još uvijek prisutno stilsko lutanje. Kao da se crtač "bori" između slikarskog i grafičko-crtačkog stila pa još nije siguran za kojeg da se opredjeli. Potencijal je tu, talenta ima, treba još zrelosti da se to iskristalizira.


Nico, sve tri table su iz razlicitog dijela stripa tako da je to sa namjerom nacrtano stlski drugacije. Ako te zanima, imas strip u Stripovima na kvadrat u Zagrebu pa mozes pogledati.
Nicko Posted - 19/10/2017 : 00:17:27
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by culture vulture

Steta sto se ne moze prolistati bar malo...


Evo naslovnice i nekoliko stranica, onako da se ne spojla previse. Inace, ima i "ludi" Well-Beejev variant cover, koji je zamalo bio glavni, a kojeg cemo vam pokazati kad se malo vise priblizimo premijeri knjige.

Entropy Vol.2: Neus
Prica: Davor Radoja
Crtez i naslovnica: Well-Bee
Izdavac: Epicenter Comics


Izlazi 16.8.2017. Premijera na Comic-Conu 19.7.2017.

















Tri table, tri različita stila. Prva je pastelna, druga je crtačka, a treća kombinacija dva stila. Dakako, treba imati cijeli strip radi ispravnijeg i boljeg dojma, no na temelju ove tri table (i samo ove tri table) osjeća se još uvijek prisutno stilsko lutanje. Kao da se crtač "bori" između slikarskog i grafičko-crtačkog stila pa još nije siguran za kojeg da se opredjeli. Potencijal je tu, talenta ima, treba još zrelosti da se to iskristalizira.
Tata i sin Posted - 29/07/2017 : 10:07:05
Well-bee je sjajan umetnik! Svetski a naš!
Bio prihvaćen od većine u domaćem dvorištu ili ne, bitno da je prepoznat od strane pravih ljudi u svetu. Veliki je prestiž svakom domaćem autoru da se njegov rad nađe na jednom ovakvom glamuroznom štandu i to je samo po sebi već za mnoge nedostižan uspeh.

Sve ovo izgleda jako lepo i impresivno. Izdanja su vrhunska.

Čestitke celoj ekipi i mnogo sreće u daljem radu.
D.J. Posted - 29/07/2017 : 08:50:30
quote:
Originally posted by legaz

Najžalosnije je što mnogi ne shvataju koliko je Entropija odličan strip. Broj dva sa još boljim crtežom nego prvi broj.


A znas kako je, najteze je biti prihvacen u svome dvoristu.
Well-Bee si je sad izbrusio stil do kraja! Moderan je i ekspresivan, kompletan umjetnik. Sa takvim telentom, umijecem i radnim fokusom kakvog sad ima mislim da ga nista ne moze zaustaviti. Jako sam ponosan na njega.
legaz Posted - 29/07/2017 : 08:08:55
Najžalosnije je što mnogi ne shvataju koliko je Entropija odličan strip. Broj dva sa još boljim crtežom nego prvi broj.
D.J. Posted - 29/07/2017 : 02:27:05
3-D papirni kolaz Zagor poklon od Jessey




Jessey radi i 3-D kolaz Well-Beeyeve variant naslovnice Entropy 2




D.J. Posted - 29/07/2017 : 02:26:35
Well-Bee i sretni izdavac sa crtezima Zagora i vikinga. Covjek izmislja likove svaku minutu.


Nasa stripovska ponuda:




D.J. Posted - 29/07/2017 : 02:25:43
Well-Bee je bio moj gost na Comic-Con International prosli tjedan. Bilo nam je super! Evo nekoliko slika iz naseg bootha:

Nas novi banner za Comic-Con 2017!


Well-Bee skecira Dylan Doga.




Well-Bee skecira nekog novog lika.


D.J. Posted - 29/07/2017 : 01:52:05
A ovdje je i druga verzija naslovnice za Entropy Vol.2: Neus. Moje kod ime za nju kad govorim s Well-Beejem je "Picasso".
Inace i ovu i prvu verziju naslovnice moci cete uskoro nabaviti u SNK-u. Najvjerovatnije u slijedecih 7-14 dana. A poslao sam i jos nekoliko primjeraka Entropy Vol. 1: Tamara.


PijaniPatak Posted - 25/05/2017 : 17:49:22
Ja tek trebam i broj jedan uzeti :) obavezno zgrabim oba cim dvojka izadje
Tata i sin Posted - 25/05/2017 : 15:18:47
Prvi utisak sjajan. Table odlično izgledaju i tema se čini vrlo zanimljiva. Čestitke celoj ekipi na završenom drugom broju.
D.J. Posted - 25/05/2017 : 10:05:58
quote:
Originally posted by culture vulture

Steta sto se ne moze prolistati bar malo...


Evo naslovnice i nekoliko stranica, onako da se ne spojla previse. Inace, ima i "ludi" Well-Beejev variant cover, koji je zamalo bio glavni, a kojeg cemo vam pokazati kad se malo vise priblizimo premijeri knjige.

Entropy Vol.2: Neus
Prica: Davor Radoja
Crtez i naslovnica: Well-Bee
Izdavac: Epicenter Comics


Izlazi 16.8.2017. Premijera na Comic-Conu 19.7.2017.













culture vulture Posted - 24/05/2017 : 22:26:51
Steta sto se ne moze prolistati bar malo...
kriticni Posted - 24/05/2017 : 21:19:32
Cestitke momcovi
stypic Posted - 24/05/2017 : 18:47:31
https://previewsworld.com/Catalog/JUN171698#.WSWnOegTR00.facebook
stypic Posted - 26/04/2017 : 18:19:52
Entropy 2 - NEUS je gotov i izlazi ovog leta.

Ovo je oficijalni tizer za strip, naslovnice uskoro kao i preview.

stypic Posted - 14/02/2016 : 20:28:55
Entropy Vol. 2 - NEUS, Davor Radoja, Well-Bee



stypic Posted - 06/02/2016 : 08:22:54
Da osvezimo temu. I ako mi je Davor odavno dostavio scenario za drugi deo, zbog privatnih obaveza nisam mogao ranije da krenem sa radom. U svakom slucaju bitno je da se prica nastavlja. Entropy 2 - NEUS.

D.J. Posted - 04/11/2014 : 22:14:15
Nekoliko afterhours slika naseg bootha s Entropyijem (i Davorovim Miracleom) s Comikaze Expoa od proslog vikenda:






Inace strip se moze kupiti u Hrvatskoj od Davora i u SNK, a u Srbiji od Legaza.
Sto je zanimljivo, nitko tko je uzeo taj strip u ruke nije ostao ravnodusan. Neki su mi rekli da je ovo najkvalitetnije napravljen strip od strane indy pablishera koji su vidjeli, a ja njima da je i daleko kvalititniji i od Marvela i DC-ija koji stampaju na losem papiru. Skromnost mi je katkad vrlina! (Ali zasto lagati.)
D.J. Posted - 03/11/2014 : 22:12:04
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by D.J.

Wow! Super je i ova! Tek sad mi je pokazujes!


Ja san na nju potpuno zaboravia,da nije kompjuter riknija ne bi je se ni sitia.Velibor je reka da je ovo samo "skica".Ocito on i ja imamo razlicito tumacenje rijeci "skica".


Haha! Bas tako, ovisi tko radi skicu!
Torghal Posted - 03/11/2014 : 21:58:04
quote:
Originally posted by D.J.

Wow! Super je i ova! Tek sad mi je pokazujes!


Ja san na nju potpuno zaboravia,da nije kompjuter riknija ne bi je se ni sitia.Velibor je reka da je ovo samo "skica".Ocito on i ja imamo razlicito tumacenje rijeci "skica".
D.J. Posted - 03/11/2014 : 21:49:43
Wow! Super je i ova! Tek sad mi je pokazujes!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000