forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 38 - Emil, detektiv

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/10/2017 : 23:12:30


S osam godina, Emil Škrinjarić je i nehotice postao junak. Zatim su to svi zaboravili, samo on nije mogao ... Četrdeset godina poslije u život mu se vraća epizoda koja ga je učinila junakom, ali ovaj put je sve drukčije: žrtve nisu žrtve, kriminalci nisu kriminalci, junaci su ostarjeli, svijet se promijenio, a s njim i prošlost.

EMIL, DETEKTIV suvremena je kriminalistička priča Darka Macana, nastala kao posveta dječjem klasiku Ericha Kästnera, koju je sivilom i sjenama majstorski oživio Franjo Anžlovar.

Orka 38 • Emil, detektiv • 64 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Franjo Anžlovar • • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 50 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-38-emil-detektiv/466/
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 23/09/2023 : 18:14:24
Prošlo ispod radara ali skroz ok strip..nakon 40 godina nalazimo sve
sudionike događaja, ali u bitno drukcijim okolnostima. Što bi se reklo - svi su loše ostarili.
Strip ima dobru, noir atmosferu i posebno danas kad pada kiša još je bolji doživljaj kod čitanja. Palac gore.
Combatrock Posted - 19/01/2018 : 21:49:52
Asfalt, uniforme, hermeticno i snazno. Bum, bum koma.
Deers Posted - 23/12/2017 : 18:42:04
Svidio mi se. I likovi i priča i crtež. Zapravo me crtež posebno iznenadio - neobičan ali odgovarajući i potpuno dopadljiv. Likovi su većinom dobri i jako uvjerljivi osim pokoje čudne situacije. Ovo djelo funkcionira i kao posveta Kästernu i kao surovi nastavak jednog dječjeg romana.
pcoro Posted - 07/12/2017 : 21:18:29
Ja sam pročitao i nema neke veze sa knjigom, osim što se glavni junak zove Emil i što je kao dječak jednom zaustavio lopova. Priča je nevesela i socijalno osviještena i malo pati od Macanovih manirizama ali meni je bila ok. Paše mi Macanov pesimizam s nadom, a malo me smeta što u Macanovim stripovima likovi nepogrešivo progovaraju glasom svoga tvorca... nikako da mu se dese taj neki lik koji je sav svoj.
Dwayne_Looney Posted - 07/12/2017 : 11:32:15
Ovako na prvu, ne znam zašto bi knjiga imala veze sa stripom pa da bi ju valjalo pročitati? Koliko mogu zaključiti slučaj nije sličan Larcenetovom "Brodeckovom izvještaju" koji je rađen na temelju knjige istovjetnog autora.
U ovom slučaju strip se zove "Emil, detektiv" a knjiga "Emil i detektivi" i čini se kako je naziv čisto posveta autoru knjige i da strip možda ima sličnu ideju. Dakle, strip nije neka adaptacija knjige već posveta istoj.

Volio bih da Markos kaže koju.
Deers Posted - 07/12/2017 : 11:17:32
Kakav je zaključak, preporučate da se knjiga prije pročita? Prošlo je previše vremena od onda da bih se sjećao detalja i likova.
Shaner Posted - 06/12/2017 : 16:12:06
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by Markos

Ne, nikad nije dovršen u klupskoj reviji.



Onda si premijerno objavio domaći strip! A šutiš k'o pizda! :-)



Jos je meni rekao da je vec objavljen u Strip reviji. Sram ga je priznat.

Shuckey Posted - 06/12/2017 : 15:15:39
quote:
Originally posted by Markos

Ne, nikad nije dovršen u klupskoj reviji.



Onda si premijerno objavio domaći strip! A šutiš k'o pizda! :-)
Markos Posted - 06/12/2017 : 15:12:14
Ne, nikad nije dovršen u klupskoj reviji.
Shuckey Posted - 06/12/2017 : 15:04:47
Moram još jednom pročitati nakon što (ponovo?) pročitam Kaestnerovu knjigu. Nakon prvog čitanja sam se sklupčao i nemirno spavao. Blast je kamilica prema ovom bespoštednom šutiranju u jaja. Čak i Anžlovara mogu podnijeti u tom kontekstu. :-)

Je li cijeli album serijaliziran u klupskoj Strip reviji? Mislim da mi fali broj 15 u kojem je zadnji put objavljen Emil pa ne znam.
vukozec Posted - 21/10/2017 : 13:21:18
quote:
Originally posted by Markos

ali ovaj put je sve drukčije: žrtve nisu žrtve, kriminalci nisu kriminalci, junaci su ostarjeli, svijet se promijenio, a s njim i prošlost.



Emil, detektiv: Povratak mračnog viteza ;)
ivanl Posted - 21/10/2017 : 03:49:57
Macan je to sigurno dobro ispricao...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000