forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mercurio Loi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 05/06/2016 : 15:49:10
Mercurio Loi je serijal kojeg je stvorio scenarist Alessandro Bilotta. Temeljen je na priči objavljenoj u 28. broju Bonelli serijala "Le Storie" (Jedno doba, jedna PRIČA).
Glavni lik je fakultetski profesor u doba papinskog Rima, oko 1825. godine, vremenu punom intriga, zavjera i političkih previranja.
Serijal je u boji a u Italiji je izlazio od 5. mjeseca 2017. pa do 3. mjeseca 2019. godine. Ukupno je objavljeno 16 epizoda redovne serije plus "nulti broj" u Le Storiama.

Alessandro Bilotta i njegov Mercurio Loi apsolutni su miljenici talijanske kritike, evo dosad osvojenih nagrada:

2017 - Nagrada "U Giancu" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Attilio Micheluzzi" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Attilio Micheluzzi" - najbolji realistični serijal
2018 - Nagrada "ANAFI" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Carlo Boscarato" - najbolji talijanski scenarist
2018 - Nagrada "Gran Guinigi" - najbolji serijal
2019 - Nagrada "Attilio Micheluzzi" - najbolji talijanski serijal

Serijal kod nas objavljuje izdavačka kuća Čarobna knjiga.



Mercurio Loi - facebook

Mercurio Loi - Sergio Bonelli Editore
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 18/04/2021 : 21:50:51
Ja sam čitao serijal, a nisam nulti broj i išlo je to. Prva epizoda mi je konfuzna, kao da sam propustio stotinu brojeva, a ne jedan ali mislim da je to i do scenarija.

Inače, ta teorija da je strip zbog velikog uspjeha nulte epizode postao serijal mi ne drži vodu. Tko god je pročitao ijednu epizodu ML zna da tu nema materijala za neku veliku prodaju, ta prva epizoda je mogla bit superuspješna samo ako se DRAMATIČNO razlikovala od ostatka serijala koji čine filozofske epizode di se pono priča i, khm.. filozofira, a to, koliko ja znam nikad nije mamilo publiku na kioske.

Vjerovatno je Bilota već planirao serijal, vjerovatno se epizoda prodala u sličnoj nakladi kao i ostale i vjerovatno je Bilota onda zatrpao redakciju lasžnim pohvalama čitatelja et viola! .. imamo serijal!
going going Posted - 18/04/2021 : 21:37:11
quote:
Originally posted by knauso

Da li treba prvo procitati nulti deo ili se krece od keca?



Nisam do sad čitao Merkurio Loia (ali nameravam!). Nulti broj je izasao u okviru serijala Jedno doba, jedna priča (Le Storie) i zbog velikog uspeha, strip je postao serijal. Mislim da treba prvo pročitati nulti pa prvi broj.
knauso Posted - 18/04/2021 : 20:18:29
Da li treba prvo procitati nulti deo ili se krece od keca?
kublay Posted - 08/06/2020 : 21:12:31
Pročitao večeras.
od šeste knjige priče više nisu "svaka za sebe", već predstavljaju jednu dužu, finalnu priču. Ovaj završni deo je dosta mračniji od prvog dela. Humor ustupa mesto tragičnijim događajima. Ono što ostaje isto je Bilotino filozofiranje, scene se brzo smenjuju, tu je gomila pitanja na koja se nude različiti odgovori (često suprotni), opet se ostavlja čitaocima da sami izaberu odogovor na to "šta se dogodilo na kraju".
Poslednje dve priče su na temu "ljubav" (15) i "smrt" (16).
Možemo li zaista provesti ceo život u šetnji bez nekog posebnog cilja ili ipak sve ima kraj? Treba li da izaberemo neki ozbiljan cilj u životu, za koji bismo bili spremni da ubijemo i da budemo ubijeni?
Serijal definitivno zahteva da se pročita (prelista) više puta, da bi se uhvatile sve niti priče.
Ono što je sigurno je da je Merkurio mrtav (ili možda nije... na kog Merkurija se misli...) i to da ima svog naslednika (ili ga možda nema...). Neka čitaoci zaključe sami.
solar Posted - 05/06/2020 : 13:20:25
quote:
Originally posted by Melusine

NOVE AVANTURE MERKURIJA LOIJA



Format 14,5 x 20,5 cm
Povez Tvrd
Broj strana 192
Štampa Kolor
Serijal Riznica Bonelli SERIJAL
Junak Merkurio Loi


Na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE po ceni od 940 dinara

Merkurio Loi je mnogo šta: profesor, ljubavnik, filozof... ali pre svega je znatiželjna osoba. Ta ga znatiželja neizbežno dovodi u neobične i opasne situacije. Njegove beskrajne šetnje papskim Rimom 19. veka često se završavaju tako što se on uplete u mračne poslove nekog od brojnih tajnih društava...

U knjizi koja je pred vama nalaze se sledeće epizode serijala:
15. Zdravo, srce
16. Smrt Merkurija Loija

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Loi%208.pdf

„MERKURIO LOI 8“ je na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od ¬940 dinara, od petka, 5. juna, do petka, 12. juna. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.


going going Posted - 26/05/2020 : 00:39:31
Moram konacno da nabavim nulti broj i prve dve knjige.
Poli Posted - 25/05/2020 : 22:57:36

Odlicno!

Serijal me zapravo veoma prijatno iznenadio koliko sam mislio ocekivao da je blesav.


solar Posted - 25/05/2020 : 19:54:58
quote:
Originally posted by verab

stiže nam i zadnji Merkurio Loi



monco1965 Posted - 16/05/2020 : 09:06:00
Od prvih pet knjiga koje sam pročitao najviše su me se dojmile epizoda sa škembićima i Šetnja po Rimu. U potonjoj me oduševilo kad sam na pola epizode shvatio na koji je odličan način Bilotta iskoristio jedinstvenost stripa kao medija.
Za neke kasnije epizode imam osjećaj da nisam pohvatao značenje svih detalja kojima vrve pa se nadam da ću to ispraviti drugim čitanjem kad se serijal kompletira.
djuna Posted - 16/05/2020 : 08:49:14
Za mene je ovo nešto najbolje što sam čitao, u par prethodnih godina, od Bonelija. Kako odmiču brojevi priče su sve bolje i bolje, pa se nadam da me finale neće razočarati.
zlatan bihac Posted - 24/03/2020 : 17:22:15
bravo za sedmicu...jos jedna knjiga i gotovo...bas jucer procitao nulti broj, iz le storia..nije lose..moze se citati...sad treba sacekati da se malo ova situacija smiri, taman i da osma knjiga izadje, pa uzeti i njih..
solar Posted - 24/03/2020 : 15:52:46
quote:
Originally posted by Melusine

MERKURIO LOI PONOVO U AKCIJI!


Na Letećem startu po ceni od 940 dinara


Merkurio Loi je mnogo šta: profesor, ljubavnik, filozof... ali pre svega je znatiželjna osoba. Ta ga znatiželja neizbežno dovodi u neobične i opasne situacije. Njegove beskrajne šetnje papskim Rimom 19. veka često se završavaju tako što se on uplete u mračne poslove nekog od brojnih tajnih društava...


Format: 14,5x20,5
Br. str.: 192


U knjizi koja je pred vama nalaze sesledeće epizode serijala:
13. Kad padne noć
14. Žmurke

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/loi_isssu

„MERKURIO LOI 7“ je na Letećem startu u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 25. marta, do subote, 28. marta. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.

Striparnica „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i Klub čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu zatvoreni su zbog trenutne situacije.


going going Posted - 04/03/2020 : 22:26:11
Da, ovo je sigurno greska.

Evo najnovijeg Merkuria. https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/merkurio-loi-merlo-cark-6-krug-najinteligentnijih-nedelja-kao-sve-druge/36913/0/
Izasao je 26.02.2020.
Dwayne_Looney Posted - 03/03/2020 : 18:27:47
quote:
Originally posted by delboj

Pa nije nigdje najavljeno, mislim da je to samo u pripremi, eventualno da izlazli ove sedmice.



I meni je najlogičnije da su tu nešto zafrknuli pa preskočili onu rubriku "U pripremi". Kako god, dobro da već razmišljaju o sedmici, nek što prije privedu serijal kraju (da vidim o čemu se radi, zašto je specifičan i nije za svakoga itd.)
delboj Posted - 03/03/2020 : 17:06:40
Pa nije nigdje najavljeno, mislim da je to samo u pripremi, eventualno da izlazli ove sedmice.
Dwayne_Looney Posted - 03/03/2020 : 16:12:43
Zar je već izašla sedmica, predzadnji integral?

https://carobnaknjiga.rs/merkurio-loi-7

Mislim, vidim ali pitam, nekako je prebrzo nakon 6-ice koja se dugo pripremala i "ispod radara".
zlatan bihac Posted - 19/02/2020 : 15:44:35
malo su duze ove pripreme u zadnje vrijeme...dokaz za to je i riznica boneli 9... prije je 20-ak dana nakon najave izaslo...sad to duze traje...
Dwayne_Looney Posted - 19/02/2020 : 00:08:47
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by jagodanbg







Ovo je još "u pripremi"?
zlatan bihac Posted - 22/01/2020 : 09:52:36
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by zlatan bihac

kao da je CK malo povukla rucnu kad je ovaj serijal u pitanju...ostale su jos tri knjige do kraja serijala, i nakon sto su ekspresno objavili ricciardija, ocekivao sam i da ce mercuria rijesiti 3-4 mjeseca...mora da je skladiste popunjeno pa se ipak malo usporilo...



Evo dan posto si napisao da im je preostalo samo jos 3 knjige, odmah dosla najava za novu knjigu!


nedavno su bili objavili da neke serijale prestaju izdavati...dobro, mercurio nije medju njima, ali mi se nekako cini da je na rubu negdje, jer imam osjecaj da i nije medju popularnijim serijalima...sad sa ovom najavom je ipak sigurnije da cemo ubrzo dobiti i cijeli serijal...
solar Posted - 21/01/2020 : 21:19:13
Ma uzet ću gotovo sigurno, ali ne želim se žuriti.
Sarghan Posted - 21/01/2020 : 21:18:08
quote:
Originally posted by solar

Ne događa mi se tako često da imam potrebu ponovo pročitati neki strip ali evo prošlo je par dana i nešto me grebe iznutra da opet uzmem "Početak" i pogledam što je tu sve Bilotta pokušao ispričati.



Ako planiraš uzimati još za probu, uzmi barem prve dvije ČK knjige. Isto sam imao sličan dojam, ali me baš 4. epizoda osvojila za dalje.
solar Posted - 21/01/2020 : 21:13:08
Ne događa mi se tako često da imam potrebu ponovo pročitati neki strip ali evo prošlo je par dana i nešto me grebe iznutra da opet uzmem "Početak" i pogledam što je tu sve Bilotta pokušao ispričati.
going going Posted - 21/01/2020 : 21:05:55
quote:
Originally posted by zlatan bihac

kao da je CK malo povukla rucnu kad je ovaj serijal u pitanju...ostale su jos tri knjige do kraja serijala, i nakon sto su ekspresno objavili ricciardija, ocekivao sam i da ce mercuria rijesiti 3-4 mjeseca...mora da je skladiste popunjeno pa se ipak malo usporilo...



Evo dan posto si napisao da im je preostalo samo jos 3 knjige, odmah dosla najava za novu knjigu!
zlatan bihac Posted - 21/01/2020 : 14:55:07
quote:
Originally posted by jagodanbg



zlatan bihac Posted - 20/01/2020 : 00:55:43
kao da je CK malo povukla rucnu kad je ovaj serijal u pitanju...ostale su jos tri knjige do kraja serijala, i nakon sto su ekspresno objavili ricciardija, ocekivao sam i da ce mercuria rijesiti 3-4 mjeseca...mora da je skladiste popunjeno pa se ipak malo usporilo...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000