forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Fibrini Amerikanci

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Shaner Posted - 15/10/2017 : 17:37:43
Fibra izdaje (ili je izdala) sad već sasvim pristojan broj američkih serijala. Koji vam je od njih najbolji/najdraži i zašto baš taj?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 17/11/2017 : 21:37:01
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by anto

izivko,ponekad si stvarno nemač pojma!


Rauzmim ja da se to nekome sviđa ali meni definitivno NE.

Šta bi ja sad trebao nekoliko godina pratiti događanja u nekom stripu o živim mrtvacima?

Više volim pogledati sa ženom neku tursku sapunicu.
Ubacim neki komentar, nešto upitam, ko fol pratim.
Plus Turci imaju najbolje žene. Alahu dragi.







ha,ha,ha,ha,ha.....
kralju!!!
izivko Posted - 17/11/2017 : 21:03:14
quote:
Originally posted by anto

izivko,ponekad si stvarno nemač pojma!


Rauzmim ja da se to nekome sviđa ali meni definitivno NE.

Šta bi ja sad trebao nekoliko godina pratiti događanja u nekom stripu o živim mrtvacima?

Više volim pogledati sa ženom neku tursku sapunicu.
Ubacim neki komentar, nešto upitam, ko fol pratim.
Plus Turci imaju najbolje žene. Alahu dragi.



anto Posted - 17/11/2017 : 20:34:13
izivko,ponekad si stvarno nemač pojma!
izivko Posted - 17/11/2017 : 20:05:51
quote:
Originally posted by Amos

Pročitaj Mrtvace.
Neće ti biti žao.
Kada kreneš nećeš moći ostaviti knjige dok ne slistiš do kraja.


Krenuo ja i stao brzo.
Amos Posted - 17/11/2017 : 10:07:57
Pročitaj Mrtvace.
Neće ti biti žao.
Kada kreneš nećeš moći ostaviti knjige dok ne slistiš do kraja.
ivke80 Posted - 16/11/2017 : 18:07:24
@anto i @diskach
Evo dignut ću za božićne i novogodišnje blagdane Žive mrtvace u knjižnic i vidjet ćemo kako će sjesti 😉
DiSkAcH Posted - 16/11/2017 : 05:36:21
Pa ne iskacu Mrtvaci za caba iz pastete, meni je i crtez dobar.
Bas mi je fora i to sto je strip c/b.
Mrtvaca nikad dosta :)
anto Posted - 15/11/2017 : 19:50:02
quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivke80

Pročitao sam 100 metaka, Punishera, Bajke, Propovjednika, Sandmana, Hellboya i Kriminal. Vjerojatno ću pročitati i Skalpirane i Daredevila. Najviše mi odgovaraju 100 metaka, Hellboy i Bajke. Gore je netko napisao i da je Batman Godina prva odličan strip, slažem se sa time u potpunosti.



Ne zaboravi ni Žive Mrtvace ako vec nisi!


Nisam njih čitao, nije mi se nikako svidio crtež u preview, mozda probam u knjižnici uzet pa pročitat . Nabavio sam Hawkeye sada, čini mi se jako zanimljiva priča.


Ivke,Ivke! Živi mrtvaci su nezaobilazno štivo.Obavezno im daj šansu,a kad se navučeš k'o zmija,primićemo te rado u fun club!
ivke80 Posted - 15/11/2017 : 16:42:46
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivke80

Pročitao sam 100 metaka, Punishera, Bajke, Propovjednika, Sandmana, Hellboya i Kriminal. Vjerojatno ću pročitati i Skalpirane i Daredevila. Najviše mi odgovaraju 100 metaka, Hellboy i Bajke. Gore je netko napisao i da je Batman Godina prva odličan strip, slažem se sa time u potpunosti.



Ne zaboravi ni Žive Mrtvace ako vec nisi!


Nisam njih čitao, nije mi se nikako svidio crtež u preview, mozda probam u knjižnici uzet pa pročitat . Nabavio sam Hawkeye sada, čini mi se jako zanimljiva priča.
DiSkAcH Posted - 15/11/2017 : 16:23:57
quote:
Originally posted by ivke80

Pročitao sam 100 metaka, Punishera, Bajke, Propovjednika, Sandmana, Hellboya i Kriminal. Vjerojatno ću pročitati i Skalpirane i Daredevila. Najviše mi odgovaraju 100 metaka, Hellboy i Bajke. Gore je netko napisao i da je Batman Godina prva odličan strip, slažem se sa time u potpunosti.



Ne zaboravi ni Žive Mrtvace ako vec nisi!
ivke80 Posted - 15/11/2017 : 15:50:36
Pročitao sam 100 metaka, Punishera, Bajke, Propovjednika, Sandmana, Hellboya i Kriminal. Vjerojatno ću pročitati i Skalpirane i Daredevila. Najviše mi odgovaraju 100 metaka, Hellboy i Bajke. Gore je netko napisao i da je Batman Godina prva odličan strip, slažem se sa time u potpunosti.
anto Posted - 08/11/2017 : 09:32:59
Shaner Posted - 07/11/2017 : 17:16:38
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Ostali su ok stripovi, ali nikako masthevuše (copyright by anto).


misliš,solidni?



E Shaneru, ako će se copyright računati po prvom tko je koristio kovanicu, onda to neće biti naš dragi anto-nio(), već moja malenkost
antova zasluga je što promovira termin



Isprike!!!
Stvarno nisam znao. Vidiš ti kako taj Anto obmanjuje. Kao "uvek napominjem da nije moj izum", moš mislit. Stari prevarant. Sjetimo se samo one slike s dječjim novčanikom.

Amos Posted - 07/11/2017 : 15:06:26
Dragi anto, nećemo se sekirati zbog toga.
Nema tu para pa neka svatko koristi kako hoće
anto Posted - 07/11/2017 : 15:04:32
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Ostali su ok stripovi, ali nikako masthevuše (copyright by anto).


misliš,solidni?



E Shaneru, ako će se copyright računati po prvom tko je koristio kovanicu, onda to neće biti naš dragi anto-nio(), već moja malenkost
antova zasluga je što promovira termin


baš tako;i uvek napominjem na masthevuša nije moj izum,ali se uvek nekako provlači da jeste.
Amos Posted - 07/11/2017 : 14:30:40
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Ostali su ok stripovi, ali nikako masthevuše (copyright by anto).


misliš,solidni?



E Shaneru, ako će se copyright računati po prvom tko je koristio kovanicu, onda to neće biti naš dragi anto-nio(), već moja malenkost
antova zasluga je što promovira termin
DiSkAcH Posted - 07/11/2017 : 06:32:54
Ja sam Y procitao privju i nije mi se svidio, isto i sa Transmetropolitanom.
Y...hm neznamo sto mi se nije svidjelo, ali jednostavcno nije, a Trans kao da se trudi ultra pretjerano preko svake mjere bit kul.
Svejedno cu oba uzet u knjiznici i procitat...cim budu dostupni.

Trenutno se veselim Hawkeye-u i Preacher-u od novih i Bajkama, Skalpiranima i Sagi od nastavaka.
Shaner Posted - 06/11/2017 : 20:54:14
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Ostali su ok stripovi, ali nikako masthevuše (copyright by anto).


misliš,solidni?



Da, solidni odnosno dobri.

DiSkAcH Posted - 06/11/2017 : 20:18:31
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Ostali su ok stripovi, ali nikako masthevuše (copyright by anto).


misliš,solidni?



Ili dobri?

Da preselimo raspravu i ovdje
anto Posted - 06/11/2017 : 19:53:50
quote:
Originally posted by Shaner

Ostali su ok stripovi, ali nikako masthevuše (copyright by anto).


misliš,solidni?
Shaner Posted - 06/11/2017 : 17:53:43
quote:
Originally posted by zarmix

Locke & Key definitivno nisu my cup of tea.




Ovo uvijek volim čuti.

Šteta za Sagu, meni je to stvarno sjajan serijal. A što se Vaughana tiče, ne znam da li je precijenjen, ali definitivno mu nisu sve stvari na istoj razini. Od Paper Girls sam odustao nakon prvog trejda, a ni We Stand on Guard ni Pride of Baghdad me nisu baš oborili s nogu. S druge strane The Private Eye mi je jako dobar i ovim putem još jednom apeliram na Marka da ga pročita. U biti ne mora ga ni pročitati, samo neka ga objavi.

zarmix Posted - 06/11/2017 : 16:59:12
Fibrina izdanja američkih serijala su jednostavno sjajna. Počevši od izbora naslova, pa do njihova volumena (pri tome ne mislim na ona pretjerana poput Watchmena nego ona manjih dimenzija, mada mi recimo veličina kod Sandmana ne smeta). Ne ide se sa standardnim TPB-ovima nego sa delux izdanjima i omnibusima, tako da se čitav serijal brzo spiči. Uz izdanja Belog puta (prvi započeo s američkim grafičkim novelama na ovim prostorima) dimenzijama jednakih originalu, odnosno nešto većim od Fibrinih izdanja, ali SC umjesto HC, predstavljaju najbolje knjige američkih stripova u regiji. (Dobro, Darkwoodovo Stvorenje iz močvare ili Parker su također odlični. Dodao bi još i Sin City, Beli put/Darkwood.)

Što se tiče osobnog afiniteta, da se i ja autam: Propovjednik, Čudovište iz Močvare (komplet Fibra+1.Darkwoodova knjiga), Transmetropolitan spadaju u sam vrh. Odmah tu negdje su Skalpirani i Kriminal.

100 metaka mi se jako sviđaju, ali sam pročitao samo ono što je Beli put izdao, pa ne znam da li serijal dalje pada, ali crtež je top, Risso rastura. Bit će to zanimljiv Frankeštajn na polici, prve četiri knjige od Belog puta, peta knjiga u originalu, i tri zadnja toma Fibrina deluxe izdanja. Nadmašit će Sin City (prve dvije knjige pod Tinovom etiketom, a ostatak Beli put.) Ali se ipak ništa ne može usporediti s Cortom Malteseom u mojoj kolekciji. Valjda samo nemam ništa iz Darkwoodova ćiriličnog izdanja.

Hitman je super duhovit i vrijedi čitanja. Čista zabava. Volim Ennisa u svim oblicima.

Živi mrtvaci su mi ok, pročitao sam samo 4-5 Darkwoodovih izdanja, trsio ih za male pare nekim naivcima na sajmu u Močvari i prebacio se na Fibrine omnibuse, ali mislim da strip ne pada u kvaliteti, osim što mi je crtež Tony Moorea (onaj na početku) kvalitetniji od crteža Charlie Adlarda.

Punishera i Sandmana još nisam krenuo čitati, ali očekujem da će mi se dopasti.

Saga, nije loša, no neću je nastaviti kupovati. Mjere štednje obzirom na hiperprodukciju stripova u zadnje vrijeme. Od nje sam odustao nakon kupljenog prvog toma, kao i od Darkwoodovog Mc Coya. Inače Posljednji muškarac mi je nešto bolji (radi našeg Sudžuke :-), ali Brian Vaughan mi ne spada među najdraže scenariste. Mislim da je precijenjen, no čovjek se zna dobro prodati što jest jest.

Bajke nisu ono što mi se dopada, stvar ukusa, dok s Hellboy-em uvijek zapnem već na Sjemenu uništenja, ne mogu nikad dogurati više od pola priče. Crtež mi se jako sviđa, ali spiku ne mogu prožvakati.

Millerov Daredevill jedino iz povijesnih razloga poštujem, inače se ne može usporediti s ovim ostalim stvarima. Malo ga je vrijeme pregazilo. Ajde, Mazzucchellijev Ponovo rođen se ne bi trebao preskočiti.

Betmene više ne čitam ni u ludilu da ih ne znam tko napiše i nacrta, a Locke & Key definitivno nisu my cup of tea.

I da ne zaboravim, sutra na Interliberu kupujem Oko sokolovo. 550 strana u boji za manje od 200kn (pa gdje to ima!), a još i preview obećava.
Shaner Posted - 06/11/2017 : 16:26:30
Primljeno na znanje.

going going Posted - 06/11/2017 : 15:14:58
@Shaner preporucujem prvo Stvorenje iz mocvare pa onda Sendmena, jer se Sendmen dosta barem u pocetku oslanja na ono sto je Mur zamislio i postavio temelje u Stvorenju.
DiSkAcH Posted - 06/11/2017 : 06:22:39
quote:
Originally posted by Shaner

Do sada sam pročitao 100 metaka, Kriminal, Sagu, Skalpirane i Y, posljednji muškarac na svijetu i od navedenog u mojoj kolekciji ima mjesta samo za Sagu i eventualno Kriminal. Ostali su ok stripovi, ali nikako masthevuše (copyright by anto). Od nepročitanog najviše me zanimaju Sandman i Čudovište iz močvare, iako vjerujem da ću s vremenom pročitati sve.





Bajke i Hitman, bar procitaj...osim ako vec nisi

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000