forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 100 - Zlato i krv

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/11/2017 : 21:35:16


“Berberi s Rifa koji se bore protiv Španjolaca imaju samo kožne natikače i prastare pucaljke! Ali ja znam gdje možemo naći oružje. U vojnim zalihama. Jedan tip kojeg znam dao mi je prijateljsku cijenu. Ukrcamo sve, puške, streljivo, eksplozive... Dostavimo ih u Tanger i spremimo u džep cijelo bogatstvo... Fali mi samo početni kapital.”

Kolorka 100 • Zlato i krv • 248 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Maurin Defrance • Crtež Fabien Bedouel • Merwan • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-100-zlato-i-krv/450/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Živs Posted - 10/11/2023 : 19:58:21
Bombastična, testosteronska, muška avantura s političkom pozadinom, s primjetnom dozom romantike. Al nije samo obična avantura u pitanju, ima i topline u priči i psihološkog profiliranja likova.
Nije da širi horizonte, al je posvuda kompaktna, dinamična, zanimljiva i zabavna. Likovi dobro napisani, a crtež, premda mi se osobito ne sviđa, doprinosi dinamici pripovijedanja.
Sjetnim krajem priča dobiva na težini, ima stanovitu mjeru humanizma.
naker Posted - 27/12/2022 : 18:39:34
Punokrvni avanturistički strip sa bogatom aromom romantizma i istorijskom pozadinom borbe protiv kolonijalista, i začinjeno sa mrvicom istinskog prijateljstva. Pitko, humoristično, napeto, veoma dobro nacrtano da podseća na filmski doživljaj - zabava zagarantovana. Bonus ako je strip uspeo kod nekoga da probudi radoznalost i pročita malo više o istoriji Maroka.

Štivo dostojno jubilarne stote kolorke, ne ulazi mi u glavu zašto ovo nije već odavno rasprodato.
Markos Posted - 08/09/2022 : 09:03:56
winter is coming
kasper Posted - 08/09/2022 : 00:06:53
40% za ovaj strip? zlo i naopako
supermark Posted - 07/09/2022 : 23:30:46
Iskoristio fibrin popust od 40ak posto i kupio ovo
Zaista odličan pustolovni strip, drži pažnju od početka do kraja pa sam ga i progutao u jednom danu
Neobično da se ovako kvalitetni stripovi ne prodaju, a oni bezvezni Batmani nestaju kao da se dijele.
prop_ovednik Posted - 03/05/2022 : 11:54:59
Ne znam kako mi je ovaj strip sve do danas prošao ispod radara, ali ovo stvarno spada u top djela, prava pustolovina koja ne staje ni jednog trena, zabavno, veselo, dramatično i tužno, sve postignuto u četiri albuma. Romantizam i realnost nikad nisu bili ovako dobro napisani. Stripčina!
don_draper Posted - 16/05/2021 : 09:38:20
Jubilarna 100. kolorka zaslužuje poseban naslov i posebnog autora
Iako još uvijek nisam pročitao BJUF, odlučio sam se ipak ovome dati prednost pošto sam slutio da je kraći strip, a vremenski sam bio relativno ograničen. BJUF će čekati neke naredne dane.
Od početka do kraja ovo je strip koji gazi po papučici gasa na kojoj piše "genijalnost" i ne pušta. Tako vješto osmišljena priča puna prijateljstva, drame, rata, pustolovine i onda još svega tog opet. Odličan je tempo, likovi nisu plošni (daleko od toga) i crtež te paleta boja sjajno dočarava atmosferu prve polovice 20.stoljeća. Stvarno sam uživao ovome jer ima logike, radnja se lako prati, a opet nije prejednostavna i strip se ne srami ni emocionalnije strane da ne ispadne da je sve samo o sukobu i ratovanju.
Na kraju krajeva ovo je jedan sjajan strip, primjeren okruglom jubileju ove izuzetne zbirke stripova. Nury pokazuje da ima dar za scenarij i da sam na velikom propusutu što nisam pročitao BJUF. Nakon ovoga nema dileme da je Nury jedan od najbitnijih autora u Fibri. Zlato i krv, ratna, avanturistička priča o prijateljstvu i politici. Toliko dobro dočarana da sam imao osjećaj da će mi sa svake sljedeće stranice ispadati pustinjski pijesak koliko vas uvuče.
5/5
Chui Posted - 24/02/2021 : 19:07:03
Evo neki dan završio i Krv i Zlato. Odlično napisana avantura, posebno dva glavna junaka, crtež je poseban pogotovo u prikazima lica i baš se dobro sljubljuje s pričom i odlično oslikava drage nam junake. Možda bi ga najbolje bilo opisati kao francusku verziju vesterna. Nakon teškaša Bilo jednom u Francuskoj (kojeg sam pročitao prije ovog) koji je scenarističko savršenstvo za +10, Krv i Zlato bi stavio u nešto lakšu kategoriju zabavnije avanture ali super realizirane. Za 9/10.
going going Posted - 31/07/2020 : 17:48:43
quote:
Originally posted by kasper

hm, sta li marko ceka sa w-e-s-tom?



To se i ja pitam. Jako dobar strip. Zasluzuje da se izda kompletno u domacem izdanju (ne racunam Politikin zabavnik).
Steta sto Darkvud nije izdao jos ta dva preostala broja do kraja serijala, a vec su izdali 4 broja u Perlama.

quote:
Originally posted by Red Marquis

Nadam se ovom kad se završi. Prvi album mi je bio vrlo dobar.
https://www.bedetheque.com/serie-61447-BD-Charlotte-Imperatrice.html



Prilicno sam siguran da sam procitao u nekom drugom topiku da se ceka da se zavrsi serijal i da ce se onda izdati u Kolorci.

@brko17 ako ti se svideo crtez u Tyleru Crossu, nabavi i Atar Gulija, to je Kolorka #136 isto Nury i Bruno. A i u sledecoj turi Kolorki nas ocekuje jos jedan Nuryev i Brunov zajednicki poduhvat.
Red Marquis Posted - 31/07/2020 : 15:56:45
Nadam se ovom kad se završi. Prvi album mi je bio vrlo dobar.
https://www.bedetheque.com/serie-61447-BD-Charlotte-Imperatrice.html

@brko17
Manje više Nury uvek isporuči. Daj šansu svemu. Probaj Staljinovu smrt, pa ako ti se svidi, overi onda i Smrt cara.
kasper Posted - 31/07/2020 : 15:37:18
hm, sta li marko ceka sa w-e-s-tom?
brko17 Posted - 31/07/2020 : 15:34:13
Odličan strip, kako je već netko napisao Bilo jednom u sjevernoj Africi. Avantura koja se čita u jednom dahu.

Fibra je dosta toga izdala od Nury-a(odradio već Bilo jednom u F., Katangu, Tylera), što se još njegovo preporučuje?
going going Posted - 23/07/2020 : 05:24:09
Evo procitan jos jedan naslov mog trenutno omiljenog modernog mejnstrim francuskog scenariste Fabiena Nurya. Kao sto sam i ocekivao od njega dobili smo jos jedan vrhunski strip! Cistokrvna romantizovana avantura sa velikim A! Vidi se koje su dve omiljene Nuryeve teme: kolonijalizam i njegove posledice pogotovo na Africkom kontinentu i napeti krimi trileri.
Prvi album je tako sjajan pocetak, odavno nisam citao tako dobar prvi album, u drugom je malo usporilo i postalo zamornije, ali zato treci i cetvrti album voze u petoj brzini.
Ko voli romanticne avanture preporucujem i Manfredijevo Skriveno lice. Bas lepa velika avantura.
Da li je Nury Korzikanac, jer i u ovom stripu i u Kako se obogatiti u junu 1940. mu je jedan od glavnih likova sa Korzike?
Crtez mi je u prva dva albuma bio cudniji, dok mi je u poslednja dva dosta zreliji i bolji, vidi se da im prija novi koloristi ali i sami crtaci su dosta bolji.
Nury nam je ispricao veliku pricu o prijateljstvu, slobodi i idealima. Odlican strip ali ipak mi je mrvicu slabiji od bas stripcina kakvi su mi Katanga i sva tri albuma Tyler Crossa.

9/10

Jos da krenem sa citanjem BJUFa, i da nabavim Sina sunca i Silas Coreya i nadolazeceg Americkog snajperistu i imacu sve od Nurya sto me interesuje.

quote:
Originally posted by Beva

Malo mi je na kraju nejasno s kim je Leon dobio djecu, jer u jednom trenutku unuku kaže, pišem po sjećanju: "na Rifu ima plavooke djece, ali nisu zbog toga manje Rifljani, kao što ni ti nisi manje Korzikanac." Kao da mu je unuk dijelom Arapin. Je li Calixteova udovica pošla s njim na Korziku?



E da, ovo je i meni bilo malo nejasno, ali mislim da je to i hteo da postigne Nury da se zapitamo da li je Leon ustvari odgajio Halilovo dete kao svoje, sto mi dodje logicno da jeste ucinio, ali nije bas najjasnije to predstavljeno.
Combatrock Posted - 01/01/2020 : 13:08:31
Remek delo. Prica o prijateljstvu i idealima.
Beva Posted - 20/10/2019 : 16:16:53
Pročitao i oduševljen sam.

Prvi album još tako-tako, ali jednom kad se radnja potpuno preseli u Afriku teško se odvojiti od stripa. Malo mi je na kraju nejasno s kim je Leon dobio djecu, jer u jednom trenutku unuku kaže, pišem po sjećanju: "na Rifu ima plavooke djece, ali nisu zbog toga manje Rifljani, kao što ni ti nisi manje Korzikanac." Kao da mu je unuk dijelom Arapin. Je li Calixteova udovica pošla s njim na Korziku?
kasper Posted - 15/10/2018 : 18:34:27
quote:
Originally posted by vukozec

Meni je baš epskije. Karakterizacija u ZiK ostaje jednodimenzionalna. Svi likovi se ponašaju predvidljivo, a neki, ukjučujući glavni ženski su samo karikature. Priča u BjuF je baš epska i ima nekoliko kompleksnih likova.



to sto mi kazes oko likova za ZiK vise mi je odlika za epsku avanturu.
vukozec Posted - 15/10/2018 : 17:43:10
Meni je baš epskije. Karakterizacija u ZiK ostaje jednodimenzionalna. Svi likovi se ponašaju predvidljivo, a neki, ukjučujući glavni ženski su samo karikature. Priča u BjuF je baš epska i ima nekoliko kompleksnih likova.
kasper Posted - 15/10/2018 : 16:51:26
quote:
Originally posted by vukozec

Hm. Meni je samo ok. Bilo jednom u Francuskoj je mnogo epskije.



pa nije epskije, al jes nesto bolji. zna nuri da napravi dobar strip za sire mase
vukozec Posted - 15/10/2018 : 14:01:33
Hm. Meni je samo ok. Bilo jednom u Francuskoj je mnogo epskije.
kasper Posted - 14/10/2018 : 18:04:11
ima li jos nesto ovako... veliko u stripu?
kasper Posted - 14/10/2018 : 17:59:16
jedan od najboljih avanturistickih stripova ikad, da. seti me na prastare dane kad se gledao zimski bioskop, pa je znao da me drmne neki veeeeliki osecaj danima posle. vremenom mnogi tu stari filmovi su mi postali nezanimljivi, al eto pojacanja u stripu, da osetim to ponovo
Peyo Posted - 14/10/2018 : 17:23:22
quote:
Originally posted by Aco

Vjerojatno jedan od najboljih avanturističkih stripova koje je fibra izdala. Filmska priča, napeta do kraja. Uživancija samo takva.



+1

Briljantno scenaristički i grafički. Apsolutna preporuka.
vknez Posted - 12/09/2018 : 14:14:12
4/5
DiSkAcH Posted - 21/05/2018 : 17:06:08
Evo ako je moguće uspooredit ovo sa Đinom i Dieter Lumpenom (možda još koji koji nisam čitao...ajmo prijedlozi :D ), rekao bi da je ovaj daleko bolji od oba ;)
Aco Posted - 21/05/2018 : 11:55:51
Vjerojatno jedan od najboljih avanturističkih stripova koje je fibra izdala. Filmska priča, napeta do kraja. Uživancija samo takva.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000