forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Topik za izumitelje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 21/11/2017 : 18:58:57
Evo, na ovom recimo to tako "balkanskom prostoru" oduvijek se nešto izumljalo, ili su odavde izašli neki izumitelji npr Nikola Tesla i slično. U Sloveniji ima isto tako neki lik koji ima mislim da oko 100 ili koliko več patentiranih izuma od svakakvih gluposti ali neki su mu i jako zanimljivi itd....

Ja sam izumio jednu društvenu igru, baš smo je danas igrali sa prijateljima i njima se to jako sviđalo. Igra nije još sasvim napravljena, jer sam danas vidio da trebam malo više smanjiti "faktor sreče" pa da ima igrač veči udio napram sreči, pa ču je još usavršiti, znam dobro šta trebam napraviti, tako da če i to biti uskoro sređeno.
Onda slijede testiranja itd...

Jedino ne znam, što je bolje:

-da ja pokušam prodati ovu igru (koncept, pravila, nacrte,...) nekome, tko se več bavi sa izdavanjem društvenih igara

ili

-da ja pronađem neku tiskaru i u biti napravim igru, pa onda pokušavam tu več napravljenu igru prodati npr nekoj trgovini, trgovačkom lancu,...

Znači što je bolje?

Ja mislim, kako je skoro nemoguče prodati ideju,koncept nekome tko se več bavi sa tim, pa da bi bilo bolje, da ja to sam napravim (pronađem tiskaru ili nekoga tko se bavi sa tim) pa onda pokušam več napravljeni proizvod prodavati u nekom trgovačkom lancu npr Merkator, Spar,...samo njima vjerovatno ne bi bio zanimljiv sa malim brojem napravljenih igara, a za veču količinu potrebno je i više novca,....

Što bi bilo najbolje riješenje?
16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zlotvor Posted - 10/12/2017 : 22:12:10
Euro > Musk
Risar_69 Posted - 05/12/2017 : 23:13:40
1Euro Posted - 05/12/2017 : 13:52:40
eto, igra je napravljena, kontaktirao sam neke kompanije koje se bave sa tim, neki su mi tražili da im pošaljem "subbmision" pa se nadam da če im se igra svidjeti i da če mi nešto i platiti za ideju, a ne samo kopirati i ukrasti ali dobro šta bude bude.
Savetovali su mi da kontaktiram i nekakve agente, dobio sam listu tih nekih agenata od kompanije Hasbro i ja sam njih kontaktirao i neki od ovih agenata su mi se javili nazad i tražili su NOVAC od mene, da ja NJIMA PLATIM, kako bi oni pogledali moju igru pa ako bi se njima svidjela onda bi oni pokušali pogurati tu igru kod nekih komapnija. Mislim WTF, ne znam da li je to uopšte legalno, ovo mi izgleda ko nek anavlakuša, mito,..šta ja znam, naravno da nisam nikome ništ aplatio, ali izgleda da je ovo nekakva praksa koja je kao "normalna" vani u svijetu da ti agentu platiš, da on pogleda tvoju igru pa onda ako je njemu zanimljiva on ili ona če te zastupati ako ne, bacio si novac za bezveze. A tko meni garantira da če ovi agenti uopšte pogledati igru....neki su tražili i skype razgovor itd,...sve u svemu, pronašao sam neke kompanije koje rade bez agenata odnosno nisu mi tražili nikakav novac pa čemo vidjeti šta bude dalje. Nemam baš nekih dobrih očekivanja ali nema veze, barem sam pokušao i igra je svejedno zanimljiva za igrati i kao prototip, tako da nije ništa napačno sa tim.

Dobro pošto je ovo topik za izumitelje, možete i drugi lansirati ovdje neki vaš proizvodi ili ideju, pa možda nešto patentiramo.

Eto, ja sam pronašao neku ideju ali ne znam tačno kako bi to napravio, ali bi se moglo napraviti, patentirati i prodati ovo!!!!

O čemu se radi?

Reči ču vam!

Trebalo bi montirati neku malu žarulju u kovčege, torbice, toaletne torbice, ženske torbice,...jer zamislite da stignete kuči po mraku, i tražite ključeve od kuče, automobila, novac,...šta god po vašoj torbici a ništa ne vidite. ALI, ako bi to napravili po sistemu fridžidera (kada ga otvori i odmah se upali svijetlo!) to bi onda bilo super. Odmah bi pronašli ključeve, ili što god ste tražili.

Znači, treba nekako montirati žaruljicu, da se odmah upali svijetko kada se otvori kovčeg, torbica,...na nekakvu fotocelicu,...po principu fridžireda!
Tata i sin Posted - 24/11/2017 : 23:47:34
Možda jednoga dana ali sada nemam vremena za to. Previše obaveza, škola, trening pa još i strip koji crtam. A i nisam stvoren za biznis.
1Euro Posted - 24/11/2017 : 12:06:42
quote:
Originally posted by Tata i sin

quote:
Originally posted by 1Euro


Gdje su ti to štampali, imaš neki link?



http://www.biromarket024.rs/contact



thank you!

Idem im poslati mail pa da ih pitam malo koliko bi to mene koštalo.....
javili su mi iz LIDL trgovine da kada budem imao napravljenu igru, da neka im se javim pa čemo vidjeti šta dalje!!!!

Možda da i ti pokušaš sa nekom trgovinom, pošto ti več imaš napravljen primjerak pa možeš napraviti prezentaciju!
Tata i sin Posted - 23/11/2017 : 23:24:23
quote:
Originally posted by 1Euro


Gdje su ti to štampali, imaš neki link?



http://www.biromarket024.rs/contact
1Euro Posted - 23/11/2017 : 16:41:19
izgleda super, jako lijepo napravljeno!

Gdje su ti to štampali, imaš neki link?

Inače eto šta su mi odgovorili u Sloveniji u vezi patenta:


Spoštovani g. Fidler,

patentna zaščita v vašem primeru ne pride v poštev. S patenti se ščitijo tehnične rešitve (npr. izboljšava mehanizma fliperja). Pravila iger so eksplicitno izključena iz patentnega varstva.

Avtorska pravica se vzpostavi samodejno z nastankom dela. A z vpisom v register avtorskih del dobite datum vpisa v register in "dokazalo o avtorstvu", s pomočjo katerega v primeru spora lažje dokazujete avtorstvo. Pristojbina za vpis v register znaša 70 €.

Poleg tega pride v poštev modelna zaščita, s katero zaščitite videz izdelka (npr. igralne plošče, figuric itd.). Vendar pa je pred vložitvijo prijave potrebno domisliti design teh elementov. Strošek prijave za vse države EU preko naše pisarne je približno 800 €.

Nadaljnja možnost zaščite pa je preko blagovne znamke. Tu gre za posredno zaščito. Če boste za igro izbrali neko ime ali grafični znak in pod tem imenom igra zaslovi, je to lahko zelo močna zaščita. Primer bi bil igra, ki je zaščitena kot Monopoly. Igro sme pod tem imenim prodajati samo imetnik te znamke.

Za nadaljnja vprašanja smo vam na voljo.

Lep pozdrav,
Andrej Svetičič
Patentna pisarna d.o.o.
Tata i sin Posted - 23/11/2017 : 07:21:49
1 Euro. Možda će ti ovo biti zanimljivo da vidiš. Meni je tata pre 4 godine za 10.rođendan poklonio društvenu igru koju je sam osmislio i naručio da se izradi u štampariji. Jako je zabavna i mnogi je rado igraju i govore da treba da se patentita i pusti u prodaju. Radi se o dva izmišljena superheroja koji se kreću po tabli i taktički nadmudruju i bore sa svojim oružjima sve dok jedan od njih ne izmlati onog drugog. U borbu ulaze ravnopravno a svaki od njih ima pravo na jedan potez kao u šahu. Mogu da se grade poligoni za borbu na tabli. Oružja su raspoređena u dvadeset stožera koje svaki superheroj nosi u svom kostimu i mogu da se uzimaju po volji. Na primer jedan stožer sadrži hladna oružja. Drugi sadrži streljiva. Treći bombe. Četvrti hemikalije. I tako dalje. Svaki primljeni udarac oštećuje jedan ili više stožera pa tako slabi moć superheroja. Na kraju onaj superheroj koji ostane bez oružja gubi partiju. Trenutno sam svetski šampion u ovoj igri. YEEEE! :D





1Euro Posted - 22/11/2017 : 19:18:20
quote:
Originally posted by xilrion

ptototip prvo zaštiti ako nisi. patentiraj.



nisam...gdje mogu to napraviti?

Jer ne znam baš kako to ide sa tim patentima ali koliko se sječam, može se napraviti kao neki UPIS na nekom uradu (nešto kao urad za patentiranje ili tako nešto) i to košta nekih 40 eura npr ali kada gledam onu američku seriju "Shark tank" tamo pričaju da zaštita patenta košta nekoliko sto tisuča (ili milijuna) dolara,....isto tako kao postoje različite vrste patenata, nešto kao da trebaš za svaku zemlju posebno zaštiti i to,...mislim dosta skupo i zakomplicirano.

Ništa, ja ču sad poslati mail na neki slovenski urad za patentiranje pa da vidim šta če mi reči. Znam da nešto košta jako malo samo ne znam šta taj patenat uopšte pokriva, mislim da ne bude na kraju i to bačen novac, ali svakako nije mi u interesu pa da mi neki distributer ukrade prototip.

Sve u svemu, hvala za prijedlog
xilrion Posted - 22/11/2017 : 19:08:58
ptototip prvo zaštiti ako nisi. patentiraj.
1Euro Posted - 22/11/2017 : 16:56:36
sad ču kontaktirati i neke naše trgovačke lance, da vidimo šta i kako oni "dišu" sa tim, objavim ovdje odgovor ako nešto bude.

Moglo bi ovo iči i na kickstarter ili crowdfounding ili nešto, samo ne znam da li imam volje se zajebavati sa tim....za sada imam prototip, koji se več može igrati, što se tiče distribucije, gdje onda ovo natisnuti, gdje dobiti kutije itd,....tu počinju problemi.

Zato bi mi najlakše bilo, da pronađem nekoga, neku firmu koja se ionako bavi sa tim i oni daju sav support u vezi tehničkih stvari....ako znate za neku firmu koja proizvodi ovakve namizne društvene igre možete ovdje staviti link pa ču ih ja kontaktirati.
1Euro Posted - 22/11/2017 : 16:50:56
kontaktirao sam nekoga sa ove stranice iz linka (valjda vlasnik, moderator ili netko, čiji sam kontakt pronašao u impreiumu) i eto šta su mi odgovorili:

Pozdrav,

Ovisi što si napravio. Iz tvoje poruke ne mogu zaključiti koliko poznaješ današnji svijet društvenih igara. Ako govorimo o ozbiljnoj modernoj društvenoj igri onda bez stranih izdavača nema neke vajde.
Lokalne tiskare ti se neće upuštati u to zbog malog tržišta. Kako u SLO, tako i u HR.

Znači, trebao bi ići na primjerice njemački SPIEL u Essenu pokazivati prototip svoje igre potencijalnim izdavačima.

Inače, imamo na forumu posebni podforum s ovom tematikom, pa ti predlažem da se registriraš na forum i tako započneš.
https://igranje.hr/forum/viewforum.php?f=13

Tu se javljaju i naši autori igara koje još nisu objavljene, pa lako možeš steći iskustva od drugih.

Nedavno smo u Udruzi započeli s Meetupovima za razviatelje društvenih igara, pa ako te put nanese u Zagreb neki vikend, možeš se predbilježiti i za takav Meetup (besplatno je).

Ovjde ti je Facebook grupa tog Meetupa, pa se i tamo možeš uključiti.
https://www.facebook.com/groups/TabletopdesignHR/about/

lp,

Žarko PIntar
1Euro Posted - 22/11/2017 : 11:24:54
quote:
Originally posted by leKrava

Pogledaj malo ovaj forum https://igranje.hr/forum/viewforum.php?f=13 (Radionica igara
Teme u vezi kreiranja vlastitih društvenih igara, radionice...) tu mozes naci dosta tema i odgovora na svoj "problem"




puno hvala za ovaj link!
leKrava Posted - 21/11/2017 : 22:30:31
Pogledaj malo ovaj forum https://igranje.hr/forum/viewforum.php?f=13 (Radionica igara
Teme u vezi kreiranja vlastitih društvenih igara, radionice...) tu mozes naci dosta tema i odgovora na svoj "problem"
1Euro Posted - 21/11/2017 : 21:47:06
možda sam u krivu ali ja ovako razmišljam, da bi najprije kontaktirao trgovačke lance (Merkator, Spar, jager, Tuš,...) i pitao njih ako ih zanima i kakva cijena je za njih prihvatljiva, pa da onda mogu izračunati kakva cijena izrade je za mene prihvatljiva.

Npr, ako mi kažu kod Špara da bi oni uzeli npr 1000 komada ove igre, koje če oni onda prodavati po 15 eura a od mene kupiti za 10 eura, onda ja trebam pronači nekoga (tiskaru npr...) koja če mi napraviti igru ispod 10 eura po komadu.

Jel se to tako radi?
Ili ima neki drugi način?

Mislim ne znam ni sam odakle da najprije počnem.....onda možda Špar recimo da bude zainteresiran ali če mi dati uvjet da ja ne smijem ostalim prodavati ovu igru, da oni žele imati EKSLUZIVU, to onda opet nije najbolje, jer onda ovisim samo o njima,....

Mislim igra je tu, napravljena, trebam jedino testirati, promjeniti neke stvari ako budu testovi to pokazali,...ali onda prije nego počnem naručivati kod tiskare, bilo bi dobro pronači nekoga distributera, neku trgovinu, pa da znam koliko trebam naručiti i izračunati to....

Bilo bi najlakše pronači nekog distributera ili nešto...
ivanl Posted - 21/11/2017 : 19:21:14
Nepresusno si vrelo, vec neko duze vrijeme, svakojakih ideja... samo budi sam svoj majstor, i provuci tu igru... narocito, jer ti se svidjela prijateljima... i ne prestaj se nadati u uspjeh. To je kums zivota.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000