forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Pogrebnik 4 i Stare furune 3,4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 28/11/2017 : 00:54:50




Dragi prijatelji,

Pozivamo vas na promociju izdanja Pogrebnik 4 i Stare furune 3 & 4 (integral 2) koja će se održati u sklopu Večeri stripa u Francuskom institutu u Beogradu u četvrtak 30. novembra od 18h, u okviru koje će biti održana i promocija Filimona 4 – “Putovanje nevernika”, naših prijatelja iz izdavačkih kuća Sirius production i Komiko, i čiji će gosti biti Slobodan Ivkov i Nikola Dragomirović. U ime izdavačke kuće Makondo govoriće Bojan Bosnić i Branislav Glumac.

Pogrebnik 4 pojavljuje se u Srbiji samo nekoliko dana nakon svoje premijere u Francuskoj i Belgiji, a Stare furune 4 samo nekoliko nedelja kasnije.

Svi pretplatnici moći će da podignu svoje primerke, a i na promociji će ova izdanja moći da se uzmu po pretplatnim cenama:
Pogrebnik 4 - 1250 din, Pogrebnik 1-4 - 4500 din
Stare furune 2 - 1500 din, Stare furune 1+2 (sva 4 albuma u 2 integrala) - 2900 din

Vidimo se u četvrtak!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jocko Posted - 25/06/2021 : 21:49:20
Sveukupno, ovaj 2. tom sa epizodama 3 i 4 mi je bolji od prva dva. Prvi tom je imao jako dobar zaplet sa zlatom, ali mi je nastavak bio mrljav.

Ovde imamo vrlo upecatljivog negativca, koji ima mesavinu antisocijalnog i narcisoidnog poremecaja, jednu serlok-holmovski pronicljivu moralnu nakazu koju je forumas pre mene lepo opisao kao mengelovsku. Osim mog poredjenja sa umno nadmocnim Serlokom, ovaj bi se ludak mogao uporediti i sa Hanibalom Lektorom - natprosecno inteligentan ali sklon devijantnom ponasanju. Uvek je korak ispred nasih anti-junaka Kroua, gdjice Preri (koja je bila na velikim moralnim i fizickim mukama) te nista manje hrabre kineskinje Lin.
Sve u svemu, samo zato sto Ogar leci bolesne (koje sam prethodno na razne nacine obogalji ili rani) mi se pitamo ko je tu posteniji, on ili grobar. Cinjenica je da obojica imaju psihopatske sklonosti (Krou udara zenu, ranjava neduzne ljude, ukratko ima kratak fitilj u fazonu prvo puca pa pita ko je) i samo zato sto od Kroua nema zdravstvene koristi, mi se pitamo nije li Ogar bolji od grobara po ucinku. Ali cinjenica je da Ogar svoje znanje koristi u devijantne svrhe, pa se stoga njegovo -dobro- ponasanje i pomaganje ne moze okarakterisati kao drustveno prihvatljivo, jer je gotovo uvek po pravilu iz neke skrivene ili transparentne koristi. A cinjenica da zavrsava u zatvoru a ne na vesalima, jasno govori ne samo o manjku doktora na divljem zapadu, vec i o tome da drzava stiti takve psihopate.

Crtez na visokom nivou, naslovne ilustracije odlicne.
Saberi-oduzmi, odlican triler smesten na divlji zapad, po meni sveukupno bolji od prva dva dela, gde je dobar deo akcije pocivao na zgodnoj premisi da je Covek iz naslova doslovno JEO zlato. U 3. i 4. delu su i premisa (ludi psiho-doktor kao ogledalo pogrebnika, odnosno njegov korisniji ali i umobolniji -alter ego-) i zaplet i akcija i rasplet zaista sjajni. Ovaj me vestern diptih vozao kao neke od najboljih epizoda Kena Parkera, samo, naravno, na drugaciji nacin jer je i pristup vesternu drugaciji. Pritom mi je ovaj diptih bolji i od prva dva dela Pustinjske zvezde, koju je objavio takodje Makondo u svojoj kolt ediciji.
Dwayne_Looney Posted - 10/11/2019 : 16:08:39
"Stare furune" (više mi se sviđa Fibrin prijevod "Stare prdonje") su odličan strip; isprepletene životne priče tri prijatelja (Pjero, Mile i Antoan) u dubokoj starosti koja se svojim aktivnostima bore protiv tih brojki. Osim njih, tu je i Antoanova unuka Sofi, ako ne četvrti glavni, onda je sigurno najvažniji sporedni lik. Odlično su okarakterizirani. U prvom planu jest humor ali to je i neki široki pogled na današnjicu (npr. kako je onoj djeci dosadno kad se trebaju družiti vanka a ne sjedeći zajedno i igrajući videoigrice).

Radnja je odlično vođena, vremenom nastaju pitanja pa dobivaju odgovor, nisam imao dojam da se nešto oduljavalo ili silom ubacivalo tako da je letvica za nastavak visoko postavljena.
Moram priznati da mi se vjerojatno prvi put svidjelo što imena nisu pisana kao u originalu, vjerojatno zato što se radi o francuskom (meni manje poznatom i totalno nezanimljivom) a ne engleskom govornom području. Kakav Mimile, to je Mile, ili Sophie, bolje Sofi i slično.

Što se tiče epizoda, ja sam osjetio blagi, ali zaista blagi pad kvalitete u drugoj priči kad Pjero upoznaje Antoana sa svojim drugovima-anarhistima ili Mile počinje pomagati Sofi u lutkarskim predstavama.

Nalovnice su mi nebitne, crtež mi se svidio, posebno face tri glavna lika i onog sina-nasljednika kompanije Garan-Servije, potpuno im idu uz karakter.

Prosječna ocjena pričama bi bila 4.5/5, prva i treća odlične, rame uz rame. Svakako vrijedno drugog čitanja u roku od godinu, godinu i pol dana.
sawitch Posted - 07/01/2018 : 20:26:15
Eto, moze furuna da se upotrebi i u drugom kontekstu. Globinjo i Ponki su na primer furundzije dok sam ja tobdzija. :D
wolf Posted - 07/01/2018 : 18:23:00
Šta da radite?
- Da spalimo Panteliju.
- U onu vurunu???

anto Posted - 07/01/2018 : 17:18:31



Lupano&Koe:Stare furune 1-Oni koji ostaju&Boni i Pjero (Makondo)
Lupano&Koe:Stare furune 1-Onaj koji odlazi&Mađioničarka (Makondo)

Nabavivši drugi diptih Starih furuna,reših da se podsetim i prvog,i mogu reći da sam sva 4 albuma slistio u dahu.
Sjajna,topla,duhovita i inteligentna komedija drame,jedan od boljih slice of life-ova koje sam pročitao.Prava bombonica.
Iako su glavni junaci trojica matoraća koji su već jednom (možda i jednom i po) nogom u grobu,stvari koje im se dešavaju su totalno otkačene i maksimalo nabijene životom;a u tome učestvuje i unuka jednog od njih,zajedno sa svojm malom ćerkicom.
Sa svakim novim albumom,priča se proširuje,pojavljuju se novi elementi koji čine ovaj serijal sve zanimljivijim i blesavijim,ali sve to Lupano maestralno nadograđuje.
Kod prvog čitanja mi se drugi album manje dopao od prvog (čak za ocenu,možda i nešto preko),ali sad su mi sve priče tu negde,i sve do jedne za čistu peticu.
Koe je sve to iscrtao fenomenalno! Interesantno,na trenutke me je asocirao na Rodrigezov crtež u L&K,iako slabo zajedničko imaju šta njihovi stilovi.

Izdanje drugog integrala (Cicero,Bg) je primetno kvalitetnije od prvog (AMD Sistem,Bg)- uporedite koliko je samo uža rikna,iako ima 8 stranica više.
MAKONDO Posted - 17/12/2017 : 10:20:43
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jesu i 3 i 4 jedna prica kao 1 i 2 ili su dve zasebne price?



Isto kao i prva dva, jedna priča.
DiSkAcH Posted - 17/12/2017 : 08:50:51
Jesu i 3 i 4 jedna prica kao 1 i 2 ili su dve zasebne price?
anto Posted - 16/12/2017 : 14:08:20



Mejer&Dorison:Pogrebnik 3 - Ogar iz Sater Kampa (Makondo)
Mejer&Dorison:Pogrebnik 4 -Hipokratova senka (Makondo)

Da sad ne prepričavam radnju, uvod sam opisao ovde ( http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=32325.msg528116#msg528116 ), samo ću reći utiske - očekivao sam više. Ili da se bolje izrazim, Pogrebnik mi nije legao kao mnogima,jer na dosta strana čujem hvalospeve, evo i najprodavaniji je strip trenutno u Francuskoj...
Obnovih gradivo trećeg albuma (koji mi je na drugo čitanje nešto i slabiji),a četvorka mi je tu negde,osim što smatram da je Mejer odradio nešto bolji posao.Radnja je sasvim dobra,u nekim trenucima sa nekim jeftinijim rešenjima (za moj ukus),ali generalno ništa mi tu (u priči) nije vredno neke velike hvale.
Izdanje je sjajno u svakom pogledu.
4/5
wer Posted - 15/12/2017 : 21:13:45
Uzeo furune na Mofestu i meni je stvarno dobar. Oba integrala ču sigurno još jednom pročitati. U glasanju mi sigurno ulazi u top ten.
KuntaKinte Posted - 13/12/2017 : 09:38:15
Tek u trećem čitanju primetih zanimljiv detaljčić: Sofija dok je još trudna čita knjigu "Doktrina šoka" Naomi Klein, koju preporučujem kao dodatak svakom kome je drag anarhizam Furuna.
MAKONDO Posted - 09/12/2017 : 19:04:38
Trebalo bi da je stiglo svima, osim nekoliko paketa.
Ako nekome nije, neka sa javi na nase mobilne.
Manny Posted - 09/12/2017 : 15:36:22
Kada stiže ovo do pretplatnika?
MAKONDO Posted - 07/12/2017 : 20:56:51
Iz pariskog metroa:

DiSkAcH Posted - 05/12/2017 : 19:15:03
E sad kad je vec globinjo spomenuo poznati citat. Isao sam guglat, ali ovaj put ne slike

http://znacenje.rs/sta-je-furuna/

Dakle, pec
globinjo Posted - 05/12/2017 : 18:14:07
Ja bih sad mog'o da iznosim određene pravce u reformu i za razvoj od naše preduzeće ali vidim da je Mile izneo prasiće iz furune, a zna se da prasići nisu ništa naročito kad se o'lade pa neka skratimo.
teller Posted - 05/12/2017 : 17:57:28
E hvala..nikad dovoljno znanja..covjek uci do smrti i umre glup.
DiSkAcH Posted - 05/12/2017 : 17:06:10
Eto, gugl me malo zeznuo :D
bisley Posted - 05/12/2017 : 11:16:03
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by teller

Pogrebnik je vrhunski, ove stare farune me ne zanimaju...šta su to farune?



Furune, ne farune.

Gugl je izbacio ovo:



Dakle, nekakva krusna pec.


Stara furuna je sinonim za stari dimnjak kroz koji je prošlo dosta dima, odnosno za čovjeka koji je svašta proživio!
DiSkAcH Posted - 05/12/2017 : 05:27:13
quote:
Originally posted by teller

Pogrebnik je vrhunski, ove stare farune me ne zanimaju...šta su to farune?



Furune, ne farune.

Gugl je izbacio ovo:



Dakle, nekakva krusna pec.
teller Posted - 05/12/2017 : 05:02:39
Pogrebnik je vrhunski, ove stare farune me ne zanimaju...šta su to farune?
MAKONDO Posted - 05/12/2017 : 00:07:51
Pogrebnik 4 i Stare furune 4 trenutno su najprodavaniji albumi u Francuskoj i Belgiji:

https://www.bdgest.com/top/ventes
DiSkAcH Posted - 29/11/2017 : 13:31:13
quote:
Originally posted by MAKONDO

quote:
Originally posted by Davor2403

Zna li se hoće li se s ovim albumom Pogrebnik završiti? Nešto se sada to previše otegnu.



Zna se da neće. Najavljen je sledeći pod naslovom Beli indijanac.
Pogrebnik je serijal koji je u svakom pogledu zamišljen da bude veliki serijal koji treba da traje decenijama.
I svakim albumom on sve više dokazuje da je na pravom putu da to i postane.



I ima nas koji se radujemo tome
MAKONDO Posted - 29/11/2017 : 00:30:07
quote:
Originally posted by Davor2403

Zna li se hoće li se s ovim albumom Pogrebnik završiti? Nešto se sada to previše otegnu.



Zna se da neće. Najavljen je sledeći pod naslovom Beli indijanac.
Pogrebnik je serijal koji je u svakom pogledu zamišljen da bude veliki serijal koji treba da traje decenijama.
I svakim albumom on sve više dokazuje da je na pravom putu da to i postane.
Davor2403 Posted - 28/11/2017 : 19:29:10
Zna li se hoće li se s ovim albumom Pogrebnik završiti? Nešto se sada to previše otegnu.
ivanl Posted - 28/11/2017 : 17:35:38
Bravo! Thx.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000