forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli za decu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 29/11/2017 : 21:25:50
Stalno slusamo price kako bi deci bilo bolje da citaju stripove umesto telefona, igrica, i sl.
Pa, eto, koje stripove i kako ih uvesti u ovaj svet?
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 01/12/2017 : 15:14:33

Plus ima svoju letjelicu i zna se da nije ... topao.


DODSFERD Posted - 01/12/2017 : 14:56:27
I jedno i drugo, ali pilot je ozbiljniji jebač i možeš više naučiti od njega.
King Warrior Posted - 01/12/2017 : 14:49:41
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zagor pa zatim nešto ozbiljnije i poučnije kao Mister No, tako je bilo kod mene 80-ih godina.


Je li ba, Dods, jesi li ti nas ili misternoovac u prvoj liniji?
Poli Posted - 01/12/2017 : 14:06:22

A sto ne Preacher, Punisher i Scalped.


DODSFERD Posted - 01/12/2017 : 13:45:48
Zagor pa zatim nešto ozbiljnije i poučnije kao Mister No, tako je bilo kod mene 80-ih godina.
nagor Posted - 01/12/2017 : 11:29:03
Ovisi o klincu. Ja znam da sam mrzio crtiće, stripove i igračke sa infantilnim i stiliziranim likovima ili životinjama. To mi je bilo glupavo. Oduvijek volim realističniji pristup, tako da te Disney životinje su mi išle na onu stvar.

Bonelli za mlade?
Da, zašto čekati, neka se ide odmah na najbolje. Dakle, Zagor.



Gru Posted - 30/11/2017 : 22:39:04
quote:
Originally posted by morski

Sprdnju na stranu, cesto se cuje kako nema puno mladih koji citaju stripove, pa evo prilike da ih uvedete u ovaj svet, preko Bonellija, sto da ne... Pa, vecina na ovom forumu je krenula odavde.

Zamisli da te pita klinac od 6+ godina za neki strip. Sta i koji? Sta je najbolje za "navlacenje", ako hocete tako? Sa cim poceti? Od ovoga sto nam je dostupno, od ovoga sto je provereno, sto znamo, imamo, lako nabavimo...



Svakako Disney, Talični Tom, Asterix, Crnobradi, od Bonellija Blek, kapetan Miki...
velka031 Posted - 30/11/2017 : 22:26:35
Zagor naravno, tako samo i mi krenuli i šta nam fali :)
Poli Posted - 30/11/2017 : 11:18:04
quote:
Originally posted by morski

Zamisli da te pita klinac od 6+ godina za neki strip. Sta i koji? Sta je najbolje za "navlacenje", ako hocete tako? Sa cim poceti? Od ovoga sto nam je dostupno, od ovoga sto je provereno, sto znamo, imamo, lako nabavimo...


Moj mali (8g) voli Garfielda, Calvina & Hobbesa, Asterixa, Lucky Lukea, Mulcke (Peanuts), Miki Mustera ... A stripe mu citam sada ... neke 2-3 godine mozda?


Dukidule Posted - 30/11/2017 : 10:23:41
quote:
Originally posted by SPQRoma

Imam kolegu na poslu koji ima sina od 7-8 gofina. On uživa u Zagoru, kolega mu ne može nakupovati koliko mali čita.


Ja simpatičnog li djeteta, rodio ga tajo!
SPQRoma Posted - 30/11/2017 : 09:54:12
Imam kolegu na poslu koji ima sina od 7-8 gofina. On uživa u Zagoru, kolega mu ne može nakupovati koliko mali čita.
Beva Posted - 30/11/2017 : 09:12:57
Evo moj ima 3,5 godine i dao sam mu par stripova koji mi nisu bitni da budu njegovi, tu ima 5-6 MM-ova, 3 Zagora i dvije Libellus kolekcije (oni kiosk Libellusi).

Zasad mu je Zagor najupečatljiviji jer ima sjekiru, znak i drečavi kostim i stalno se s nekim tuče :) Svako malo mu 'čitam' te tri epizode. Problem je što su među njima i 'Buđenja' i 'Demon ludila' pa mi svako malo postavlja neugodna pitanja tipa 'Čiji je ovo grob?', 'Kako se umre?' i slično, ali definitivno mu je Zagor drag :)
morski Posted - 30/11/2017 : 08:25:14
Sprdnju na stranu, cesto se cuje kako nema puno mladih koji citaju stripove, pa evo prilike da ih uvedete u ovaj svet, preko Bonellija, sto da ne... Pa, vecina na ovom forumu je krenula odavde.

Zamisli da te pita klinac od 6+ godina za neki strip. Sta i koji? Sta je najbolje za "navlacenje", ako hocete tako? Sa cim poceti? Od ovoga sto nam je dostupno, od ovoga sto je provereno, sto znamo, imamo, lako nabavimo...
ivanl Posted - 29/11/2017 : 22:07:17
quote:
Originally posted by King Warrior

Za pocetak neka procitaju Dizni stripove, onda neka uzmu u ruke koju Fibru. Kada dovoljno stasaju neka onda predju na neko zahtjevnije stivo, kao sto je na primjer Zagor.


Nisi bas u "Fibri"? I to...
ivanl Posted - 29/11/2017 : 22:05:07
quote:
Originally posted by morski

Stalno slusamo price kako bi deci bilo bolje da citaju stripove umesto telefona, igrica, i sl.
Pa, eto, koje stripove i kako ih uvesti u ovaj svet?


Bonelli kids, od nedavno postoje. Treba samo hrabrosti za izdavanje takvog cega...ako je klince za takvo sto briga... i prevesti kako spada...ali sumnjam u isplativost.
SPQRoma Posted - 29/11/2017 : 21:51:48
Bilo bi lijepo kada bi kod nas preveli onaj Bonelli kids serijal, da se to fino spakuje i kao obavezno štivo uvede u škole. :)
DODSFERD Posted - 29/11/2017 : 21:42:09
quote:
Originally posted by King Warrior

Za pocetak neka procitaju Dizni stripove, onda neka uzmu u ruke koju Fibru. Kada dovoljno stasaju neka onda predju na neko zahtjevnije stivo, kao sto je na primjer Kit Teller.


Kao da ga već čujem.
King Warrior Posted - 29/11/2017 : 21:35:55
Za pocetak neka procitaju Dizni stripove, onda neka uzmu u ruke koju Fibru. Kada dovoljno stasaju neka onda predju na neko zahtjevnije stivo, kao sto je na primjer Zagor.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000