forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
darkwoodski kralj Posted - 19/09/2005 : 06:44:29

Ovaj topic prvenstveno je predviđen za razne ilustracije, slike i crteže.

____________________________________________________________________________________________________________________________________
Znan, znan, znan...100475. topic o nasem junaku Zagoru. Ali ovo je preslo svaku mjeru, naime velik broj clanova dolazi samo u svastaru da se iseru po drugima (bez oslovljavanja) drugi pak clanovi (eh ovog moram napomenuti) kao PANZER postivaju 20 postova uzastopno u wiz vs seinfeld topic...Mislim stvarno, ok recimo da imas 2-3 prva liga posta ali boze mili sto je previse je previse, otvorim i ono samo post za postom, pa covice ti ka da sam sa sobon pricas...
Kad otvorim ovu stranicu kaze:
stripovi.com riznica slikovnih prica

I zbog toga san ja odi i dosa....Ne znan koliko se vas sica kad sam se vratio na sajt koliko sam pitanja postavio o Zagoru i koliko je membera doslo u pomoc...
Svrha svega ovoga je, da ne odugovlacin s mojim pripovjedanjen, otvoriti jedan jedini topik o zagoru di ce svi fanovi moci doci i reci sto zele, i nije me briga ako se isto otvori za ostale tipa Dylan i No....
Jer nije meni svrha doci odi u svastaru (iako u zadnje vrime samo to i radim) vec doci da znan di pripadan.
Zato san odlucija, pa makar ispao i budala (bolje ispasti budala nego iz aviona) pokrenuti ovo di cemo moci i uzivati, postavljati pitanja, raditi ljestvice naj sserija, pisati cikove baline i sam Bog zna sto vec...
Eto nadan se da ce nekog interesirati
P.s. ajmo sada vi koji sprdate
Ahjakkkkkkk

Only God will judge me!
______________________________________________(posted by darkwoodski kralj)______________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Kralju, ako ova promena imena topika ne bude uticala na tebe da se vratiš na forum onda...
Čekamo te
______________________________________________(posted by Ultras)_______________________________________________________________________
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 19/03/2019 : 07:15:24
legaz Posted - 12/03/2019 : 14:04:10
quote:
Originally posted by teller

Ovo mu je uspjelo..steta sto nije za novi kolor classic Pici preuzeo crtanhe naslovnica po Ferrijevpv podlogi..ova za Magic-bat je odlicna

Jest, pa da ga pripadnici novoosnovane crkve Verni sadiolisti razapnu.
teller Posted - 12/03/2019 : 01:48:48
Ovo mu je uspjelo..steta sto nije za novi kolor classic Pici preuzeo crtanhe naslovnica po Ferrijevpv podlogi..ova za Magic-bat je odlicna
mogorovic Posted - 11/03/2019 : 23:18:13
Magic Bat...
King Warrior Posted - 11/03/2019 : 23:08:18
Ova je pun pogodak.
solar Posted - 11/03/2019 : 22:26:34
Piccinellijev omaž
Poli Posted - 11/03/2019 : 11:57:15
quote:
Originally posted by DODSFERD

Je l' to Zagor pao u vodu skupa s konjem pa se ne vidi.

Je, konji jasu po njemu.

DODSFERD Posted - 11/03/2019 : 11:53:56
Je l' to Zagor pao u vodu skupa s konjem pa se ne vidi.
solar Posted - 10/03/2019 : 22:34:31
Mlađe generacije na Cartoomicsu
Kontrast 2 Posted - 10/03/2019 : 22:31:46
Zanimljivi crteži ovog Morana...
Nije mi jasno - da li je samo gledao u neke fotke (prave ili kompjuterske), ili ih je bukvalno kombinovao sa crtežom - jer vidno odudadaraju neki delovi kadrova?
solar Posted - 10/03/2019 : 22:04:55
Alessandro Piccinelli
emirem Posted - 10/03/2019 : 19:23:01
Izvrsni radovi.
Dijasporci nisu zaboravili stripove iz djetinjstva.
Onaj Moran Bob je Skot iz Glasgowa.
Sneaksie Thiefsie Posted - 10/03/2019 : 15:23:25

Vilenko Vujicevic, Ceska

Well-Bee, Norveska

Rob Moran, UK
http://www.artstation.com/artwork/Vd2YqZ
Brdar Posted - 03/03/2019 : 13:11:50
delboj Posted - 28/02/2019 : 15:32:39
Poslije skoro deset godina kako nisam čitao Zagora (mislim da sam pročitao samo onog Zagora s Dragonerom), pročitao sam u kratkom roku brojeve od 501 do 599, gledajući originalnu numeraciju. Ima dobrih priča, južnoamerička odiseja tu i tamo, ali ima zaista i promašaja. Ne sviđa mi se što je ovaj period poslije južnoameričke odiseje malo konfuzan, skoro bez reda.
velka031 Posted - 25/02/2019 : 18:33:36
Sve ovo je izvanredno, veliko bravo za sve majstore na ovoj stranici!
teller Posted - 25/02/2019 : 18:29:30
ne treba bolje ni lošije..
ovo je vrhunsko.
solar Posted - 25/02/2019 : 18:20:54
solar Posted - 16/02/2019 : 13:54:47
Piccinellijeva ilustracija vezana za Zenith 666
mogorovic Posted - 14/02/2019 : 23:51:16
A, može i lošije...
King Warrior Posted - 14/02/2019 : 21:12:41
Može to Picci i bolje...
solar Posted - 14/02/2019 : 20:58:06
Alessandro Piccinelli
Kontrast 2 Posted - 13/02/2019 : 19:38:13
quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa nije baš cjepidlačenje iako je u najmanju ruku na knap izum colta sa vremenom radnje u Zagorovom svijetu. Ali model i način punjenja su barem 40 godina razlike. Tex Willer se događa otprilike kada je izumljen prvi automobil. 1880-e godine 19.stoljeća. I onda lik ispred saloona uparkira Škodu Octaviu. Mislim, auto je postojao već u to vrijeme. E sad, nećemo cjepidlačit za model 😁😁😁😁😁
Meni stvarno ne smeta, prihvatio sam sve te silne nelogičnosti i uživam već tridesetak godina u Zagorovim pustolovinama.

Pisao sam samo o spoljašnjem izgledu kolta.
A model Dragun, koji identično izgleda (i koji Zagor kupuje u nekoj od prvih priča) je iz 1848. godine, desetak godina razlike***.

Što se tiče automobila - bilo ih je i pre Zagorovog vremena, doduše na parni pogon:
"Samohodna vozila na parni pogon koja su dovoljno velika za prevoz ljudi i tereta prvi put su osmišljena krajem XVIII veka. Francuz Nicolas-Joseph Cugnot demonstrirao je svoje vozilo pod imenom Fardier à vapeur (teretna kola na paru), eksperimentalni artiljerski traktor na parni pogon 1770.-71. godine. Kako se dizajn ovog vozila pokazao nepraktičnim njegov izum nije dalje razvijan u rodnoj Francuskoj. Centar inovacija prebačen je na Veliku Britaniju. Godine 1784 William Murdoch napravio je radno vozilo na paru za prevoz tereta u mestu Redruth, a 1801. godine Richard Trevithick konstruisao je i provozao parno vozilo pune veličine ulicama Camborne-a."
Tako da, poredjenje sa Škodom Oktavijom - ne stoji.

*** vreme radnje Zagorovih avantura, koje je ustanovio Nolita je - prva polovina XIX veka.
Nigde nije precizirano koje su to godine, tridesete ili četrdesete.
Zato je Predsednik SAD, u priči Nulti Čas - onako opšteg izgleda, bez kopiranja bilo kojeg stvarnog Predsednika.
Tek je Bure definisao vreme na period predsednikovanja Endrjua Džeksona, što je onda dovelo do nakaradnih vremenskih linija.
Da je Bure manje megaloman, tj. da je Pera odmah otišao u policiju - sve bi bilo drugačije.
solar Posted - 13/02/2019 : 14:30:42
Joevito Nuccio
solar Posted - 12/02/2019 : 21:58:36

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000