forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Señor BG

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
usagi77 Posted - 16/11/2017 : 14:02:26
Ne znam zbog cega se tako rijetko naiđe pokoja informacija o ovom genijalnom stripu, ali to je stvarno šteta. Sve u svemu ovo je jedan od najboljih stripova vestern žanra. Iako će mnogi svršavati na neke druge naslove, potrudite se nabaviti i pročitati ovaj strip. Autori stripa su Dario Kukić i Dinko Kumanović.

https://www.goodreads.com/book/show/13152736-se-or
https://www.goodreads.com/book/show/15816245-se-or
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 09/12/2017 : 14:44:44
quote:
Originally posted by Jocko

Kupio bih rado ova dva stripa nakon pročitanih pozitivnih utisaka, ali zaista da nigde nema da se nađe na internetu bar jedna stranica stripa, da vidim kako izgleda iznutra...


napisah ti gore da strip košta pišljivih 320 dinara - sve da ti se i ne svidi,ništa nisi kalirao.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by karlitos

Sad mi je žao što ga nisam uzeo na interliberu.



I meni ali valjda će biti i iduće godine


zašto bi čekao do sledeće godine?
eno ti ga u snk za 30 kuna drugi broj;verovatno se i prvi može naći za slične pare.
ivke80 Posted - 09/12/2017 : 13:48:00
Hvala na linkovima, i meni je zanimljiv ovaj strip, Pokušat ću vidjeti u knjižnici ako ga ima
Jocko Posted - 09/12/2017 : 11:05:32
@Mr.Bushido

Hvala!

Naoko zgleda dosta dobro.
Dwayne_Looney Posted - 09/12/2017 : 10:29:20
quote:
Originally posted by karlitos

Sad mi je žao što ga nisam uzeo na interliberu.



I meni ali valjda će biti i iduće godine
karlitos Posted - 09/12/2017 : 10:20:30
Sad mi je žao što ga nisam uzeo na interliberu.
supermark Posted - 09/12/2017 : 10:01:11
quote:
Originally posted by anto

Senjor nam dolazi u malim HC sveščicama (manjim od Boneli formata),na nekih 112 stranica u boji - puna cena je ...bolje da ne kažem kolika,ali zato ona u AF je savim korektna - 320 dinara.Na Interliberu je bila čak i upola manja - 10 kuna.




cijena je paprena
100kn za tako mali format...
jaki Posted - 09/12/2017 : 09:57:30
ovo je jedan od rijetkih(ali ima ih)slučajeva da domaća izdavačka kuća producira stripove.
Mr. Bushido Posted - 09/12/2017 : 02:43:52
quote:
Originally posted by Jocko

Kupio bih rado ova dva stripa nakon pročitanih pozitivnih utisaka, ali zaista da nigde nema da se nađe na internetu bar jedna stranica stripa, da vidim kako izgleda iznutra...


https://issuu.com/sto_mu_gromova/docs/senjor_arci_mala

http://www.babilon-strip.com/shop/stripovi/strip-albumi/albumi-serijali/ostali-serijali/senor-01-ni-ziv-ni-mrtav-detalji

http://www.babilon-strip.com/shop/stripovi/strip-albumi/albumi-serijali/ostali-serijali/senor-02-dva-pucnja-u-prazno-detalji
Jocko Posted - 09/12/2017 : 02:07:56
Kupio bih rado ova dva stripa nakon pročitanih pozitivnih utisaka, ali zaista da nigde nema da se nađe na internetu bar jedna stranica stripa, da vidim kako izgleda iznutra...
anto Posted - 09/12/2017 : 00:53:27


Kukić&Kumanović:Senor #1 - Ni živ-ni mrtav (Bookglobe)
Kukić&Kumanović:Senor #2 - Dva pucnja u prazno (Bookglobe)

Da se skoro ne pokrenu tema na stripovi.com-u,ali i da prevideh sjajnu akciju u AF,propustio bih ovaj pravi mali dragulj devete umetnosti sa prostora bivše nam Juge.
Dario Kukić (priča&olovka) i Dinko Kumanović (tuš) su nam podarili dve epizode jednog opičenog kaubojca,lucidne priče sa britkim dijalozima te sjajnog crteža.
Nešto na tragu maestralnog Linkolna braće Žovrej,ali definitivno bi bolji opis bio Čiko za odrasle.
Ni živ-ni mrtav - Hari Pljuca i Jegulja Džo su sporečkali oko otetog plena i Hari je sredio Džoa;ali tek pošto je mlađahni Džo prethodno veče izbrbljao u pijanstvu
Senjoru za zakopani novac;Senjor,nekakav krosover pokvarenog Čika i Torentea kreće put blaga,ali usput uzima pismo od čoveka u zatvoru,osuđenog na vešala,koje treba da odnese na jedno mesto u zamenu za bogatu nagradu.U pičvajz koji će uslediti,uključuju se i lokalne kurve,nadobudni šerif,isfeminizirani indijanac i oživeli mrtvac.Jednom rečju,sjajno. 5/5

Dva pucnja u prazno - dok meštani nekog gradića čekaju dvoboj,nepoznati lopovi pljačkaju banku;Senor ima zadatak da zaustavi voz,ali on ima više ciljeve;dotle u vozu,dva ostarela kauboja,se udvaraju zanosnoj lepotici bujnog poprsja.
Drugi broj Senjora nije kvaliteta kao kec,ali i dalje je to dosta dobro. 4/5

Senjor nam dolazi u malim HC sveščicama (manjim od Boneli formata),na nekih 112 stranica u boji - puna cena je ...bolje da ne kažem kolika,ali zato ona u AF je savim korektna - 320 dinara.Na Interliberu je bila čak i upola manja - 10 kuna.
anto Posted - 03/12/2017 : 16:35:25
kako nahvaliste Senjora,reših da ga nabavim - te stoga se i ja uključujem u diskusiju u dogledno vreme.
Cromwell Posted - 26/11/2017 : 19:02:30
Mora da se šališ. To je upravo ona vrsta stripa kojeg se ne bi trebalo preporučiti niti najnaprednijem među prosječinim čitateljima.
Deers Posted - 25/11/2017 : 16:55:03
La bete Noire
Cromwell Posted - 25/11/2017 : 12:36:07
@ivanl: lol, izgleda da se moram zadovoljiti sa "masom" i "sve". Sve 5, odustajem

@Jocko: Čitao sam Rexa, Sofiju i Sun City i ništa od toga ne bih preporučio. Žeželj mi je izvanredan ilustrator ali kao strip crtač baš i ne. Njegov stil prisiljava na izuzetno sporo čitanje i samo dovodi do zamora.
Sa Grandimirom Smuđom nisam upoznat. Will check it!

@culture vulture: Gnom de monde nisam čitao ali mogu reći da mi je Marušićev stil vrlo drag no ipak previše "fanzinski".
Gluhe laste su mi super i štimaju pričom i crtežom ali ipak nije to ništa outstanding.
Svebor i Plamena: Sudžuka mi je tu još premlad i prečist ali da, ovo bi zaista moglo upasti u tu kategoriju
Sonječkine Vučine su simpatične. Ali samo to.
ivanl Posted - 25/11/2017 : 03:56:19
quote:
Originally posted by Cromwell

Nismo se razumjeli, pričamo o domaćim stripovima a ne o domaćim autorima. :)
Znači od te mase navedi nekoliko konkretnih strip naslova koje bi ti preporučio nekom stranom izdavaču.


O.k. nisam cak ni isao van granica
R H-a,iako bi tad pod "domaci", bilo jos veca masa stripova... ali zadrzimo se pod pojmom objavljeni/neobjavljeni... sto da ti kazem, ja bi ih sve objavio... izdao,,, stampao.... da se mene pita. A preporucio, strancima... sve o.k. nek oni preporuce, sto meni...
Jocko Posted - 24/11/2017 : 10:02:43
quote:
Originally posted by culture vulture

Cek, pa sa Gradimirovim stripovima je obrnut slucaj - izdani su prvo u Francuskoj, ne?



Moguće, nisam upućen. I za ovaj prvi Žeželjev na zvaničnom sajtu npr stoji da je prvo objavljen u Italiji..

Ti svi navedeni stripovi od Žeželja i Smuđe zaslužuju da budu objavljeni na engleskom (ako već nisu).

PS. ako se priča o domaćim stripovima za domaće tržište, onda sam promašio poentu.
culture vulture Posted - 24/11/2017 : 08:51:02
Cek, pa sa Gradimirovim stripovima je obrnut slucaj - izdani su prvo u Francuskoj, ne?

Od domacih, zivih i aktivnih autora, ja bih predlozio sljedece naslove: Gnom de monde, Gluhe laste, Svebor i Plamena, Vucine.
Jocko Posted - 24/11/2017 : 08:46:15
quote:
nekoliko konkretnih strip naslova koje bi ti preporučio nekom stranom izdavaču.


Ritam srca, Sun City, Sofija, Rex od Žeželja. Ono što je izdao u kompletu Komiko.

Od srpskih, sve što je radio Gradimir Smuđa, što je izlazilo po Zabavnicima - Vinsent i Van Gog, one priče o Mulen Ružu i Tuluz Lotreku, Nit umetnosti...
Cromwell Posted - 23/11/2017 : 23:26:06
Nismo se razumjeli, pričamo o domaćim stripovima a ne o domaćim autorima. :)
Znači od te mase navedi nekoliko konkretnih strip naslova koje bi ti preporučio nekom stranom izdavaču.
ivanl Posted - 23/11/2017 : 20:46:53
Evo Kordej i Macan u par albuma.
Zezelj. Ne treba o njemu ni govoriti.
Imas sad ovog slikara sto radi na scenarij Milka Peke.
Marko Djeska,
Sonja Gasparov,
Par krasnih albuma Frane Petruse...
Tikulin Tico, meni majstor zajebancije...
Sad ne znam racunas li nasr sto rade za strance, ali menu su Parlov i Duka zakon...
Onda ne znam da li se trebaju spominjati preminuli autori? Tu su Biukovic zakon zakona i Devlic majstor...
Ima ih jos masa, mladih, starijih, svih stilova...ali ne da mi se druze nabrajati...
Cromwell Posted - 23/11/2017 : 20:28:06
Npr koja? Hajde nabroji 5-6 komada, nebilo ti teško...
ivanl Posted - 23/11/2017 : 18:46:32
quote:
Originally posted by Cromwell

Sjajan strip! Svaka čast ostalim domaćim autorima ali Senor mi je za sada jedini hrvatski strip kojeg bi preporučio nekom stranom izdavaču za objavu.

Plusevi: Izuzetno prizemljen, zabavan i nesputan i zbog toga ga je vrlo lako zavoljeti. Senor je simpatični napuhanko ali mu balans daje njegova pušioničarska priroda. On je zapravo Čiko za odrasle. Također vrijedi istaknuti i povremeno gotovo filmsko kadriranje koje prilično utječe na brzo i lako čitanje i zbog njega je ovo štivo još probavljivije od uobičajenog.

Minusi: zapravo ih niti nema. Jedino što bi se moglo zamjeriti je naslovnica koja djeluje premoderno. Sjećam se da sam u početku mislio da je riječ o nekakvom generičkom PC stripu. Mislim on vjerojatno jest nacrtan u Corelu ili Manga Studiu no svejedno ima svoj stil i daleko je od generičkog.


Sve 5, ali da jedini domaci strip za preporuku... pa masa ih ima...
hrvoje23 Posted - 17/11/2017 : 10:03:38
Vrlo zabavan strip! Prvi dio mi je puno bolji od drugog. Bio sam u početku skeptičan (a i cijena me davno odbila), pa sam pročitao primjerke iz knjižnice. A na ovogodišnjem IL jednostavno ih je bilo glupo za ne uzeti po 10kn.
BiDi Posted - 16/11/2017 : 21:27:57
Nije li se na ovom forumu pričalo pre mnogo godina da Señor ide na kioske u mjesečnom ritmu na Alan Ford formatu?

U ono vreme kad je Tisak promijenio uvjete za plasiranje novih izdanja na kioske pa je onda to bilo naznačeno kao razlog da nije bilo ništa od toga.
Cromwell Posted - 16/11/2017 : 19:50:53
Sjajan strip! Svaka čast ostalim domaćim autorima ali Senor mi je za sada jedini hrvatski strip kojeg bi preporučio nekom stranom izdavaču za objavu.

Plusevi: Izuzetno prizemljen, zabavan i nesputan i zbog toga ga je vrlo lako zavoljeti. Senor je simpatični napuhanko ali mu balans daje njegova pušioničarska priroda. On je zapravo Čiko za odrasle. Također vrijedi istaknuti i povremeno gotovo filmsko kadriranje koje prilično utječe na brzo i lako čitanje i zbog njega je ovo štivo još probavljivije od uobičajenog.

Minusi: zapravo ih niti nema. Jedino što bi se moglo zamjeriti je naslovnica koja djeluje premoderno. Sjećam se da sam u početku mislio da je riječ o nekakvom generičkom PC stripu. Mislim on vjerojatno jest nacrtan u Corelu ili Manga Studiu no svejedno ima svoj stil i daleko je od generičkog.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000