forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 93 - Njujorški triptih

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/10/2017 : 23:10:48


Jeromea Charyna, slavnog američkog pisca, i Françoisa Boucqa, vrsnog francuskog ilustratora, spojila je zajednička strast prema stripu. Njihova je suradnja započela sredinom osamdesetih godina i rezultirala je trima pravim malim draguljima, sada objedinjenima u ovoj knjizi.

MAĐIONIČAREVA ŽENA, njihovo prvo djelo, priča je o jednoj ženi, jednom mađioničaru s neobičnim moćima i jednoj maloj djevojčici, koji putuju svijetom izvodeći dotad neviđene točke. No, djevojčica odraste i dijabolični mađioničar planira se njome oženiti. Između jave i sna, ovaj strip govori o njihovim burnim ljubavima u noćnoj mori New Yorka.

ĐAVOLJA USTA nadimak je koji je Youri, siroče pronađeno u ratom razrušenoj Ukrajini, dobio zbog svoje zečje usne. No, ruski je narod namijenio sjajnu budućnost ovom izgubljenom djetetu: postat će jedan od njegovih najboljih tajnih agenata na drugoj strani svijeta, u američkom kapitalističkom paklu. I tako se Youri, iliti Billy, sada lišen zečje usne, ali zadojen komunističkom ideologijom, našao usred New Yorka kao protagonist tajnog rata koji razara i njegovo biće...

Uhićen zajedno sa svojim roditeljima, Pavel „LITTLE TULIP“ će u dobi od sedam godina upoznati pakao gulaga. Odvojen od oca i majke, primoran je naučiti preživljavati sam. Nekoliko godina poslije dobro je poznavao zakone koji su upravljali njegovim novim svijetom: neprekidno nasilje, nemar čuvara, bezgranična moć vođa klanova. Svjestan je da postati okrutan nije dovoljno. Zahvaljujući svom talentu majstora tetovaže, dobiva zaštitu vođe klana, Kirila Kita, i postaje dio tog nemilosrdnog svijeta. Ipak, crtanje za đavla ima svoju cijenu...

Kolorka 93 • Njujorški triptih • 300 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jerome Charyn • Crtež François Boucq • Prijevod Tina Dunjić Messmer • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-93-njujorski-triptih/471/
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Markos Posted - 20/10/2021 : 23:38:52
Naravno
corto33 Posted - 20/10/2021 : 22:04:27
Prošle godine izašao je nastavak priče Little Tulip - New York Cannibals:
https://www.bedetheque.com/serie-70813-BD-New-York-Cannibals.html

Marko, je li možda u planu?
AleksandarN Posted - 17/04/2021 : 19:21:14
quote:
Originally posted by Red Marquis

Triptih i trilogija nisu sinonimi. Trilogija ne bi odgovarala ovde.




Da, u pravu si. Sad pogledah znacenje.
Red Marquis Posted - 17/04/2021 : 18:29:37
Triptih i trilogija nisu sinonimi. Trilogija ne bi odgovarala ovde.
AleksandarN Posted - 17/04/2021 : 18:18:19
Nisam imao pojma sta da ocekujem od ovih autora jer nisam cuo za njih. Sudeci po naslovnoj takodje nisam znao sta da ocekujem i danas odlucih ovo da procitam i smlatih bez prekidanja. Tri nepovezane price u jednoj knjizi koje se koliko toliko desavaju u Njujorku. Prva mi se nije dopala. Dosta puta sam se pitao sta je ovo. Malo skeptican sam presao na drugu pricu ali posle nekoliko stranica sam se razuverio. Fantasticna i zanimljiva prica. Istog misljenja sam i za trecu. Napeta i misteriozna atmosfera se provlaci kroz sve stranice ove dve price. Druga i treca prica su pogodile ono sto najvise volim da citam - napeto, uzbudljivo, neocekivano i sve praceno prelepim crtezom koji savrseno ide uz ove price. Zanemarimo prvu pricu! Njujorski triptih (steta sto nije "trilogija", lepse zvuci nego "triptih") je fantasticna kolorka i rekao bih potcenjena kod strip publike poput Price Bez Junaka. Preporuka!

Madjionicareva zena 3/10
Djavolja usta 10/10
Little tulip 10/10
Poli Posted - 17/09/2018 : 19:12:31

Tri zgodbe rahlo povezane z New Yorkom, ameriškega scenarista Charyna (ne poznan mi do sedaj) in francoskega risarja Boucqa - pri nas je Risar pričel z izdajanjem dveh njegovih stripov, Janitorja in Avanture Jeroma Muhona.

Prva zgodba "Mađioničareva žena", hkrati najstarejša iz '86, je bolj kot ne tlaka, čeprav ima "samo" 80 strani. Kar nekaj dni sem se prebijal čez njo in mislim, da ne bi bili na izgubi, če bi jo izpustili iz tega triptiha (čeprav potem ne bi bil več... triptih ). Te zgodbice "između jave i sna" mi nikoli niso zares sedle, razen, če niso zares zares dobro spisane ali uspejo z atmosfero. Žal tale ni.
Naslednja in hkrati najdaljša "Đavolja usta", iz '90 (nekih 210 strani), je pa že nekaj drugega (hkrati je zgodba uporabljena za naslovnico). Sirota iz WW2 Youri in njegove "putešestvije". Kako je postal tajni ruski agent, hkrati pa prikaz komunistične SSSR in preganjanja vsega, kar diši po veri (ikone imajo svojo vlogo v tem stripu). Konec je morda malo... no, ne bo všeč vsakomur. Rahlo poetičen.
Zadnja zgodba "Little Tulip", enako kot prva obsega 80 strani in je precej sveža - iz leta 2014 je. Deček pavel, katerega starši se iz Amerike preselijo v SSSR, že kmalu (7 let) spozna pekel gulaga, ki požre njegova starša. Nauči se preživeti sam, postane tudi tattooator za enega izmed klanov, katerega člani s tattooji izpisujejo lastne zgodbe na telo.

Je za prebrati, ni pa nek presežek. Sploh prva zgodba - ne obupati zaradi nje. Če se pa najde kdo, ki mu je omenjena zgodba najboljša, bi bil pa vesel, da slišim, da smo si tako različni.

P.S. Aja. V opisu Boucqa piše, da naj bi bil "najbližji naslednik Moebiusa". Bralcem prepuščam, da si sami odgovorijo, ali je to res ali ne.


risbozg Posted - 21/01/2018 : 00:53:48
quote:
Originally posted by zare80

Ukratko, slozio bih se prilicno sa Antom vezano za ovo delo.
Crtez je maestralan, ali je scenario po meni mogao biti bolji. Poslednja prica mi je najbolja, prva nekako nije moj ukus, a druga je odlicna, ali nekako imam utisak nedovrsena.
U svakom slucaju, treba odati priznanje piscu, jer strip drzi paznju do samog kraja.
Sve u svemu 8/10, ali definitivno preporuka za citanje.



+1
Aco Posted - 20/01/2018 : 22:56:06
Prva priča slabašna.
Druga sjajna, filmska...sa prekrasnim crtežom, majstor razvalio sve u 16.
Treća u istom tonu. Melem za oči.
zare80 Posted - 02/01/2018 : 01:01:54
Ukratko, slozio bih se prilicno sa Antom vezano za ovo delo.
Crtez je maestralan, ali je scenario po meni mogao biti bolji. Poslednja prica mi je najbolja, prva nekako nije moj ukus, a druga je odlicna, ali nekako imam utisak nedovrsena.
U svakom slucaju, treba odati priznanje piscu, jer strip drzi paznju do samog kraja.
Sve u svemu 8/10, ali definitivno preporuka za citanje.
anto Posted - 16/12/2017 : 13:42:57
quote:
Originally posted by bisley


Mislim da je Bijelog Lamu crtao Georges Bess, ako na taj strip misliš.


ma da,pogreših i videh posle grešku,ali zaboravih da ispravim.
bisley Posted - 16/12/2017 : 11:55:53
quote:
Originally posted by anto

Sjajni francuski crtač Buk (Izbacivač,Beli lama) i američki pisac Džerom Šarin su zajedno uradili tri albuma,objedinjeih u ovom integralu.

Mađioničareva žena - Edmund je talentovani mađioničar i hipnotizer,i zajedno sa gospođom Vednisdej (udovicom koja je radila kao domaćica u njegovoj porodičnoj kući) i njenom ćerkom Ritom putuje po svetu i izvodi maestralne predstave.Edmunda sve manje interesuje majka,koja mu je ljubavnica,a sve više ćerka koja izrasta u pravu lepoticu.Sa njom se uskoro i ženi,a odbačena gospođa Vednisdej,naglo ostarela i propala umire.To je bio preveliki šok za Ritu koja napušta muža i odlazi u Njujork gde nalazi posao u malom restorančiću,živeći u nekom svom svetu gde se mašta i stvarnost sve više prepliću.
Ovaj album je osvojio nagradu Anguleuma za najbolji strip daleke 1986. godine - iz mog ugla,čudna odluka sa obzirom da ne mislim da strip ima kvalitet za Gran Pri pomenutog festivala.Na stranu prelepi Bukov crtež fenomenalno obojen,Šarinov scenario me nije baš kupio u ovom albumu.Mislim,napravio je on ovde dobru atmosferu,ali ima tu nekih detalja koji su mi zapali za oko (kao recimo kako se gospođa Vednisdej za sedam godina od žene u punoj snazi pretvori u staricu...),a ono što tek nije moja šoljica čaja je fantazmagoričnost koja je sve prisutnika kako strip odmiče.Iako me mešavina stvarnog i nadrealnog obično u stripovima nervira dosta više nego što je to slučaj u Mađioničarevoj ženi.
Sve u svemu ok mi je prvi deo triptiha. 3/5

Đavolja usta - Juri je siroče koje je odraslo u sirotištu,odakle ga vrbuje pukovnik Stovragin za budućeg Sovjetskog agenta.Nakon obuke,lekari mu operišu zečiju usnu,a šefovi šalju u Njujork,gde kao Bili Bad započinje svoju misiju.
I ovde imamo prelep Bukov crtež,koji sasvim lepo prati Šerinova priča,mada opet sa nekim scenarističkim rešenjima bez kojih bi mi album bio još bolji. 4/5

Little Tulip - Pol/Pavel je odrastao u paklu gulaga,gde se naučio majstoriji tetovaže,kojom se i danas bavi u Njujorku gde živi.Zbog talenta za crtanje,često biva pozivan u policijsku stanicu na izradi foto robota.Tih meseci,gradom hara Deda Božićnjak,koji siluje i ubija žene,ne ostavljajući nikakav trag,niti postoji ijedan svedok monstruoznih ubistava.Pavel će uskoro biti uvučen u tragične događaje,a pokazaće se da će oni biti povezani sa njegovim detinjstvom u sibirskom logoru.
E ovo je već pun pogodak od stripa.Uz maestralnog Buka,koji je crtež, i pored činjenice da je prošlo četvrt veka od prethodnog albuma ove triologije,prilagodio stil prethodnim epizodama,i Šarin je na visokom nivou - deo u gulagu je vrhunski ispričan,ali i kompletan scenario je po meni odličan.
5/5

Iako mi kvalitet priča ovog integrala varira (mislim na scenario,Buk je razvalio svoj deo posla),Njujorški triptih preporučujem;još jedan jako dobar odabir za Kolorku.
Plus,ne spomenuh ranije,ima tu i dobrog seksa!!


Mislim da je Bijelog Lamu crtao Georges Bess, ako na taj strip misliš.
anto Posted - 16/12/2017 : 10:39:24
Sjajni francuski crtač Buk (Izbacivač) i američki pisac Džerom Šarin su zajedno uradili tri albuma,objedinjeih u ovom integralu.

Mađioničareva žena - Edmund je talentovani mađioničar i hipnotizer,i zajedno sa gospođom Vednisdej (udovicom koja je radila kao domaćica u njegovoj porodičnoj kući) i njenom ćerkom Ritom putuje po svetu i izvodi maestralne predstave.Edmunda sve manje interesuje majka,koja mu je ljubavnica,a sve više ćerka koja izrasta u pravu lepoticu.Sa njom se uskoro i ženi,a odbačena gospođa Vednisdej,naglo ostarela i propala umire.To je bio preveliki šok za Ritu koja napušta muža i odlazi u Njujork gde nalazi posao u malom restorančiću,živeći u nekom svom svetu gde se mašta i stvarnost sve više prepliću.
Ovaj album je osvojio nagradu Anguleuma za najbolji strip daleke 1986. godine - iz mog ugla,čudna odluka sa obzirom da ne mislim da strip ima kvalitet za Gran Pri pomenutog festivala.Na stranu prelepi Bukov crtež fenomenalno obojen,Šarinov scenario me nije baš kupio u ovom albumu.Mislim,napravio je on ovde dobru atmosferu,ali ima tu nekih detalja koji su mi zapali za oko (kao recimo kako se gospođa Vednisdej za sedam godina od žene u punoj snazi pretvori u staricu...),a ono što tek nije moja šoljica čaja je fantazmagoričnost koja je sve prisutnika kako strip odmiče.Iako me mešavina stvarnog i nadrealnog obično u stripovima nervira dosta više nego što je to slučaj u Mađioničarevoj ženi.
Sve u svemu ok mi je prvi deo triptiha. 3/5

Đavolja usta - Juri je siroče koje je odraslo u sirotištu,odakle ga vrbuje pukovnik Stovragin za budućeg Sovjetskog agenta.Nakon obuke,lekari mu operišu zečiju usnu,a šefovi šalju u Njujork,gde kao Bili Bad započinje svoju misiju.
I ovde imamo prelep Bukov crtež,koji sasvim lepo prati Šerinova priča,mada opet sa nekim scenarističkim rešenjima bez kojih bi mi album bio još bolji. 4/5

Little Tulip - Pol/Pavel je odrastao u paklu gulaga,gde se naučio majstoriji tetovaže,kojom se i danas bavi u Njujorku gde živi.Zbog talenta za crtanje,često biva pozivan u policijsku stanicu na izradi foto robota.Tih meseci,gradom hara Deda Božićnjak,koji siluje i ubija žene,ne ostavljajući nikakav trag,niti postoji ijedan svedok monstruoznih ubistava.Pavel će uskoro biti uvučen u tragične događaje,a pokazaće se da će oni biti povezani sa njegovim detinjstvom u sibirskom logoru.
E ovo je već pun pogodak od stripa.Uz maestralnog Buka,koji je crtež, i pored činjenice da je prošlo četvrt veka od prethodnog albuma ove triologije,prilagodio stil prethodnim epizodama,i Šarin je na visokom nivou - deo u gulagu je vrhunski ispričan,ali i kompletan scenario je po meni odličan.
5/5

Iako mi kvalitet priča ovog integrala varira (mislim na scenario,Buk je razvalio svoj deo posla),Njujorški triptih preporučujem;još jedan jako dobar odabir za Kolorku.
Plus,ne spomenuh ranije,ima tu i dobrog seksa!!
ŠAŠ Posted - 11/12/2017 : 13:18:13
IMA SPOJLERA

mislio kupit na interliberu na slijepo jer mi se svidjala tematika, ali eto upostavih bolje da nisam.dakle crtez je divan,odabir boja;sve zraci detaljima.uzitak je gledat ovako sta,ali lika sjebu trivijalne stvari.čovjeka zgazi auto-u autu ne nitko ne sjedi,s krova pada staklo-liku padne okomito na stomak ,krv leti u cudnim smjerovima itd.sto se tice price sve pocne dobro,pogotovo zanje dvije gdje mi je tematika bila interesantna ali scenarist više ne zna kako da se iskobelja is pa se izvlači glupostima magičnog realizma (vrhunac je onaj indijanac koji je čekao u kanaliziiji punoj govana i onda odletio sa protagonistom van).tri zanimljive priče koje se poprilično upropaste na zadnjih petnaestak strana
www2 Posted - 11/12/2017 : 10:10:17
Druga i treća priča su OK.....ali prva....neznam da li sam iakada pročitao pretenciozniji trash.....

ukupno 6/10
Combatrock Posted - 11/12/2017 : 08:29:34
privju je za drugi strip i odlicno je izabran, dokaz vise da se radi o ozbiljnom izdavacu koji brine o prodaji svojih izdanja...

tri nepovezane (?) price ...

pre puno godina sam od tipa u studentskom domu dobio knjigu o tetovazama u ruskim gulazima... bilo je tu svega i svacega... nije bilo dela koze i sluzokoze koji nije isaran, a motivi su bili izmedju jezivih krajnosti... secam se kombinacije pravoslavnih i komunistickih motiva... pa cak i kombinacija fasistickih i komunistickih motiva... i kod danila kisa u grobnici za borisa davidovica ima opisa interesantne tetovaze robijasa

tu i tamo poneki klise, sto literalni sto filmski ali u svakom slucaju sve preporuke...
ŠAŠ Posted - 06/12/2017 : 16:05:17
ima li i u zadnjoj epizodi magičnog realizma kao u prethodne dvije?
risbozg Posted - 21/10/2017 : 17:12:33
izivko Posted - 21/10/2017 : 16:21:12
quote:
Originally posted by bisley


quote:
Originally posted by izivko

Reći ću ženi da mi ovo kupi za rođendan.


Prijatelju mi je žena kupila istu ovakvu, ali grebe ga preko nosa jer je kožna


Tijesna mu, a?
bisley Posted - 21/10/2017 : 15:59:29

quote:
Originally posted by izivko

Reći ću ženi da mi ovo kupi za rođendan.


Prijatelju mi je žena kupila istu ovakvu, ali grebe ga preko nosa jer je kožna
izivko Posted - 21/10/2017 : 15:43:38
Reći ću ženi da mi ovo kupi za rođendan.
DiSkAcH Posted - 21/10/2017 : 06:44:39
Privju je odlican!
ivanl Posted - 21/10/2017 : 01:20:00
Ovo je interesantno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000