forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Discman

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
raic1922 Posted - 14/12/2017 : 16:50:29
Prodaje li netko možda dobro očuvan discman?
Proizvodi li se to još ili se može kupiti samo rabljeni?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
surfer Posted - 21/12/2017 : 23:04:37
Vidio sam ja jednom uzivo u autu. Super je to izgledalo, bas se stavljala ploca unutra kao CD.
Nije to ni bilo davno, ima mozda 10tak godina. u ZG.
wolf Posted - 21/12/2017 : 22:25:39
Naravno, kad u tvoje vrijeme ni kotač još nisu izumili, kamoli discman
zeljko Posted - 21/12/2017 : 22:12:46
nikad to cudo nisam imao
wolf Posted - 21/12/2017 : 21:44:01
quote:
Originally posted by surfer

Ma nisam nista lose mislio, nego kad te netko pita tako nesto:

Nisi čuo za lossless formate tipa flac?

onda automatski odgovoris na podj...bavanje.

Kad nesto nosim sa sobim onda je to jako jako stari Walkman, sa kazetama, to je prava stvar. Nove glave i gumice na njemu, super zvuci.

Kad desetljecima kupujes i slusas ploce, kazete i diskove, onda je mp3 kompletno supalj, prazan i neslusljiv.





Ok, razumijem ja nostalgiju. I sam skupljam ploče i cd-e. Ali za slušanje nikad (više) ne bih koristio discman upravo iz praktičnih razloga koje sam naveo. Imam ja discman negdje, kao i dva walkmana, ali isključivo kao memorabilije iz prošlih vremena.

Btw, mene više zanima je li itko ikad imao ili koristio portable gramofon? To sam vidio u onom bolesnom filmu od Kusturice kad su se Cigani na svadbi darivali i među ostalim netko je darovao gramofon. Na nekom slim principu ubaciš ploču kroz nekakav otvor. E, to bi bila fora imati.
surfer Posted - 21/12/2017 : 19:22:36
Jos veci je problem kompresija koja se radi pri masteringu.
Time se unistava kvaliteta zvuka i na diskovima i na plocama
jer se isti fajlovi upotrebljavaju na svim nosacima zvuka.
Sve je ravno, u sredini, i jako glasno, svi dijelovi koji su nekada bili tisi su sada pojacani kako bi se na slusalicama i raznoraznim malim zvucnicima glasno culo.

vukozec Posted - 21/12/2017 : 18:02:07
Znaš kako se zove soul kad ga slušaš na mp3?

Nikako ;)
surfer Posted - 21/12/2017 : 17:43:16
Ma nisam nista lose mislio, nego kad te netko pita tako nesto:

Nisi čuo za lossless formate tipa flac?

onda automatski odgovoris na podj...bavanje.

Kad nesto nosim sa sobim onda je to jako jako stari Walkman, sa kazetama, to je prava stvar. Nove glave i gumice na njemu, super zvuci.

Kad desetljecima kupujes i slusas ploce, kazete i diskove, onda je mp3 kompletno supalj, prazan i neslusljiv.

wolf Posted - 21/12/2017 : 16:08:43
Ne treba biti umišljen i arogantan, već pratiti što i gdje piše. Predložio sam ti mp3, rekao si da ti komprimirano ne odgovara zbog gubitka kvalitete. Ja ti potom predložim flac a ti podj...vaš.

Kako god, praktičnije je napraviti i flac ripove, jer današnji mp3 playeri podržavaju većinu poznatih formata, a memorijom svakako osiguravaju više sati glazbe, a bez izmjene diskova i njihova možebitnog oštećivanja. Ipak su cd-i mnogima i od kolekcionarske vrijednosti, pa nije praktično to nositi okolo uz rizik oštećivanja.

Tebi na volju ako ti je jednostavnije nositi discman i cd-ove. Čak i da ih iskopiraš opet je manje praktično od gore navedenog. A moraš imati na umu i da mnogi stariji cd playeri baš i nisu u najboljim odnosima s prženim cd-ima.
surfer Posted - 21/12/2017 : 15:17:37
Nisam cuo, samo ti si najpametniji ovdje, svi mi ostali nemamo pojma.
Sam si ovdje napisao kako ti je mp3 super, a sad odjednom ipak nije.

quote:
Originally posted by wolf

Uostalom, čemu to tražiti? Napraviš si mp3 ripove originala i natrpaš USB mp3 player i miran si.



[/quote]

Nisi čuo za lossless formate tipa flac?
[/quote]
wolf Posted - 19/12/2017 : 23:30:56
quote:
Originally posted by surfer

Zasto uopce raditi ripove originala?
Gubljenje vremena i onda jos i slusas komprimirani mp3 umjesto CD kvalitete.

quote:
Originally posted by wolf

Nisam to vidio sigurno 10 godina. Ako ne i više.

Uostalom, čemu to tražiti? Napraviš si mp3 ripove originala i natrpaš USB mp3 player i miran si.

Sad se sjetih da je prije koju godinu neki moj frend tražio CD changer za auto pa mu se svi smijali.





Nisi čuo za lossless formate tipa flac?
edvin Posted - 16/12/2017 : 23:44:21
[/quote]
Dapace. Meni je to posve razumljivo. Old school. Narocito ovaj dio s textovima u knjizici cd-a. Kako sam i naucio engleski nego prevadajuci tekstove sa Lp-ija, onomad. Nisam ga sigurno u skoli naucio. A vis, ne znam gdje je moj discman, bio je odlican. Imao je postolje da stoji u autu i spajao se na upaljac...svasta nesto. Kupio sam ga u Nigeriji skupa d njihovim dresom. Sigurno je bio ukraden s nekog brodskog kontejnera...godinama me je izvrsno sluzio...
[/quote]

edvin Posted - 16/12/2017 : 23:43:21
quote:
Originally posted by surfer

Zasto uopce raditi ripove originala?
Gubljenje vremena i onda jos i slusas komprimirani mp3 umjesto CD kvalitete.



apsoštrumpfno
surfer Posted - 16/12/2017 : 10:07:32
Zasto uopce raditi ripove originala?
Gubljenje vremena i onda jos i slusas komprimirani mp3 umjesto CD kvalitete.

quote:
Originally posted by wolf

Nisam to vidio sigurno 10 godina. Ako ne i više.

Uostalom, čemu to tražiti? Napraviš si mp3 ripove originala i natrpaš USB mp3 player i miran si.

Sad se sjetih da je prije koju godinu neki moj frend tražio CD changer za auto pa mu se svi smijali.

ivanl Posted - 16/12/2017 : 00:16:29
quote:
Originally posted by edvin

quote:
Originally posted by wolf

Nisam to vidio sigurno 10 godina. Ako ne i više.

Uostalom, čemu to tražiti? Napraviš si mp3 ripove originala i natrpaš USB mp3 player i miran si.

Sad se sjetih da je prije koju godinu neki moj frend tražio CD changer za auto pa mu se svi smijali.



teško ti je to objasniti, to je stara škola, odem u knjižnicu, posudim najnoviji cd i stavim u discman, čitam riječi iz knjižice i ne moram plaćati t-comu ni kune.. :-)
zašto prodaju ploče, zašto postoje cd-ovi, audio kazete, stripovi na papiru...


Dapace. Meni je to posve razumljivo. Old school. Narocito ovaj dio s textovima u knjizici cd-a. Kako sam i naucio engleski nego prevadajuci tekstove sa Lp-ija, onomad. Nisam ga sigurno u skoli naucio. A vis, ne znam gdje je moj discman, bio je odlican. Imao je postolje da stoji u autu i spajao se na upaljac...svasta nesto. Kupio sam ga u Nigeriji skupa d njihovim dresom. Sigurno je bio ukraden s nekog brodskog kontejnera...godinama me je izvrsno sluzio...
edvin Posted - 15/12/2017 : 21:20:18
quote:
Originally posted by wolf

Nisam to vidio sigurno 10 godina. Ako ne i više.

Uostalom, čemu to tražiti? Napraviš si mp3 ripove originala i natrpaš USB mp3 player i miran si.

Sad se sjetih da je prije koju godinu neki moj frend tražio CD changer za auto pa mu se svi smijali.



teško ti je to objasniti, to je stara škola, odem u knjižnicu, posudim najnoviji cd i stavim u discman, čitam riječi iz knjižice i ne moram plaćati t-comu ni kune.. :-)
zašto prodaju ploče, zašto postoje cd-ovi, audio kazete, stripovi na papiru...
edvin Posted - 15/12/2017 : 21:18:13
quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by edvin

kupio sam zadnji preko njuškala za cirka 30kn ...
od nekih srednjoškolaca



Također sam nešto gledao na njuškalu
Je li ti još radi?



više ne znam, dva sam kupio preko njuškala u zadnjih 10 godina..
jedan od ta dva više ne radi. al nije loše 10 godina / 100kn
surfer Posted - 15/12/2017 : 17:28:16
Naravno da se proizvode, ima ih koliko hoces online. Samo CD player ili CD + mp3, sve kombinacije.
wolf Posted - 15/12/2017 : 17:22:33
Nisam to vidio sigurno 10 godina. Ako ne i više.

Uostalom, čemu to tražiti? Napraviš si mp3 ripove originala i natrpaš USB mp3 player i miran si.

Sad se sjetih da je prije koju godinu neki moj frend tražio CD changer za auto pa mu se svi smijali.
raic1922 Posted - 15/12/2017 : 16:49:55
quote:
Originally posted by edvin

kupio sam zadnji preko njuškala za cirka 30kn ...
od nekih srednjoškolaca



Također sam nešto gledao na njuškalu
Je li ti još radi?
raic1922 Posted - 15/12/2017 : 16:48:39
quote:
Originally posted by Golub

Vidi ti hipstera :D



Samo old school :P
edvin Posted - 15/12/2017 : 11:41:59
kupio sam zadnji preko njuškala za cirka 30kn ...
od nekih srednjoškolaca
DODSFERD Posted - 15/12/2017 : 00:51:19
Nema šanse da se to još uvijek proizvodi. Sjećam se da sam prije 7-8 godina prošao pola Zagreba u potrazi za discmanom i jedva uspio pronaći neko sranje koje je brzo krepalo, već tada je bila gotovo stala proizvodnja discmana a mp3 playeri preuzeli primat.
edvin Posted - 14/12/2017 : 20:27:51
ja isto nosim discman okolo, ljudi me čudno gledaju, čak i prijatelji...
Golub Posted - 14/12/2017 : 18:02:06
Vidi ti hipstera :D
punkrocker Posted - 14/12/2017 : 17:44:47
Aiwa, XP-V30...Javi se na PM ako si za neki dogovor o kupovini

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000