forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DR ZAGOROLOG polufinale A

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 17/12/2017 : 20:54:39


Nakon kvalifikacija došao je na red i polufufinalni izbor za novog, devetog po redu najzagorelijeg Zagorovog fana - doktora zagorologije!

Kao i u prethodnim takmičenjima, Doktor Zagorolog titula nije ponovljiva, to znači da dosadašnji pobednici nisu u trci.
Razlog za to je da i drugi forumaši dobiju šansu da se okite titulom i izbegne ponavljanje istih imena, a ko jednom doktorira nije potrebno da to ponavlja, kao i u realnom životu.


Dosadašnji doktori zagorologije:

2009 - dr. Bruce Springsteen

2010 - dr. King Warrior

2011 - dr. Attila77

2012 - dr. Acestroke

2013 - dr. PijaniPatak

2014 - dr. solar

2015 - dr. D.J.

2016 - dr. stinky


Na vama je da odlučite po kojim kriterijumima glasate, da li je to jer su ljudi pisali tekstove, nervirali ostale sa Zagorom ili se na neki drugi način istakli kao ultimativni fanovi.

U polufinalu su najistaknutiji fanovi našeg junaka sa svih naših foruma.

Glasanje traje do subote 23.12.2017.godine u 20h, kada ćemo otvoriti finalnu rundu.

NEKA GLASANJE POČNE! AYAAAKKKAHHHHH!!!!!!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 24/12/2017 : 22:39:51
Hvala na izuzetno lepim recima Patak! Pocastvovan sam!
Dogodine ce biti jos vise dnevnika citanja i nadam se po koja recenzija vise!
Dukidule Posted - 22/12/2017 : 21:15:01
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ovo takmičenje se pretvorilo u emociju
U grupi A, Giuda se razmekšao i ispovedio
U grupi B, grofica i Brdar razmenjuju akademske komplimente

A glasovi dosegli kvotu i najavljuju vrenje u finalu


Da jbt., a evo i ja se skoro rasplakao.
Jedva se sjetih ostaviti glas i u ovom polufinalu.
PijaniPatak Posted - 22/12/2017 : 20:02:18
Još 24 sata do završne faze...
PijaniPatak Posted - 21/12/2017 : 09:10:19
Šta tek reći o njemu?



GOING GOING


Iskren da budem, nemam pojma. Ovaj momak je kvalitet koji je konstantan već godinama. Napisao je tri odlične recenzije za sajt (dve Zagorove), ne postoji diskusija o Zagoru bez njegovog zavidnog učešća, nema u njega slova koja ne odaje pravu dečačku ljubav prema junaku iz Darkvuda. Recenzije su konkretno tri, ali dnevnici čitanja dostojni forme recenzije na forumu ima na stotine. Going going nas časti opsežnim mišljenjem tek pročitane epizode sa sve ocenama, vizuelnom perfekcijom, slikama u prilogu, raščlanjenim elementima priče po pasusima, bez škrtarenja na dužini teksta. A tu je i kada treba da se opali klanjača i zagor emotikon na neku od naslovnica u najavi, komentariše sveže vesti, evaluira crtače i scenariste po njihovom opusu, da se sa jednakom strašću hvata i staroga i novoga, i svežega i prežvakanoga...i pored toga ispoštuje i druge SBE serijale i degustira naslove iz ostalih škola (nauživa se u njima)...a uvek do daske veran najmunjevitijoj sekiri darkvudske šume...ne znam, ne znam šta o ovom momku da kažem. Preopširni su njegovi opsezi, a da ja to mogu slovom da nahvatam


solar Posted - 20/12/2017 : 23:56:37
Gru Posted - 20/12/2017 : 23:29:48
Izbor za Zagorologa godine uvijek bude zanimljiv, isprva svim kandidatima kao nije stalo, a onda krene...
PijaniPatak Posted - 20/12/2017 : 23:01:47
Ovo takmičenje se pretvorilo u emociju
U grupi A, Giuda se razmekšao i ispovedio
U grupi B, grofica i Brdar razmenjuju akademske komplimente

A glasovi dosegli kvotu i najavljuju vrenje u finalu
Giuda Ballerino Posted - 20/12/2017 : 20:18:47






evo kad me vec darko predstavlja, imam potrebu napomenuti da mi je prvi strip koji sam procitao bila Aljaska tamo negdje 1995., strip sam dobio na poklon od strica. rano sam poceo citati, bio sam kazu inteligentno dijete, naucio slova i brojeve na kvizu "Brojke i slova" i citao vec sa nepunih 5 godina (ziva atrakcija u porodici), na kraju prvog razreda dopao mi je u ruke taj cuveni broj Aljaska i jako sam intenzivno prozivljavao sve one indijance koji su izginuli i bojao se onog ludjaka koji je htio pobiti zagora i drustvo. nastavio sam dalje cijepati po Bosellijevoj odiseji, gusari, cibola, los angeles, texas, osveta vudu, jezuri su me prolazili, obozavao sam zagora. s druge strane kad god bi mi dosla pod ruke neka ranija epizoda od nolitte i ferrija/donatellija nista, zijeeeev, razlika mi je bila ogromna, nebo i zemlja. dolaskom srednje skole i fakulteta citanje stripova mi je postalo em skupo em razbacivanje dragocijenim vremenom, medjutim privodjenjem fakulteta kraju 2011. godine vracam se citanju i to upravo zagora i to tamo gdje sam stao, negdje tamo povratkom zagora iz afrike, a usput sam se i totalno zarazio brojnim drugim naslovima i promijenio pogled na strip za koji sam mislio da se svodi na zagora i jos par stvari, klasika.
PijaniPatak Posted - 20/12/2017 : 20:00:59
Bacimo malo pogled na još jednog kandidata:



GIUDA BALLERINO


Ovaj momak ima skoro sve! Sveže vesti iz Italije? Može! Dnevnici čitanja? Samo izvolite! Sopstveno mišljenje, ma šta ostala braća mislila? O da da! Jak stav u tome? Braćala! Sveprisutnost? Eto ga! Respekt? Yup! Moodoow da prizna da mu nije poznata radnja 400 epizoda? Dabome!
Svi znamo Giudu, nema potrebe da ga se predstavlja. Čovek se pojavio i pdf Bonelli nam je zasjao. Ne samo Zagor, nego i ostali topici. Ali da je čovek pokazao zavidno znanje na ovom polju i plemenitu veštinu da to znanje širi, ne može da se ne ceni. Dostojan kandidat ove liste,a i više od toga. Apsolutna dominacija
ike666 Posted - 20/12/2017 : 17:23:24
@Patak:
Hvala na vrlo lijepim riječima. Pročitavši ih, i sam sam poželio glasati za sebe, ali se ipak predobro poznajem pa sam na vrijeme odustao :)
U svakom slučaju, vidim da sam osvojio 1 bod, točno koliko ima i Benevento na istom, posljednjem mjestu talijanske Serie A.
Zahvaljujem glasaču i priznajem da sam ja ugodno iznenađen i samom nominacijom, te ću se truditi da iduće godine ponovim nominaciju (odnosno ne ispadnem u Serie B) i ostvarim bolji plasman na tablici.
Živjeli :)
Kontrast 2 Posted - 19/12/2017 : 22:21:50
Igor 12
grofica Varga Posted - 19/12/2017 : 15:37:20
Dala glas DeeCay-u.
Jednostavno ne mogu iz sebe izbrisati taj općeniti dojam koji je on ostavio na mene. Nisam robot.
solar Posted - 18/12/2017 : 22:49:57
Zanimljiv Kingov post iz prošlogodišnjeg finala...

quote:
Originally posted by King Warrior

Igor već ima neke planove za 2017. Ukoliko sve bude ok i sve to odradi, biće nemoguće za njega ne glasati.
2017. će biti njegova dominatna godina, poprilično sam siguran u to. Odavno nisam vidjeo jednog momka sa toliko volje i potencijala.

Brdar Posted - 18/12/2017 : 15:37:37
igor12
grofica Varga Posted - 18/12/2017 : 10:53:42
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by grofica Varga




Moram još malo promisliti... Treba li računati samo proteklu godinu ili gledamo sveukupni doprinost? Koja su pravila?



Pravila su da pravila nema, za dlaku je i tebi izmakao kandidatski status mada nisi bila aktivna na forumu od 2014.


A jel? Pa to mi je drago čuti.
Dwayne_Looney Posted - 18/12/2017 : 10:49:46
quote:
Originally posted by grofica Varga




Moram još malo promisliti... Treba li računati samo proteklu godinu ili gledamo sveukupni doprinost? Koja su pravila?



Pravila su da pravila nema, za dlaku je i tebi izmakao kandidatski status mada nisi bila aktivna na forumu od 2014.
hrvoje23 Posted - 18/12/2017 : 10:07:31
quote:
Originally posted by Tonka24

Igor 12



+1
grofica Varga Posted - 18/12/2017 : 09:53:32

Dvoumim se između igor12 i DeeCay

Ja se uglavnom muvam po recenzijama i komentarima recenzija, tamo je igor sveprisutan. Piše sa srcem i piše duge komentare. Već sam ga zapazila tijekom 2016. kada je bio hiperaktivan (na konstruktivan način) komentirajući Zagore.

A što se Deeja tiče, prava je sramota što on tu titulu već nema. Ako je netko imao živce recenzirati gotovo sve dosadne Striscia iz 60-tih, i to na simpatičan način, znači da taj Zagora stvarno voli.

Moram još malo promisliti... Treba li računati samo proteklu godinu ili gledamo sveukupni doprinost? Koja su pravila?
PijaniPatak Posted - 18/12/2017 : 09:09:57
Bacimo malo pogled na jednog kandidata:



IKE666


Samo nepunih 700 poruka od kraja 2012. godine, a toliko primećen da je našao svoje mesto na listi sa ovim momcima! Ike u svom opusu nema niti recenzija niti članaka ali, poput Elderanea84 iz susedne grupe, nema straha da u par reči argumentira svoje mišljenje, makar ono bilo u totalnoj disharmoniji sa ostalim aktuelnim komentarima. Kako se izdanja Gospodara Darkwooda (extra, redovni VČ ili LU, epicenter, Libellus) pojave na pdf-u Bonelli, njegov nesebičan komentar priče i grafike, na naše veliko zadovoljstvo, ne izostaje. Takođe zna da se uhvati u koštac sa daleko "redovnijim" članovima u opštijim diskusijama i njegov se glas uvek važe s poštovanjem i neizostavno uzima u obzir za quotanje i dostojnu repliku. Momak kojeg bih svakako voleo da viđam češće i van svake sumnje dostojan liste.
tihomirduras Posted - 18/12/2017 : 01:29:33
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ljudi su te nominovali i tu se nista ne moze. Doktoriraces kad tad :)



A do tad možda i promjeniš mišljenje
ike666 Posted - 17/12/2017 : 23:23:01
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

molim vas najiskrenije da ne glasate za mene. ja priznajem da neznam radnju bar 400 brojeva, priznam samo epizode od nestalog istrazivaca naovamo, sve prije nestalog nema mi nikakvu vrijednost


Dapače. Takav stav na ovom forumu kvalificira te za potencijalno visoko mjesto
paro Posted - 17/12/2017 : 23:00:03
DeeCay!!!
Tonka24 Posted - 17/12/2017 : 22:39:11
Igor 12
ike666 Posted - 17/12/2017 : 22:30:56
velka
velka031 Posted - 17/12/2017 : 21:47:51
igor12 apsolutno zaslužuje titulu!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000