forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: HELLBOY 1 & 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/11/2017 : 21:40:35


Hellboy Mikea Mignole kulturna je senzacija još otkako se prvi put pojavio 1993. Desetak puta je dobio prestižnu nagradu Eisner, a strip se razgranao u seriju romana, videoigara i igranih filmova.

Fibra vam s veseljem predstavlja stripove kojima je sve to počelo, u prestižnom izdanju velikog formata, dostojnog Mignolina spektakularnog crteža. Svaki naš svezak na tri stotine ili više stranica donosi materijal iz barem dva izvorna broširana sveska, uz brojne dopunske materijale poput dosad neobjavljenih nacrta i skica.

Prvi svezak Hellboyevih pustolovina predstavlja dvije duge priče – Sjeme propasti i Buđenje đavla – uz izvrsne predgovore Roberta Blocha i Alana Moorea.

Hellboy 1 • Sjeme propasti - Buđenje đavla • 288 stranica • Kolor • 230 x 305 • Tvrdi uvez • Scenarij Mike Mignola • Crtež Mike Mignola • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 250 Kn

Hellboy Mikea Mignole kulturna je senzacija još otkako se prvi put pojavio 1993. Desetak puta je dobio prestižnu nagradu Eisner, a strip se razgranao u seriju romana, videoigara i igranih filmova.

Fibra vam s veseljem predstavlja stripove kojima je sve to počelo, u prestižnom izdanju velikog formata, dostojnog Mignolina spektakularnog crteža. Svaki naš svezak na tri stotine ili više stranica donosi materijal iz barem dva izvorna broširana sveska, uz brojne dopunske materijale poput dosad neobjavljenih nacrta i skica.

Drugi svezak Hellboya donosi petnaest pripovjetki, prvi put poredanih kronološki, uz preko trideset stranica neobjavljenih skica.

Hellboy 2 • Okovani kovčeg - Desnica Usuda • 328 stranica • Kolor • 230 x 305 • Tvrdi uvez • Scenarij Mike Mignola • Crtež Mike Mignola • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/hellboy-1-sjeme-propasti-budenje-davla/460/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/hellboy-2-okovani-kovceg-desnica-usuda/461/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
NIXA Posted - 18/07/2022 : 19:50:01
Ako bi se netko htio rijesit svojih primjeraka.. Ja sam zainteresiran :)

Hoćemo reprint 😇💪🏻
Deers Posted - 31/03/2022 : 08:06:11
Ako se ne varam Omnibusi prate priču kronološki ali od prve epizode dalje. Tako da imaš miješane duže i kraće priče ali sve one koje se događaju prije prve epizode su sakupljene posebno. Fibrine knjige sakupljaju u grubo po dva TPBa, ali tako da tradeove sa dužim pričama skuplja zajedno a one sa kraćim zajedno.

Nema velike razlike ako se ne varam, čitaj što ti više odgovara.
Paka01 Posted - 31/03/2022 : 07:49:08
Ako se dobro sjećam razlika je u tome što su u (Fibrinim) Library Editionima kratke i duge priče skupljene zajedno, kronološki onako kako su izlazile. Znači čas duge priče, čas kratke. U omnibusima (4+2) kratke priče su iz nekog razloga odvojene u zasebne omnibuse i meni je to pomalo bezveze. Veći mi je gušt čitati dulje priče pa ih onda lagano presjeći kratkim, čisto da tempo čitanja bude zanimljiviji.

Ja bih ti preporučio ovaj Fibrin sistem.
Jazzbina1 Posted - 31/03/2022 : 07:18:20
Drugari, evo mene ko iz vedra neba. Molim pomoć. Nisam se prije susretao s Hellboyem. Očito sam sada, nakon 50 i neke sazrio😁. Dakle, kako da čitam Hellboya? Da čitam knjige redom iz Library edicije kako ih je objavila Fibra? I koja je razlika između Library edicije i Omnibus edicije s 4 toma i 2 toma u kojoj su kratke priče zasebno objavljene? Možda se odgovor nalazi već na forumu ali ga ne nalazim. Hvala unaprijed.
Biroa Posted - 16/03/2022 : 13:23:05
Hoće li biti reprinta prvog Hellboya?
Tonto Posted - 04/05/2021 : 19:06:57
quote:
Originally posted by Shaner

Nekad davno nakon pogledanog filma sam krenuo čitati Hellboya, ali se više ne sjećam ni što, ni koliko, samo znam da nisam daleko odmakao. Od tada je na listi, a pred nekoliko dana je napokon dočekao svoj red. Nakon pročitane prve knjige, mogu reći da sam zadovoljan ali ne i oduševljen. Likovi su simpatični, ideja zanimljiva, akcija korektna, a posebno mi se svidjelo što je u pitanju strip koji sebe ne shvaća previše ozbiljno. Ipak, nekako su mi ove dve priče bile banalne. Čitajući komentare shvatio sam da je cijeli serijal dosta povezan, pa ostavljam mogućnost da ću promijeniti mišljenje nakon narednih epizoda. Veliki plus je impresivan vizualni dio. Mignolin prepoznatljiv crtež savršeno odgovara ovoj tematici te uspješno dočarava jezu i emocije, istovremeno zadržavajući pomalo karikaturalnu, komičnu notu. Veselim se slijedećim knjigama i usložnjavanju Hellboyjeva svijeta.



Hellboy kontinuirano raste. Prva knjiga je najslabija.
Shaner Posted - 04/05/2021 : 19:02:00
Nekad davno nakon pogledanog filma sam krenuo čitati Hellboya, ali se više ne sjećam ni što, ni koliko, samo znam da nisam daleko odmakao. Od tada je na listi, a pred nekoliko dana je napokon dočekao svoj red. Nakon pročitane prve knjige, mogu reći da sam zadovoljan ali ne i oduševljen. Likovi su simpatični, ideja zanimljiva, akcija korektna, a posebno mi se svidjelo što je u pitanju strip koji sebe ne shvaća previše ozbiljno. Ipak, nekako su mi ove dve priče bile banalne. Čitajući komentare shvatio sam da je cijeli serijal dosta povezan, pa ostavljam mogućnost da ću promijeniti mišljenje nakon narednih epizoda. Veliki plus je impresivan vizualni dio. Mignolin prepoznatljiv crtež savršeno odgovara ovoj tematici te uspješno dočarava jezu i emocije, istovremeno zadržavajući pomalo karikaturalnu, komičnu notu. Veselim se slijedećim knjigama i usložnjavanju Hellboyjeva svijeta.

lwood Posted - 21/01/2021 : 18:59:55
quote:
Originally posted by lwood

Čitan ovaj pr.i naletin na rič Lokvanj? To je Lopoč?



https://vrtlarijakalici.jimdofree.com/o-biljkama/lopo%C4%8Di/razlike-izme%C4%91u-lopo%C4%8Da-lokvanja-i-lotusa/
Chui Posted - 21/01/2021 : 18:42:58
Evo baš sam u zadnjih nekoliko dana progutao i 5tu i 6tu knjigu. Super su mi, ta trodjelna glavna priča mi je top u rangu priča iz prve dvije knjige. I vizualno čista uživancija i odličan prijevod i sve. Mljac mljac. Jedva čekam bacit se i na 7mu.
lwood Posted - 21/01/2021 : 09:39:54
Čitan ovaj pr.i naletin na rič Lokvanj? To je Lopoč?
delboj Posted - 28/06/2020 : 18:22:30
quote:
Originally posted by Deers

Da, kao Baba Jaga, Božić u podzemlju i Okovani kovčeg.


Hvala, onda sam napisao kako treba u spisku nedostataka u recenzijama.
Macon Posted - 28/06/2020 : 18:09:10
Vrlo dobra iz druge knjige je Leš, verovatno jedna od najboljih. Po neki irski bajki.
Deers Posted - 28/06/2020 : 16:47:50
Da, kao Baba Jaga, Božić u podzemlju i Okovani kovčeg.
delboj Posted - 28/06/2020 : 13:49:15
Jesu li ove tri priče https://www.stripovi.com/recenzije/hellboy-hlb-sc-10-baba-jaga-bozic-u-podzemlju-okovani-sanduk/731/ u drugoj knjizi?
kasper Posted - 12/05/2020 : 12:09:14
peta knjiga je najbolja, ako izdrzis dotle, ova druga knjiga je baza. keca zaboravi ako mozes, mada ce se u boljoj verziji provlaciti kroz deo trece knjige
Macon Posted - 12/05/2020 : 11:41:09
Pročitao sam dvojku i bolja mi je nego prva. Više priča mi je čak i vrlo dobrih a to su mi one po ljudskim bajkama.

Ritam radnje i vizualije su vrlo dobre od prvog momenta ove serije.
pcoro Posted - 11/05/2020 : 12:39:36
Inače, razlika je i u američkom pristupu stripu koji naginje superherojštini i 1 na 20 situacijama. Kod nas smo navikli na Bonelli gdje to nije toliko izraženo, pa se Zagor, suočen sa 10tak indijanaca obično nađe na podu, nakon što na početku pruži dobar otpor. Doduše, i Bonelli stripovi su prilično duži i imaju više mjesta za razvoj radnje.

Što se Hellboya tiče, meni teme kaje si naveo (dužnost/želja, što nas čini čovjekom) nisu presudne. Čini mi se da su površno obrađivane u svakom superherojskom stripu i da ih se ni ovdje ne tretira na posebno interesantan način. Meni je u Hellboyu ono što čini razliku ljubav s kojom su likovi rađeni i sposobnost da se u par sličica definira lik koji ima svoju priču. Tako npr. Grugrach može biti glavni negativac u završnoj trilogiji, a da se pojavio na takorekuć 10 stranica u cijelom serijalu..

Rezultat toga je začudno bogat fantasy svijet, kojeg sad Mignola cijedi u hrpi spin offova.

Još jedan element koji mi je privlačan je što nema unutarnjih monologa i žalopojki. Tako svaki lik (pa i najveći negativci) imaju neku svoju bol, kao i Hellboy. Ali ta bol ne bude prikazana kao plačljiva, nego kroz tišine, stav tijela, doskočice..
Deers Posted - 11/05/2020 : 12:16:11
Da, u pravu si.

A što se tiče Hellboya, da, motot radnje je prilično jednostavan i repetitivan ali kasnije to koristi kao kustur da lakše nadogradi priču. Pa tako imamo konstantni moralni sukob između dužnosti i želja. Da li si sudbinu sami krojimo ili je ona već predodređena. Što nas čini čovjekom (priča o Rogeru) itd. itd. Znam da ima možda i boljih načina da se to ispriča ali u ovom kompletu (priča, crtež, scenarij) mi djeluje najzanimljivije. Moderna bajka.
pcoro Posted - 11/05/2020 : 11:58:18
Ne može svijet stat zbog par nižekalibarskih zlikovaca. U toj situaciji bi se Usagi trebao vratit u selo, skupit ekipu, pa se vratit, pa bitka, pa ovo ono.
pcoro Posted - 11/05/2020 : 11:55:33
Zna bit nekad, kad su protivnici neki obični banditi ili plaćenici..
Deers Posted - 11/05/2020 : 11:33:02
Ja taj moment kod Sakaija nisam toliko uočio. Mislim da i nije toliko izražen koliko spominješ. Možda je samo dorbo zakamufliran. Već puta se nađe u opasnosti u većim borbama ali tu onda dolazi deus ex machina moment. Opet, na kraju nemam dojam da ima više neralnosti od prosječnog vestern filma...
Macon Posted - 11/05/2020 : 00:12:29
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Macon


To mi stalno smeta kod Usagija Yojimba: pokolje njih deset ili dvadeset i to je kao nešto. Nije, loše je smišljeno. Deus ex machina. Dobre storije su mi tamo one koje uključuju japanske etno i kulturne meme: duhovi, samurajske navike i slično, posvete stripovskim uzorima. I toga ima dosta zato može prijatno iznenaditi.


izvini,pričaš o Usagi Jodžimbu Stena Sakaija ili nekog drugog autora?



Sakaia naravno. Imam jih pet ili šest, dva još iz devetdesetih, nisam nabavljao više iako nisu skupi.

Ima još neki nego od Sakaia?
anto Posted - 11/05/2020 : 00:02:27
quote:
Originally posted by Macon


To mi stalno smeta kod Usagija Yojimba: pokolje njih deset ili dvadeset i to je kao nešto. Nije, loše je smišljeno. Deus ex machina. Dobre storije su mi tamo one koje uključuju japanske etno i kulturne meme: duhovi, samurajske navike i slično, posvete stripovskim uzorima. I toga ima dosta zato može prijatno iznenaditi.


izvini,pričaš o Usagi Jodžimbu Stena Sakaija ili nekog drugog autora?
Mr. Bushido Posted - 10/05/2020 : 14:52:11
Zovi ti to kako hoćeš. Ti mi ne djeluješ kao netko tko je ljubitelj ovakvih "djetinjastih" stripova.
Macon Posted - 10/05/2020 : 14:41:48
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ali u tome i jest poanta Hellboya i Usagija. Čitaš stripove u kojima su glavni likovi demon iz pakla i antropomorfizirani zec-samuraj. To nisu stripovi s realnim, uobičajenim likovima. Ovo su neuobičajeni likovi, koji neuobičajeno reagiraju u neuobičajenim situacijama. U tome je njihova draž, oni su likovi veći od života.

Ako si očekivao nešto drugo, onda čitaš pogrešne stripove.



Nijedan lik i nijedan strip ma kako fotorealistički nacrtan ili naslikan nema veze sa realnošću, sve je to fikcija.

Šta ima veze sa neubičajenim ako unaprijed znaš, da če ovi likovi sve razbiti i pobiti? To je samo loša scenaristika.


Kao što rekoh, nije u pitanju loša scenaristika, već je stvar u tome da čitaš pogrešne stripove.



Ovo što si napisao se u argumentaciji zove Red herring fallacy.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000