forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Sylvain Cordurié/Dražen Kovačević - Valkira

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
System Lavirinta Posted - 25/09/2014 : 11:48:00
Zajedno smo jači(a bogme i ljepši!) iliti Kad Mogu Svi - Možemo i Mi!
System Lavirinta, Vaš Novi Stari Izdavač, predstavlja svoje Prvo izdavačko čedo(ljube ga Tate!):



scenarij: Sylvain Cordurié
crtež: Dražen Kovačević

Izdanje u sebi sadrži cjelovitu priču, u Francuskoj objavljenoj(Editions Soleil) u dva albuma + skice, naslovnice, ilustracijice i još kojekakve črčkalice - sveukupno 128 strana.
c/b, prošireni A4(iliti smanjeni B4, zavisi kao gledate na život) - popularno znan i kao Princ Valijant format(za Vas Omladince iz devedeset i neke - DW Konan format), Tvrde Korice.
U prodaji od Danas na Salonu Stripa(PromoSalonska Cijena - 1300 dinara, redovna će biti jedno 25% viša) - od sledeće sedmice u domaćim, od neke tamo sedmice u "inostranim" prodajnim prostorima.

Da ne gubimo vreme na pojašnjavanje i sumiranje kad ove table govore 24000 reči - evo zavira:

http://issuu.com/lavirintanje/docs/valkira-zavir/0
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 22/10/2021 : 21:36:14
Dugo mi stajao na polici, nisam ljubitelj epske fantastike, nije moj djir, ali ovaj strip me je odusevio. Prica je zanimljiva, prati se sa interesovanjem sta ce se sledece dogoditi, mozda je na nekim mestima u drugom albumu previse cinjenica nabacano, ali polako se sve iskristalise, sa vise nego zadovoljavajucim, raspletom, i zavrsnicom.

Ono sto odusevljava, stavise impresionira, je crtez, naklon duboki za Drazena, nemam reci kako objasniti crtez, svaka tabla je praznik za oci, kako detaljno crta naselja, prirodu, paznja data svakom detalju. Jednostavno savrseno :-)
Dr. Zistis Posted - 19/12/2017 : 21:07:19
quote:
Originally posted by www2

Nakon drugog čitanja strip mi je još bolji (prvi put sam prije oko godinu dana proočitao).

Naravno priča nije svjetsko čudo, ali crtež.......CRTEŽ........bolesno, nisam siguran da li sam ikada vidio ljepši strip.......bez boje sigurno nisam.

Doslovno svaku tablu stripa mogu komotno proučavati u školama.....apsolutno savršenstvo i opet se javljam i pišem jednostavno da preporučim ovo svakome tko u tome uživa.




+1
www2 Posted - 19/12/2017 : 20:24:50
Nakon drugog čitanja strip mi je još bolji (prvi put sam prije oko godinu dana proočitao).

Naravno priča nije svjetsko čudo, ali crtež.......CRTEŽ........bolesno, nisam siguran da li sam ikada vidio ljepši strip.......bez boje sigurno nisam.

Doslovno svaku tablu stripa mogu komotno proučavati u školama.....apsolutno savršenstvo i opet se javljam i pišem jednostavno da preporučim ovo svakome tko u tome uživa.

Dukidule Posted - 14/08/2017 : 12:53:54
P.S.
Pogledaj ovdje:



(Stanje 14.08.2017.)
Dukidule Posted - 14/08/2017 : 12:47:56
quote:
Originally posted by Hajo

Ima li ovoga još na lageru ili je rasprodano?


Ako ga ne nađeš dajem ti moje dojč izdanje koje je ionako u fenomenalnom koloru, bar da oči malo napariš.


Hajo Posted - 13/08/2017 : 18:39:06
Ima li ovoga još na lageru ili je rasprodano?
Dr. Zistis Posted - 19/08/2016 : 23:57:40
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Albino

Prosto sam morao da pohvalim izdanje,nedavno sam ga i sam kupio,posle čitanja kolor verzije na tabletu.
Ovo je jedinstveno izdanje na domaćem tržištu.Kvalitet štampe,papira,uveza kao i sam format je besprekoran.Iako se u današnja vremena novac teško stiče(što posebno važi za neke nove klince koje prave prve korake u svet stripa), nešto ispod 2000 dinara uopšte nije mnogo za ovakvu Kovačevićevu bravuru.Lavirani tuš je posebna poslastica (makar iz mog ugla) i daleko premašuje minimum mojih estetskih kriterijuma i očekivanja.Uživao sam u svakoj tabli!Jednostavno-tako cool.
Namerno pišem ovo ne bih li podigao temu malo na gore , možda neko od novih klinaca ovo pročita.Ne znam koliki je tiraž ,ali ovaj album prosto ne zaslužuje da kupi prašinu po policama u prodavnicama kniiga i neshvatljivo mi je da dve godine po izlasku ovo još uvek ima da se kupi !
Ne znam da li kolaboracija System/Lavirint još uvek živi ,ali bih definitivno voleo da vidim još knjiga poput ove.Svaka čast!



I Tarzan i Valkira su vrhunska dela, i scenarij i crtez a boga mi i izdavaceva izvedba

Tarzan - Reke krvi:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47256

A valjda će nas nečim i ove godine obradovati

Deers Posted - 18/08/2016 : 16:22:22
quote:
Originally posted by Albino

Prosto sam morao da pohvalim izdanje,nedavno sam ga i sam kupio,posle čitanja kolor verzije na tabletu.
Ovo je jedinstveno izdanje na domaćem tržištu.Kvalitet štampe,papira,uveza kao i sam format je besprekoran.Iako se u današnja vremena novac teško stiče(što posebno važi za neke nove klince koje prave prve korake u svet stripa), nešto ispod 2000 dinara uopšte nije mnogo za ovakvu Kovačevićevu bravuru.Lavirani tuš je posebna poslastica (makar iz mog ugla) i daleko premašuje minimum mojih estetskih kriterijuma i očekivanja.Uživao sam u svakoj tabli!Jednostavno-tako cool.
Namerno pišem ovo ne bih li podigao temu malo na gore , možda neko od novih klinaca ovo pročita.Ne znam koliki je tiraž ,ali ovaj album prosto ne zaslužuje da kupi prašinu po policama u prodavnicama kniiga i neshvatljivo mi je da dve godine po izlasku ovo još uvek ima da se kupi !
Ne znam da li kolaboracija System/Lavirint još uvek živi ,ali bih definitivno voleo da vidim još knjiga poput ove.Svaka čast!




Tarzan - Reke krvi:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47256

A valjda će nas nečim i ove godine obradovati
Albino Posted - 18/08/2016 : 15:36:27
Prosto sam morao da pohvalim izdanje,nedavno sam ga i sam kupio,posle čitanja kolor verzije na tabletu.
Ovo je jedinstveno izdanje na domaćem tržištu.Kvalitet štampe,papira,uveza kao i sam format je besprekoran.Iako se u današnja vremena novac teško stiče(što posebno važi za neke nove klince koje prave prve korake u svet stripa), nešto ispod 2000 dinara uopšte nije mnogo za ovakvu Kovačevićevu bravuru.Lavirani tuš je posebna poslastica (makar iz mog ugla) i daleko premašuje minimum mojih estetskih kriterijuma i očekivanja.Uživao sam u svakoj tabli!Jednostavno-tako cool.
Namerno pišem ovo ne bih li podigao temu malo na gore , možda neko od novih klinaca ovo pročita.Ne znam koliki je tiraž ,ali ovaj album prosto ne zaslužuje da kupi prašinu po policama u prodavnicama kniiga i neshvatljivo mi je da dve godine po izlasku ovo još uvek ima da se kupi !
Ne znam da li kolaboracija System/Lavirint još uvek živi,ali bih definitivno voleo da vidim još knjiga poput ove.Svaka čast!
trolodtroje Posted - 23/03/2016 : 17:49:16
Nema nastavka i neče ga bit. Glenat je izdao posle Proročanstva još tri albuma Vojnici Korota 1,2 i 3.
Obi-wan Posted - 23/03/2016 : 12:51:58
Tek sada sam se sjetio da sam ovog crtača već upoznao preko jednog ranijeg stripa. Naime, u pitanju je strip Točak - Proročanstvo Korota.
Tu me također kupio lijep crtež. Zna li itko da li je ovo ikada nastavljeno i da li će biti kod nas?
Deers Posted - 26/07/2015 : 20:38:54
Super strip. Crtež fenomenfatastičan a priča osvježavajuća za ove vrućine.
System Lavirinta Posted - 02/02/2015 : 21:42:38
quote:
Originally posted by KuntaKinte
Dražen i Aleksa su bili gosti na radiju B92 u subotu u 12. Možda može da se nađe podkast negdi.



e, da:

http://www.b92.net/radio/najava.php?id=3642
KuntaKinte Posted - 02/02/2015 : 20:32:06
Bajdvej, Dražen i Aleksa su bili gosti na radiju B92 u subotu u 12. Možda može da se nađe podkast negdi. Ja slušao malo u kolima na putu do pijace and back i bilo je dosta zabavno.
System Lavirinta Posted - 02/02/2015 : 18:16:07


Jedinstvena prilika da na jednom mestu vidite gomilicu originalnih tabli iz Valkire i zažalite, ko i mi, što domaće izdanje nije štampano na A3 formatu:)
System Lavirinta Posted - 26/12/2014 : 15:28:53
mamlaz Posted - 25/12/2014 : 16:56:04
quote:
Originally posted by jaki

ovi jugovići ne znaju ni proguglati:
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.47ea281d032d4d0385cdd01a92be9b42.valkira.aspx


zahvala purgeru:)
Poli Posted - 24/12/2014 : 17:31:07

Na aukcijama si je mogao dobiti i jeftinije. ;P


jaki Posted - 24/12/2014 : 17:01:46
ovi jugovići ne znaju ni proguglati:
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.47ea281d032d4d0385cdd01a92be9b42.valkira.aspx
mamlaz Posted - 24/12/2014 : 16:36:47
jel to stiglo u cromanjoniju? i koliko cepa para?
Zlix Posted - 22/12/2014 : 21:19:42
Pa dobro, majku mu, je l' moguće da postoji nešto ovako dobro? Ma šta dobro, fantastično! Kao prvo, crtež je toliko dobar da sam satima čitao strip, posmatrajući svaku tablu, svaki kadar i detalj po nekoliko minuta. Boja mi uopšte ne nedostaje, ovakav crno-beli crtež je savršen. Svaka čast Draženu, objasnio je kako se crta.

E sad, priča. Ne znam za druge, ali meni je ovo leglo. Pa ovo je jedna mala enciklopedija nordijske mitologije. Dok uživaš u avanturama glavnih likova, saznaš koji sve svetovi postoje, kakva stvorenja i koje rase ih naseljavaju, koji sve artefakti i oružija su u posedu Odina i ostalih bogova. Ne znam zašto se strip zove Valkira kad ovde ima mnoštvo likova koji doprinose priči, kako glavnih junaka tako i negativaca. I sve je dobro uklopljeno, svaki lik ima svoj svrhu, ništa nije ubačeno bezveze.

Za mene ovaj strip zaslužuje da uđe u Top 5 izdanja ove godine. I to najviše zbog crteža. A i volim nordijsku mitologiju.
Obi-wan Posted - 29/11/2014 : 15:18:11
Eto i ja dobio strip.
Crtež je stvarno prekrasan i vrijedi kupiti samo zato (ocjena 5). Nije mi smetalo što nema boje.
Priča solidna, ali ipak inferiorna crtežu (ocjena 3.6).
Prekrasno izdanje koje svi ljubitelji lijepog crteža i Vikinga moraju imati...
bisley Posted - 10/11/2014 : 14:37:47
quote:
Originally posted by System Lavirinta

quote:
Originally posted by bisley
Tabla ili dvije u olovci, na kraju knjige gdje su crteži, u Mj 1:1 (ili stvarnoj veličini da se vidi bogatstvo crteža)



Planirano i razmatrano ali, na kraju dana, ipak odlučeno da ide što više moguće oriđiđi ilustracijica nauštrb tih olovka-tabli... One će ionako u celosti biti odštampane unutar "Olovkire":)


Hvala,
nadam se skorom izlasku Olovkire i eventualno i Kolorkire!
Strip je čista 5
System Lavirinta Posted - 10/11/2014 : 12:30:32
quote:
Originally posted by bisley
Tabla ili dvije u olovci, na kraju knjige gdje su crteži, u Mj 1:1 (ili stvarnoj veličini da se vidi bogatstvo crteža)



Planirano i razmatrano ali, na kraju dana, ipak odlučeno da ide što više moguće oriđiđi ilustracijica nauštrb tih olovka-tabli... One će ionako u celosti biti odštampane unutar "Olovkire":)
jaki Posted - 06/11/2014 : 15:06:07
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by jaki

Fenomenalan crtež i napravljeno izdanje
Priča u rangu osrednjeg Bonellija ali kod ovakvog crteža i nema veze.
Praznik za oči.


sve me više podsećaš na kaspera.


ne znam je li ovo kompliment ili uvreda?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000