forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Bunker predstavlja: Olimpijski san

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Bunker Posted - 22/12/2017 : 16:35:47





Olimpijske igre u Pekingu 2008: Samija Jusuf Omar trci sopstveno najbolje vreme. Iako poslednja, miljenica je publike. Posle povratka u rodnu Somaliju, ne sme vise trenirati – vladajuci islamski fundamentalisti zabranjuju zenama bavljenje sportom. Da bi ostvarila svoj san, ucesce na Olimpijskim igrama u Londonu 2012, mora staviti sve na jednu kartu. Pocinje njena odiseja. Cilj je Evropa.

Strip je stampan na makedonskom i na albanskom jeziku.
Njegovo izdavanje je podrzao Makedonski Olimpijski Komitet.


Promotivna cena u prva dva meseca bice 390 denara (oko 6,5 eura). Redovna cena: 550 den. (oko 9 eura).

Rajnhard Klajst/Olimpijski san/152 str./B5 format/crno-belo/tvrd povez
15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Bunker Posted - 31/01/2018 : 15:37:03
Zahvaljujemo puno na podrsci i lepim recima.
Evo i nekoliko fotografija sa promocije

















radio clash Posted - 01/01/2018 : 15:11:30
Šta znam, ja makedonski opušteno razumem. Ne bih mogao da čitam Rat i mir, ali za stipove skroz ok. Naravno da bi verovatno bilo opšte ludilo da ne znam ćirilicu.
Sve najbolje Bunkeru! Da po ugledu na Darkwood, od striparnice postanu i izdavač za ugled.
ivanl Posted - 23/12/2017 : 23:34:52
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by ivanl

Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku.

Ja sam oduvijek bio kao ubijeđen da 100% razumijem Slovence, a kad sam se prvi put suočio s murijašem na granici koji ni za vražju majku nije htio bleknuti niti jedne jedine riječi na nekom drugom jeziku - od tada mi se čini da bolje razumijem albanski.


Ah, koliko prelazaka HR/SL granice. Koliko samo anegdota. Nekad smijesnih, nekad manje smijesnih Kam grete. Ne vem, se enkrat, kako li se vec to kaze.
Dukidule Posted - 23/12/2017 : 17:54:44
quote:
Originally posted by ivanl

Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku.

Ja sam oduvijek bio kao ubijeđen da 100% razumijem Slovence, a kad sam se prvi put suočio s murijašem na granici koji ni za vražju majku nije htio bleknuti niti jedne jedine riječi na nekom drugom jeziku - od tada mi se čini da bolje razumijem albanski.
Barker Posted - 23/12/2017 : 16:12:28
Odlicno je to sto strip izdavastvo zazivljava i u Makedoniji.
Браво Бункер, само напред
ivanl Posted - 23/12/2017 : 12:03:24
Da, moze se i tako reci, za pismo tj. jezik. Ali razumjeli smo se. Volio bi ja znati i Finski ili recimo Swahili ali ih ne znam, nazalost. Nego da se vrati Kleistu, onaj album sa biografijom Cavea, mercy on me, na slovenskom, kakav je? S obzirom na prelud zivot. mr. Cavea, morao bi biti dobar. Iako priznajem da mu s biografijom Johnnya Casha, nisam bio bas zadovoljan. Presturo je to za onakav , takoder, ludi zivot. Morat cu procitati jos jednom, da vidim sto sve fali...
delboj Posted - 23/12/2017 : 09:13:11
quote:
Originally posted by ivanl

Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku. Prvoga pomalo razumjem, drugog vec i ne, osim prostota... No nazalost to nisam ucio u skoli, pa sam stoga gore i naveo srodne jezike koje "kuzim" 100%.


Pa evo ja sam učio slovenački na fakultetu, bila su čak 4 ispita iz toga, profesorica je pričala i objašnjavala na slovenačkom jer srpski ne govori, samo razumije... Ne mogu reći da baš ništa nisam naučio, ali opet je normalno da je razumijevanje jezika ostalo ograničeno.

Tako da mi je jasno da od takvih izdanja nema previše koristi. Nego ti si spomenuo latinicu, ali nema to veze s pismom, nego s jezikom, tako da latinica ništa ne mijenja.
ivanl Posted - 22/12/2017 : 21:24:33
Ma ko god izda, wellcome.
Cavea bi mogao cak i na engleskom, ali ne uzimam strane stripove iz principa. Nego kad smo kod toga, kakav je Cave, mercy on me?
Poli Posted - 22/12/2017 : 21:16:52

Ah da, i Cave je vec izasao na slovenskom. :D Samo kazem... ;P



Ma, nije da nece SA ili BG to napraviti. :D


ivanl Posted - 22/12/2017 : 21:08:29
Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku. Prvoga pomalo razumjem, drugog vec i ne, osim prostota... No nazalost to nisam ucio u skoli, pa sam stoga gore i naveo srodne jezike koje "kuzim" 100%. Osim crnogorskog. Tako se danas kaze; crnogorski? Ali tamo i nema neke stripovske produkcije. Da se vratim na temu, mene Kleist istinski zanima, stoga nakon Castra, Casha i boksaca na srodnim jezicima, iako od djela do djela, varira, ocekujem ovo na hrvatskom. Tino, citas li ovo. A pogotovo Cavea..
King Warrior Posted - 22/12/2017 : 20:28:57
Eto, super. Imate na slovenackom, makedonskom, njemackom, engleskom i albanskom jeziku, mozete da birate.
Dukidule Posted - 22/12/2017 : 20:08:47
Ma ima ga svagdje....




Poli Posted - 22/12/2017 : 19:25:28

Objavljeno na slovenskom/slovenackom jeziku, ali ne vjerujem da ti je to neka utjeha. Ili izivkovo njemacko izdanje.
http://vigevageknjige.org/knjige/reinhard-kleist-sanje-o-olimpijadi/


Strip je onak, ok. Nije neki visak i nije među njegovim top 5, no mislim da ga svakako vrijedi procitati. Jos sto je true story.


delboj Posted - 22/12/2017 : 19:22:47
quote:
Originally posted by ivanl

Rajnhard je specijaliziran za biografije i dobro mu ide. Steta sto nema i latinicnog pisma, mislim na hrvatskom, srpskom ili bosanskom, jel... Ceka se neko iz HR, da objavi ovo i Nick Cavea...


Pa ima na slovenačkom i na albanskom latinicom
ivanl Posted - 22/12/2017 : 17:22:13
Rajnhard je specijaliziran za biografije i dobro mu ide. Steta sto nema i latinicnog pisma, mislim na hrvatskom, srpskom ili bosanskom, jel... Ceka se neko iz HR, da objavi ovo i Nick Cavea...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000