forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja NOVA GRANICA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 19/12/2017 : 12:23:43
Nova granica - jedan od najcenjenijih superherojskih stripova XXI veka.



Dobrodošli u Ameriku 1950ih - zemlju obećanja i paranoje, blistavih gradova i izolovanih geta, vrtoglavog
naučnog napretka i hladnoratovskih sukoba koji tinjanju. Zemlju bez heroja.
Maskirane tajnovite ljude koji su se borili za slobodu u Drugom svetskom ratu zakon je proglasio
nepoželjnima. Vojnici i špijuni koji su vodili tajne misije sada operišu u senci. Ikone koje se i dalje bore -
Supermen, Čudesna Žena, Betmen - imaju skrivene planove i idelološke sukobe. Pa ipak, takvoj Americi
su heroji potrebniji nego ikada. Dok se tama ponovo skuplja na horizontu, jedino će smela nova
generacija avanturista smoći snage da se suoči sa Novom granicom...



Ovo sjajno dvotomno izdanje, dobitnika Ajznerove i Harvijeve nagrade za najbolji mini serijal, možete kupiti u striparnici Čarobna knjiga u Dečanskoj 5, Beograd kao i na našem sajtu i u svim bolje snabdevenim knjižarama. Tokom Letećeg starta od 21. do 23. 12. cena će biti od 1340 RSD. Puna cena u knjižarama biće 1999 RSD a u klubu i na sajtu po ceni od 1500 RSD.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 13/11/2022 : 18:29:59
Ja cekam Fibrin New Frontier. Izuzetan strip, koji Marko moze odlicno upakovati. Sve od Darwyna Cooka je izuzetno, covek je bio genije.

CK Nova granica je za preskok, cak i na rasprodaji kada je bila za 500dinara, oko 4eur, je bilo bacanje novca, smejurija sa formatom se nastavlja.
naker Posted - 12/11/2022 : 08:12:18
Ako Parker bude imao dobru prođu kod publike cenim da ima šanse za New Frontier
anto Posted - 12/11/2022 : 00:34:48
pa pusti šta je markos rekao,to je odavno utvrđena stvar
Paka01 Posted - 12/11/2022 : 00:27:56
Rekao je Markos da mu nije nešto New Frontier.
kasper Posted - 12/11/2022 : 00:06:57
quote:
Originally posted by anto

Čeka se Fibrino.
Prosto je neverovatno da još nije izašlo.



valjda ce kad ispuca one betmene i tako te
anto Posted - 11/11/2022 : 23:53:01
Čeka se Fibrino.
Prosto je neverovatno da još nije izašlo.
naker Posted - 10/11/2022 : 21:29:46



Nova Granica 1,2 - Darvin Kuk

I više nisam poslednji fan američkog superherojskog stripa na forumu koji je tek sada iščitao ovo Kukovo delo, i uvek je lep osećaj kada konačno uradiš pravu stvar

Sama ideja tranzicije iz jedne ere američkog stripa u drugu nije ništa revolucionarno i već je viđena kod nekih drugih stripova, ali način na koji je Kuk pristupio realizaciji ove ideje zaslužuje samo reči hvale. Old skul junaci zlatnog doba kao što su Superman, Batman & Wonder Woman upoznaju neke nove face koje će obeležiti srebrno doba kao što su Flash, Lantern & Manhunter, ali sve ispričano kroz prizmu promena kroz koje je prošlo američko društvo tog vremena zaključno sa New Frontier govorom Kenedija. Gotivno mi je što sam očekivao da će kao što obično biva kod ovakvih stripova, Superman i Batman imati vodeću ulogu, ali prijatno sam se iznenadio što je Hal Jordan ovde dobio popriličnu minutažu i što je Lantern bitan za celu priču. Sama priča je na početku poprilično rastrzana i nepovezana, ali obožavam stripove koji ovako počnu i kako priča dalje odmiče sve počinje da ima sve više smisla i sve se lepo poveže na kraju i svaka čast Kuku kako je uspeo da isplete priču na tako jedan sjajan način.

Rekao bih da je jedan od najvećih atributa ovog stripa u tome što je ovo štivo podjednako namenjeno kako za već postojeće fanove plašta & helanki, tako i stripofila koji su slabo do sada čitali američke stripove. Ovaj strip zapravo ima malo toga "superherojskog" u sebi i ima tu neku univerzalnu vrednost što je po meni veliki plus.

Kuk je sjajan, kompletan autor koji je podjednako jak i kao scenarista i kao crtač, i sa ovim stripom je postavio neke nove granice i ostavio ogroman domaći zadatak za ostale autore. Sjajan strip Neko buduće izdanje koje bi sabilo celu priču u jednu knjigu i na većem formatu bi bilo božije
Peyo Posted - 24/07/2022 : 12:26:23
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by naker

Mislim da sam ostao poslednji čovek na forumu koji još nije pročitao ovaj strip



Nisi.


Ima nas još.





+1, ali budem, Cookeov sam fan.

A usput da spomenem davno čitani The Golden Age Jamesa Robinsona meni i nije nešto. Što ne znači da ne valja nego samo to da meni nije legao, nije mi ostavio neki osobit utisak, odnosno ikakvu želju za ponovnim čitanjem.

Kao kad se nekima ne svide određeni Batmani i jako su im loši, ne znači da isti ne valjaju .


Paka01 Posted - 24/07/2022 : 11:41:31
Lijep osvrt, don_draper!

New Frontier mi je jedan od majdražih stripova uopće, obožavam ga. Cooke ovdje u stvari prikazuje vrijeme takozvanog "atomskog" doba američkog stripa kad su heroji zlatnog doba malo po malo nestajali (gašenje i nestanak JSA unutar New Frontiera), a prije nego što je počelo srebrno doba dolaskom Flasha i Green Lanterna. Jedini kojo su u to vrijeme još uvijek imali svoje mjesečne naslove su Superman, Batman i Wonder Woman, dok su ostali bili većinom ugašeni. U to su vrijeme vladali znanstveni heroji poput Challengers of the Unknown, Sea Devils, Martian Manhunter i slični. Zagledamo li se malo detaljnije, čak i Barry Allen može upasti u tu kategoriju.

Cooke lijepo prikazuje tu transformaciju iz jednog doba u drugo, optimostičan pogled u budućnost i zoru novog svijeta superjunaka. Moram napokon završiti recenziju, otežem je baš predugo...

Inače, svima kojima se svidio New Frontier preporučam i The Golden Age autora Jamesa Robinsona. Dok Cooke prikazuje zoru srebrnog doba i optimizam koji dolazi, Robinson prikazuje smiraj i zalazak zlatnog doba superheroja i neizvjesnu, možda i pesimističnu strašnu budućnost koja vreba iza ugla. Čak je i sam Robinson jednom izjavio da je htio napraviti nastavak The Golden Agea i nazvati ga The Silver Age, no u međuvremenu je Cooke izbacio New Frontier koji mu se strašno svidio i koji je tematski tu negdje kao Robinsonov planirani nastavak, tako da je na kraju od njega ipak odustao.
Shaner Posted - 24/07/2022 : 10:13:10
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by naker

Mislim da sam ostao poslednji čovek na forumu koji još nije pročitao ovaj strip



Nisi.


Ima nas još.

DiSkAcH Posted - 24/07/2022 : 08:30:23
quote:
Originally posted by naker

Mislim da sam ostao poslednji čovek na forumu koji još nije pročitao ovaj strip



Nisi.
naker Posted - 24/07/2022 : 07:27:48
Mislim da sam ostao poslednji čovek na forumu koji još nije pročitao ovaj strip
don_draper Posted - 24/07/2022 : 00:08:55
Prvi susret s Cookeom, veselio sam se ovom čitanju još otkako mi je dospjelo izdanje u ruke.
Na prvi pogled na naslovnicu te neke crteže unutra bio sam kupljen. Jest da je stil tek jedan od elemenata, ali ovo mi je imalo posebnu draž i ljepotu. Idealan hommage starijim vremenima s primjesama modernog, punog kolora, taman neupadljive digitalne obrade i jako dobrom izmjenom statike i dinamike. Što se tiče tog dijela čista petica.
Sama tema je većini poznata, no, sinopsis koji sam čitao je bio dosta zagonetan i škrt na detaljima pa sam se vrlo brzo iznenadio kakve se sve stvari ovdje odvijaju. Pojava izumrlih reptila kao prijetnje za čovječanstvo je djelovalo na prvu kao pomalo loša šala, ali kroz ovih cca 400 stranica radnje je Cooke to slojevito izgradio kao uistinu bitku čovječanstva ne samo za opstanak, nego i za neke više ciljeve.
Malo je teško na početku pohvatati likove i događanja te prva polovica zapravo "postavlja stol" za događaje i nastanke nekih od poznatih likova iz DC univerzuma. S obzirom da je ovo u neku ruku Justice League strip, akteri su manje više znani. Neki ipak dobiju više razrade i scena pa tako bi se moglo reći da je ovo origin priča Green Lanterna. Batman, primjerice, je ovdje prilično cameo uloga.
No, čak ni ti heroji kao da nisu fokus onoga što Cooke želi poručiti ovime. Baš kao i Moore u Watchmenima, i ovdje su likovi samo sredstvo kojim autor želi razraditi kompleksan odnos povijesti, politike i društva prema ideji superheroja. U Novoj granici, podjednaki su junaci i superheroji kao i neki "obični" ljudi. Neke stvari te scenaristički dijelovi bi u nekim drugim rukama ispali patetični, ali Cooke ovdje s tolikom brigom i pažnjom te strpljenjem gradi priču i ideju do njenog završnog crescenda. Čak i kad se provlače političke poruke, to je nekako smisleno i dobro pogođeno, bez toga da iskače i bode u oči.
Premda Cooke nije htio ovime stvoriti nešto revolucionarno, niti prevrtati naglavačke neke zadane mitove i teze iz DC univerzuma, premda je poznato da je ovo ljubavno pismo majstorima iz prošlosti, ipak nisam do sada nailazio na superherojske stripove koji s toliko topline, nostalgije i te neke romantike prilaze materiji i "apokaliptičnim" sukobima i scenama. Uistinu veličanstveni strip koji je konstantno zanimljiv, izuzetno sadržajan i savršeno tempiran te pored potencijalnih očekivanja od ovako "nagužvane" skupine likova nudi jednu humanu povijesnu priču, a ne samo spektakl.
Izdanje ČK je isto za pohvale, premda sam mišljenja da ovako briljantan i veličanstveni crtež i stil zavrjeđuje nešto veći format da bi se propisno uživalo u njemu.
5/5
Poli Posted - 24/11/2021 : 13:08:48

Ne.


nonchalant Posted - 24/11/2021 : 01:49:59
Je l' potrebno neko predznanje za čitanje ovoga?
Shuckey Posted - 12/09/2021 : 21:45:00
O Cookeovom Parkeru se dosta pričalo, najviše zbog lijepog Darkwoodovog izdanja. Ja sam od Cookea čitao jednu svesku iz onog Before Watchmen projekta. Iz tih sam razloga znao da je ovaj mini serijal dobro nacrtan i kompetentno napisan, jedina bojazan je bila da zahtijeva previše predznanja. Nije mu to mana, već previše podzapleta. Neki konflikti djeluju izvještačeno, lik crnoputog junaka je nakalemljen i nedovoljno opravdan ako već i jest potreban, trebalo je malo razvodniti sadržaj. Ali super je nacrtano i Cooke se totalno razšmokljanio: bazuka protiv tiranosaura, DCjev superjunak koji obavi glavni dio posla ne zato što je najjači već zbog tradicije, ona opjevana stranica gdje vanzemaljac upoznaje čovječanstvo putem televizije... Čitanje Cookeovih bilježaka uz strip budi sumnju da su neke mane posljedica uredničkih intervencija ali nema u tim bilješkama opravdavanja, samo ljubav. Rijetko guštam u bilješkama, dodacima, skicama, scenarijima i ostalim pojašnjenjima izrade kobasice, ali ovo je bilo OK. Kupio sam Absolute, nisu loši dodatni stripići, par promotivnih, par na temu i jedan samostojeći špijunski skroz izvan teme ali najbolji iz grupe. Preporučujem gikovskoj braći. Gooble Gobble.
Unngenant Posted - 11/12/2020 : 22:38:45
Veoma dobar strip, uzeo sam ga iz biblioteke...Kada se pojavio sam ga preskočio iz više razloga...imao sam pogrešno ubeđenje kada sam video da je vremenski period 50-ih, mislio sam da je omaž tom periodu (jeste ali na neočivan način) i nisam neki ljubitelj baš JL + širi spektar DC.

Ispade baš dobar strip sa nekim origin-ima i crtež je baš legao...
going going Posted - 11/12/2020 : 20:29:13
quote:
Originally posted by night

Darvin Kuk mi je sjajan. Šta god on potpisuje uzimam odmah - atmosfera koju pravi je jedinstvena. Parker mu je genijalan.



Potpisujem!
night Posted - 10/12/2020 : 21:23:57
Darvin Kuk mi je sjajan. Šta god on potpisuje uzimam odmah - atmosfera koju pravi je jedinstvena. Parker mu je genijalan.
Zlix Posted - 10/12/2020 : 19:28:43
Zamišljam (emodži sa srcima umesto očiju)
john connor Posted - 10/12/2020 : 18:34:41
quote:
Originally posted by Zlix

Ovo je nešto najbolje od DC što sam čitao. Bukvalno kao da sam čitao enciklopediju o istoriji DC univerzuma. Sa nekim likovima sam se tek prvi put susreo (zbog čega mi je u startu strip bio konfuzan, pa sam se vraćao na početak kako bih kasnije povezao sve), a što se tiče ovih poznatijih videh kako su došli na te "pozicije" na kojima su. Sve je to lepo upakovano, i priča i crtež su za divljenje.


Zamisli onda kako tek izgleda na velikom formatu, i dobrom papiru...
Zlix Posted - 10/12/2020 : 10:10:20
quote:
Originally posted by alexts

U drugom tomu Smaka bezbrojnih svetova od ČK nalazi se i istorija (dotadašnja) DC-jevog univerzuma, koja je takođe dragoceno štivo za upoznavanje.



Jeste, ovo je baš lep dodatak na prvu Krizu/Smak. I taj strip sam čitao odmah nakon Nove granice. Može biti konfuzan sa gomilom likova nasumice nabacanih, ali kasnije postaje sve zanimljivije.
Zlix Posted - 10/12/2020 : 10:08:30
Ovo je nešto najbolje od DC što sam čitao. Bukvalno kao da sam čitao enciklopediju o istoriji DC univerzuma. Sa nekim likovima sam se tek prvi put susreo (zbog čega mi je u startu strip bio konfuzan, pa sam se vraćao na početak kako bih kasnije povezao sve), a što se tiče ovih poznatijih videh kako su došli na te "pozicije" na kojima su. Sve je to lepo upakovano, i priča i crtež su za divljenje.
going going Posted - 26/02/2018 : 00:51:34
Ja ga nabavih u americkom izdanju pre nego sto su ga najavili Carobnjaci i stigao sam donekle ali kao sto rece bio mi je bas zbrka velika iako interesantna zbrka. Moracu uskoro, kad budem imao malo vise slobodnog vremena, da uzmem i krenem opet iz pocetka s citanjem. Jer od Kuka ocekujem samo stripcinu poucen iskustvom s njegovim fenomenalnim Parkerom.
anto Posted - 25/02/2018 : 18:31:18
Uh,kakva je stripčina ova Nova granica;u stvari nisam ni manje očekivao od Darvina Kuka, sa ovakvim zapletom.Čim sam pročitao sinopsis i pogledao neke table,znao sam da je to to.A onda čitanje,uglavnom konfuzija i razočarenje.U stvari,već od akcije sa dinosaurusima na ostrvu,pa preko uvođenja bezbroj likova,stotinu nekakvih dešavanja sve mi je bilo totalni zbun.I onda sam se predao stihijskom čitanju tek da se strip privede kraju.Ali nešto u glavi mi nije dalo mira,pa posle nekih desetak dana,obnovih gradivo,ovaj put uz maksimalnu koncetraciju (a i već sam imao neke konce pohvatane pri prvom čitanju).

Nova granica je vrlo,vrlo slojevit strip - prati Ameriku sa kraja 50-ih.Superheroji su proglašeni nepoželjnim,osim nekoliko njih koji su napravili dogovor sa vladom.Tu su sad neke organizacije sa opakim likovima zadužene za vanredna st(r)anja.Ali ovakvo vanredno st(r)anje koje će zadesiti SAD je preeeveliki zalogaj za te opake likove.Makar bili potpomognuti sa Supsom i onih nekoliko gaćeša koji rade za državu.
Pored ovoga,pratimo nastanak nekih superheroja.Kao i početke uspostavljanja odnosa između nekih od njih.
I lom tih nezavisnih pričica,Kuk je maestralno doveo u jednu tačku,jednu priču.Naklon do poda,zaista.Uz onaj njegov prelep nekonvencionalni crtež.

Strip ima pregršt sitnih detalja koji daju dodatni kvalitet ("Trebao mi je delić meteora vredan 70000 dolara da zaustavim onog u Metropolisu. Za tebe bi mi bio dovoljan jedan cent za kutiju šibica.").A bogami,ni emocija ne manjka (razgovor Flega i Džordana).

ČK izdanje je skroz na mestu - i dimenzije (16x24) su sasvim dovoljne za tri kaiša po tabli.

Što se mene tiče,jedan od najboljih stripova u 2017.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000