forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Deadwood Dick (Audace)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 27/12/2017 : 14:13:09
Ovaj Bonellijev serijal adaptacija je novele američkog pisca Joea R. Lansdalea, koji je inspiraciju pronašao u fiktivnom liku Deadwood Dicka koji se pojavljivao u pričama (dime novels) objavljivanih između 1877. i 1897. godine pisca Edwarda Lyttona Wheelera. Glavni lik u Lansdaleovoj noveli je crni kauboj Nat Love poznatiji kao Deadwood Dick a uz njega je i prijatelj Black Hat Jack. Radnja se odvija na Divljem Zapadu 1874. godine tijekom druge bitke "Adobe Wallsa".

Za scenarij su zaduženi provjereni asovi Mauro Boselli i Maurizio Colombo, tu je i Michele Masiero, a za crtež su angažirana neka od najjačih Bonelli imena: Stefano Andreucci, Pasquale Frisenda i Corrado Mastantuono.
Serijal ima sedam epizoda (c/b) u novom kiosk formatu od 64. str., a izlazio je u drugoj polovici 2018. godine. Također postoji i izdanje za knjižare u A4 formatu sa dodatnim materijalima.

Deadwood Dick je prvi serijal nove Bonellijeve izdavačke linije Audace, u kojoj autori imaju veliku slobodu i gdje ne vrijede klasična Bonelli "pravila". Serijali pod Audace etiketom mogu obrađivati kontraverzne teme, crtež može sadržavati eksplicitne scene a vizualni stil i raspored vinjeta na tabli nije ograničen.

Serijal kod nas objavljuje izdavačka kuća Libellus i Veseli Četvrtak.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
shalilo6 Posted - 30/01/2022 : 08:10:42
quote:
Originally posted by BeaGea

Narucil preko SK izdanja Veselog....nadam se samo da imaju sve na lageru i da stize u nadolazecem tjednu. Veseli me i da su u ova tri broja svi nastavci serijala.

Mene baš i ne veseli. Ima toliko priča o Deadwood Dicku da bi se mogao složit jedan mini serijal od dvadesetak kvalitetnih epizoda
ivanl Posted - 30/01/2022 : 07:06:45
O jbm. nisam znao da je Kordej nacrtao naslovnice Deadwood Dicka za VC. Sad i to moram nabaviti...
Poli Posted - 29/01/2022 : 20:01:41

Nabavio i LL i VC izdanje. Prvo sam pak cital LL od kolege, pa rekoh sebi da narucim sebi jeftiniju razlicicu sad kad sam vec slistao sve, no na vecim stranicama to ipak bolje izgleda, plus dobio sve 3 LL besplatno. Kud ces bolje. Jedino sad ne znam kaj ce mi ovi VC. Nikad nisam bio taj koji gomila isti strip u vise izdanja, no ove Kordejeve naslovnice mi se dopadaju, pogotovo prva :D pa za sad ostaju.


BeaGea Posted - 29/01/2022 : 19:25:56
Narucil preko SK izdanja Veselog....nadam se samo da imaju sve na lageru i da stize u nadolazecem tjednu. Veseli me i da su u ova tri broja svi nastavci serijala.
Deers Posted - 24/01/2022 : 20:24:05
Deadwood Dick: Vetar smrti

I kraj. Kraj jedne ideje koja je htjela mnogo ali ljudi nisu to tražili. Šteta. Ako je nešto Audace pokazao, makar s licencnim radovima, da može Bonelli bolje. Ne mora vestern samo biti ušminkan i herojski kao iz dime novela, može biti prljav, ružan, zao, sa psovkom na usnama i životom u očima. I to je po meni Deadwood Dick. Sve ove psovke, meni su legle, bile su na pravom mjestu. Sva ta prljavština morala je biti kompenzirana seksom, a sva ta prašina prekrivena krvlju.

Što se tiče trećeg dijela, pomalo sam razočaran. Očekivao sam najviše od njega. I dobio. Baren što se tiče Andreuccija. On je toliko izgrađen crtač da je to nevjerojatno. Uz to, nije mi više zanimljiv. Ne znam koji mi je.
Što se Bosellija tiče, točno sa znao da mu ne trebaju tri sveske, lijepo je Colombo pokazao da stane to i u dvije. Ali ne, on ga je morao pisati ko Texa. Uz to, Masiero, koliko god nadrobio teksta, barem se na slikama nešto paralelno događalo. Ali priča je dobra. Moožda, nakon što sam pročitao sve tri priče u cugu, malo se primjećuje određeni šablon. Najviše sam uživao u tome kako Andreucci požrtvovno crta Indijance, da svakome da barem malo osobine.
Deers Posted - 23/01/2022 : 22:47:04
Deadwood Dick: Između Teksasa i pakla

Drugi broj nam donosi ono što je prvi naslućivao: Dicka puštenog s lanca! Zapravo, iznenađujuće koliko je sadržajna ova priča na tako malo stranica. Iako izgleda kao da su dobar dio stripa samo pucačine ovdje ima i hrpa krateriziranih likova, obrata u radnji, odlazaka, dolazaka i, na kraju, onih konačnih odlazaka. Sve to uz odlične dijaloge i vrhunsko izrežiranu akciju. Na kraju, možda me Frisenda razočarao, nije ovo njegov maksimu. Crna mu nije onako crna kao što je znala biti. Vjerojatno je to svjesno tako ali ipak, očekivao sa više.
Spock Posted - 29/12/2021 : 07:44:22
Recenzija za sada završnog dijela Deadwooda Dicka by igor 12:

https://www.stripovi.com/recenzije/deadwood-dick-dead-lib-3-black-hat-jack/2745/
nenno Posted - 04/09/2021 : 08:24:21
Da li ima naznaka da bi se ovaj serijal mogao nastaviti?
jagodanbg Posted - 03/09/2021 : 23:55:40
Procitao i ja, sve 3 u cugu. Prve 2 sveske onako, nije lose ali mi nesto bilo mlako.
Ali zato ova treca, nisam mogao da je ispustim iz ruke.
I neko se zalio, da li ovde, da li na FB, na psovke, kao 'preterano, na svakoj stranici bespotrebne psovke'.
Mislim jeste mene ulica odgajala, i moj recnik je uličarski pa mozda zbog toga, ali ja psovke jedva da sam i registrovao 😄
DiSkAcH Posted - 10/08/2021 : 19:40:18
quote:
Originally posted by Shaner

Treća epizoda najbolja. Boselli i Andreucci rasturili.





+1

I još jednom se složili.
Shaner Posted - 10/08/2021 : 18:18:07
Treća epizoda najbolja. Boselli i Andreucci rasturili.

teller Posted - 24/06/2021 : 13:31:15
Krasan strip.. Preporuka velika.
Vlladimir Posted - 24/06/2021 : 07:51:18
quote:
Originally posted by going going




Prica: 8
Scenario: 10
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

94%



S obzirom da je scenario kompresovana verzija ''priče'', u kojem se može što šta izostaviti, realnije bi bilo da umesto ''priča ''stoji ''zaplet'' ili ''radnja''.



going going Posted - 23/06/2021 : 22:25:57


Dedvud Dik #3
Boselli/Andreucci

Evo procitao i poslednje poglavlje price o Dedvudu Diku. Nakon razocaravajuceg prvog diptiha, usledilo je osvezenje i prijatno iznenadjenje u drugom diptihu i sada treci deo dolazi kao slag na tortu.
Bosseli i Andreucci donose pricu o lovu na bizone, komancima, ljubavi i rasizmu u cmaru Teksasa kako to slikovito kaze prevod Veselog cetvrtka.
Ono sto podize ovu pricu na visi nivo je poslednja, treca trecina prica koja je maestralna. Vrhunski, setni, pravi vestern kraj. Da je ostalo na samo prve dve trecine bila bi ovo vrhunska zabava ali nista vise od toga.
Andreucci mi je ovde jaci nego u Mirnom coveku i potvrdjuje titulu verovatno najboljeg crtaca u redakciji.
U svakom slucaju mislim da mu je mesto na Zagorovom serijalu gde bi imao mnogo vise detalja i raznolikiju okolinu da crta.

Ostaje zal sto nema jos prica o Dedvudu Diku u stripskoj formi, rado bih video jos neku epizodu nacrtanu iz pera Stefana Biglie, Gorana Parlova ili Rubinija. I ostaje zal sto Veseli ovo nije objavio u A4 formatu ali po ovakvoj ili slicnoj povoljnoj ceni. U svakom slucaju hvala im sto su nas obradovali Dedvudom u Zlatnoj seriji, sto je ovakav strip dostupan na kioscima sirom Srbije, a ne da je Dedvud ostao samo u skupocenom, tesko pristupacnom i rasprodatom Libelusovom ogranicenom tirazu. Ajmo sada da se u okviru Obojenog programa kompletira Mister NO revolucija! I uvek sam za ovakve novitete i ,,eksperimente" u Zlatnoj seriji!

Prica: 8
Scenario: 10
Crtez: 10
Naslovna strana: 10

94%
delboj Posted - 13/05/2021 : 15:20:33
quote:
Originally posted by teller

Hočete reči da je izdanje konačno postalo mjesečno?


Ne, nego je ovaj broj kasnio.
Poli Posted - 13/05/2021 : 13:13:22

Po meni je. :)
Ali ok, vise akcije.


Shaner Posted - 13/05/2021 : 11:41:17
I meni je ovaj drugi dio sjeo bolje od prvog. Brutalna i bijesna osvetnička priča, nasilna baš onoliko koliko treba biti. Jedino mi opet malo pretjeruju s tim psovkama koje u mnogim situacijama ispadaju same sebi svrhom, ali ajde. Elementi priče su stvarno svi na mjestu. Čak i onaj grupnjak s Kineskinjama koji se može činiti bezrazložnim i pretjeranim zapravo ima katarzičnu ulogu, i to ne za junaka već za Kineskinje. Frisenda očekivano odličan, bogatog crteža i raznovrsnih tabli, pravi majstor u dočaravanju atmosfere. Nadam se da je treća priča na ovoj razini.

wesskowaz Posted - 13/05/2021 : 05:21:40
Teško.
teller Posted - 13/05/2021 : 05:03:13
Hočete reči da je izdanje konačno postalo mjesečno?
going going Posted - 12/05/2021 : 22:13:58
quote:
Originally posted by zlatan bihac

Going: ima li kakav dodatak broju 29 zs ili je samo taj specijal unutra?



Nema dodataka ovog puta, samo taj Teksov specijal. Odnosno priča o Teksovom mlađem bratu Semu.
zlatan bihac Posted - 12/05/2021 : 21:43:04
Going: ima li kakav dodatak broju 29 zs ili je samo taj specijal unutra?
going going Posted - 12/05/2021 : 20:22:31
quote:
Originally posted by igor 12

hvala going. pročitah u tvom komentaru da vč uskoro izbacuje i treći, posljednji dio ove minisage, nekih 190 stranica u komadu. odlična vijest, jer mogu ga i skeniranog pročitat, al neću, nije to to, izgubi se tako dojam. ne želim si tako pokvariti uživanje u odličnom andreuccijevom crtežu.



Tako je! Za mesec dana stize sledeci broj Zlatne serije i poslednji deo sage o Dedvud diku, tako da se taman strpi i kad nabavis papirnato izdanje da uzivas u crtezu.

Ja upravo uzivam u trenutno aktuelnom broju Zlatne serije koji takodje crta Andreucci, a pise Rechionni, epizoda o Teksovom mladjem bratu Semu, objavljena prosle godine u Mladi Teks Viler specijalu #2. Fantastican Andreuccijev crtez. Milina za gledati. A i prica je za sad jako dobra. Javljam utiske kad procitam do kraja, nadam se veceras.
igor 12 Posted - 12/05/2021 : 06:39:22
hvala going. pročitah u tvom komentaru da vč uskoro izbacuje i treći, posljednji dio ove minisage, nekih 190 stranica u komadu. odlična vijest, jer mogu ga i skeniranog pročitat, al neću, nije to to, izgubi se tako dojam. ne želim si tako pokvariti uživanje u odličnom andreuccijevom crtežu.
going going Posted - 11/05/2021 : 22:58:54
quote:
Originally posted by Spock

Igor nam donosi Deadwood Dicka, pa tko voli nek` izvoli:

https://www.stripovi.com/recenzije/deadwood-dick-dead-lib-2-izmedu-teksasa-i-pakla/2642/




Svaka cast na recenziji Igore!
zlatan bihac Posted - 11/05/2021 : 20:57:22
Kad je vec topic u vrhu...iduci broj zs vc je zadnja epizoda dd, sa tri broja u jednoj svesci...danas vidio najavu na zadnjoj korici zs 29.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000