forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hergé, Caniff, Eisner, Kirby

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 31/12/2017 : 15:01:00
Prije nego što zakoračimo u 2018. godinu, skrenuo bih pozornost na nekoliko važnih stvari.

Godina na izmaku bila je važna zbog nekoliko stripovskih obljetnica. Ja ću ovom prigodom istaknuti četiri: 110. godišnjicu rođenja Hergéa i Miltona Caniffa, te 100. godišnjicu rođenja Willa Eisnera i Jacka Kirbyja.

Bez obzira što mislili o svakom od ovih autora i njihovim stripovima, vjerujem da ćemo se složiti kako je svaki od njih ostavio ogroman trag u svijetu stripa. Svaki je na svoj način dao doprinos razvoju stripovske kulture i stripovskog jezika.

Nažalost, iako su u inozemstvu njihovi stripovi objavljeni u brojnim izdanjima, a životi i djela obrađeni u nizu knjiga i tekstova, domaća situacija po tom pitanju nije baš sjajna.

Algoritmovo izdanje Hergéovog Tintina nikada nije kompletirano. A s obzirom na njihovu trenutnu financijsku situaciju, to je teško za očekivati.
Koliko je meni poznato, Caniffa se nešto malo objavljivalo u novinama tijekom posljednjih dvadesetak godina, ali u to nisam sasvim siguran.
Vedis je objavio četiri Eisnerova stripa. To jesu neki od njegovih najboljih stripova, ali riječ je o malom dijelu njegovog opusa.
Ako zanemarimo jugoslavenska izdanja, jedini Kirbyjev strip objavljen u Hrvatskoj je Street Code, u Q stripu 31. Svjestan sam da su u Srbiji Darkwood i Čarobna knjiga objavili nekoliko izdanja s njegovim stripovima, ali imam zamjerke na ta izdanja, koja sam već iznio nekoliko puta.

Ove moje opaske su šture, ali vjerujem da daju jednu generalnu sliku. Ukratko, ovi autori tek trebaju doživjeti poštena domaća izdanja, ili barem potpunija i opsežnija.







12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fandango Posted - 03/01/2018 : 15:32:38
Potpisujem sve sto Mr. Bushido kaze i (ne)sebicno navijam za The Spirit Archives link na koje cu sumanuto dijeliti di stignem:

http://www.willeisner.com/spirit/spirit-archives.html

Vid Posted - 01/01/2018 : 12:19:14
Na svu sreču, na slovenskom jeziku več imamo kompletnog Tintina.
anto Posted - 31/12/2017 : 17:57:06
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Darkwood ce objaviti celog Tintina.


To će izdanje biti na ćirilici?


da
ivanl Posted - 31/12/2017 : 17:48:53
Nastavit ce neko Algoritam... kao sto su oni svojedobno nastavili Tajnu povijest Bookglobea. Doduse i to je stalo, ali nada uvijek postoji. Nema jos puno.
going going Posted - 31/12/2017 : 17:42:21
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Darkwood ce objaviti celog Tintina.


To će izdanje biti na ćirilici?



E to ne znam. Korto je na cirilici i znam da ce i Modesti Blejz biti na cirilici i verovatno Ridjobradi. Ali za Tintina ne znam.

Ali u svakom slucaju i da jeste na cirilici bice objavljen kompletan Tintin na razumljivom pismu i jeziku tako da ko zeli moze da ga ima.
Mr. Bushido Posted - 31/12/2017 : 17:27:58
quote:
Originally posted by going going

Darkwood ce objaviti celog Tintina.


To će izdanje biti na ćirilici?
going going Posted - 31/12/2017 : 17:24:23
Darkwood ce objaviti celog Tintina.
jaki Posted - 31/12/2017 : 17:12:32
Njega isto fali.
kasper Posted - 31/12/2017 : 16:25:43
na isti dan kad i kirbi, 1917 je rodjen i galep
ivanl Posted - 31/12/2017 : 16:20:16
Skoro smo imali cijelog Tintina, ali ode Algoritam u ropotarnicu povjesti. Steta. Miltona imamo nesto sitno u biblioteci nostalgija...steta takoder sto je sve to na kapaljku. Kirbya nema stvarno nista. A Eisnera? E to je tek steta i to najveca. Jbg. da mogu ja bi mu Spirita izdao uvezanog u kozu s pozlacenim naslovima...salu na stranu, fali Will, strasno fali, onim Vedisovim pokusajima unatoc. Dakle stvarno, 4xsteta!
ivke80 Posted - 31/12/2017 : 15:47:51
Stalno na aukcijama gledam hoće li bit Eisner, Ugovor sa Bogom mi je odličan, kompletirao bih to. Od Hergea imam jednog Tintina na engleskom, to ne bi skupljao, kupio bi da mi naleti usput povoljno. Sa ovom drugom dvojicom nisam ni ja upoznat ali nije ni čudo, tek sam se nedavno počeo ozbiljnije zanimati za stripove.
izivko Posted - 31/12/2017 : 15:15:00
Slažem se za Eisnera i Hergéa. Volio bih vidjeti više njihovih stripova, osobito Eisnerovih.

Drugu dvojicu slabo poznajem, bolje reći nikako.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000