forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mali rendžer 24 - Frontier Town

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 04/01/2018 : 13:08:58



09.01.18. u snk
10.01.18. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 14/01/2018 : 11:53:11
Hvala ti Telleru i kao što sam napisao negdje drugdje, samo nastavi tako pisati, budi svoj i ne daj se da te bilo tko isprovocira sigurno ima puno gostiju koji nas čitaju i ja bih ih isto pozvao da dođu na ovaj sjajan forum.

Fino M.Rendžer napreduje, a kako gledam prema popisu, ima toga još ohohoho. Ali kako si jednom napisao, kupovat ćemo ili do njegovog kraja ili do našeg kraja

Ja čekam da malo još odmaknem sa čitanjem Zagora (pročitao prvih 100 brojeva), pa ću onda usporedno čitat i M.Rendžera kronološki otpočetka. Sa Zagorom moram malo usporiti kad dođem sa čitanjem blizu "spajanja" sa redovnom, tako da nekako pratim taj kronološki red čitanja.



teller Posted - 14/01/2018 : 08:55:15
quote:
Originally posted by ReemCP

Kupljen danas Telleru, ne znam jesi vidio najavu na kraju za sljedeći broj, "Banda petorice"? Taj me naslov odmah podsjetio na onaj Specijal od Zagora sa istoimenim naslovom kojeg smo imali prilike kupiti negdje prije godinu dana..


naravno..sve što ima zagor mora imat i Kit Teller!
Iz Dnevnika smo imali ZLOGLASNU PETORKU LMS 142, isti naslov nosi 50 broj Van Gogh izdanja a sad dobijamo BANDU PETORICE!
Več 50 broj originala za dobar mijesec dana-neki junaci su se do tog broja vukli i vukli a neki i prdnuli u čabar davno prije...
Pokazuje se a več se dokazuje da tellerovca ima mnogo više nego jih pisara na forumu....
Moj poziv da se nam pridruže!
Svaki ovi forumaš je dobrodošao, ako je k tome još rendžer toliko bolje!
ReemCP, ti si velik dobitak za forum i čast mi je da si zahvaljujući meni i sada sa nama...
ReemCP Posted - 12/01/2018 : 16:28:26
Kupljen danas Telleru, ne znam jesi vidio najavu na kraju za sljedeći broj, "Banda petorice"? Taj me naslov odmah podsjetio na onaj Specijal od Zagora sa istoimenim naslovom kojeg smo imali prilike kupiti negdje prije godinu dana..
ReemCP Posted - 11/01/2018 : 15:00:43
Hvala mogorovicu što si javio da je stigao
teller Posted - 11/01/2018 : 13:37:03
Stigo i preko Kupe....dragi moj Picollo Renger!
mogorovic Posted - 11/01/2018 : 12:18:58
Eto, vi nestrpljivci. Stigao je danas na kioske!
ReemCP Posted - 10/01/2018 : 23:09:44
Ma samo da dođe do petka kad idem u grad, valjda ću izdržat do tada.
mogorovic Posted - 10/01/2018 : 22:25:08
Nije, nije, doći će... Budite strpljivi!
ReemCP Posted - 10/01/2018 : 12:38:29
quote:
Originally posted by roby05

Kod mene jos nije stiga...


Možda nije onda danas uopće došao na kioske
roby05 Posted - 10/01/2018 : 10:23:16
Kod mene jos nije stiga...
ReemCP Posted - 10/01/2018 : 00:11:03
quote:
Originally posted by teller
za tacne najave....
Kit Telleru se najvise obradujem...jer je skromno stigo na kioske pa razvalio....


Odlične si mi te najave, zaista su precizne sutra je vjerojatno na kioscima, a u petak bih trebao ići u grad i obavezno ga kupujem

Super smo počeli ovu godinu, prvi tjedan već novi Maxi od Zagora, a sad Kit Teller, di ćeš bolje idući tjedan očekujem najavu za Extra i Redovni Zagor
ddeki Posted - 09/01/2018 : 21:43:57
quote:
Originally posted by zlatko900

Dekki-nije stvar u tome što već ima nekih stripova u koloru. Stvar je u tome što ti jako dobro leži odabir boja u svojim radovima,i zato se to ljudima sviđa. Imam ja Priču o komandantu Marku u boji, talijanski,ali sam siguran da bi ti to puno bolje odradio nego oni. Kad već spominješ digitalni oblik-imaš li štogod "na lageru"? I kolika je cijena?



Ono sto sam ja bojio imam sve. A svoje kolore nudim iskljucivo izdavacima u 600 dpi, a sve zbog autorskih prava.

Mislim da je ipak bolje obojiti nesto sto nema u koloru. Ali ako bi neki izdavac ipak hteo da objavi takav moj kolor (u sta cisto sumnjam) onda ok.
teller Posted - 09/01/2018 : 18:00:46
quote:
Originally posted by ReemCP

Stigao danas u SNK.


za tacne najave....
Kit Telleru se najvise obradujem...jer je skromno stigo na kioske pa razvalio....
ReemCP Posted - 09/01/2018 : 15:31:25
Stigao danas u SNK.
zlatko900 Posted - 08/01/2018 : 21:57:47
Dekki-nije stvar u tome što već ima nekih stripova u koloru. Stvar je u tome što ti jako dobro leži odabir boja u svojim radovima,i zato se to ljudima sviđa. Imam ja Priču o komandantu Marku u boji, talijanski,ali sam siguran da bi ti to puno bolje odradio nego oni. Kad već spominješ digitalni oblik-imaš li štogod "na lageru"? I kolika je cijena?
ddeki Posted - 07/01/2018 : 22:10:27
quote:
Originally posted by teller

ddeki moj...evo predlog da obojiš PRIČU O KOMANDANTU MARKU!
koliko znam ima neki kolor taj Mark ali kod nas neobjavljeno..
na tvoj način bi ta priča zasijala u punom sijaju...
naravno, kad uhvatiš vremena..znam da radiš za Grke..


Ima to vec obojeno u vise verzija. Jedna je ranije objavljena u Italiji u broju 100 a druga u Turskoj ka specijalni broj, a prosle godine je nova kolor verzija objavljena u Italiji: Il Comandante Mark - 50 Anni da Eroe. Tako da ja to ne bih opet bojio, bilo bi i previse.
teller Posted - 07/01/2018 : 20:56:31
ddeki moj...evo predlog da obojiš PRIČU O KOMANDANTU MARKU!
koliko znam ima neki kolor taj Mark ali kod nas neobjavljeno..
na tvoj način bi ta priča zasijala u punom sijaju...
naravno, kad uhvatiš vremena..znam da radiš za Grke..
ReemCP Posted - 07/01/2018 : 20:52:13
quote:
Originally posted by ddeki
Drago mi je da vam se svidja moj kolor. Ja mislim da bi stvarno bilo lepo imati u koloru najbolje epizode od Malog Rendzera, ali eto kako stvari stoje mala je verovatnoca da ce se to i dogoditi. Jedino ovako u digitalnom obliku....


ddeki, kolor ti je vrhunski vidio sam što si radio i za Bleka ja bih sigurno kupovao. Uživancija, a mogu samo sanjati kako bi to tek izgledalo na papiru
ddeki Posted - 07/01/2018 : 14:30:23
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by morski
imas ga jos u
lms 103/104
vg 32
lu 16


Hvala ti morski, ali i na tom popisu (u potpisu) što ga osvježavaš

quote:
Originally posted by zlatko900
Ma bilo je uvijek grešaka i bit će. Nije neka olakotna okolnost,da ne ispadne da branim Dnevnik, i oni su brkali stranice,izrezivali,svašta nešto... Samo hoću reći da s obzirom na tehnologiju koja je tada postojala-dobro su to odrađivali. Da su imali današnje uvjete bilo bi i kod njih daleko bolje,a tada su se tih 60-ih godina tek probijali na tržište. "Dnevnik" je uprskao jednu od meni najdražih epizoda,sa izrezivanjem, TEX ZS-180,181,193...pa onda Bleka Lms-217-opasna devojka(sami početak stripa totalno pobrkane sličice)...i da ne nabrajam dalje... Samo hoću reći da su dobro to odradili s obzirom na to sa čime su raspolagali. Ipak smo bili komunistička zemlja puna recenzija. A pogledaj sada- uz svu tehnologiju i tržište DEKKI nemože naći izdavača sa ovih prostora koji bi izdavao njegove radove u boji,i to epizoda za kojima većina "slini", Blek Ludens pobrkao kronologiju brojeva 24,25,26...a vidim da upravo netko traži Zagor Klasik-nasilje u darkvudu. Eeej,nema ga, nije ni izašao...očito da je tako loša epizoda,pa ga nisu ubacili u tu ediciju.. I sada će se netko pametan naći,pa reći-imaš ga u extri,libelusu... A šta ako ja hoću da imam samo ediciju Zagor Klasik?A tamo nema ni "nasilja" ni početka helingena,kao ni puno dobrih epizoda,a sada je kasno da ih se objavi u toj ediciji...



Šteta što je Klasik preskočio te epizode, fora bi bilo da je išao otpočetka kronološki. Vidio sam te kolore što radi ddeki, uh da je imati tako M.Rendžera u koloru, fantastično to izgleda



Drago mi je da vam se svidja moj kolor. Ja mislim da bi stvarno bilo lepo imati u koloru najbolje epizode od Malog Rendzera, ali eto kako stvari stoje mala je verovatnoca da ce se to i dogoditi. Jedino ovako u digitalnom obliku....
ReemCP Posted - 07/01/2018 : 05:44:37
quote:
Originally posted by morski
imas ga jos u
lms 103/104
vg 32
lu 16


Hvala ti morski, ali i na tom popisu (u potpisu) što ga osvježavaš

quote:
Originally posted by zlatko900
Ma bilo je uvijek grešaka i bit će. Nije neka olakotna okolnost,da ne ispadne da branim Dnevnik, i oni su brkali stranice,izrezivali,svašta nešto... Samo hoću reći da s obzirom na tehnologiju koja je tada postojala-dobro su to odrađivali. Da su imali današnje uvjete bilo bi i kod njih daleko bolje,a tada su se tih 60-ih godina tek probijali na tržište. "Dnevnik" je uprskao jednu od meni najdražih epizoda,sa izrezivanjem, TEX ZS-180,181,193...pa onda Bleka Lms-217-opasna devojka(sami početak stripa totalno pobrkane sličice)...i da ne nabrajam dalje... Samo hoću reći da su dobro to odradili s obzirom na to sa čime su raspolagali. Ipak smo bili komunistička zemlja puna recenzija. A pogledaj sada- uz svu tehnologiju i tržište DEKKI nemože naći izdavača sa ovih prostora koji bi izdavao njegove radove u boji,i to epizoda za kojima većina "slini", Blek Ludens pobrkao kronologiju brojeva 24,25,26...a vidim da upravo netko traži Zagor Klasik-nasilje u darkvudu. Eeej,nema ga, nije ni izašao...očito da je tako loša epizoda,pa ga nisu ubacili u tu ediciju.. I sada će se netko pametan naći,pa reći-imaš ga u extri,libelusu... A šta ako ja hoću da imam samo ediciju Zagor Klasik?A tamo nema ni "nasilja" ni početka helingena,kao ni puno dobrih epizoda,a sada je kasno da ih se objavi u toj ediciji...



Šteta što je Klasik preskočio te epizode, fora bi bilo da je išao otpočetka kronološki. Vidio sam te kolore što radi ddeki, uh da je imati tako M.Rendžera u koloru, fantastično to izgleda
zlatko900 Posted - 06/01/2018 : 22:18:45
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by zlatko900
par primjeraka sam našao da su sličice pobrkane(pogledaj Marka broj 25 i okreni list 80/81,pa reci šta misliš)


Išao sad pogledati, treba ti neko vrijeme da skužiš koji je pravi poredak čitao sam nešto slično u Zagoru nedavno, u Extri 26: Zagorova priča gdje nisu sličice zamijenjene već stranice. Pa u toj epizodi nakon stranice 9 treba čitati potom stranicu 11, pa stranicu 10 i onda stranicu 12 te tako dalje redom.

Kako kaže Teller, meni isto ti prije stripovi danas imaju samo nostalgičnu vrijednost, naravno smatram da prema njima treba imati uvijek neku dozu poštovanja jer da nije njih bilo, vjerojatno mi ovdje ne bi ni pričali.

A i meni je super kad se sa edicijom krene kronološki inače, moj prvi Kit Teller je bio "Kalaverin testament", ne znam jel se sjećate njega i kad će on doći na red (ili je već bio?).


imas ga jos u
lms 103/104
vg 32
lu 16

Ma bilo je uvijek grešaka i bit će. Nije neka olakotna okolnost,da ne ispadne da branim Dnevnik, i oni su brkali stranice,izrezivali,svašta nešto... Samo hoću reći da s obzirom na tehnologiju koja je tada postojala-dobro su to odrađivali. Da su imali današnje uvjete bilo bi i kod njih daleko bolje,a tada su se tih 60-ih godina tek probijali na tržište. "Dnevnik" je uprskao jednu od meni najdražih epizoda,sa izrezivanjem, TEX ZS-180,181,193...pa onda Bleka Lms-217-opasna devojka(sami početak stripa totalno pobrkane sličice)...i da ne nabrajam dalje... Samo hoću reći da su dobro to odradili s obzirom na to sa čime su raspolagali. Ipak smo bili komunistička zemlja puna recenzija. A pogledaj sada- uz svu tehnologiju i tržište DEKKI nemože naći izdavača sa ovih prostora koji bi izdavao njegove radove u boji,i to epizoda za kojima većina "slini", Blek Ludens pobrkao kronologiju brojeva 24,25,26...a vidim da upravo netko traži Zagor Klasik-nasilje u darkvudu. Eeej,nema ga, nije ni izašao...očito da je tako loša epizoda,pa ga nisu ubacili u tu ediciju.. I sada će se netko pametan naći,pa reći-imaš ga u extri,libelusu... A šta ako ja hoću da imam samo ediciju Zagor Klasik?A tamo nema ni "nasilja" ni početka helingena,kao ni puno dobrih epizoda,a sada je kasno da ih se objavi u toj ediciji...
morski Posted - 06/01/2018 : 14:25:59
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by zlatko900
par primjeraka sam našao da su sličice pobrkane(pogledaj Marka broj 25 i okreni list 80/81,pa reci šta misliš)


Išao sad pogledati, treba ti neko vrijeme da skužiš koji je pravi poredak čitao sam nešto slično u Zagoru nedavno, u Extri 26: Zagorova priča gdje nisu sličice zamijenjene već stranice. Pa u toj epizodi nakon stranice 9 treba čitati potom stranicu 11, pa stranicu 10 i onda stranicu 12 te tako dalje redom.

Kako kaže Teller, meni isto ti prije stripovi danas imaju samo nostalgičnu vrijednost, naravno smatram da prema njima treba imati uvijek neku dozu poštovanja jer da nije njih bilo, vjerojatno mi ovdje ne bi ni pričali.

A i meni je super kad se sa edicijom krene kronološki inače, moj prvi Kit Teller je bio "Kalaverin testament", ne znam jel se sjećate njega i kad će on doći na red (ili je već bio?).


imas ga jos u
lms 103/104
vg 32
lu 16
ReemCP Posted - 06/01/2018 : 13:50:08
quote:
Originally posted by zlatko900
par primjeraka sam našao da su sličice pobrkane(pogledaj Marka broj 25 i okreni list 80/81,pa reci šta misliš)


Išao sad pogledati, treba ti neko vrijeme da skužiš koji je pravi poredak čitao sam nešto slično u Zagoru nedavno, u Extri 26: Zagorova priča gdje nisu sličice zamijenjene već stranice. Pa u toj epizodi nakon stranice 9 treba čitati potom stranicu 11, pa stranicu 10 i onda stranicu 12 te tako dalje redom.

Kako kaže Teller, meni isto ti prije stripovi danas imaju samo nostalgičnu vrijednost, naravno smatram da prema njima treba imati uvijek neku dozu poštovanja jer da nije njih bilo, vjerojatno mi ovdje ne bi ni pričali.

A i meni je super kad se sa edicijom krene kronološki inače, moj prvi Kit Teller je bio "Kalaverin testament", ne znam jel se sjećate njega i kad će on doći na red (ili je već bio?).
teller Posted - 06/01/2018 : 12:58:04
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by teller
neke su naznake da kad prode taj naivniji period mozemo se nadati i ubrzanju...

Usput..dobrodosao ReemCP...


Vidio sam da je u zadnjem Zagoru Extra "Noćne more" na kraju stavljeno "za 2 mjeseca", možda će u ovom broju M.Rendžera pisati na kraju stripa "za mjesec dana"

Ali bitno da ide, nisam gledao popis koliko još ga ima za izaći, bitno je da on lagano ide naprijed (za razliku nažalost od Marka koji je stao ).

Da,šteta za Marka da je stao. A ono što Teller kaže za redoslijed i ostale nedostatke kod Dnevnika-slažem se sa time,ali treba uzeti u obzir i olakotne okolnosti,a to su prije svega- do tada nije nitko čuo za te junačine,a kamoli pomislio da će ti stripovi da razviju pravu malu industriju,pa se trpalo šta se trpat moglo,samo da izlaze. Kad se uvidjelo da je projekt iskoristiv krenulo se onako kako ih pamtimo. Papir,otisak,izrezivanje- ništa nam to nije smetalo jer tada se bolje nije ni moglo. Sada kad je mnogo više i boljih opcija postali smo prave picajzle. A i današnji izdavači imaju propusta,samo im nitko ne prigovara. Uredno se poslije prvog lista odljepljuje, par primjeraka sam našao da su sličice pobrkane(pogledaj Marka broj 25 i okreni list 80/81,pa reci šta misliš),a da ne govorim o Zagor klasiku-gdje nisu objavljene neke od jako dobrih epizoda sa početka. Bilo je o tome rasprave više puta,pa pobornici koji očito imaju od toga koristi imaju svoju teoriju. A moja teorija je jedna jedina-ako se kreće sa novom edicijom onda treba objavljivati sve redom,kronološki,a ne samo one za koje se zna da će se dobro prodavati.


slažem se sa svim jedino ne sa tim da se tada nije moglo bolje...
izlazila su i tih 60-70-80 godina original izdanja kod talijana u puno boljoj tehničkoj izvedbi...usporedimo samo jedan original broj i njegov licenčni Dnevnikov...
prvi u tehničko perfektnom izdanju...tako korice,otisak,papir...
a Dnevnikovo loše precrtana naslovnica,nikakav papir,nikakav otisak...
moglo se bolje ali nije bilo potrebno...stripi su se prodavali friški ko kruh/hleb i čemu ulagati preveliki trud sa izgledom izdanja..
tada smo mislili da je to vrh i da bolje ne može...danas vidimo da je moglo i bolje...pogotovo otisak je ponekad bio grozan...
Pogledajte neki stari Vjestnikov Super strip Alan Ford...otisak i izdanje perfektno...
Tako meni ta izdanja danas imaju samo nostalgičnu vrednost, pogotovo sad kad se reprintira sme moguće u daleko savršenijem izdanju Ludensa,Veselog,Darkvuda,Libellusa....
Za tada je i Yugo45 bio vrh, što ne znaći da nisu mogli napravit bolji auto več tada...neki su takve več radili bez problema.

zlatko900 Posted - 05/01/2018 : 22:31:10
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by teller
neke su naznake da kad prode taj naivniji period mozemo se nadati i ubrzanju...

Usput..dobrodosao ReemCP...


Vidio sam da je u zadnjem Zagoru Extra "Noćne more" na kraju stavljeno "za 2 mjeseca", možda će u ovom broju M.Rendžera pisati na kraju stripa "za mjesec dana"

Ali bitno da ide, nisam gledao popis koliko još ga ima za izaći, bitno je da on lagano ide naprijed (za razliku nažalost od Marka koji je stao ).

Da,šteta za Marka da je stao. A ono što Teller kaže za redoslijed i ostale nedostatke kod Dnevnika-slažem se sa time,ali treba uzeti u obzir i olakotne okolnosti,a to su prije svega- do tada nije nitko čuo za te junačine,a kamoli pomislio da će ti stripovi da razviju pravu malu industriju,pa se trpalo šta se trpat moglo,samo da izlaze. Kad se uvidjelo da je projekt iskoristiv krenulo se onako kako ih pamtimo. Papir,otisak,izrezivanje- ništa nam to nije smetalo jer tada se bolje nije ni moglo. Sada kad je mnogo više i boljih opcija postali smo prave picajzle. A i današnji izdavači imaju propusta,samo im nitko ne prigovara. Uredno se poslije prvog lista odljepljuje, par primjeraka sam našao da su sličice pobrkane(pogledaj Marka broj 25 i okreni list 80/81,pa reci šta misliš),a da ne govorim o Zagor klasiku-gdje nisu objavljene neke od jako dobrih epizoda sa početka. Bilo je o tome rasprave više puta,pa pobornici koji očito imaju od toga koristi imaju svoju teoriju. A moja teorija je jedna jedina-ako se kreće sa novom edicijom onda treba objavljivati sve redom,kronološki,a ne samo one za koje se zna da će se dobro prodavati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000