forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Anketa: Da li bi ste kupovali stripove u boji od..

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ddeki Posted - 02/01/2018 : 18:05:57
Dakle, svi oni koji prate moje radove znaju da imam obojeno nekoliko epizoda u boji koji su do sada objavljeni u Grckoj, a takodje i od Malog Rendzera.



Da li bi ste kupovali ovakva izdanja da neki izdavac sa nasih prostora odluci da ovo objavi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
1Euro Posted - 11/01/2018 : 15:05:48
Možda ne bi loša ideja bila, da obojiš JUDASA....čitav serijal ima 16 brojeva a nitko ga još nije reprintovao.

Ionako bi ga ljudi kupovali jer je NEOBJAVLJEN (osim kod LMS prije 40 godina) a boja bi bila samo šlag na torti.

Ako se sve reprinta, ne razumijem kako nitko neče Judasa reprintati....

Ili da pošalješ svoje radove nekome u Bonelli ili Disney ili bande desinee,....i kažeš im da voliš da bojiš stripove, pa te možda oni uzmu za svog suradnika, pa bojiš nove stripove, još neizašle, kod njih ono što imaju...Disney i Bandee desinee ionako imaju sve u boji, a Bonelli ima neke stripove u boji (jubilarce npr...) ili če možda početi sa nekim "obojenim programom",....ništa te ne košta da pošalješ što više maila što više ljudima, pokažeš svoje radove,...siguran sam da če nekoga zanimati.

A onda češ imati najbolji posao na svijetu, jer češ svoju strast i svoj hobi pretvoriti u novac, kud češ lijepše.

Pa češ najprje kupiti prvi Ferrari, pa onda Lamborghini, pa vilu na Kapriju, pa još jednu na Sardiniji, Korčuli, Braču, pa stan u Zagrebu, Londonu, Parizu, Ženevi,...pa onda kada budu dignuli honorar češ moči kupiti vlastiti otok na Karibima, svoj privatni aerodrom i avion, pa limuzine, kokain, kurve, diamanti, umjetnička djela,......

Držim ti palčeve!!!!

I ako budeš prodavao onaj prvi Ferrari jer češ kupiti najnovijeg, ja sam tu da ga kupim sniženog za -90%!
ddeki Posted - 11/01/2018 : 14:45:34
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by ddeki



Jesam, kontaktirao sam VC ali nisam dobio nikakav odgovor, a takodje ni od Libellusa. Ludensa nisam kontaktirao jer kad odem na njihov sajt dobijem poruku ERROR The requested URL could not be retrieved. Tako da ne znam na koju adresu da im se obratim.





Gde nadje VČ?
Njima možeš da ponudiš samo Dilan Doga, Alan Forda, Napoleona,... u boji.
Ne objavljuju oni ove geačke stripove (sem zbog profita (Zagora)- da pokriju gubitke od njihovih elitnih stripova).
Mislio sam na Darkvud, ili na nekog od ovih manjih izdavača, poput Kolta.


Eto kontaktirao sam i Makondo, pa cemo videti.
Kontrast 2 Posted - 11/01/2018 : 14:32:58
quote:
Originally posted by ddeki



Jesam, kontaktirao sam VC ali nisam dobio nikakav odgovor, a takodje ni od Libellusa. Ludensa nisam kontaktirao jer kad odem na njihov sajt dobijem poruku ERROR The requested URL could not be retrieved. Tako da ne znam na koju adresu da im se obratim.





Gde nadje VČ?
Njima možeš da ponudiš samo Dilan Doga, Alan Forda, Napoleona,... u boji.
Ne objavljuju oni ove geačke stripove (sem zbog profita (Zagora)- da pokriju gubitke od njihovih elitnih stripova).
Mislio sam na Darkvud, ili na nekog od ovih manjih izdavača, poput Kolta.
ddeki Posted - 11/01/2018 : 14:09:01
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by ddeki



Ja se ne bavim izdavastvom i ne bih se petljao tamo gde mi nije mesto.





Zato sam i stavio "u saradnji sa nekim"...
Ti reče da si kontaktirao neke srpske izdavače (pitam zbog autorskih prava, koja u Srbiji niko nije uzeo, za razliku od Hrvatske)?



Jesam, kontaktirao sam VC ali nisam dobio nikakav odgovor, a takodje ni od Libellusa. Ludensa nisam kontaktirao jer kad odem na njihov sajt dobijem poruku ERROR The requested URL could not be retrieved. Tako da ne znam na koju adresu da im se obratim.
Kontrast 2 Posted - 11/01/2018 : 13:58:52
quote:
Originally posted by ddeki



Ja se ne bavim izdavastvom i ne bih se petljao tamo gde mi nije mesto.





Zato sam i stavio "u saradnji sa nekim"...
Ti reče da si kontaktirao neke srpske izdavače (pitam zbog autorskih prava, koja u Srbiji niko nije uzeo, za razliku od Hrvatske)?
ddeki Posted - 11/01/2018 : 13:55:03
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by ddeki

Nego kad smo kod ponavljanja epizoda, VG je poceo da izdaje najbolje epizode Malog rendzera u tvrdom povezu kao jedna knjiga celovita prica u tirazu od 110 primeraka. Prva knjiga obuhvata epizode Kineska cetvrt i Morski tigrovi.

Eto zar nije onda moglo da se krene sa kolorima od MR umesto cb varijante... A verujem da bi se naslo tih 110 ljubitelja stripa koji bi kupili takav primerak. Recimo kad zavrsim epizodu Kju Kluks Klan verujem da bi se takav primerak lako prodao u ovom tirazu. A verujem da bi isto interesovanje, ako ne i vece imala i epizoda "Kubaj Kan" ako bih je obojio.....





Uvek možeš da kreneš i sam (u saradnji sa nekim) u izdavanje takvih stripova.
Bar u Srbiji za Malog Rendžera niko nema kupljena prava.



Ja se ne bavim izdavastvom i ne bih se petljao tamo gde mi nije mesto.
Kontrast 2 Posted - 11/01/2018 : 13:50:50
quote:
Originally posted by ddeki

Nego kad smo kod ponavljanja epizoda, VG je poceo da izdaje najbolje epizode Malog rendzera u tvrdom povezu kao jedna knjiga celovita prica u tirazu od 110 primeraka. Prva knjiga obuhvata epizode Kineska cetvrt i Morski tigrovi.

Eto zar nije onda moglo da se krene sa kolorima od MR umesto cb varijante... A verujem da bi se naslo tih 110 ljubitelja stripa koji bi kupili takav primerak. Recimo kad zavrsim epizodu Kju Kluks Klan verujem da bi se takav primerak lako prodao u ovom tirazu. A verujem da bi isto interesovanje, ako ne i vece imala i epizoda "Kubaj Kan" ako bih je obojio.....





Uvek možeš da kreneš i sam (u saradnji sa nekim) u izdavanje takvih stripova.
Bar u Srbiji za Malog Rendžera niko nema kupljena prava.
ddeki Posted - 11/01/2018 : 13:40:12
Nego kad smo kod ponavljanja epizoda, VG je poceo da izdaje najbolje epizode Malog rendzera u tvrdom povezu kao jedna knjiga celovita prica u tirazu od 110 primeraka. Prva knjiga obuhvata epizode Kineska cetvrt i Morski tigrovi.

Eto zar nije onda moglo da se krene sa kolorima od MR umesto cb varijante... A verujem da bi se naslo tih 110 ljubitelja stripa koji bi kupili takav primerak. Recimo kad zavrsim epizodu Kju Kluks Klan verujem da bi se takav primerak lako prodao u ovom tirazu. A verujem da bi isto interesovanje, ako ne i vece imala i epizoda "Kubaj Kan" ako bih je obojio.....
maelstrom Posted - 11/01/2018 : 13:00:46
quote:
Originally posted by ddeki

quote:
Originally posted by maelstrom

Lepo ovo izgleda, ali potpuno je nerealno očekivati da junaci poput Bleka, Kita i Mikija izlaze u boji u današnje vreme.Nije problem u samoj boji već da to automatski u ovom slučaju znači dupliranje, a za ove davno ugašene serijale to je potpuno nerealno očekivati.Jedino da ih je Ludens od starta pokrenuo u boji, ali nije, tako da ti junaci već izlaze u Ludensovom izdanju, tempo je dobar, izdanja su svuda dostupna (pa čak i u Srbiji kod mnogih kolportera za razliku od ostalih Ludensovih izdanja) i tu je sve pokriveno.
Mislim da Libellusu i Veselom četvrtku nije ni na kraj pameti da u ovom delu udaraju bilo kakvu konkurenciju Ludensu, da su to hteli, davno bi uradili, a trenutno imaju ionako obilje pokrenutih drugih izdanja sa kojima moraju da se izbore.Isto tako, ni Ludensu nije ni na kraj pameti da udara konkurenciju ovima u nekim drugim sferama, tako da je tržište tu lepo podeljeno, a u ovome Ludens gospodari.
Darkwood takođe ima pune ruke posla i na njega još manje treba pomišljati kao potencijalnog izdavača ovih izdanja.

Jedina neka eventualna mogućnost da ovo vidimo u boji jeste ta da kada Ludens završi Kapetana Mikija (a on će prvi biti završen) nastavi sa izdavanjem ovog junaka tako što bi u boji krenuo opet od prvog broja (kao što je bio slučaj sa Čikom,ali Miki nije ni Čiko ni Zagor) ili eventualno na preskok pojedine epizode (mada ovo kod Kapetana Mikija nema nikakvog smisla).Objavljivanjem pojedinih epizoda Bleka ili Kita u boji Ludens bi mogao sam sebi da pokvari prodaju istih tih junaka u crnoj-beloj varijanti i sigurno nisu ludi da to urade.

Tako da, rekao bih da su šanse da ovo vidimo u boji tek nešto jako malo iznad nule.



Moram reci da se u potpunosti slazem s tobom. Lepo si ovo obrazlozio i takva je situacija. Ideja je bila da se izdaju u boji samo najbolje epizode. Takav je recimo plan grckog izdavaca sa Kit Telerom. Znaci samo odabrane price u boji. Pa kad moze kod njih, sto ne bi moglo onda i kod nas, ali...
Druga mogucnost je da ako postoji interesovanje domaceg izadvaca da iskolorisem neobjavljenu epizodu "Povratak Rendzera", a mozda i specijalca "Carobnjak Zoltan", pa da se kao takvi objave u boji. Ali i za ovo je kako stvari stoje sansa malo iznad nule....



Svakako bi bilo zanimljivo videti pojedine dobre epizode ovih junaka u boji.Ovi primeri zaista predivno izgledaju, kolorisanje je majstorski izvedeno, svako da pozavidi.
U suštini,u boji ili ne, ne bi bilo loše videti Odabrane priče nekih Bonelli-Esse Gesse junaka.Boja može da dođe kao šlag na tortu, tim još lepše.
Međutim, problem je u tome što sem Zagora (preko Ludensovog Klasika i Odabranih priča Veselog četvrtka) nijedan drugi Bonelli-Esse Gesse junak nema takvu ediciju.Štampaju se određena kolekcionarska izdanja koja guraju sve redom od prvog broja, no ona ili imaju jako loš tempo izlaska iz štampe ili ako je tempo dobar, poprilično su skupa i mnogima nedostupna.

Za Mikija, Kita i Bleka je problem i taj što Ludens to trenutno dosta dobro obuhvata, a i tempo izdavanja je zaista i više nego dobar.Ostali izdavači su se trenutno toliko raširili sa izdavačkom delatnošću da teško da mogu i da pomisle na ovako nešto.

Ali, nikad ne reci nikad.U nekom budućem periodu stvari bi se mogle promeniti.Ako ništa drugo Ludens kada poodmakne sa izdavanjem ovih junaka ili neke završi mogao bi da izda i neka izdanja u boji.U svakom slučaju iako već izdaje ove junake mislim da je svejedno Ludens adresa na koju se treba obratiti povodom ovoga.A i ne vidim razlog zašto recimo Ludens ne bi možda i već sada objavio posebne naknadne epizode poput Povratka Rendžera i Čarobnjaka Zoltana (kao što si i napomenuo Ddeki), svakako te epizode bi možda i zaslužile određeni, drugačiji izgled, što podrazumeva boju.Ja bih to voleo videti i eto, nada umire poslednja.
ddeki Posted - 11/01/2018 : 11:21:37
quote:
Originally posted by maelstrom

Lepo ovo izgleda, ali potpuno je nerealno očekivati da junaci poput Bleka, Kita i Mikija izlaze u boji u današnje vreme.Nije problem u samoj boji već da to automatski u ovom slučaju znači dupliranje, a za ove davno ugašene serijale to je potpuno nerealno očekivati.Jedino da ih je Ludens od starta pokrenuo u boji, ali nije, tako da ti junaci već izlaze u Ludensovom izdanju, tempo je dobar, izdanja su svuda dostupna (pa čak i u Srbiji kod mnogih kolportera za razliku od ostalih Ludensovih izdanja) i tu je sve pokriveno.
Mislim da Libellusu i Veselom četvrtku nije ni na kraj pameti da u ovom delu udaraju bilo kakvu konkurenciju Ludensu, da su to hteli, davno bi uradili, a trenutno imaju ionako obilje pokrenutih drugih izdanja sa kojima moraju da se izbore.Isto tako, ni Ludensu nije ni na kraj pameti da udara konkurenciju ovima u nekim drugim sferama, tako da je tržište tu lepo podeljeno, a u ovome Ludens gospodari.
Darkwood takođe ima pune ruke posla i na njega još manje treba pomišljati kao potencijalnog izdavača ovih izdanja.

Jedina neka eventualna mogućnost da ovo vidimo u boji jeste ta da kada Ludens završi Kapetana Mikija (a on će prvi biti završen) nastavi sa izdavanjem ovog junaka tako što bi u boji krenuo opet od prvog broja (kao što je bio slučaj sa Čikom,ali Miki nije ni Čiko ni Zagor) ili eventualno na preskok pojedine epizode (mada ovo kod Kapetana Mikija nema nikakvog smisla).Objavljivanjem pojedinih epizoda Bleka ili Kita u boji Ludens bi mogao sam sebi da pokvari prodaju istih tih junaka u crnoj-beloj varijanti i sigurno nisu ludi da to urade.

Tako da, rekao bih da su šanse da ovo vidimo u boji tek nešto jako malo iznad nule.



Moram reci da se u potpunosti slazem s tobom. Lepo si ovo obrazlozio i takva je situacija. Ideja je bila da se izdaju u boji samo najbolje epizode. Takav je recimo plan grckog izdavaca sa Kit Telerom. Znaci samo odabrane price u boji. Pa kad moze kod njih, sto ne bi moglo onda i kod nas, ali...
Druga mogucnost je da ako postoji interesovanje domaceg izadvaca da iskolorisem neobjavljenu epizodu "Povratak Rendzera", a mozda i specijalca "Carobnjak Zoltan", pa da se kao takvi objave u boji. Ali i za ovo je kako stvari stoje sansa malo iznad nule....
maelstrom Posted - 10/01/2018 : 02:58:45
Lepo ovo izgleda, ali potpuno je nerealno očekivati da junaci poput Bleka, Kita i Mikija izlaze u boji u današnje vreme.Nije problem u samoj boji već da to automatski u ovom slučaju znači dupliranje, a za ove davno ugašene serijale to je potpuno nerealno očekivati.Jedino da ih je Ludens od starta pokrenuo u boji, ali nije, tako da ti junaci već izlaze u Ludensovom izdanju, tempo je dobar, izdanja su svuda dostupna (pa čak i u Srbiji kod mnogih kolportera za razliku od ostalih Ludensovih izdanja) i tu je sve pokriveno.
Mislim da Libellusu i Veselom četvrtku nije ni na kraj pameti da u ovom delu udaraju bilo kakvu konkurenciju Ludensu, da su to hteli, davno bi uradili, a trenutno imaju ionako obilje pokrenutih drugih izdanja sa kojima moraju da se izbore.Isto tako, ni Ludensu nije ni na kraj pameti da udara konkurenciju ovima u nekim drugim sferama, tako da je tržište tu lepo podeljeno, a u ovome Ludens gospodari.
Darkwood takođe ima pune ruke posla i na njega još manje treba pomišljati kao potencijalnog izdavača ovih izdanja.

Jedina neka eventualna mogućnost da ovo vidimo u boji jeste ta da kada Ludens završi Kapetana Mikija (a on će prvi biti završen) nastavi sa izdavanjem ovog junaka tako što bi u boji krenuo opet od prvog broja (kao što je bio slučaj sa Čikom,ali Miki nije ni Čiko ni Zagor) ili eventualno na preskok pojedine epizode (mada ovo kod Kapetana Mikija nema nikakvog smisla).Objavljivanjem pojedinih epizoda Bleka ili Kita u boji Ludens bi mogao sam sebi da pokvari prodaju istih tih junaka u crnoj-beloj varijanti i sigurno nisu ludi da to urade.

Tako da, rekao bih da su šanse da ovo vidimo u boji tek nešto jako malo iznad nule.
hrvoje23 Posted - 09/01/2018 : 14:28:13
da
DOMI Posted - 07/01/2018 : 22:25:33
Iako ova dva izdanja (junaka) nisam nikad preferirao, podržavam sva color izdanja iz logičnog razloga što produžuju vijek svakog stripa/edicije...

Ne podržavam jedino prelazak na lošiji tisak, lošiju grafiku, lošije reprinte, o čemu sam pisao na drugom mjestu.

49 godina hrvatskog izdanja stripa Alan Ford u HR
ReemCP Posted - 07/01/2018 : 21:15:09
Evo da se javim i ovdje - odgovor na anketu defintivno da! Ovo je super, kako sam napisao u dr. temi, vrhunski izgleda Možda jednog dana to i doživimo, treba vjerovat (ja još vjerujem u Marka da će se pomaknut sa broja 57..).
ddeki Posted - 05/01/2018 : 12:29:01
Poslao sam mejl VC-u i Libellusu. Zna li neko na koji mejl da se javim Ludensu i ponudim ove kolore?
Oki Posted - 04/01/2018 : 13:48:56
Eh, eh...i vi sebe smatrate nekim Kitoljupcima?
Pa najljepše naslovnice na Kit Telleru su upravo one orginalne - Donatellieve!
teller Posted - 04/01/2018 : 10:12:35
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ddeki

Po meni trebale bi samo odabrane price, ne hronoloski. A sto se tice glasanja to se odnosi samo na ove epizode koje sam do sada obojio.



Super. Prica o Velikom Bleku sigurno, Beli Bizon sigurno. Kju Kluks Klan od Kita, sigurno. Na primer Stradanje Aretuze i Snezna kraljica od Mikija bih uzeo, i tako redom. Mozes napraviti svojevrsnu zlatnu seriju pa polako. Meni je jako bitan izgled izdanja pa poradi na naslovnicama.. Onda imas sigurno jednog kupca...


+1

- samo OP Kit Teler i to od 1001 klopke poprilično ,a prije :"Gospodarica mraka","Vražji baron","Tajna jezera Bjuken"
Dizajn i korice ka kod Zagor OP-a.

-Od Bleka samo kultne :Bijeli bizon ,Grad čarolija ,Zavjera,Imperator Vulkane i još neke.

-Od Mikija :Tavegino srce,Brodolom Aretuze,Vikinzi,Generalu Ruizu ...
Naslovnice obavezno od ZS Dnevnik , puno su lipše od orginalnih.


naravno, naslovnice su lijepse a i faktor nostalgije je ponekad presudan...
Bernard bi mozda i riskirao sa jednim brojem za pocetak ,ja bih ga pitao,pogotovo ako se Ciko color odlicno prodaje....
RAKOSI4 Posted - 04/01/2018 : 01:35:13
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ddeki

Po meni trebale bi samo odabrane price, ne hronoloski. A sto se tice glasanja to se odnosi samo na ove epizode koje sam do sada obojio.



Super. Prica o Velikom Bleku sigurno, Beli Bizon sigurno. Kju Kluks Klan od Kita, sigurno. Na primer Stradanje Aretuze i Snezna kraljica od Mikija bih uzeo, i tako redom. Mozes napraviti svojevrsnu zlatnu seriju pa polako. Meni je jako bitan izgled izdanja pa poradi na naslovnicama.. Onda imas sigurno jednog kupca...


+1

- samo OP Kit Teler i to od 1001 klopke poprilično ,a prije :"Gospodarica mraka","Vražji baron","Tajna jezera Bjuken"
Dizajn i korice ka kod Zagor OP-a.

-Od Bleka samo kultne :Bijeli bizon ,Grad čarolija ,Zavjera,Imperator Vulkane i još neke.

-Od Mikija :Tavegino srce,Brodolom Aretuze,Vikinzi,Generalu Ruizu ...
Naslovnice obavezno od ZS Dnevnik , puno su lipše od orginalnih.
Obi-wan Posted - 03/01/2018 : 22:33:02
Ne bih kupovao jer to ne čitam, no kolor je prekrasan...
zlatko900 Posted - 03/01/2018 : 21:37:36
Danas za ništa nemožeš biti siguran. Ali vjerujem da bi u početku izdavač bio barem "na nuli",a ne na gubitku. Birane epizode ZS i LMS bi kupovali nostalgičari koji su sada u srednjim i malo više od srednjih godina,a nije isključeno da bi se i mlađi naraštaj navukao na ovo. Zar nije i Zagor Klasik bio pod upitnikom-hoće li imati svoju publiku,pa vidiš dokle je dogurao. A još nije ni objavio neke jako dobre epizode sa početka. I još da staviš anketu-koje bi epizode čitatelji htjeli vidjeti u boji-pa to teško da onda nebi imalo kupaca. Imaš savršen osjećaj za boje i svaki izdavač koji se imalo u to razumije nebi te odbio...
Golub Posted - 03/01/2018 : 17:21:36
Ne bih uzimao ni jedno ni drugo zato jer me ne zanimaju ti stripovi, ali, ako se Blek i Teller bez problema izdaju u crno-bijeloj varijanti, teoretski bi mogla proći i verzija u boji.
Kontrast 2 Posted - 03/01/2018 : 17:18:16
Da - Malog rendžera, ali samo najbolje priče i u što jeftinijem obliku ( a da zadovoljava kvalitet za boju).
Montanari-Grasani i tome slično...
PijaniPatak Posted - 03/01/2018 : 14:35:54
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Patak, sad kad gledam čini mi se baš da sam krkanski to komentirao ali stvarno ništa protiv tebe ali bio si mi primjer jer sam 90% bio siguran da ih ne čitaš.
Uglavnom, dao si najbolji savjet ddekiju. Direktno kod izdavača, pollovi ti ne mogu biti oslonac mada se vidim malo preokrenulo.


Ma kakvi krkanski,samo opušteno. Na forumu smo
wolf Posted - 03/01/2018 : 14:33:42
Ako cijena ne bi bila pretjerana zašto ne? Uzimao bih i Bleka, Marka, Rendžera, Mikija, Tellera (a pogotovo Texa) od početka, jer kad vidim ove boje zaista bih to volio imati u tom obliku, a da nije luksuz poput Libellusovih izdanja. To što bih većinu samo kupovao, a ne i čitao druga je priča. Ali od ove bolesti patimo manje-više skoro svi ovdje (barem kad su spomenuti strip junaci u pitanju). Ipak, opet kažem, boje su tako dobro odrađene da bih ih čak i išao čitatim pogotovo Bleka od početka, čisto zbog ambijenta šume u boji (imam praktički sva Ludensova izdanja Bleka, Marka i Mikija a da ih nisam ni čitao).
Dwayne_Looney Posted - 03/01/2018 : 14:26:57
Patak, sad kad gledam čini mi se baš da sam krkanski to komentirao ali stvarno ništa protiv tebe ali bio si mi primjer jer sam 90% bio siguran da ih ne čitaš.
Uglavnom, dao si najbolji savjet ddekiju. Direktno kod izdavača, pollovi ti ne mogu biti oslonac mada se vidim malo preokrenulo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000