forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 15/06/2010 : 00:00:05

Prvih 57 godina !

15. jun 1961 - 15. jun 2018

Zagor - tekst o junaku

Zagor - recenzije

Zagor - facebook

Zagor - Sergio Bonelli Editore

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 19/11/2018 : 21:25:46
quote:
Originally posted by nagor

Na temu Zagora je Gatusso već sve rekao:

https://www.youtube.com/watch?v=QJHUbtR0yI8

nagor Posted - 19/11/2018 : 21:11:45
Na temu Zagora je Gatusso već sve rekao:

https://www.youtube.com/watch?v=QJHUbtR0yI8
Giuda Ballerino Posted - 19/11/2018 : 20:28:04
Hoce li Piccinelli crtati 700. broj Zagora.

De Bruyne kaze:

solar Posted - 19/11/2018 : 19:55:07
quote:
Naveo je - epizoda Vigilantes. (Osvetnici, valjda).
Buretov uvod.

Znači opet Burattini.
Ok, u tu mogućnost sad vjerujem 2%.
Kontrast 2 Posted - 19/11/2018 : 19:51:25
quote:
Originally posted by solar

S obzirom da je Burattini u pitanju vjerujem tek kad vidim da je Piccinelli nacrtao table.
Što se tiče Patka morao bi mi navesti izvore informacija da se moja vjera u tu mogućnost pomakne sa 0%.

p.s.
quote:
A da iskoristim ovo tvoje kao šlagvort...

Rijetko što mi ide na živce kao ovaj izraz.

Naveo je - epizoda Vigilantes. (Osvetnici, valjda).
Buretov uvod.

A za ovu reč - ne znam ni šta znači, znam samo u kom kontekstu se upotrebljava.
Hteo sam da bude malo neozbiljnija reč, pa...

solar Posted - 19/11/2018 : 19:32:41
S obzirom da je Burattini u pitanju vjerujem tek kad vidim da je Piccinelli nacrtao table.
Što se tiče Patka morao bi mi navesti izvore informacija da se moja vjera u tu mogućnost pomakne sa 0%.

p.s.
quote:

Rijetko što mi ide na živce kao ovaj izraz.
Kontrast 2 Posted - 19/11/2018 : 19:28:24
quote:
Originally posted by solar

Baš me zanima što o ovome misli Boselli!

Pročitaj post od dr Patka, iznad.
Valjda njegovo mišljenje nešto znači:

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Plus, u toku su pregovori da Piccinelli crta Zagora 700. A buduci da se SBE ne hvali stvarima koje nije 100% osigurala da ce se desiti, da se fanovi ne bi izneverili, mozemo se kladiti da Picinelli vec osiguran za graficki deo price

Kontrast 2 Posted - 19/11/2018 : 19:26:04
quote:
Originally posted by Džedson

postoji mogućnost da se vrati mortimer

povratak shanea vrlo vjerojatan? to mi se sviđa. to je onaj akrobat, karizmatična faca.

banetova priča traje 3 i pol broja, znači oko 330 stranica? ako je istina, ovo je fantastična vijest pa čak i ako priča nije nešto. banetov crtež, crno bijeli, na velikoj priči. nadam se samo da ima puno šore, tu se malo tko može mjeriti s banetom a još ako je bure pogodio s pričom

kandrax samo dva broja? ma to je "čjavi", očekivanja su nepostojeća

piccinelli na 700, evo mu unaprijed

Za Mortimera važi - ako bude bilo potrebe - vratiće ga.
Bure je nešto pominjao, da nečiji leš ne mora da bude i njegov zaista (u vezi završetka poslednje priče) i podsetio na priču Čovek koji je pobedio smrt.

Takodje se radujem tako dugoj Banetovoj priči, a to govori da je cenjen u ovoj grupi crtača i da će i ubuduće dobijati značajnije storije (sem, ukoliko ga Bozeli ne mazne, po svom običaju).

Kontrast 2 Posted - 19/11/2018 : 19:20:21
quote:
Originally posted by nagor

Nicolai je stvarno pretjerao s tim ranjavanjima (i jeftinom dramom) jer je izgledalo ko da je Pupoljak ubijena (metak direkt u leđa), a par stranica kasnije ko da joj nije ništa. Pa daj, Nicoali, ne radi se to tako.

Zar je Nikolaj to napisao?
Pa taj čovek je katastrofa za Zagora.
Onda nemoj da se čudiš tim nelogičnostima...

Nedavno obnovih priču Crveni sneg - Paoluči (u saradnji sa Buretom) i Sedioli.
Scenariju zaista nemam šta da prigovorim - sve teče skoro savršeno logično i jedino mi je bilo nezgodno da priči dam veću ocenu od devetke - zbog Sediolijevog crteža, mada ovde nije bio mnogo loš (a i inače je meni draži od dosta njih, tipa: Mandjantini, Kjarola, Kazaro, Laurenti, Gramačoni, pa i Peše).
Uz Trapersku izvidnicu, još jedna od dobrih, a malo pominjanih priča.

(mada si malo oštriji u ocenjivanju od mene - vidim da imamo dosta slično mišljenje o pričama Toninelijevog perioda)
solar Posted - 19/11/2018 : 18:17:57
quote:
- Razmišljate li o broju 700?
- Da - voleo bih da ga uradi Pičineli.

Baš me zanima što o ovome misli Boselli!
Džedson Posted - 19/11/2018 : 18:09:00
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Najnoviji set pitanja Buretu...
(samo bitna)
- da li će se vratiti Mortimer?
- Možda, postoji mogućnost za to.

- Džimi Gitara?
- Za sada nema dobre priče o njemu.

- Povratak Šejna (Prolaz izmedju milenijuma)?
- Vrlo verovatno.

- Da li će se vratiti (pojaviti) Frida?
- U Evropskoj odiseji.

- Hoće li u budućnosti biti dužih priča?
- Od nove godine kreće priča od tri ipo nastavka (Banetova), a prva priča iz Evropske odiseje ima 5 nastavaka, ali je rad dva autora.

- Kolor Zagor od Barisona?
- Najverovatnije 2020.

- Tama nad Golnorom?
- Čim Pičinino završi - verovatno 2020.

- Dužina priče o Kandraksu?
- Dve sveske.

- Razmišljate li o proslavi 60 godina Zagora, 2021.?
- Da, naravno.

postoji mogućnost da se vrati mortimer

povratak shanea vrlo vjerojatan? to mi se sviđa. to je onaj akrobat, karizmatična faca.

banetova priča traje 3 i pol broja, znači oko 330 stranica? ako je istina, ovo je fantastična vijest pa čak i ako priča nije nešto. banetov crtež, crno bijeli, na velikoj priči. nadam se samo da ima puno šore, tu se malo tko može mjeriti s banetom a još ako je bure pogodio s pričom

kandrax samo dva broja? ma to je "čjavi", očekivanja su nepostojeća

piccinelli na 700, evo mu unaprijed
nagor Posted - 19/11/2018 : 18:08:25

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zs-zs-775-776-srebrni-vodopad/906/

Jedna od onih drugačijih priča i to ju odmah diže iznad prosjeka. Da, odmah nas je osvojila simpatična Pupoljak. Zagora su dugo pisali pisci koji su se bojali Zagora prikazati u naručju neke žene tako da su ovakve priče i više nego dobrodošle. Pupoljak se i dalje spominje kao jedna od onih opcija za Zagora ako se ovaj ikad odluči oženiti. U biti je ona najrealnija opcija. Indijanka bi bila savršen izbor za jednog čovjeka iz šume. Da bi Pupoljak do kraja potvrdili, treba nam još jedna jača priča s njom kao glavnim likom. Nadam se da će se je netko sjetiti.

Ferri je priču lijepo popratio odnosno Pupoljak je u njegovoj izvedbi prekrasna. Šteta što nije imao hrabrosti, odnosno u Bonelliju nisu imali hrabrosti staviti Pupoljak na naslovnicu. Ah, Bonelli…

Iako iznad prosjeka ovu priču pomalo ubija razdoblje u kojem je nastala. Nije ovo još razdoblje u kojem se pokušavaju izbjeći klišeji tako ih ovdje još uvijek imamo. Prije svega mislim na napuhanog indijanca Brzu strelicu koji te spreman ubiti zbog nespretne šale. Ti generični napuhani indijanci koji i dalje misle da mogu pobijediti jednog Duga sa sjekirom koji je takvih napuhanaca nanizao već na stotine, su baš naporan kliše. Nož u Zagorova prsa je malo pretjerana rana ako ga misliš dan kasnije poslati u duel. Tako raniti našeg junaka „zaslužuju“ samo najveći zlikovci a ne neke tamo Mutave strelice. Mada treba priznati da je rana dobro poslužila za one nježne scene njegovanja Zagora od strane Pupoljka. Zasmetalo me i to što je u završnom obračunu s Brzom strelicom Čiko zaspao! Jebeno zaspao! Nevjerovatno je to kako svi scenaristi rade iz Čika budalu. Pa nije bio takav na početku. Zagor pa izbjegava desetak strelica petero indijanaca iz par metara udaljenosti. Nicolai je stvarno pretjerao s tim ranjavanjima (i jeftinom dramom) jer je izgledalo ko da je Pupoljak ubijena (metak direkt u leđa), a par stranica kasnije ko da joj nije ništa. Pa daj, Nicoali, ne radi se to tako.

Ali Nicoali je barem imao hrabrosti napisati nešto što je malo drugačije. Pupoljak je u centru priče od početka do kraja. Šteta što joj je na kraju naš Zagi slomio srce. Vjerojatno je to boli više od metka u leđa, ali tako je to. Zagor se još ne ženi. Ali možda u budućnosti… Pupoljak je žena koja bi bila dobar izbor za Zagora.

Kontrast 2 Posted - 19/11/2018 : 13:04:21
A za Pičinelija imaš 6 postova iznad.

U svakom slučaju -kad god došao, dobro dašao (nazad na forum).
PijaniPatak Posted - 19/11/2018 : 11:23:27
Nisam imao pojma. Totalno sam off-line po pitanju foruma. Mozda pet minuta iskoristim u vozu da vidim sta je novo izaslo i prozvernjam facebookom po it.autorima i to je to. Apsolut izolacija. Samo mail za povremene poslove i viber da se cujem sa zenom ;)
Deers Posted - 19/11/2018 : 09:58:59
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Upravo citam Zagor 637 "Vigilanties". U uvodniku Burattini najavljuje 4.Kandraksa pod perom gostujuceg (ili gostujuce) scenariste i da ce dogadjaji vezani za to biti...veliki

Plus, u toku su pregovori da Piccinelli crta Zagora 700. A buduci da se SBE ne hvali stvarima koje nije 100% osigurala da ce se desiti, da se fanovi ne bi izneverili, mozemo se kladiti da Picinelli vec osiguran za graficki deo price

Pa to je već davno poznata stvar, scenarist 4. Kandraksa je Chiaverotti.
PijaniPatak Posted - 19/11/2018 : 09:29:59
Upravo citam Zagor 637 "Vigilanties". U uvodniku Burattini najavljuje 4.Kandraksa pod perom gostujuceg (ili gostujuce) scenariste i da ce dogadjaji vezani za to biti...veliki

mezzano Posted - 18/11/2018 : 20:16:40
^
Probaj ovde
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=40049#2192116

https://www.mediafire.com/file/379qdjwlab76oyu/bonelli_spisak-2018-10-31.xlsx/file
Andrey Posted - 18/11/2018 : 20:10:00
Jel ima koji usporedni popis kao ovakav http://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm

čisto da vidim koliko je ludensov klasik već pokrio? Dokle to misli ići?
Kontrast 2 Posted - 18/11/2018 : 18:10:46
Najnoviji set pitanja Buretu...
(samo bitna)
- da li će se vratiti Mortimer?
- Možda, postoji mogućnost za to.

- Džimi Gitara?
- Za sada nema dobre priče o njemu.

- Povratak Šejna (Prolaz izmedju milenijuma)?
- Vrlo verovatno.

- Da li će se vratiti (pojaviti) Frida?
- U Evropskoj odiseji.

- Hoće li u budućnosti biti dužih priča?
- Od nove godine kreće priča od tri ipo nastavka (Banetova), a prva priča iz Evropske odiseje ima 5 nastavaka, ali je rad dva autora.

- Kolor Zagor od Barisona?
- Najverovatnije 2020.

- Tama nad Golnorom?
- Čim Pičinino završi - verovatno 2020.

- Dužina priče o Kandraksu?
- Dve sveske.

- Razmišljate li o proslavi 60 godina Zagora, 2021.?
- Da, naravno.

S' jedne strane - lepo je da postoji mogućnost da Pičineli uradi neku Zagorovu priču.
S' druge strane - šteta ga je potrošiti na neku standardnu bezvezariju sa retrospektivom negativaca, ili n-tim pojavljivanjem Demonskih maski.
S' treće strane - bolje i to nego ništa, makar će biti još jedna ekstra nacrtana priča.
Giuda Ballerino Posted - 18/11/2018 : 15:16:25
quote:
Originally posted by DODSFERD

Daleko od toga da želim braniti Toninellija jer stvarno ima smeće priča, ali nije ga u redu blatiti na način da se uzdižu Burattini i Boselli koji su u svojoj karijeri također nadrobili svakakvih nebuloza.
Jest da se kasnije više vodilo računa o zemljopisnoj logici, ali serijal nije niti zamišljen da bude udžbenik jer ga inače Nolitta ne bi smjestio u izmišljeni Darkwood. Onda bi svaku priču sa radnjom u Darkwoodu već u startu trebalo loše ocijeniti jer se u njima nalazi nepostojeća lokacija.
Kakva korist od toga što je recimo JA saga prepuna zemljopisnih točnosti kada je polovina tih priča slaba, a ono smeće Žene ratnice je za svaku osudu. Bolje mi je čitati naivnosti od Gianluigija sa početka serijala jer im se barem možeš nasmijati, nego onakvo Burattinijevo preseravanje gdje ne možeš ni to.
Tko očekuje zemljopisne i druge točnosti onda je promašio serijal, Mister No je po tom pitanju puno ozbiljniji jer je tako zamišljen od samih početaka 1975.

jednostavno ne razlikujes fikciju od inkongruenci.
Giuda Ballerino Posted - 18/11/2018 : 15:12:39
quote:
Originally posted by SSM

Neko citao zadnju trodijelnu pricu u Italiji? Nesto najbolje sto sam procitao od Zagora vec duze vremena, Rauch kao Boselli na svom vrhuncu, Verni i Sedioli fantasticni, prava poslastica. Fun fact: jedna od glavnih protagonista price je porijeklom iz Bosne :)

evo zbog ovog posta poceo citati, prva sveska me umorila, pre dosadno, vidjet cu dalje
DODSFERD Posted - 18/11/2018 : 14:19:09
Daleko od toga da želim braniti Toninellija jer stvarno ima smeće priča, ali nije ga u redu blatiti na način da se uzdižu Burattini i Boselli koji su u svojoj karijeri također nadrobili svakakvih nebuloza.
Jest da se kasnije više vodilo računa o zemljopisnoj logici, ali serijal nije niti zamišljen da bude udžbenik jer ga inače Nolitta ne bi smjestio u izmišljeni Darkwood. Onda bi svaku priču sa radnjom u Darkwoodu već u startu trebalo loše ocijeniti jer se u njima nalazi nepostojeća lokacija.
Kakva korist od toga što je recimo JA saga prepuna zemljopisnih točnosti kada je polovina tih priča slaba, a ono smeće Žene ratnice je za svaku osudu. Bolje mi je čitati naivnosti od Gianluigija sa početka serijala jer im se barem možeš nasmijati, nego onakvo Burattinijevo preseravanje gdje ne možeš ni to.
Tko očekuje zemljopisne i druge točnosti onda je promašio serijal, Mister No je po tom pitanju puno ozbiljniji jer je tako zamišljen od samih početaka 1975.
nagor Posted - 18/11/2018 : 12:35:19

http://www.stripovi.com/recenzije/undefined-undefined-gavranova-pera/912/

Da, ovo dođe kao neka kontra priči »Strvinar«. Tamo su indijanci ubili bijelu obitelj, ovdje su bijelci (+1 indijanac) ubili indijansku obitelj. Ovdje je malo više tih detektivskih fora, ali priče imaju tu osnovnu sličnost. Ovo je klasik darkvudska priča budući da se pojavljuju omiljeni traperi i glavni događaj je godišnji sastanak trapera. Baš ovih dana sam pročitao zadnjeg Mortimera i lijepo se bilo prisjetiti Doneya i njegove lisice s crnim točkicama.

Ima par zanimljivosti. Ponovno se pojavljuje onaj Harry Potter plašt kojim se očito možeš sakriti bile gdje na čistini. Na početku priče se pojavljuje i skriveno sklonište tih Harry Potter negativaca – možda je stvarno Toninelli imao neke planove za povratak te organizacije. Zagor pobjeđuje na streljačkom takmičenju i postaje naj strijelac Darkwooda, a kasnije ne može pogoditi onog losa s par metara udaljenosti (ili je to bio neki superlos koji može preživjeti 5 metaka). Čiko opet prikazan kao budala jer misli da će onaj bezveznjak Bourbon Sharp Jack Daniels pobijediti Zagora u šaketanju koje je trajalo baš nekako predugo. Fora je što „zločesta Western furs“ kompanija na kraju uopće nije zločesta iako smo to svi očekivali. Dapače povratila je novac svim oštečenim traperima što je dobar odmak od klišeja velike zločeste organizacije iz istoka.

Na kraju je ovo ipak samo prosjek priča koju diže ta darkvudska atmosfera s traperima u izvedbi neponovljivog Ferrija.
velka031 Posted - 18/11/2018 : 10:00:54
quote:
Originally posted by SSM

Neko citao zadnju trodijelnu pricu u Italiji? Nesto najbolje sto sam procitao od Zagora vec duze vremena, Rauch kao Boselli na svom vrhuncu, Verni i Sedioli fantasticni, prava poslastica. Fun fact: jedna od glavnih protagonista price je porijeklom iz Bosne :)

Lijepe vijesti
Duke Zill Posted - 18/11/2018 : 08:30:31
quote:
Originally posted by SSM

Ja sam isto pročitao da hvale priču. Sestra mi je trenutno u Italiji pa sam naručio aktualni broj.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000