forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 15/06/2010 : 00:00:05

Prvih 57 godina !

15. jun 1961 - 15. jun 2018

Zagor - stripovi.com

Zagor - facebook

Zagor - Sergio Bonelli Editore

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 22/02/2018 : 23:37:31
quote:
Originally posted by markotamara

jedna jako dobra epizoda,samomo sam misljenje da nece ni ovi kolorci nesto dugo trajati kada se ispucaju i izredaju svi likovi iz Zagorova svijeta
Bisi je vrlo dobro odradia epizodu,jedino ta faca Zagorova bi mogla biti malo bolja,inace sve drugo vrlo dobro
Kraj Dylan Dogovski,pogotovo zadnje 2 stranice
Marolla nakon Hellgate jos jedna dobra prica

Jako dobra, Bisi odličan, Marolla stvarno puno obećava, možda je on TAJ
King Warrior Posted - 22/02/2018 : 09:12:38
quote:
Originally posted by solar

Danas je Burattini bio na piću sa administratorm Zagor facebook grupe

Gdje su oni teroristi sto bacaju bombe na kafice kada ih covjek treba?!
nagor Posted - 22/02/2018 : 08:58:44
Ken Parker? Taj serijal si štedim za jedno ozbiljno čitanje kasnije. Ne još.
supermark Posted - 22/02/2018 : 08:10:42
quote:
Originally posted by nagor

Koju snježnu priču čitati?

Narod ljudi
nagor Posted - 22/02/2018 : 07:51:28

Koju snježnu priču čitati?
ReemCP Posted - 22/02/2018 : 02:46:09
quote:
Originally posted by going going
Da, to nije zasebna prica nego se nalazi na samom kraju sveske o Ironmanu. Secam se da mi je oduvek fasciniralo koliko kratka a simpaticna prica.

Vidiš, nisam ni znao da je to bilo nakon Ironmana sjećam se jedino da je bilo u tom "naivnom" razdoblju..ali fora priča.
quote:
Originally posted by going going
A sto se tice Sandy River legendarna epizoda. Secam se da mi se mnogo svidela kada sam je prvi put citao ali to je bilo dosta davno.

Aha, meni nekako osjećaj bio kao nakon pročitanih Seminola ili primjerice Osaga. Zagor je nažalost u ovoj epizodi bio dosta nemoćan..ali dosta realistično prikazana priča.
solar Posted - 22/02/2018 : 00:12:56
Danas je Burattini bio na piću sa administratorm Zagor facebook grupe
going going Posted - 21/02/2018 : 23:26:05
quote:
Originally posted by ReemCP

Fora onaj trik Zagora sa trubom podsjetilo me to na jednu priču ranije, kad je Čiko kupio trubu i dosađivao Zagoru sa istom, ali upravo je Čiko spasio Zagora i neke ljude svirajući tu trubu, a indijanci mislili da dolazi čitav odred te pobjegli tako i ovo.

Da, to nije zasebna prica nego se nalazi na samom kraju sveske o Ironmanu. Secam se da mi je oduvek fasciniralo koliko kratka a simpaticna prica.

A sto se tice Sandy River legendarna epizoda. Secam se da mi se mnogo svidela kada sam je prvi put citao ali to je bilo dosta davno.
ReemCP Posted - 21/02/2018 : 15:26:02
Pročitao:

LUX 140. Sandy River (od 27 str.)
LUX 141. Kazneni Odred
LUX 142. Stup za Mučenje
LUX 143. Tigar (do 23 str.)

Epizoda je počela još jednom komedijom Čika i Trampya (agencija za spajanje ljudi), a završila sa gorkim okusom nakon pročitanog. Kako mi je onaj major Raskin išao na živce Zagor ima puno neprijatelja u svom svijetu i zločinaca, ali što reći za ovog koji ubija bespomoćne žene i djecu, dal postoji nešto gore od toga? Ali kakav kraj, kad si pomislio prilikom one ceremonije da će se izvući, na kraju ta djevojka oko koje se cijela ova pričala i vrtila, presudila mu. Možemo reći da je dobro i prošao.

Fora onaj trik Zagora sa trubom podsjetilo me to na jednu priču ranije, kad je Čiko kupio trubu i dosađivao Zagoru sa istom, ali upravo je Čiko spasio Zagora i neke ljude svirajući tu trubu, a indijanci mislili da dolazi čitav odred te pobjegli tako i ovo.
ReemCP Posted - 20/02/2018 : 23:27:17
Hehe vidio sam kako neki ovdje znaju talijanski, a i neki nabavljaju te Zagore što izlaze u Italiji a kad pogledaš, orginali su, ove naše Ludens često prepravljuje naslovnice pa nekad i uprska stvar.
nagor Posted - 20/02/2018 : 23:10:30
Boselli šalje Kingu originale?

ReemCP Posted - 20/02/2018 : 23:08:10
quote:
Originally posted by velka031

quote:

quote:
Originally posted by King Warrior

Blago Digging Billa

King, gdje si to već uspio pročitati znam da Ludens nije objavio niti onaj sa Metrevelićem, a mislim da nije ni Veseli ovaj sa Digging Billom

To se ovdje ne smije spominjati

Ma nisam ja ni znao da je o tome riječ, mislio sam da je možda kupio orginal talijanski broj pa da je tako pročitao. Ovo "drugo" koje se ne smije spominjati mi nije palo ni napamet
velka031 Posted - 20/02/2018 : 22:44:04
quote:

quote:

Blago Digging Billa

King, gdje si to već uspio pročitati znam da Ludens nije objavio niti onaj sa Metrevelićem, a mislim da nije ni Veseli ovaj sa Digging Billom

To se ovdje ne smije spominjati
markotamara Posted - 20/02/2018 : 22:38:10
Kud ces vece slobode u crtaca nego li zadnjih 10ak godina,ono sto radu je za zatvor,mogu misliti sa ovakvim crtacima kako bi mi se jos "vise" svidilo
Dovesti najbolje crtace pa da crtaju gigante kao u Texa,to bi bila super ideja,naravno I scenaristicki da se odradi kako triba
going going Posted - 20/02/2018 : 16:59:21
Buducnost kolorca vidim(tj. ovome se nadam) ili u ukidanju te edicije ili u preoblikovanju te edicije u jedino smisleno sto bi moglo a to je Zagor Colorfest u kome bi se autorima dala potpuna sloboda da daju svoju interpretaciju lika kao sto je to dopusteno autorima na Dilanovim Colorfestovima. Ali potpuna sloboda i idejno sto se tice naracije i scenarija i poptuna crtacka sloboda u rasporedu i reziji tabli, zvati stare(otete) autore da gostuju i nove neafirmisane i nepoznate u Bonelliju. Vidim da je nesto slicno poksuano u onom Maxiju, darkvudske price, ako se ne varam?

Takodje Andreucciju dati da odradi jedan maxi gde bi nam predstavio svoje vidjenje matorog Zagora u jakni, bio je taj njegov crtez i ideja na forumu pre par godina.
ReemCP Posted - 20/02/2018 : 02:04:02
quote:
Originally posted by zagor78

Imas na strip utopiji ovaj strip skeniran

Hvala :) ma mislio sam da je to netko već izdao, ali pričekat ću dok Ludens izda pa onda čitati. Iako mi nije jasno kako kasne sa ovim kolorom od Metrevelića, trebao je već izaći
zagor78 Posted - 19/02/2018 : 22:39:15
Imas na strip utopiji ovaj strip skeniran
ReemCP Posted - 19/02/2018 : 22:37:37
Pročitao:

LUX 136. Ubilačko Ludilo
LUX 137. Duh iz Stone-Hilla
LUX 138. Čarobnjak Kandrax
LUX 139. Šesta Noć Mjeseca
LUX 140. Sandy River (do 26 str.)

Volim ovakve pustolovine kad je neki profesor/znanstvenik u pitanju, pa kad idu na put u istraživanje nečega Prvi susret sa Kandraxom, ali ono što mi je pružilo pogotovo zadovoljstvo, Digging Bill i Bat Batterton u istoj priči Skupa naravno sa Čikom Prenošenje žena na početku da se ne umažu u blato, predobro
ReemCP Posted - 19/02/2018 : 21:29:21
quote:

Blago Digging Billa

D.J. Posted - 19/02/2018 : 05:28:59
quote:

quote:

Stefano Vietti je objavio da je Stevan Subić anagažiran na Dragoneru.
Vietti nije ćorav i primijetio je da Subić rastura i odmah ga je ugrabio čim je ovaj završio epizodu Le Storia! Tako rade sposobni urednici.

Upravo tako! Mada, kao što sam već rekao, ne vrijedi dobrog crtača angažovati kada ga onaj naš smetenjak nije u stanju zadržati.

Nisam dosad htio negativno komentirati to sto je Dragonero dobio još jednog majstora, a Zagor šipak! Ali moram... Sto mi dobijamo, ono neko Chico izdanje u boji, dodatak stripu sa kojekakvim pjevačem i striscije?!
Čovječe! Umjesto da je oteo pola genijalnog staffa iz Adam Wild staffa predviđenog sa Lucciem i Šubićem, mi dobivamo onu smijuriju iznad. Tuga i žalost. Junak sa najvećim potencijalom, a on targetira valjda ljude s jednom nogom u grobu sa svojim “iznenadenjima”.
markotamara Posted - 19/02/2018 : 02:18:20
jedna jako dobra epizoda,samomo sam misljenje da nece ni ovi kolorci nesto dugo trajati kada se ispucaju i izredaju svi likovi iz Zagorova svijeta
Bisi je vrlo dobro odradia epizodu,jedino ta faca Zagorova bi mogla biti malo bolja,inace sve drugo vrlo dobro
Kraj Dylan Dogovski,pogotovo zadnje 2 stranice
Marolla nakon Hellgate jos jedna dobra prica
Tonka24 Posted - 18/02/2018 : 22:01:16
Baš i ja čitam knjige, trenutno sam na drugoj epizodi u petoj knjizi.
grofica Varga Posted - 18/02/2018 : 18:05:14
quote:
Originally posted by Tonka24

Da, malo nas je, ja trenutno čitam kronološki Dylana Doga ali nisam stavio komentar već par epizoda?
Grofice čitaš li DD?

Čitam DD.

Primijetila sam si počeo čitat Dylana kronološki i da bacaš komentare na njegov Sticky. Ja sam baš prije par mjeseci dovršila Libellus knjige.
King Warrior Posted - 18/02/2018 : 11:40:03
Blago Digging Billa

Pa dobro su Billu prebacili u epizodi, zar ne može, pobogu, barem jednom da se upusti u lov na blago koje nije povezano sa duhovima! :D

Još jednom je naš simpatični kopač blaga upao u nevolje zbog potrage za blagom, pa uz to je još jednom nagovorio i Chica da mu se pridruži u svom ludom poduhvatu, zbog toga ne znam ni sam ko je veća budala, on ili Chico.

Marolla je dobro otvorio priču, iako je sve bacalo na to da će biti natprirodnih pojava, imao sam određenu sumnju u to. Mislio sam da će nas autor vući malo za nos i da će na kraju sve objasniti na neki manje ili više logičan način. Ipak, to se nije desilo, priča sadrži natprirodne elemente. U radnji ima nekoliko nelogičnosti, kako u samom toku epizode tako i u ponašanju likova. Cijelu stvar vadi fantastični Bisijev crtež, koji je zaista odlično odrađen. Mala zamjerka su lica likova, na momente previše tvrdo prikazana, čak i djevojčice duhovi imaju pomalo face staraca. Takođe je crtač kod Zagorovog lika u krupnim kadrovima na nekoliko mjesta zakazao.

Na kraju ostaje utisak da je sve ovo moglo da ispadne bolje, samo da su autori ubacili malo više napetosti i dobre atmosfere, koja bi na adekvatan način pratila priču.
King Warrior Posted - 18/02/2018 : 11:08:07
quote:

Stefano Vietti je objavio da je Stevan Subić anagažiran na Dragoneru.
Vietti nije ćorav i primijetio je da Subić rastura i odmah ga je ugrabio čim je ovaj završio epizodu Le Storia! Tako rade sposobni urednici.

Upravo tako! Mada, kao što sam već rekao, ne vrijedi dobrog crtača angažovati kada ga onaj naš smetenjak nije u stanju zadržati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000