forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Western za sva vremena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cat claw Posted - 30/06/2010 : 00:33:02
Zagadili smo topic o broju i formatu flmskih kolekcija sa nasim malim western radostima.
Evo za pocetak, da li je The Good The Bad & The ugly samo po meni najbolji vestern svih vremena ili ima jos vas koji se slazete. Naravno, ako se ne slazete, imate pravo da to i kazete

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr.GonZo Posted - 23/11/2022 : 19:01:52


Evo napravih listu meni najboljih trenutaka u western filmovima I dio...
Jozzinelli Posted - 07/11/2022 : 02:35:53



Jozzinelli Posted - 02/02/2022 : 01:27:39





Ðango nema milosti Posted - 30/01/2022 : 20:24:07
Old Henry (2021) Filmčina!
BeaGea Posted - 30/12/2021 : 11:28:41
Pogledal "Il grande silenzio" u c/b varijanti. Kako dobro izgledaju snježni pejzaži, možda i bolje nego u boji.

Super mi je pogledati kvalitetne filmove u svim mogućim verzijama, na različitim jezicima (kod špageta ionako nema u filmu jednog jezika vec svaki lik govori svojim, pa su talijanski, engleski, njemački i španjolski svi u istom košu.), uz raznorazne komentare filmaša, u boji ili crno bijelo!
BeaGea Posted - 30/12/2021 : 11:22:27
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by BeaGea

Nisam



Kad budes imao vremena i volje, obavezno pogledaj. I javi utiske!



Za Kirk Douglasa, teško...ali fala na preporuci.
going going Posted - 29/12/2021 : 22:05:54
quote:
Originally posted by BeaGea

Nisam



Kad budes imao vremena i volje, obavezno pogledaj. I javi utiske!
lwood Posted - 29/12/2021 : 12:15:49
Pogledah jučer Last frontier , skroz ok 7/10 možda čak i 8/10
BeaGea Posted - 29/12/2021 : 08:07:39
Nisam
going going Posted - 28/12/2021 : 15:58:52
@BeaGea je l si gledao Lonely Are the Brave? Ili bilo ko drugi?
BeaGea Posted - 27/12/2021 : 08:56:28
https://www.index.hr/magazin/clanak/bio-je-jedna-od-prvih-tamnoputih-zvijezda-hollywooda-a-scene-mu-zna-svaki-filmofil/2328336.aspx?index_ref=naslovnica_magazin_najnovije_d
going going Posted - 13/12/2021 : 01:01:42


Lonely Are the Brave (1962) r. David Miller, scenario Dalton Trumbo, glume Kirk Douglas, Gena Rowlands i Walter Matthau

Sinoc na Pink Vesternu su pustali ovaj film. Au kakva je ovo filmcina! Vrhunski neo-western. Džon V. „Džek“ Berns (Kirk Daglas) je veteran Korejskog rata koji radi kao lutajući kauboj i ispomoc na rancevima kao u vreme starog divljeg Zapada, odbijajući da se pridruži modernom društvu. On odbacuje većinu moderne tehnologije i ne nosi identifikaciju, kao što je vozačka dozvola ili zdravstvena karta. Vlastima ne može čak ni da da kućnu adresu jer samo spava gde god nađe mesto. Nakon mnogo godina vraca se u Albekerki da poseti svog starog prijatelja i njegovu zenu. Necu da vam pricam dalje sta se desava u filmu, pogledajte!

Film je snimljen zahvaljujući Douglasu, koji je bio oduševljen romanom te za projekat angažovao svog prijatelja, donedavno zbog Holivudske crne liste progonjenog Daltona Trumba. Kritičari su mu zamerali preveliku pretencioznost i smatrali ne baš najuspješnijim Douglasovim pokušajem da osvoji art publiku. Usprkos toga, Daglas je tvrdio kako mu je upravo Lonely Are the Brave najdraži film u celoj karijeri. I ja ga u potpunosti razumem.

https://static01.nyt.com/images/2012/07/29/arts/29LONELY_SPAN/29LONELY-jumbo.jpg?quality=75&auto=webp
Vrhunski, emotivan film. Ovo je, kao sto ste vec zakljucili na osnovu prvog pasusa, jedan od onih filmova koji prikazuje poraz divljeg zapada i njegovog sistema vrednosti i kako individue naviknute na takav stari nacin zivota koji su sada zateceni u modernim novim vremenima ne mogu da se snadju, priviknu ili prihvate moderno doba. Kao i Divlja horda, ali ovaj film mi je, usudjujem se to da kazem, i bolji i drazi! Iako obozavam Pekinpoa.

Evo sta kaze jedan kriticar (na engleskom jeziku) s kim se u potpunosti slazem: Lonely are the Brave, a film fairly stuffed with symbolism, shows how inevitably the heroic, human, in its real sense unsophisticated world of the West and its values are crushed by the synthetic, the mechanical, the wasteful and vicious in modern life.

10/10

Da li je neko gledao ovu filmcinu? Nisam primetio da se uopste preterano spominje medju najboljim vesternima/neo-vesternima.

https://www.nytimes.com/2012/07/29/movies/kirk-douglass-film-lonely-are-the-brave.html

--------------------------------

Drugi film koji sam pogledao je cuveni klasik

Two Mules for Sister Sara
Dve mazge za sestru Saru



E i ovo kakva je filmcina! Ovo je kao neki izgubljeni film koji su snimili Leone i Klint iz vremena dolar trilogije, ali ipak nije bas toliko odlican kao vrhunski filmovi iz te trilogije. Cuveni reditelj (i jedan od mojih omiljenih) Don Siegel je napravio pravi americki spageti vestern (jos i vise nego sto je spageti bio Hang Em High), verovatno je tom utisku doprinela i muzika Ennia Morriconea koja izuzetno podseca na njegove ranije radove u tom zanru, uz Klinta Istvuda i ludu pricu o ratu u Meksiku, kasi punoj para, monahinji koja je ustvari kurva, odlican humor, i cela ta prljava meksicka ikonografija doprinosi tom utisku da se radi o Spagetiju. Stvarno prezabavan, preduhovit, presimpatican film, uzivao sam dok sam ga gledao!
Kakav je utisak ostalih vesternoljubaca o ovom filmu, pretpostavljam izuzetno pozitivan?

9/10

https://hedgehogsdilemmareviews.files.wordpress.com/2013/04/two-mules.png

https://media.gettyimages.com/photos/american-actors-clint-eastwood-and-shirley-maclaine-with-director-don-picture-id607389428?s=612x612
going going Posted - 15/11/2021 : 22:49:34
Meni je Django odlican! I to mi je prvi odlican Tarantinov film posle Jackie Brown, a bogami i poslednji odlican Tarantinov film. Mislim da niko ne gleda Tarantinov vestern da vidi sta ce da bude s junacima i pricom, nego vise da vidimo sta ce Tarantino da nam kaze o zanru kao vesternu, a on je kroz Djanga vrlo pozitivno, vesto i zabavno odao omaz spaghettijima i uopste vesternu kao zanru.
BeaGea Posted - 15/11/2021 : 06:44:37
Solidna spageti zabava, nista vise....
Shaner Posted - 14/11/2021 : 22:43:30
quote:
Originally posted by BeaGea

E da, i bolji je od Tarantinovog Djanga.


To me ne čudi, Django je bio razočaravajuć. Ali, šta ovo stvarno vrijedi? Djeluje mi kao nekakva pomodna revizija.

BeaGea Posted - 14/11/2021 : 21:27:23
E da, i bolji je od Tarantinovog Djanga.
BeaGea Posted - 14/11/2021 : 21:26:28


Špageti nisu mrtvi, iako se više ne snimaju u Europi.
BeaGea Posted - 02/11/2021 : 17:52:28
https://forum.spaghetti-western.net/t/the-what-why-and-how-of-spagvemberfest/5650?fbclid=IwAR0ddV7UeXXdRPWMjDSaffMFuj1LwCTHQytWOC2lo8CN7ILBFGphKUES5U0
BeaGea Posted - 02/11/2021 : 17:51:26



A Fistful of Vinyl
https://www.spaghetti-western.net/index.php/A_Fistful_of_Vinyl:_Japanese_Spaghetti_Western_45s?fbclid=IwAR1ggIiasgeSJxF16hW8kNk6UviicxkyknqdIyG24Ecps3c42v1evR8bea4
BeaGea Posted - 14/09/2021 : 17:11:58
Opet me ulovila špagetimanija!


Neobavezno zabavno "štivo". Još jeda pogledan Corbucci. Ovaj je u rangu Hellbendersa.
BeaGea Posted - 12/09/2021 : 12:17:28


Paella spaghetti western kako ga poneki nazivaju je jedan vrlo zanimljiv film snimljen 1968. Ima tu svega, od psihodelicne atmosfere do leopard uzorka plašta (u pitanju je pončo kojeg lik stalno prebacuje preko leđa pa izgleda kao plašt) glavnog junaka. Glavni junak se, pored toga kaj je jak na pištolju, bavi astrologijom. Sam film je ustvari remake poznatog japanskog samurajskog filma Seppuku.
Film nisam unaprijed planiral gledati ali zbivanja su me "navela" da ga pogledam. Film je prije koji dan pikazivan na kanalu Pink western i bacim ja malo pogled na film, nije loše ali na prvom bloku reklama sam odustal od takvog gledanja. Jučer se isti film prikazuje na HRT3 (gdje se filmovi ne prekidaju reklamama), a kak sam ga ulovil baš negdje gdje sam neki dan prestal gledati film, tako sam ga nastavil gledati. Na kraju je ispalo da imam jedan ekstra špageti u svom repertoaru gledanja. Uglavno jedan ćušpajz koji ljubiteljima špageta neće bit na odmet pogledati ga. Uostalom u filmu se pojavljuje Fernando Sancho, kaj je i više nego dovoljno za ljubitelje talijanske tjestenine.
wesskowaz Posted - 30/06/2021 : 17:32:10
Lepa kolekcija.
BeaGea Posted - 30/06/2021 : 17:07:08
quote:
Originally posted by Jozzinelli
Neće da ga pustaju u današnje vreme na tv kanalima, bilmezi jedni...
Ne znam da li ga ima negde na netu, verovatno da, al' me mrzi da se bakćem sa skidanjem programa za gledanje, ako nije okačen direktno...



Evo ga, nema nikakvih programa samo gledaj!
https://watchmovieshd.ru/movie/across-the-wide-missouri-3p069/rl7206o
BeaGea Posted - 30/06/2021 : 11:52:40
Moja špageti kolekcija!
Jozzinelli Posted - 08/06/2021 : 05:23:17
quote:
Originally posted by Caleb

Da li biste mogli da mi preporucite par filmova koji za temu imaju indijance? Nebitna je godina snimanja...


Across the Wide Missouri (1951)

Traperi i Indijanci u prvoj polovini 19. veka.
Za mene kultni film iz detinjstva, a poslednji put sam ga gledao krajem 90-ih na lokalnoj tv stanici.
Neće da ga pustaju u današnje vreme na tv kanalima, bilmezi jedni...
Ne znam da li ga ima negde na netu, verovatno da, al' me mrzi da se bakćem sa skidanjem programa za gledanje, ako nije okačen direktno...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000