forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolji izdavač (jan 2018) - pobjednik Fibra

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 13/01/2018 : 12:14:02
Eto, po prvi put imamo obranu titule. Novi pobjednik je onaj stari iz 2016. godine tj. Fibra. Pobjeda je još ubjedljivija nego prošli put. Čak 3 prva mjesta su repriza od prije dvije godine. Izgleda da su kupci odlučili kome pokloniti povjerenje na duže vrijeme. Rekao bih i zasluženo jer su u pitanju izdavači koji ne ostavljaju svoje kupce na cjedilu nego ispunjavaju želje i završavaju započeto. Vidi se također da izdavači strip albuma za striparnice imaju više pobornika (bar ovdje) nego izdavači kiosk izdanja. Dolje su rezultati ove godine i prijethodnih 5 glasanja. Vidimo se opet za dvije godine...

Ovogodišnji poredak (2018. godina) je:
1. FIBRA 45%
2. Darkwood 15%
3. Libellus 10%
4. Veseli Četvrtak 9%
5. Ludens 7%



Poredak 2016:
1. Fibra 36%
2. Darkwood 19%
3. Libellus 15%
4. Ludens 9%
5. Phoenix Press 4%

Poredak iz 2. mjeseca 2014. godine:
1. Darkwood 38%
2. Fibra 32%
3. Libellus 14%
4. Ludens 4%
5. Komiko 3%

U 3. mjesecu 2012. godine stvari su stajale ovako:
1. Fibra 36%
2. Libellus 19%
3. Darkwood 18%
4. Veseli Četvrtak 8%
5. Ludens 6%

U 11. mjesecu 2010. poll se završio ovim rezultatima:
1. Veseli Četvrtak 30%
2. Libellus 18%
3. Fibra 17%
4. Ludens 11%
5. Darkwood 7%

U 3. mjesecu 2008. poll se završio sa ovim rezultatima:
1. Libellus 32%
2. Ludens 18%
3. Fibra 15%
4. Beli Put 12%
5. Veseli Četvrtak 7%





Eto, prođe već dvije godine od zadnjeg izbora za najboljeg izdavača. Pa je red da vidimo ima li što novo.
Šesti izbor nam donosi 4 novajlije u odnosu na prošli put: Besna kobila, Hangar 7, Strip forum, Forma B.
Pa glasajte za onoga čija su vam izdanja najdraža.
Po završetku, napravit ćemo usporedbe sa prethodnih 5 izbora.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
KuntaKinte Posted - 14/02/2018 : 12:58:57
quote:
Originally posted by Wolfman

Nije bio izbor za izdavača mjeseca, nego izdavača godine, zar ne?


Sori, nisam pratio na času...
Wolfman Posted - 14/02/2018 : 11:31:02
Nije bio izbor za izdavača mjeseca, nego izdavača godine, zar ne?
KuntaKinte Posted - 14/02/2018 : 11:19:48
Zanimljvo da se za izdavača meseca izabere izdavač koji u tom mesecu nije objavio nijedan strip.
ivanl Posted - 04/02/2018 : 16:56:35
Takvo sto po drustvenim mrezama ne pokazuje realno stanje. Prodaja odredenih kuca kao i kupovina strip publike njihovih albumima/stripovima je relevantna. A to se sve zna...
Garfield_Mo Posted - 04/02/2018 : 15:34:35
Na jednoj grupi na facebook trenutno stanje ...

[url=https://ibb.co/iwDkbH][/url]
ivanl Posted - 02/02/2018 : 09:11:12
quote:
Originally posted by anto

ma znam;ali to je prosto bilo jače od mene.


Rekao bi Henry Rollins; illumination comes so hard... pomalo, doci cu i ja na pravi put. Na mlado je...
kasper Posted - 01/02/2018 : 22:03:35
quote:
Originally posted by ivanl

A eto... Samo Trondheim mi je nepoznanica...ali imam namjeru i njega prouciti...


anto Posted - 01/02/2018 : 21:54:51
ma znam;ali to je prosto bilo jače od mene.
ivanl Posted - 01/02/2018 : 21:20:43
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

A eto... Samo Trondheim mi je nepoznanica...ali imam namjeru i njega prouciti...





Znam, znam, druze vec si mi rekao...
anto Posted - 01/02/2018 : 20:34:41
quote:
Originally posted by ivanl

A eto... Samo Trondheim mi je nepoznanica...ali imam namjeru i njega prouciti...


ivanl Posted - 01/02/2018 : 17:51:31
A eto... Samo Trondheim mi je nepoznanica...ali imam namjeru i njega prouciti...
Mr. Bushido Posted - 01/02/2018 : 15:31:58
quote:
Originally posted by ivanl

U katalogu Fibre me zanima jedno 99 %.


Heh, ima nas koji smo i na 100%.
ivanl Posted - 01/02/2018 : 14:55:08
Očekivano, ali i normalno kad je najbolja. Mislim, Fibra. I da još ovoliko objave, sve bi uzeo. U katalogu Fibre me zanima jedno 99 %.
teller Posted - 30/01/2018 : 05:34:33
Ocekivano i zasluzeno Fibra..
Steta jedino sto me njezin katalog u 90% pusti hladnog...
Libellus bi mi nekad bio broj jedan, sada vise ne..,
Ludens i Veseli jer su kiosk izdavaci,,,
Obi-wan Posted - 29/01/2018 : 21:19:07
Eto, po prvi put imamo obranu titule. Novi pobjednik je onaj stari iz 2016. godine tj. Fibra. Pobjeda je još ubjedljivija nego prošli put. Čak 3 prva mjesta su repriza od prije dvije godine. Izgleda da su kupci odlučili kome pokloniti povjerenje na duže vrijeme. Rekao bih i zasluženo jer su u pitanju izdavači koji ne ostavljaju svoje kupce na cjedilu nego ispunjavaju želje i završavaju započeto. Vidi se također da izdavači strip albuma za striparnice imaju više pobornika (bar ovdje) nego izdavači kiosk izdanja. Dolje su rezultati ove godine i prijethodnih 5 glasanja. Vidimo se opet za dvije godine...

Ovogodišnji poredak (2018. godina) je:
1. FIBRA 45%
2. Darkwood 15%
3. Libellus 10%
4. Veseli Četvrtak 9%
5. Ludens 7%



Poredak 2016:
1. Fibra 36%
2. Darkwood 19%
3. Libellus 15%
4. Ludens 9%
5. Phoenix Press 4%

Poredak iz 2. mjeseca 2014. godine:
1. Darkwood 38%
2. Fibra 32%
3. Libellus 14%
4. Ludens 4%
5. Komiko 3%

U 3. mjesecu 2012. godine stvari su stajale ovako:
1. Fibra 36%
2. Libellus 19%
3. Darkwood 18%
4. Veseli Četvrtak 8%
5. Ludens 6%

U 11. mjesecu 2010. poll se završio ovim rezultatima:
1. Veseli Četvrtak 30%
2. Libellus 18%
3. Fibra 17%
4. Ludens 11%
5. Darkwood 7%

U 3. mjesecu 2008. poll se završio sa ovim rezultatima:
1. Libellus 32%
2. Ludens 18%
3. Fibra 15%
4. Beli Put 12%
5. Veseli Četvrtak 7%
danielp Posted - 29/01/2018 : 17:50:36
Glasao bih za sve nabrojane, mada su svi razocarali u necemu... osim Komika i Lbellusa. Komiko je sve ispostovao, a Libellus pici bolje nego ikad(iako ga ne uzimam al vidim sta ljudi rade). A razocarali su sitno:

1. Darkwood sa zescim usporavanjem Konana (Hronike i Divlji mac) i sa bruka uzasnim tempom mangi (za koje vec 2 godine obecavaju da ce se ustaliti ritam bas od "ovog broja" al sve to okaci macku o rep). Ali im je sve oprosteno jer su nadomestili sve sa ostalim izdanjima za ovu godinu

2. Fibra - nema Bosonog Gena ni u siroj najavi? Uzas! Al oprosteno zbog drugih izdanja

3. VC - redizajn knjiga Zagora i Dylana. Blasfemija. Iako je redizajn odlican ne moze se to raditi sa vec postojecim kolekcionarskim izdanjem. Al zato pun pogodag sa Majke i Ocevi i ostalim izdanjima. Velika zamerka u vezi Dampyra, Dragonera, debelih knjiga Noa, Texa, MMa

Najvece neoprostivo razocarenje
1. Strip Agent - ukidanje celolupnog AF i prepustanje prava neozbiljnom srpskom izdavacu CPG
wesskowaz Posted - 29/01/2018 : 14:45:02
quote:
Originally posted by gerilac1

Veseli četvrtak, novi dizajn + mega super giga izdanje DD Majke i Očevi.




Glas i od mene, uz nadu da ce debeljuce imati bolji tempo.
Obi-wan Posted - 21/01/2018 : 10:34:21
U odnosu na ranije, još se tu nekih 30-tak glasova može dobiti. Pobjednik je jasan, ali borba za 3. mjesto još je neizvjesna...
CortoMaltese Posted - 19/01/2018 : 13:46:59
Fibra
Darkwood
Komiko
shalilo6 Posted - 19/01/2018 : 12:33:10
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by shalilo6

Forma B


Ova garant neka zeza, ili?
Ustvari, kad malo razmislim, mogla bi im se dati i svaka regionalna pa i internacionalna značajna nagrada.
Njima, u kombinaciji sa Rosencrantz-om, za pouzdanost, tempo i općenitu ozbiljnost na njihovom zajedničkom životnom djelu “Dečak sa divljeg zapada”.



Ma jok, najviše mi se kod njih sviđa unos teksta, pogotovo prateće strane, vrh vrhova. ali dosta zaje....ije. Darkwood definitivno, imaju širok izbor, za svakog ponešto. vjerni svom motu Stripovi za sve.
solar Posted - 14/01/2018 : 16:48:27
Glasao za Darkvud, najviše stripova uzimam od njih i VČ-a, a omjer kvalitete i cijene je nenadmašan.
Strip-Agent zaslužuje priznanje za 200 klasičnih Alan Fordova, Fibra mi je draga zbog Sage, Magnusa i još par stvari... uglavnom podrška svima jer izdavaštvo je riskantan, skup i zajeban posao.
anto Posted - 14/01/2018 : 16:13:30
prevideh 111 Recipes ...
praštaj
KOMIKO Posted - 14/01/2018 : 16:07:02
quote:
Originally posted by anto

3.Komiko/Čarobna knjiga - Komiko je ove godine izbacio 11 albuma (i dva Zlatna doba) - ali kakvih albuma!!!



Da budemo prezicni - 12 albuma, i još 2 ilustrovane knjige - 111 Recipes for an Extremely Happy Life & Miš ptica zmija vuk.
I 2 Zlatna doba.
anto Posted - 14/01/2018 : 15:59:14
1.Fibra,ubedljivo.Šta reći - 59 izdanja (ne računajući reprinte),od kojih su većina integrali,omnibusi...Svih škola ima,ne ide se u širinu već se brzo zaokružuju serijali,tehnikalije besprekorne,izbor baš po mom ukusu,cene dobre.Loazel,Miler,Tezuka,Enis,Rosinski,Van Ham,Prat,Nuri,Velman,Mur,Magnus,Bilal,Prado,Riso...Panišer,Godina prva,Torpedo,Skalpirani,Petar Pan...Sve za deset.Jedino mi ponekad prevod zaškripuca tu i tamo,ali ništa strašno.

2.Darkwood - ove godine,Darkvuđani su napravili odličan posao - dosta sjajnih naslova,odlične cene,ima tu i bonelija i franaka i amera i mangi,ma za svakog ponešto.Započet je Korto Malteze u perfektnom izdanju,najavljeno mnogo dobrih stvari.Takođe,jedan sjajni Parker je završen,a drugi,još bolji,započet.Moje zamerke su na malom broju modernog Bedea, i na počesto, ne baš sjajne tehnikalije.

3.Komiko/Čarobna knjiga - Komiko je ove godine izbacio 11 albuma (i dva Zlatna doba) - ali kakvih albuma!!!
ČK - 4 Valijanta,3 Flaša,Džeremaja,Marveli,DC,štrumpfovi,Garfild,6 Saga,dve riznice Boneli - bravo!!

4.Makondo/Strip Agent - MAkondo nas je počastio sa vrućim BD hitovima (Orlovi Rima,Pogrebnik,Furune),Lensom,Gejmenom i Bratstvom - lepo!
SA - šta reći - kompletiranje Astera sa 5 knjiga i 4 Sode.A tu su i tri nova Texonea,PSDZ te AF!

5.Besna kobila/LL - BK sa dva sjajna naslova je dala svoj,ali ne tako mali doprinos (Šabute i Okean ljubavi);LL - dva Spiroua.

Veseli četvrtak me nije pogodio kao prošle godine sa velikim Teksovima i Taličnim,te redovnim Teksom i ponekim Martijem i Zagorom - 1 Marti,1 Zagor OP i nekoliko Teksova;Feniks pres - samo Tor i Loki za mene.

*najveće razočarenje - Bukgrob

*zapažanje - glede albumskih stvari,u Hrvatskoj je Fibra ta koja nosi maltene celokupnu scenu - malo joj pripomažu LL,SA,BG,...ali sve je to jako sitno kako je bilo ranijih godina.Da nije Fibre,90% produkcije bi bilo Boneli/AF.
U Srbiji je manje izražena ta centralizovanost.
dcopic Posted - 14/01/2018 : 14:29:19
Fibra je dobila skoro 50% glasova, svaka čast! Meni se je teško odlučiti za jednog izdavača. Fibrine albume jako volim, kvaliteta, ritam izlaženja, vrhunski stripovi... ali jako poštujem i Libellus zbog ritma izlaženja i objavljivanju kompletnog Magičnog, neobjavljenih MM-a, omiljeni Texovi izlaze stalno, a da nema njih nikada ne bih pročitao niti nove Nathane. Fibra i Libellus su skupi, ali meni nezamjenjivi.

S druge strane imamo Ludens koji već jako dugo izdaje ujednačenom kvalitetom i jako povoljnom cijenom. Evo usporedbe. Tex Libellus 79 je trobroj i koštao je 188kn. To je 63kn po epizodi, a Ludensov je 18kn. Naravno tu je i razlika u kvaliteti, a kome je koji bolji svatko će odlučiti za sebe. Da spomenem i VČ čijim Martijima, Texu i Mister Nou se veselim kada izađe svaki broj + povoljna cijena, a i dizajn su popravili!

Jednostavno ne mogu odlučiti kome dati glas...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000