forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Održavanje/čuvanje stripova/knjiga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 13/01/2018 : 19:39:38
Uzeo sam nedavno dosta Libellusovih glancera i izgleda da mi nekako povlače vlagu.
U hrv u sobi mi je dosta hladno i listovi su valoviti postali, kad sam ih pospremio u ormar ispravilo se.
Sada imam situaciju u Deu, u sobi koja se grije svaki dan u ormaru su stripovi povukli vlagu.
E sada par dana sve normalno listovi ravni i onda jedan dan opet valoviti.
Imate li sličnih problema?
Kako uopće održavate stripove?
Ovako to izgleda:
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Nobody Posted - 09/03/2022 : 18:01:06
Kesice za stripove.
Iz kojeg materiala su ili trebaju biti?
PE (pvc) ILI CELOFAN?
Tonka24 Posted - 23/01/2018 : 18:28:14
Vratilo se u početno stanje kada sam počeo kontrolirati paljenje i gašenje radijatora.
velka031 Posted - 18/01/2018 : 19:08:25
A kad smo kod folije, što mislite o omatanju stripova onim tankim folijama za očuvanje svježine namirnica (prodaju se namotane na kartonsku tubu i jeftine su).

Sličan sistem ima Veseli Četvrtak, čini mi se.
Elderane84 Posted - 16/01/2018 : 21:03:51
Nema ti ovdje riješenja. Meni su svi takvi skupi stripovi. Što skuplji, postaje valovitiji :) Mislim da je promjena temperature glavni krivac, vjetrim nonstop, vlage sigurno ima, od toga pobjeći ne možeš.
iggyk23 Posted - 16/01/2018 : 20:29:30
ja imam word doc gdje kopiram smjesne izjave s neta, pola su citati s ovakvih topica
jaki Posted - 16/01/2018 : 19:30:54
A jebate ko da imate Aleksandrijsku biblioteku doma a ne stripove.
Spiderman Posted - 16/01/2018 : 18:41:22
Najbolje je kupiti strip i staviti ga na policu... bez čitanja i nemate problema s hrbatima :D
ivanl Posted - 16/01/2018 : 17:43:23
Mrtvi ozbiljni!
jaki Posted - 16/01/2018 : 16:28:37
Nisam uspija skuzit jel se zajebajete ili stvarno ozbiljno pisete?
ivanl Posted - 16/01/2018 : 16:18:40
Paziš malo gdje ih, to jest kako ih čitaš. Velike knjige/albume staviš na neki kušin ispred sebe i paziš na stranice. Najveći "zajeb" su mi bili Živi mrtvaci, ali može se i njih lagano čitati, bez suvišnog krivljenja.
DiSkAcH Posted - 16/01/2018 : 13:20:20
quote:
Originally posted by corto33

Ja kad pročitam npr. neki Fibrin album i hrbat se nakosi, prolistam taj album obrnuto od zadnje strane prema prvoj (naopako) i hrbat se ispravi.



Hah...dobra ideja !

@albino:
Je dobra ideja, samo bi onda IMHO trebalo uredit prvi post da sadrži sve svajete i konstanto ga nadopunjavat ako bude stogod novoga.
Jer ovako je nepregledno i onda pomalo gubi smisao.
Obi-wan Posted - 16/01/2018 : 12:57:44
quote:
Originally posted by corto33

Ja kad pročitam npr. neki Fibrin album i hrbat se nakosi, prolistam taj album obrnuto od zadnje strane prema prvoj (naopako) i hrbat se ispravi.


Trebalo bi usavršiti čitanje unazad - Memento style.
corto33 Posted - 16/01/2018 : 12:40:13
Ja kad pročitam npr. neki Fibrin album i hrbat se nakosi, prolistam taj album obrnuto od zadnje strane prema prvoj (naopako) i hrbat se ispravi.
Albino Posted - 16/01/2018 : 12:32:23
Predlog za sticky,gotovo da nema ljubitelja stripa i knjige kome nije dobrodošao savet u vezi odlaganja, popravke, čuvanja...
DiSkAcH Posted - 16/01/2018 : 12:12:18
A jel lomite ovako knjige kako je prikazano?
Opcenito pitam.
Jer sam primjetio da se hrbat na HC knjigama obicno nakrivi pa kako god da ih citas.
ivanl Posted - 16/01/2018 : 12:04:13
Nepravilno čitanje, u smislu, da ne zavrčeš pročitane prednje stranice oko hrbata i straga. kako se masu radilo sa LMS, ZS I Alan Fordom. Ovo najviše za kiosk izdanja, ali mnogi su to radili i sa albumima... i da ne ideš s stripovima u wc, da ne jedeš iznad njih, takve stvari... ili božeme prosti i jedeš nad njima dok si na zahodu...
zeljko Posted - 16/01/2018 : 11:52:31
najbitnije je da ne upadnu u bure s naftom i svinjskom masti

DiSkAcH Posted - 16/01/2018 : 11:01:10
Nakoseni hrbati zbog nepravilnog citanja?
Kako se pravilno a kako nepravilno citaju stripovi/knjige?

Ovo ozbiljno pitam.

EDIT: Nasao ovo



EDIT 2: A i ovo:



Dakle zakljucak, nije nepravilno citanje, nego priprema tj kako ameri kazu lomljenje knjige prije prvog citanja. Iskreno nisam imao pojma za ovo. bas cu probat sa manga SC omnibusima koje jos nisam citao
ivanl Posted - 16/01/2018 : 08:27:28
Dugogodisnje skupljanje albuma i stripova. Ne znam koliko ih je, cjela tri zida. U kesicama su mi samo prvih 100 Alan Fordova i komplet Princa Valijanta u istoj numeraciji. Sve drugo, vec desetljecima okej, bez zastitnih kesica. Ali poslozeni relativno tijesno (taman, da se mogu normalno vaditi i 1-2,3 cm prostora za prste gore). Iza svih stripova i albuma, ostavljen prostor u dubini,(radene su police po mjerama), da se povremeno primjerci mogu vaditi i poprskati unutrasnjost sa biokilom. Protiv mogucih insekata, moljaca, svasta-nesto. (Jednom sam imao sitno gnijezdo strsljena iza...) Dugo sam razmisljao da sve stavim i pod staklo, ali odustao sam. Ovako direktno vidljivi, stripovi su ljepsi. Za sve ostalo pravilno cuvanje, gore sam iznio podatke o vlaznosti i temperaturi. I ne bi trebalo biti nikakvih problema.
velka031 Posted - 15/01/2018 : 23:46:43
Duboka polica (stanu bonelliji u 2 reda) sa staklima, preko cijelog zida.
Nije na direktnom udaru sunca niti blizu izvor topline, imam centralno tako da je manje-više cijeli stan isto zagrijan.
Nemam vrećice, niti sam dosad primjetio da mi trebaju (7 godina je ovaj režim), što mislite, da li to može bez tih vrećica?
Ružne su, a i ne da mi se trpati sve unutra, sad imam oko 3000 komada.
krcko3a Posted - 15/01/2018 : 18:50:01
Potpitanje-na koju stranu svijeta ti gleda prozor? da li možda imas nove plastične prozore? U Zagrebu ako gledaš prema sjeveru i imaš plastične prozore i rijeđe ulaziš u tu prostoriju vlaga,koju ne osjetiš je moguća.
da li ponekad vidiš kakvu kapljicu na podu za koju neznaš odakle je?
Znanac koji je u takvoj prostoriji u zatvorenom ormaru držao filatelističke albume koje nije često razgledavao,bio je šokiran jer mu je zbirka(dio) bio nepovratno uništen.
Ako prozor gleda na jug to se uopće ne događa,kakvi god prozori bili.Opet lokacija Zagreb.
Prostorija mora nekako "disati".
iggyk23 Posted - 15/01/2018 : 12:29:32
ja imam od fantagraphics hc-ove, drzim ih na polici u zatvorenom ormaru, pec je u drugoj prostoriji i predvecer ih svakih pol sata nosim citat u hodnik na cik pauzu gdje je otvoren prozor i sigurno je 20 stupnjeva razlike sad preko zime, nikad im se nista nije desilo u zadnje 3-4 godine
Obi-wan Posted - 15/01/2018 : 11:08:54
Stripovi se ne mogu skladištiti u podrumima, šupama, garaži ili špajzu.
Ako ih držite na tim mjestima, budite spremni na brzo propadanje.
ivanl Posted - 15/01/2018 : 09:35:48
Jednom sam stripove, koji su predugo bili u podrumu u kutiji,(u odlicnom stanju),ali su dobili memljiv miris, stavio na balkon da se "izluftaju". Nakon recimo, samo sat vremena, imao sam sto vidjeti, korice i stranice su se skroz izvitoperile. Jedva sam ih doveo u ravninu gnjececi ih debelim knjigama. Sto ti je promjena temperature. Inace kod "restauracije", starih stripova, (recimo Alan Ford, LMS, ZS...), kojima su hrbati zakoseni od nepravilnog citanja, pomaze ih staviti iznedu dvije ravne ploce, (metalne, drvene), te ih stisnuti malim stokarskim stegama sa svih strana, neko vrijeme. I izravnaju se. I albumi takoder.
DiSkAcH Posted - 15/01/2018 : 08:44:45
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Stripovi stoje u ''spajzi'' u zatvorenom ormaru tako da se ni ne prase, nit imaju danjeg svjetla (nema prozora).

Moraš obavezno obratiti pažnju na to da ih preko dana ne izneseš prenaglo van, pogotovo ako među njima imaš i neke Zagorove epizode sa Rakosijem.





Sto je najbolje, nisam ja to tako namjerno, odvlazivac imam jer mi treba zbog stana. A jedini ormari gdje sam mogao smjestit stripove i knjige su bili ti u spajzi... Nije da se pravdam, al se pravdam

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000