forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 POPAJ, druga knjiga - u pretplati

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 01/11/2017 : 07:21:02


Poštovani čitaoci,
od 1. novembra 2017. počinje pretplata za drugu knjigu sabranih epizoda Sigarovog Popaja. Na povećanom broju strana velikog formata, u ediciji "Klasici svetskog stripa", knjiga donosi nove epizode Popaja, hronoločki kako su izlazile, u periodu od 1930. do 1931.
Sigarov Popaj objavljivan je u Srbiji tokom 1930-ih, u listovima "Mika Miš" i "Politikin Zabavnik", ali ne redom i ne od prvih epizoda. U poslednjih 7 decenija tek je poneka Sigarova epizoda kod nas objavljena, tako da većina ovog materijala izlazi premijerno u ovom delu Evrope, u opremi kakvu ovaj biser stripa, i humora 20. veka uopšte, svakako zaslužuje.

Za naše izdanje otkupili smo najkvalitetnije otiske koji postoje, sakupljane iz više različitih izvora kako u SAD tako i u Velikoj Britaniji, i dodatno ih retuširali i čistili, tako da možemo reći da ćemo imati najkvalitetnije izdanje ovih epizoda Popaja koje postoji. Materijali koje smo dobijali od vlasnika licence, King Features Syndicate-a, su daleko slabijeg kvaliteta, i zaista smo ponosni na ovu činjenicu.

Knjigu možete naručiti u pretplati uplatom od 1500 dinara na račun ID Komiko, Kosovska 20, 21000 Novi Sad, br. računa 250-2060000245780-39. Potrebno je i da nam na adresu info@komiko.rs javite Vaše podatke i adresu kako bismo Vam poslali knjigu.

Napomena: Ko želi da uz pretplatu na drugu knjigu kupi i prvu, treba da uplati 3000 dinara na navedeni račun i pošalje mejl.

Srdačni pozdravi,
ID Komiko
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
KOMIKO Posted - 07/05/2018 : 09:37:55
quote:
Originally posted by DOMI

Odlično... Stiže li opet (poput broja 1) u SNK (Zagreb) i kada?




Doplovio je do SnK-a.
KOMIKO Posted - 07/05/2018 : 09:37:22
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Kada bi drugi broj mogao biti pušten u prodaju pa krenuti prema striparnicama izvan Srbije?



Za sada ga ima u Banjoj Luci, a od srede bi trebalo da je uz SnK.
Dwayne_Looney Posted - 25/03/2018 : 22:29:34
Kad kupim dvicu, morat ću ponovno, i logično, prvo pročitati jedinicu. Prođe puno vremena između ova dva broja.
anto Posted - 25/03/2018 : 21:02:11
"Brige me more iz dana u dan...Zar ti nikada ne brineš?"
"Ko,ja?Da brinem?Vrag da me nosi,jok ja!Kad se pojavi neka
prepreka,ja je sklonim - to je ono što čini život int'resantnim."


Joj koliko je meni drag ovaj strip,pa to nije normalno.Da stvar bude još bolja,svideo se i mojim klincima (11 i 7 godina),pa smo ga par večeri zajedno čitali - e to je ono što se zove neprocenjivo.
U drugoj knjizi se nastavljaju doživljaji prvog stripskog superheroja (po Mortu Vokeru) - tamo gde se završila prva knjiga,sa Morskom vešticom,pa preko misterije Braunston Hila i Viltsonove tajne,pa malo akcijanja na Divljem zapadu,finansijskih špekulacija i jednosmernoj banci do finala u ratu između Nazalije i Krajnikovije,malenih državica na Ždrelnim ostrvima Tihog okeana.
Kvalitet priča mi je pomalo varirao - i dok mi je završnica sa Morskom vešticom i obračun sa Glintom Gorom bio manje uzbudljiv,misterija Braunston Hila,jednosmerna banka i pacifički rat su mi otkidali.
Ilija Čanak - eh,to je već posebna priča.Cenim da će Ilija prevodom Popaja ući u anale strip izdavaštva na ovim prostorima.MAESTRALNO!!!

E.K.Sigar - a ovaj čovek je bio (najmanje) pola veka ispred svog vremena.

"Samo pomisli!Rat bez žrtava!Gde je u tome čar?"
"Možda bi mogli da ubijemo nekog od naših."
DOMI Posted - 13/03/2018 : 21:45:39
Odlično... Stiže li opet (poput broja 1) u SNK (Zagreb) i kada?
anto Posted - 12/03/2018 : 16:26:58
izašao!!!!!!
KOMIKO Posted - 20/02/2018 : 21:10:47

Dok čekamo da štamparija završi svoj deo posla...



KOMIKO Posted - 03/02/2018 : 18:45:48
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Kada bi drugi broj mogao biti pušten u prodaju pa krenuti prema striparnicama izvan Srbije?



To sad zavisi od štamparije, ali trebalo bi da stigne u srpske striparnice do kraja meseca.
Dwayne_Looney Posted - 02/02/2018 : 08:43:41
Kada bi drugi broj mogao biti pušten u prodaju pa krenuti prema striparnicama izvan Srbije?
KOMIKO Posted - 18/01/2018 : 14:45:05
quote:
Originally posted by zare80

Da li i dalje traje period za pretplatu na drugu knjigu?



Traje i dalje, nema frke.
zare80 Posted - 18/01/2018 : 03:00:37
Da li i dalje traje period za pretplatu na drugu knjigu?
KOMIKO Posted - 17/01/2018 : 17:58:43
quote:
Originally posted by iggyk23

vi



Mi imamo Fantagraphicsove skenove koje smo kupili od njih i onda proveli još nekih 600 časova dodatno ih čisteći i sređujući.

Tako da - da, imamo bolje skenove od njih.
iggyk23 Posted - 17/01/2018 : 17:41:05
vi
KOMIKO Posted - 17/01/2018 : 14:09:02
quote:
Originally posted by iggyk23

sta, oni imaju bolje skenove od fantagraphicsa?



Ko oni?
iggyk23 Posted - 17/01/2018 : 14:01:18
sta, oni imaju bolje skenove od fantagraphicsa?
KOMIKO Posted - 17/01/2018 : 11:30:15
Da li znate koliko godina je napunio mornar Popaj?

Jedan od najhrabrijih momaka iz crtanih filmova nikada nije izgubio popularnost.

Slavni mornar Popaj se prvi put pojavio u stripu 17. januara 1929. godine. Bio je to Thimble Theatre comic strip, i od prvog trenutka Popaj je naišao na sjajne reakcije. Danas ovaj snažni mornar čija snaga leži u spanaću slavi 89. rođendan.

Popaj i Oliva su stvarni ljudi

Zapravo, crtani likovi su zasnovani na pravim ljudima. Elzee Segar je inspiraciju pronašao u svom rodnom gradu Česteru, Ilinois. Jednooki Frank Roki Figel je bio poznat kao čovjek koji voli da se bije i da puši. Figel je preminuo 1947. godine, a na njegovom nadgrobnom spomeniku piše “čovjek koji je bio glavna inspiracija za Popaja”. Oliva je zasnovana na Segarovoj komšinici Dori Paskel koja je bila veoma visoka i nosila je punđu.

Popaj je ubijedio djecu da jedu spanać, ali…

Naime, u prvoj verziji Popaja njegova snaga nije zavisila od spanaća, već od magične ptice koju bi morao da pomazi po glavi. U verziji 1930. godine Popaj je počeo da jede spanać da bi postao snažan. Za vrijeme Velike depresije upotreba spanaća je porasla za 33% zbog popularnosti Popaja jer je u periodu velike ekonomske krize narod bio željan hrane koja će im dati snagu. Linija koja dovodi u vezu spanać i snagu je medicinski magazin iz 1870. koji je tvrdio da u njemu ima 10 puta više gvožđa nego što zaista ima. U prevodu – malo su slagali, tačnije za 10 puta su slagali. Dakle, roditelji džabe gurate kašiku spanaća djeci u usta, ništa od mišića.

https://www.nezavisne.com/…/Da-li-znate-koliko-godin…/460555
KOMIKO Posted - 26/11/2017 : 15:04:53
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne sviđa mi se naslovnica (ni boja ni Oliva) ali hajde...



Ispoštovaćemo Olivu ovom knjigom...
going going Posted - 25/11/2017 : 17:28:26
Meni se svidja boja i svidja mi se sto je Oliva na naslovnoj stra ali mozda bi mogao neki boji kadar nje .
Dwayne_Looney Posted - 25/11/2017 : 11:43:36
Ne sviđa mi se naslovnica (ni boja ni Oliva) ali hajde...
KOMIKO Posted - 25/11/2017 : 08:45:39
...
KOMIKO Posted - 10/11/2017 : 22:05:00
quote:
Originally posted by DOMI

Čestitke izdavaču,,,
U Zagreb stiže barem 1 kontigent (kao i prošli puta - SNK) ?
Hvala


48 god. Alan Forda u HR Ekstra-serija AF ugašena



Naravno, stiže.
DOMI Posted - 10/11/2017 : 16:43:59
Čestitke izdavaču,,,
U Zagreb stiže barem 1 kontigent (kao i prošli puta - SNK) ?
Hvala


48 god. Alan Forda u HR Ekstra-serija AF ugašena
KOMIKO Posted - 06/11/2017 : 07:51:49
ČPP (često postavljeno pitanje): Druga knjiga je u pretplati po istoj ceni, a pošto ima 30 strana više od prve (196 > 166) u redovnoj prodaji u striparnicama i knjižarama će biti 300 dinara skuplja od prve - koštaće 2200 din.
KOMIKO Posted - 02/11/2017 : 08:23:09
Poklon print koji se dobija uz pretplatu.

   

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000