forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford - Redovno izdanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Alan Ford CPG Posted - 04/01/2018 : 11:45:36
Poštovani,

Od ovog broja "Color Press Group" je postao zvanični izdavač Alana Forda za područje bivše Jugoslavije. Nakon 26 godina pauze, Alan Ford izlazi na kioscima u Srbiji, Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori, Sloveniji i Makedoniji i to na jednom jeziku, onom po kom je postao prepoznatljiv na tim prostorima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 21/01/2018 : 15:28:25
u duhu istocnjackih teorija zavjere
ivanl Posted - 21/01/2018 : 15:13:57
Taj je najmanji moguci izvor informacija.
vronski 3 Posted - 21/01/2018 : 11:38:23
quote:
Originally posted by gerilac1

Eto ti ga u prvom postu jbg ti



Pa taj i nije baš neki izvor informacija...
gerilac1 Posted - 21/01/2018 : 10:46:38
Eto ti ga u prvom postu jbg ti
vronski 3 Posted - 21/01/2018 : 09:55:24
Postoji li uopšte ovde na forumu zvanični predstavnik izdavačke kuće CPG koji bi davao relevantne podatke o AF-u?
wolf Posted - 20/01/2018 : 23:41:20
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



pošto ti izgleda niko nema snage i živaca odgovarati moram ja


http://ihjj.hr/stranica/o-hrvatskome-jeziku/26/

http://www.matica.hr/vijenac/530/hrvatski-jezik-jedinstven-je-u-svijetu-23426/


CITAT:

Hrvatski jezik je jedan od 24 ravnopravna jezika u Europskoj uniji; međunarodno je priznat kao samostalni jezik 1. rujna 2008. i njegova je kodna oznaka »hrv« pri Međunarodnom tijelu za norme ISO 639-2 »Registration Authority« u Washingtonu.
Hrvatski je zaseban slavenski jezik, a njegov povijesni, politički i kulturni razvoj provodio se odvojeno i samostalno od sličnih jezika u širem i daljem susjedstvu. Standardni hrvatski književni jezik razvijao je svoje specifičnosti na morfološkoj, tvorbenoj, fonološkoj, sinktatičkoj, leksičkoj i stilskoj razini i davno usustavio svoje latiničko grafijsko pismo. Da svega toga nije bilo, prije svega stoljetne hrvatske književne tradicije, hrvatski jezik ne bi bio na ovaj način međunarodno priznat i kodificiran.
Srpski jezik i kultura su nešto posve drugo... ovo prelazi u politiku ali tu je 500 godina turaka te stvaranje nepravednih država na ovome području koje zadiru u politiku ovoga sajta... dakle srbija i hrvatska a samim time njhovi jezici prošli su dručkije etape u svom postojanju
iako slični imaju pravo na svoje postojanje neovisno jedan od drugoga




Nije ovde sada toliko bitno jesu li hrvatski i srpski isti ili različiti jezici, reč je o nečem drugom, da je srpski izdavač počeo da od stosedamdeset i nekog broja objavljuje AF na jekavici i hrvatskom!

Samo mi kaži, da li možeš i da zamisliš obratnu situaciju, da neki hrvatski izdavač otkupi sva prava u regionu na recimo Zagora i Dilana i počne da ih objavljuje na ekavici i sa srpskim izrazima jer su ipak ti stripovi kad su počeli da se objavljuju u SFRJ bili na srpskom i na ekavici...?



E, aj nemoj više, ono kako bi vi rekli - ne talasaj previše. Zajebi više tu svoju retoriku o narodima i jezicima. Uostalom, ovdje nitko nije raspravljao o jeziku već činjenici da nemamo nikakve konkretne informacije o daljnjim planovima izdavača, jer autor topica ostavio je dva pomalo nedorečena posta i to je sve od njih. Ako tebe žulja hrvatski jezik u stripu tvoj problem, ali zadrži to za sebe. Vjerujem da bi većina, ako ne i svi radije ekavicu samo kad bi išlo tamo gdje je SA stao, nego ovako da deset idućih godina će izlaziti reizdanje onoga što je već izašlo. OK za Srbiju, nastavljaju redom, ali nas ovdje neće privući jer to već imamo od SA.

Ja da sam kao ti ne bih imao ni jedno izdanje Darkwooda, SC-a, VC-a ili nekog drugog izdavača. Dok god je na latinici nije mi problem jezik.
ivanl Posted - 20/01/2018 : 22:51:50
quote:
Originally posted by cronos six

Da se ja pitam,ja bih zakljucao ovaj totalno glup topic..


Ne znam zasto mislis da je glup... (topic jel...)
Mnogima je upravo, jako bitan.
Sreca pa te se ne pita...
roby05 Posted - 20/01/2018 : 22:25:25
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni je najčudnije od svega što se čeka 12 broj CPG kolornog izdanja AF da bi se u uvodniku saznalo ide li se sa tim i dalje ili ne...


Traze prevoditelja.
cronos six Posted - 20/01/2018 : 22:12:59
Da se ja pitam,ja bih zakljucao ovaj totalno glup topic..
zeljko Posted - 20/01/2018 : 20:22:33
ne znam ništa ja sam u prolazu

ali meni dilan govori srpski a alan hrvatski
tojest dilan na ekavici a alan ijekavski

tako mi ostalo odmalena

a od najmlađe skupine ljudi na planeti ušao sam u skupinu da sam stariji od pola planete :D

dakle što bi stari latini u grčkoj rekli PANTOLE BLEI :D
vronski 3 Posted - 20/01/2018 : 20:12:21
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



pošto ti izgleda niko nema snage i živaca odgovarati moram ja


http://ihjj.hr/stranica/o-hrvatskome-jeziku/26/

http://www.matica.hr/vijenac/530/hrvatski-jezik-jedinstven-je-u-svijetu-23426/


CITAT:

Hrvatski jezik je jedan od 24 ravnopravna jezika u Europskoj uniji; međunarodno je priznat kao samostalni jezik 1. rujna 2008. i njegova je kodna oznaka »hrv« pri Međunarodnom tijelu za norme ISO 639-2 »Registration Authority« u Washingtonu.
Hrvatski je zaseban slavenski jezik, a njegov povijesni, politički i kulturni razvoj provodio se odvojeno i samostalno od sličnih jezika u širem i daljem susjedstvu. Standardni hrvatski književni jezik razvijao je svoje specifičnosti na morfološkoj, tvorbenoj, fonološkoj, sinktatičkoj, leksičkoj i stilskoj razini i davno usustavio svoje latiničko grafijsko pismo. Da svega toga nije bilo, prije svega stoljetne hrvatske književne tradicije, hrvatski jezik ne bi bio na ovaj način međunarodno priznat i kodificiran.
Srpski jezik i kultura su nešto posve drugo... ovo prelazi u politiku ali tu je 500 godina turaka te stvaranje nepravednih država na ovome području koje zadiru u politiku ovoga sajta... dakle srbija i hrvatska a samim time njhovi jezici prošli su dručkije etape u svom postojanju
iako slični imaju pravo na svoje postojanje neovisno jedan od drugoga




Nije ovde sada toliko bitno jesu li hrvatski i srpski isti ili različiti jezici, reč je o nečem drugom, da je srpski izdavač počeo da od stosedamdeset i nekog broja objavljuje AF na jekavici i hrvatskom!

Samo mi kaži, da li možeš i da zamisliš obratnu situaciju, da neki hrvatski izdavač otkupi sva prava u regionu na recimo Zagora i Dilana i počne da ih objavljuje na ekavici i sa srpskim izrazima jer su ipak ti stripovi kad su počeli da se objavljuju u SFRJ bili na srpskom i na ekavici...?
zeljko Posted - 20/01/2018 : 17:27:10
quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



pošto ti izgleda niko nema snage i živaca odgovarati moram ja


http://ihjj.hr/stranica/o-hrvatskome-jeziku/26/

http://www.matica.hr/vijenac/530/hrvatski-jezik-jedinstven-je-u-svijetu-23426/


CITAT:

Hrvatski jezik je jedan od 24 ravnopravna jezika u Europskoj uniji; međunarodno je priznat kao samostalni jezik 1. rujna 2008. i njegova je kodna oznaka »hrv« pri Međunarodnom tijelu za norme ISO 639-2 »Registration Authority« u Washingtonu.
Hrvatski je zaseban slavenski jezik, a njegov povijesni, politički i kulturni razvoj provodio se odvojeno i samostalno od sličnih jezika u širem i daljem susjedstvu. Standardni hrvatski književni jezik razvijao je svoje specifičnosti na morfološkoj, tvorbenoj, fonološkoj, sinktatičkoj, leksičkoj i stilskoj razini i davno usustavio svoje latiničko grafijsko pismo. Da svega toga nije bilo, prije svega stoljetne hrvatske književne tradicije, hrvatski jezik ne bi bio na ovaj način međunarodno priznat i kodificiran.
Srpski jezik i kultura su nešto posve drugo... ovo prelazi u politiku ali tu je 500 godina turaka te stvaranje nepravednih država na ovome području koje zadiru u politiku ovoga sajta... dakle srbija i hrvatska a samim time njhovi jezici prošli su dručkije etape u svom postojanju
iako slični imaju pravo na svoje postojanje neovisno jedan od drugoga
ivanl Posted - 20/01/2018 : 16:08:35
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni je najčudnije od svega što se čeka 12 broj CPG kolornog izdanja AF da bi se u uvodniku saznalo ide li se sa tim i dalje ili ne...


Pa bogati, da se sto vise primjeraka kupi...dramatika.
vronski 3 Posted - 20/01/2018 : 15:57:22
Meni je najčudnije od svega što se čeka 12 broj CPG kolornog izdanja AF da bi se u uvodniku saznalo ide li se sa tim i dalje ili ne...
DOMI Posted - 20/01/2018 : 13:36:35
quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



Čak ni to nije nikakav problem, gledano općenito na strip-kulturu i svu podršku izdavanju raznih izdanja na raznim jezicima.

Problem je u nekvaliteti, srozavanju nekakvih standarda koji su nam svima poznati vezano uz Alan Ford...

Nije dobro bilo što izdavati "po svaku cijenu" i navikavati čitatelje na nešto puno manje dobro jer mnoga izdanja/junaci to jednostavno ne zaslužuju.

A pitanje svih pitanja i dalje glasi: tko će u Hrvatskoj kupovati reprint Ekstra-serije, u skromnoj opremi, po većoj cijeni, a do sada nije kupovao niti Ekstra-seriju u pristojnoj graf.opremi po manjoj cijeni izdanju SA ?
djukak Posted - 20/01/2018 : 11:49:47
Suština je da ovom izdavaču stripovi nisu toliko bitno izdanje i mislim da ih prosto zabole i nastavljaju po nekom svom planu.
Najviše bih volio da nastave klasik od broja 201, ako je moguće u istoj opremi, ali može i na drugi postojeći način
ali sumnjam da će se to desiti.
Jasko Posted - 20/01/2018 : 11:42:41
Kada bude novih informacija, biće i obaveštenja.
ivanl Posted - 20/01/2018 : 09:56:10
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

I sta bi na kraju balade.. da sad ne rovim cjeli topik, jel se nastavljaju Strip agentovi kolorci? Nije vrag da ce stati na ovih 19 brojeva..


A jesi i uletio kao padobranac, ali i unio malo humora u ovu sumornu pricu...
Inace, staje sve. I kolorci i klasik i extra...sve je stopirano i nema vise.
vronski 3 Posted - 20/01/2018 : 09:37:59
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



Nije. Fibra je izdala strip na srpskom a Lavirint je godinama izdavao stripove na hrvatskom...



Ma neka izlazi na kome god jeziku, dokle se razumemo sve je dobro...
Deers Posted - 20/01/2018 : 09:32:54
quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



Nije. Fibra je izdala strip na srpskom a Lavirint je godinama izdavao stripove na hrvatskom...
vronski 3 Posted - 20/01/2018 : 08:55:07
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



Nek si ti pokazao da ase neke stvari ne mogu promijeniti...



Nisam baš shvatio šta si ovim hteo da kažeš ali verovatno nisi ni ti tako da nije ni važno...
wolf Posted - 20/01/2018 : 00:36:24
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

I sta bi na kraju balade.. da sad ne rovim cjeli topik, jel se nastavljaju Strip agentovi kolorci? Nije vrag da ce stati na ovih 19 brojeva..



Nemaš što rovariti jer ni mi ništa ne znamo, a pratimo od početka .
wolf Posted - 20/01/2018 : 00:35:17
quote:
Originally posted by vronski 3

Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...



Nek si ti pokazao da ase neke stvari ne mogu promijeniti...
Kum Ruzvelt Posted - 20/01/2018 : 00:11:04
I sta bi na kraju balade.. da sad ne rovim cjeli topik, jel se nastavljaju Strip agentovi kolorci? Nije vrag da ce stati na ovih 19 brojeva..
vronski 3 Posted - 19/01/2018 : 23:40:55
Mislim da je ovo još nezabaleženo u istoriji izdavaštva, da izdavač iz jedne države koristi jezik druge države, bez obzira što je to u suštini jedan isti jezik...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000