forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Što vam se danas dogodilo?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 12/11/2014 : 15:27:23
Ajmo imat jedan zajebantski topic sa čudnim/zanimljivim/komičnim situacijama i peripetijama iz svakodnevnog života.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Beva Posted - 24/05/2018 : 13:13:31
Danas sam se (na dvije minute) upoznao s legendom Dubravkom Matakovićem. Naime, Matica hrvatska organizirala je Matakovićevu izložbu povodom dana općine Čitluk (što mi je bio totalni wtf, u pozitivnom smislu) i danas sam ga spazio samog na kavi pa (suprotno svim mojim navikama) mu prišao da ga pozdravim i da se upoznamo, ali je show ukrao moj mali koji je Dubravku pokazao svoje čiča-gliše i rekao da idući put i njegove crteže izloži :) Uglavnom, Mataković mi djeluje kao skroz pristupačna i pozitivna osoba.

Slika s izložbe:

DODSFERD Posted - 12/05/2018 : 09:55:31
Onako uljuljanog u blagodati godišnjeg odmora jutros me probudio telefonski poziv. Zove šef i pita mogu li danas ikako doći odraditi noćnu smjenu, ako slučajno nisam imao ništa u planu.
I još napominje da bi ti prekovremeni sati bili plaćeni (naravno, opet po duploj tarifi). Inače se oni ne plaćaju već izbijaju slobodnim turama, ali ovo je hitan slučaj i tada važe neka druga pravila (kako je lijepo imati razumne ljude unutar firme).
Čekajte malo, ovaj mjesec već imam 12 sati praznika i sada još toliko prekovremenih, pa tko će stići potrošiti sve te novce kada jednom dođu u ruke.
andjusticeforall Posted - 10/05/2018 : 20:51:59
quote:
Originally posted by Andrey

[KOKO U HRTU] Danas u sklopu terenske nastave turistički posjetili HRT headquarterse na Prisavlju. Gotovo svi tamo unutra imaju škembe. Ali prije toga, lijepe su to ogromne zgrade na ogromnom zemljištu, ko Pentagon, čovjek bi pomislio da se, sa tim ogromnim satelitima na livadama, ovdje produciraju snimanje slijetanja vanzemaljaca, a ne zapravo sadržaj za paralizirane umirovljenike (u Hrvatskoj već od srednjih tridesetih) – to jest ono kada se obiteljski humori o odnosima selo/grad, Dalmatinci/Zagreb, koje autistične kućanice prepričavaju na jutarnjim kavicama dok im se djeca igraju u parkiću, izdignu na razinu TV serija koje traju ko multi-generacijske telenovele.

Posjetili smo studio gdje se snima emisija Peti Dan. Bilo su tamo onaj Bugaro-Makedonac „iz građanske obitelji“ i Aleksandar Musić i oni su isto bili sa škembama, potonji me sve više podsjeća na živozidaša Ivana Pervana. Prvi nam je rekao da super što smo s filozofskog i da slobodno upišemo njegove kolegije na antropologiji. Ja pitam znaju li se pitanja unaprijed (Nisam zapravo imao muda za to, tj. kasno sam se sjetio). Ja zatim predložim da odemo gledati kako Mariji Selak stavljaju tri kile šminke na lice, moj prijedlog je odbijen (nisam zapravo imao muda za to). Nažalost tamo nije bio Nino Raspudić, kažem nažalost jer je jedna od današnjih tema emisije „Udvaranje ženama u doba političke korektnosti“ (Mislim da bi se neke nacionalno osvještenije generacije historiografa počele dirati ako bi njega čuli kako uživo priča o tome). Zašto bi itko htio slušati dvometraškog hercegovačkog ultrakatoličkog ultranacionalista kako implicitno daje savjete o „barenju pićaka“ (kako to njegovi zemljaci u metropoli kažu) mi zaista nije jasno.

Ali pitate ste vi, kakve to sve veze ima sa poviješću? Ali nakon današnjeg dana meni više nije važno kakve veze išta ima sa ičime? Nakon toga posjetili smo arhive HRTa sa urednikom TV Kalendara. Rekao nam je da je nedavno napravljen diplomski rad na temu „Povijest TV šrpica“. Kakve to veze ima sa poviješću? Što uopće znači povijest? Što uopće nije povijest? Povijest je fluidna, sve je i ništa, češće ništa. Samo staviš riječ povijest u neku sintagmu i nadodaš bilo što što se nekada moglo dogoditi. Zato je ta disciplina pogodna za znanstvenu legitimaciju nacionalista jer možeš preko nje samo uopćeno pričati neke fraze na temelju polu-anegdota i onda na kraju se pozoveš na svoju domovinu i eto ti znanstvenog zaključka. To je istinski magloviti postmodernizam, desničarsko oruđe, a ne kako postmodernizam ocrnjuje heroj djevaca Jordan B Peterson, kanadska youtube teen zvijezda u tijelu 50godišnjeg sveučilišnog profesora, nešto kao Miroslav Lazanski.

Kažu da je Tv kalendar, kao svakodnevna deseto minutna emisija o povijesti jedinstvena u svijetu, koliko sam skužio to je trebao biti kompliment. Tema mojeg diplomskog rada bit će „Povijest komentara Nine Raspudića o muško-ženskim odnosima u emisiji Peti Dan“.

Oćel javnost, u tom radu, napokon doznat razloge desnih skretanja bivše drugarce Selak?
xilrion Posted - 09/05/2018 : 17:28:26
napuhala mi se baterija u mobu. odem u servis, lik mi počne nabrajat što sve treba popravit i da mi mora to popravit jer imaju takvu politiku iako ja želim samo bateriju. nabraja komponente koje nisu više pod garancijom. izađe oko 800kn (napukla kamerica, neke gluposti koje nisam ni primjetio). odem na drugo mjesto, zamjene mi bateriju za 260kn u roku pola sata. i to je to.
DODSFERD Posted - 09/05/2018 : 13:41:07

quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.

Zato lobiraj kod svojih da uvedu televizore po vagonima...

Kakva korist od toga kada sam ja stacioniran u divljini gdje vidiš samo životinje i osjetiš komarce.
A što se tiče uvjeta, ne vjerujem da ima puno radnih mjesta gdje si mjesecima prisiljen biti bez vode i korištenja WC-a, a drva za ogrijev dobiješ tek u 1. mjesecu.
nagor Posted - 09/05/2018 : 13:32:08
quote:
Originally posted by King Warrior

Odem u prodavnicu jutros, kad tamo masa ljudi. Svaki je put tako pred praznik, kao da će smak svijeta. Nakon stajanja na kasi nekih petnaestak minuta, napokon dođem na red i platim to što sam uzeo. Taman pođem napolje kada ugazim u nešto, skoro se okliznem. Pogledam, kada ono bila jagoda pored kase na podu, sva se razmeckala po mojoj patici. Na momenat me uhvati blam, vidim da ljudi gledaju, pogledam u momka koji radi na kasi i primijetim podsmijeh na njegovom licu. U sekundi mi proključa krv, zamalo ga nisam tresnuo po glavi kesama koje sam držao u rukama. Srećom, smirio sam se, podigao nogu i obrisao je od dasku koja stoji na njegovoj kasi. On se zaledio, gleda me nijemo, ja mu se osmijehnem i poželim mu još jednom lijep dan. Moram priznati da je bio dobar osjećaj. Šupak je to zaslužio.

Pa nije valda taj momak postavio tu nagaznu jagodu. :)
supermark Posted - 09/05/2018 : 13:22:00
quote:

quote:

Nevjerojatno zvuči podatak da sam danas počeo koristiti godišnji odmor za 2017., ravno godinu dana nakon prošlog (a i tada je u pitanju bio stari zaostatak).
Dobra stvar u svemu tome je da sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao skoro sve praznike; Dan mrtvih, oba dana Božića, Novu godinu, oba dana Uskrsa i Praznik rada što se ipak ponešto osjeti na plaći.
Loša stvar je što će godišnji isteći negdje oko početka nogometnog prvenstva, a kako ne znam koje radno mjesto će me zapasti nakon povratka (sa ili bez televizora) pitanje koliko ga budem pratio.

Neljudski uvjeti
wolf Posted - 09/05/2018 : 13:18:23
quote:

Poli Posted - 09/05/2018 : 13:16:43

Ah, vidi stvarno (gledam na kalendar), sutra je praznik u D i A - a kakav praznik je to? Izgleda i u CH.

Drukcija, dobra prica. ;D

King Warrior Posted - 09/05/2018 : 11:39:18
Odem u prodavnicu jutros, kad tamo masa ljudi. Svaki je put tako pred praznik, kao da će smak svijeta. Nakon stajanja na kasi nekih petnaestak minuta, napokon dođem na red i platim to što sam uzeo. Taman pođem napolje kada ugazim u nešto, skoro se okliznem. Pogledam, kada ono bila jagoda pored kase na podu, sva se razmeckala po mojoj patici. Na momenat me uhvati blam, vidim da ljudi gledaju, pogledam u momka koji radi na kasi i primijetim podsmijeh na njegovom licu. U sekundi mi proključa krv, zamalo ga nisam tresnuo po glavi kesama koje sam držao u rukama. Srećom, smirio sam se, podigao nogu i obrisao je od dasku koja stoji na njegovoj kasi. On se zaledio, gleda me nijemo, ja mu se osmijehnem i poželim mu još jednom lijep dan. Moram priznati da je bio dobar osjećaj. Šupak je to zaslužio.
Poli Posted - 09/05/2018 : 10:19:03

Meni ostalo jos samo 8 dana godisnjeg za 2017 za iskoristiti do 30. 6. 2018. :D

DODSFERD Posted - 08/05/2018 : 15:15:26
Andrey Posted - 04/05/2018 : 23:05:31
[KOKO U HRTU] Danas u sklopu terenske nastave turistički posjetili HRT headquarterse na Prisavlju. Gotovo svi tamo unutra imaju škembe. Ali prije toga, lijepe su to ogromne zgrade na ogromnom zemljištu, ko Pentagon, čovjek bi pomislio da se, sa tim ogromnim satelitima na livadama, ovdje produciraju snimanje slijetanja vanzemaljaca, a ne zapravo sadržaj za paralizirane umirovljenike (u Hrvatskoj već od srednjih tridesetih) – to jest ono kada se obiteljski humori o odnosima selo/grad, Dalmatinci/Zagreb, koje autistične kućanice prepričavaju na jutarnjim kavicama dok im se djeca igraju u parkiću, izdignu na razinu TV serija koje traju ko multi-generacijske telenovele.

Posjetili smo studio gdje se snima emisija Peti Dan. Bilo su tamo onaj Bugaro-Makedonac „iz građanske obitelji“ i Aleksandar Musić i oni su isto bili sa škembama, potonji me sve više podsjeća na živozidaša Ivana Pervana. Prvi nam je rekao da super što smo s filozofskog i da slobodno upišemo njegove kolegije na antropologiji. Ja pitam znaju li se pitanja unaprijed (Nisam zapravo imao muda za to, tj. kasno sam se sjetio). Ja zatim predložim da odemo gledati kako Mariji Selak stavljaju tri kile šminke na lice, moj prijedlog je odbijen (nisam zapravo imao muda za to). Nažalost tamo nije bio Nino Raspudić, kažem nažalost jer je jedna od današnjih tema emisije „Udvaranje ženama u doba političke korektnosti“ (Mislim da bi se neke nacionalno osvještenije generacije historiografa počele dirati ako bi njega čuli kako uživo priča o tome). Zašto bi itko htio slušati dvometraškog hercegovačkog ultrakatoličkog ultranacionalista kako implicitno daje savjete o „barenju pićaka“ (kako to njegovi zemljaci u metropoli kažu) mi zaista nije jasno.

Ali pitate ste vi, kakve to sve veze ima sa poviješću? Ali nakon današnjeg dana meni više nije važno kakve veze išta ima sa ičime? Nakon toga posjetili smo arhive HRTa sa urednikom TV Kalendara. Rekao nam je da je nedavno napravljen diplomski rad na temu „Povijest TV šrpica“. Kakve to veze ima sa poviješću? Što uopće znači povijest? Što uopće nije povijest? Povijest je fluidna, sve je i ništa, češće ništa. Samo staviš riječ povijest u neku sintagmu i nadodaš bilo što što se nekada moglo dogoditi. Zato je ta disciplina pogodna za znanstvenu legitimaciju nacionalista jer možeš preko nje samo uopćeno pričati neke fraze na temelju polu-anegdota i onda na kraju se pozoveš na svoju domovinu i eto ti znanstvenog zaključka. To je istinski magloviti postmodernizam, desničarsko oruđe, a ne kako postmodernizam ocrnjuje heroj djevaca Jordan B Peterson, kanadska youtube teen zvijezda u tijelu 50godišnjeg sveučilišnog profesora, nešto kao Miroslav Lazanski.

Kažu da je Tv kalendar, kao svakodnevna deseto minutna emisija o povijesti jedinstvena u svijetu, koliko sam skužio to je trebao biti kompliment. Tema mojeg diplomskog rada bit će „Povijest komentara Nine Raspudića o muško-ženskim odnosima u emisiji Peti Dan“.
wolf Posted - 29/04/2018 : 15:17:19
Pa to je barem jasno, Poljaci su vrijeđali Kolumbijke i izjavili da im je koka najobičnije smeće, a lwood je na to jako osjetljiv...
nagor Posted - 28/04/2018 : 15:39:47
quote:
Originally posted by lwood

posla neke poljake u 3 pm ,dosad se s njima nisan ima priliku zakačit.

Hoćemo detaljno izvješće...
jaki Posted - 28/04/2018 : 15:25:42
vidi se da nemaš apartmane:)
lwood Posted - 28/04/2018 : 15:20:04
posla neke poljake u 3 pm ,dosad se s njima nisan ima priliku zakačit.
DODSFERD Posted - 27/04/2018 : 23:26:09
Prekjučer u kasnim poslijepodnevnim satima naručio neku robu sa jednog njemačkog web shopa a već danas prije podne stigao paket, prijašnji brzinski rekord je bio 3 dana.
Kada nešto naručujem iz Zagreba u većini slučajeva treba tjedan dana da stigne, domaći shopovi dosta stvari nemaju na stanju već to uvoze izvana (vjerojatno iz te iste Njemačke).
velka031 Posted - 22/04/2018 : 11:16:05
quote:
Originally posted by Tonka24

Nigdje na svijetu ne postoje institucije kao što je fina u republici Hrvatskoj.

Potpis.
wolf Posted - 20/04/2018 : 21:13:05
Ne. Nemam objašnjenja, a ni policajci koji su se nagledali takvih nesreća. Na kraju sam sjedio na krovu (iznutra), ali jastuci su odigrali bitnu ulogu.

Evo danas saznajem da su to popratil i lokalni portali. Imat će još materijala kad nađem vlasnika(e).
NESVRSTANI Posted - 20/04/2018 : 07:13:10
Ma ne čudin se nego si me šokira.
Dobro si proša.
Kad kažeš da nisi bija vezan i da te to spasilo jel to znači da si ispa iz auta?
wolf Posted - 19/04/2018 : 23:56:53
Što se čudiš, cijelo proljeće ližu sol s ceste od zime kad se posipalo. Noću krave odmaraju na asfaltu. I nitko ništa.

Uglavnom, kad nađem vlasnika neće proći ništa bolje od mog auta. Pohvatat ću konja kolika mi je šteta pa prodati. Kad je desperado neka je.

Ako ima netko s iskustvom hvatanja konja lasom slobodno se javite...
NESVRSTANI Posted - 19/04/2018 : 21:34:07
quote:

quote:
Originally posted by Oki

Danas praznik, ali za mene radni dan...doručkovao šunku sa hrenom i srećom zalio je samo kavom:

...uglavnom, gledajući na to da će danas najčešći gablec biti šunka...biti će i onih koji će najebat:(

I ja sam ovo ovih dana, ali u malo drugačijem kontekstu. Naletio na krdo konja(!) na cesti u 10 navečer, isprevrtao se i jedva živ ostao. S obzirom na što mi auto sliči nitko ne može vjerovati da ne samo da sam preživio, nego ni ogrebotine nisam zaradio.

I btw, tko mi ikad kaže da pojas glavu čuva objesit ću ga za isti. To što nisam bio vezan me je i spasilo.

Koji je to desperado u pojedinim krajevima ove naše Hr dežele, da se konji u krdima bez nadzora kreću kud i kad hoće.

wolf Posted - 19/04/2018 : 21:23:11
quote:
Originally posted by Oki

Danas praznik, ali za mene radni dan...doručkovao šunku sa hrenom i srećom zalio je samo kavom:

...uglavnom, gledajući na to da će danas najčešći gablec biti šunka...biti će i onih koji će najebat:(

I ja sam ovo ovih dana, ali u malo drugačijem kontekstu. Naletio na krdo konja(!) na cesti u 10 navečer, isprevrtao se i jedva živ ostao. S obzirom na što mi auto sliči nitko ne može vjerovati da ne samo da sam preživio, nego ni ogrebotine nisam zaradio.

I btw, tko mi ikad kaže da pojas glavu čuva objesit ću ga za isti. To što nisam bio vezan me je i spasilo.

Koji je to desperado u pojedinim krajevima ove naše Hr dežele, da se konji u krdima bez nadzora kreću kud i kad hoće.
Poli Posted - 19/04/2018 : 16:54:09

Gornja mlada susjeda je toliko glasna nocu, da smo je sa boljom polovinom nazvali "back vocalistka" (mozda snima glasove za one filmove). Nocas je iznimno dugo pjevala, ko da nece prestati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000