forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Let's Pizza VS Dolce i Kafana

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 25/01/2018 : 18:58:44
Ako imate samo 5 eura, na što čete ih radije potrošiti:

-pizzu iz automata



-sladoled i kafa



Pitam zbog toga, da vidim šta je isplativije za uložiti novac.

Naime, italijanska kompanija Lets Pizza izumila je aparat koji sam napravi pizzu za 3 minuta. Mislim da imaju 4 ukusa.

Slovenski distributer mi je rekao, da nova ovakva mašina košta 23.000 eura, dok rabljena košta 15.000 eura. Garancija je 12 mijeseci, trošak pizze (elektrika + sastojci) su 1,4 eura, znači ako bi se pizza prodavala po 5 eura, profit je oko 3,5 eura po komadu.

Dolce i Kafana, tu sam mislio na sladoled i kavarnicu. naravno da svoj lokal ne bi ovako nazvao, pogotovo jer su onaj Beogradski tužili originalni Dolce i Gabbana. Ne znam kako je završilo to sa tužbom, no ni ne zanima me.


Ako bi se bavio sladoledom, onda bi htio nekako da radim sladoled sličan kojeg rade Palestinci u Ramali, nekakav gumeni sladoled. Samo ne znam kako su to napravili,.....mislim da nešto slično imaju i negdje u Turskoj.
Bilo bi fora da se nekako dogovorim sa Palestincima, pa da otvorim franšizu.


Pošto se radi o novotarijama:

-pizza iz automata

-gumeni sladoled

Na što biste radije potrošili novac?

Htio bi čuti i razloge, zašto ste se odlučili tako.
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 29/01/2018 : 13:06:58
sladoled i kavica
tinton Posted - 29/01/2018 : 11:57:10
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by tinton

Dondurma?


Jel netko od vas kušao ovakav (ili sličan sladoled)?



Nije loš, ali ništa posebno. Draži mi je običan sladoled.
1Euro Posted - 26/01/2018 : 23:51:40
ajde budimo realni, budučnost je u strojevima, robotima,...a poslovi su i prije nestajali.

Koliko je kovača? Čevljara? Radio i tv servisera, tko još popravlja kišobrane, tko se još bavi konfekcijom,....

To sve ili rade u Kini, ili se ide po principu kupiš i baciš i ponovo kupiš. Nitko ne dava popravljati čizme, kišobrane,...jer je jeftinije kupiti novi. Ova nova roba je jako slabe kvalitete, sve je napravljeno da što prije crkne kako se može kupiti novi proizvod ma o bilo čemu se radilo.

Zato treba ulagati u mašine i robote. Zašto zapošljavati prodavača, kada može mašina raditi 24 sata na dan, na kiši, mrazu, suncu,....dođe kupac, baci novčič i dobije šta god traži (coca cola, kafa, čips, pizza, pommes frittes, u Dubaju možeš kupiti zlatne pločiče (investicijsko zlato) na automatu, sigurno če kasnije smisliti i automat koji če prodavat satove npr,...ili bilo šta, i to je meni sasvim ok.

treba se znati prilagoditi, onaj koji se ne prilagođava, ostane od pozadi.

Pizza sa automata za 5 dolara ili u restoranu za 7. Ok, danas če ljudi odlučiti za restoran, ali sutra ili za deset godina, pizza iz automata če koštati 3 eura a u restavraciji 10+, pa če se ljudi polako naviknut na ovu iz automata, jer vlasnik restorana neče moči KONKURIRATI automatu (trošak konobara, kuvara, najama, održavanje lokala,...) če biti previše skup dok mašina može stajati na svakom uglu, uz škole, bolnice, autobusne postaje,....dok netko stigne do restorana prođe putem mimo 5 automata i kupi, pojede i ide svojim putem, umjesto da čeka 20+ minuta u restoranu pa još 20 da pojede,....

Time is money!
lwood Posted - 26/01/2018 : 22:44:39
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/je-li-hrvatska-spremna-za-20-godina-nestat-ce-47-posto-poslova/872374/
lwood Posted - 26/01/2018 : 21:37:31
pa već ste upozoreni

http://www.poslovni.hr/after5/razmisljajte-o-buducnosti-jer-u-njoj-ce-vas-posao-mozda-nestati-253300
xilrion Posted - 26/01/2018 : 19:11:57
pa da. jebeš radnike. treba sve zamijeniti automatima i robotima. jeee.
1Euro Posted - 26/01/2018 : 18:46:17
15.2. če postaviti jedan ovaj Lets Pizza automat u Sloveniji (Koroška) pa ču iči da kušam, kakva je ova pizza, možda nije loša....a ovaj gumeni sladoled bi stvarno volio probati....idem glasati za dolce i kafanu iako nisam probao ni lets pizzu ni gumeni sladoled.

Ali ako bi imao šansu odlučio bi za sladoled a kafu ne pijem.

Inače pronašao sam na internetu i podatak da postoji mašina koja ispeče pommes frittes,...šta sve neče smisliti.

Zašto uopšte plačati kuvare i konobare?

Može se otvoriti lokal i u njega staviti automat za pizzu, pommes frittes, pop corn,...automate za piča (coca cola, fanta, sprite,..), bilijard, flipere, aparat sa kavom i čajem i to je to.

bez jednog zaposlenika. Ulaz besplatan sa ceste, ljudi dođu, bace novac u automat za pizzu, coca colu, odigraju fliper, bilijard i tako 24 sata na dan. Svaki dan ili na svaka tri dana dođe vlasnik pokupi novac iz automata, nafila mašine, očisti malo i eto lokal pripremljen.

Sve sami plusevi:

-ne treba plačati radnike
-može biti otvoreno 24 sata na dan, 365 dana na godinu
-nema bolovanja, pa regresa, pa ovo pa ono,...automati rade 24 sata na dan

Kako se to nitko još nije sjetio!????
1Euro Posted - 26/01/2018 : 18:36:18
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Sladoled, bez kafe...



sorbet,...sa whiskijem?
Tonka24 Posted - 25/01/2018 : 22:52:19
Treća opcija, ostaviti pet eura u džepu.
DzekDenijels Posted - 25/01/2018 : 22:50:58
Sladoled, bez kafe...
1Euro Posted - 25/01/2018 : 22:00:20
koja legenda!!!

https://www.youtube.com/watch?v=3lB9mALKbag
1Euro Posted - 25/01/2018 : 21:46:24
quote:
Originally posted by tinton

Dondurma?



vidi vidi malog...to nisam ni znao za ovog dondurmu, ali u onom članku su spominjali nešto u vezi sa Turskom pa možda su mislili na ove šta bi ja znao....ili ih ima više,...sve u svemu, izgleda slično ko oni Palestinci iz Ramale.

Jel netko od vas kušao ovakav (ili sličan sladoled)?

meni izgleda jako zanimljivo samo ga nisam nikada kušao ali ako stvarno ima nešto "gumenog" unutra (volim Haribo npr...) onda bi mi se sigurno svidjelo a pošto to nigdje nema u Europi, ovo bi mogao biti HIT ljudi!!!!!!

Svi se nešto sprdaju sa Turcima ali oni su izumili kebab, imaju ovakav sladoled, imaju zanimljive tv-serije, izumili su "tursku kafu", "turski med",....možda bi jednom trebao otiči u tursku pa da vidim šta sve imaju pa da ja to onda dovedem ovamo u "Europu".

U biti samo trebam oženiti neku Turkinju, pa če ona sve to raditi i razmišljati itd,...ja ču samo trošiti novac, fuck yeah!!!!

lwood Posted - 25/01/2018 : 21:38:31
ako bi baš mora-pizza
Obi-wan Posted - 25/01/2018 : 21:19:23
Fali ti opcija 3 u poll-u. Ne bih trošio na takve stvari. Djeluju nekako čudno. Gumeni sladoled? Svježa pica iz automata??? Ne bih se usudio.
andjusticeforall Posted - 25/01/2018 : 20:50:03
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Sladoled i kafu u normalnim okolnostima

Ako je dva ujutro i pijan sam ko guzica onda picu. (zbog ovoga su postavili jedan takav aparat za picu kod jednog od studentskih domova u Zagrebu, ne znam je li još tamo).





Nas su u Ministarstvu kulture pitali za Jozu Trovača i njegov hamburger, zlo mi je kad se sjetim i jednog i drugog.
Mali_Mate Posted - 25/01/2018 : 20:07:05
Sladoled i kafu u normalnim okolnostima

Ako je dva ujutro i pijan sam ko guzica onda picu. (zbog ovoga su postavili jedan takav aparat za picu kod jednog od studentskih domova u Zagrebu, ne znam je li još tamo).

ivanl Posted - 25/01/2018 : 20:01:32
quote:
Originally posted by wolf

Btw, hoćeš li ikad realizirati makar i jednu ideju u djelo? Mislim, nakupilo ih se kroz godine podosta


Istini za volju, stvarno imas masu ideja. Dvojbena je samo realizacija...
A sto se tice ovog aparata, vidio sam ga. U Splitu stoji u jednom trznom centru,(a i gdje bi drugdje?)
Ne znam, ne izgleda privlacno.
Kavu ne pijem. Sladoled pojedem svake prestupne... Sa 5 eura, bi rade kupio 5 piva u marketu ispred kuce...
tinton Posted - 25/01/2018 : 19:45:26
Dondurma?
wolf Posted - 25/01/2018 : 19:19:28
Btw, hoćeš li ikad realizirati makar i jednu ideju u djelo? Mislim, nakupilo ih se kroz godine podosta
wolf Posted - 25/01/2018 : 19:17:04
Ništa. Skupo i dvojbene kvalitete.
tex2 Posted - 25/01/2018 : 19:08:24
Ne bih uzeo ništa, ali ako bi morao birati Sladoled i kava, iako kavu ne pijem, kava za ženu i sladoled za mene :-)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000