forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 01/02/2018 : 17:49:28
Na desetu obljetnicu svog postojanja izdavačka kuća Veseli Četvrtak pokrenula je novu Zlatnu seriju, ediciju koja se koncepcijski ali i vizualno nadovezuje na legendarnu originalnu Zlatnu seriju koja je izlazila u bivšoj Jugoslaviji.

Svaki broj ima (barem) dvije naslovnice, jedna je identična originalnom talijanskom izdanju, a druga je "retro" verzija potpisana od strane domaćih autora.
Autor retro naslovnice prvog broja nove Zlatne serije je legendari Bane Kerac!

Veseli Četvrtak - Instagram

Veseli Četvrtak - Facebook

Veseli Četvrtak - Twitter

Veseli Četvrtak - Youtube

Evo, procurila je i prva fotka, valjda bi to trebalo biti to. Pa da ne zatvrpavamo onu temo od VČ.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 19/09/2020 : 18:22:20
Dilan je ok...i moze biti stand alone
Dampir nastavak je sranje
sumohrvat Posted - 19/09/2020 : 10:45:40
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by sumohrvat

Rekao sam ja fino da neću duplirati, ušao u Školsku knjigu i uzeo sve naslovnice 😂😂😂Što ti je karakter 🙄🙄🙄
Usput, jel izašao Dylan Dog s Dampirom u Školskoj. Kojim redosljedom se čita?

Je, izaša je. Ja sam ga već odavno naručio. Najprije čitaš epizodu Dylana br 162 : Stiže Dampir a onda ZS 22: Istraživač noćnih mora

Rasprodao se kod nas u Školskoj knjigi 🙄🙄🙄
wesskowaz Posted - 18/09/2020 : 14:41:51
PiBD.
teller Posted - 18/09/2020 : 14:40:43
Koji je to vrag.. Diabolik?
Samo od Marka kolor ni glasa..
wesskowaz Posted - 18/09/2020 : 14:28:06

sawitch Posted - 18/09/2020 : 07:26:14
Bio nekad :)
motorista Posted - 18/09/2020 : 01:58:06
@ sawitch

Tojota ti je prva asocijacija na sistem – sigurno si iz industrije kablova?

Da, pod "prve trake je koristio »Oldsmobil«" sam mislio na prvu linijsku proizvodnju u auto-industriji.
Deers Posted - 17/09/2020 : 21:49:07
quote:
Originally posted by sumohrvat

Rekao sam ja fino da neću duplirati, ušao u Školsku knjigu i uzeo sve naslovnice 😂😂😂Što ti je karakter 🙄🙄🙄

Je, izaša je. Ja sam ga već odavno naručio. Najprije čitaš epizodu Dylana br 162 : Stiže Dampir a onda ZS 22: Istraživač noćnih mora
sumohrvat Posted - 17/09/2020 : 19:41:01
sawitch Posted - 15/09/2020 : 21:17:46
Mala ispravka. Linijska proizvodnja je nastala u Veneciji jos u XV veku i taj tip proizvodnje se uzima kao pocetak lean filozofije koju je kasnije Tojota razvila, Ford ukrao pa presao na six sigma metodologiju pa tako danas imamo ujedinjenu metodologiju lean six sigma. Danas vecina moderne indistrije pociva na ovim principima. No, Henri Ford stvarno jeste bio biznis revolucionar i vizionar.
motorista Posted - 15/09/2020 : 16:48:20
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by maelstrom
Oni čak drže prava i za izdanja koje uopšte ne izdaju.

mora biti neki pravni način da se ovome konačno stane u kraj. mislim da ovo nije u interesu ni davaocima prava na izdanja.

a domaće zakonodavstvo treba mijenjati u tom pogledu, da i drugi izdavači koji misle nešto izdavati imaju imaju prava na izdanja, bez obzira što ih drži neko ko ništa ne izdaje.

odbijam da vjerujem da neko može otkupiti prava na neko izdanje i onda ne izdavati isto, a da u isto vrijeme niko drugi ko bi zaista izdavao to izdanje ne može.

Paralela —

Mnogi misle da je Henri Ford revolucionizovao proizvodnju automobila tekućom/beskrajnom trakom za proizvodnju; on ju je donekle, istina, razradio, ali prve trake je koristio »Oldsmobil«.

Sa druge strane, Henri Ford je značajan po tome što je na sudu dobio Džordža Seldena, ludaka koji je držao patentna prava na automobil kao načelni izum, bez namere da isti proizvodi.

wesskowaz Posted - 15/09/2020 : 12:43:46
Nije rasprodat. Može ovde da se poruči:
https://www.trafika.online/proizvod/36631/zlatna-serija-20-zagor-povratak-zimske-zmije-korica-b
Tornadomaster Posted - 15/09/2020 : 12:28:22
Povratak zimske zmije B naslovnica rasprodat?
I like girlz Posted - 15/09/2020 : 09:24:32
quote:
Originally posted by maelstrom
Oni čak drže prava i za izdanja koje uopšte ne izdaju.

mora biti neki pravni način da se ovome konačno stane u kraj. mislim da ovo nije u interesu ni davaocima prava na izdanja.

a domaće zakonodavstvo treba mijenjati u tom pogledu, da i drugi izdavači koji misle nešto izdavati imaju imaju prava na izdanja, bez obzira što ih drži neko ko ništa ne izdaje.

odbijam da vjerujem da neko može otkupiti prava na neko izdanje i onda ne izdavati isto, a da u isto vrijeme niko drugi ko bi zaista izdavao to izdanje ne može.

zlatan bihac Posted - 14/09/2020 : 20:55:48
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by zlatan bihac

vc i planovi...bas tako...ne bi me uopste zacudilo da sad u broju 25 zs ne izadje pibd 3, iako je u broju 15 najavljen...

Sve je moguće. Vidjećemo hoće li unutra biti neki dodatni strip.

u broju 15 je bila ona kratka prica senka i bljesak..iz dragonerovog magazina br 2. mozda sad bude prica iz magazina br 1 oko bez kapka od Disa..
maelstrom Posted - 14/09/2020 : 18:08:01
quote:
Originally posted by going going

Maelstrome, cekamo tvoje izdanje Dampyra i Dragonera za siroke narodne mase!

Da ne skocis odmah kao na Patka, samo da znas da sam se salio.

Čekam da ovi lokalni mafijaši spuste tarifu za cenu kidnapovanja po osobi pa da konačno može se organizuje neko tradicionalno gepekovanje nekog od odgovornih u Četvrtku pa da ih na "prijateljski način" uz prijazno ćaskanje ubedimo da se odreknu već jednom tih prava.
tosha Posted - 14/09/2020 : 15:06:42
Mislim da su 25 priče iz baze bla bla
morski Posted - 14/09/2020 : 14:19:58
mozda moze da se uhvati neki sled, ako gledamo dosadasnja izdanja:

TX: 1,10,14,18 (dobro, ovde bas i nema nekog redosleda )
DD: 2,9,12,19,22 (trebalo bi da sledi 29, 32,...)
ZG: 3,6,11,13,16,20,23 (otprilike, 26, 33,...)
MN: 4,7,17 (24, 27...)
MM: 5,8,15 (18, 25)
DWD: 21 (31?)

mada ako budu ovo procitali, nema nista od ovoga
delboj Posted - 14/09/2020 : 13:02:44
quote:
Originally posted by zlatan bihac

vc i planovi...bas tako...ne bi me uopste zacudilo da sad u broju 25 zs ne izadje pibd 3, iako je u broju 15 najavljen...

Sve je moguće. Vidjećemo hoće li unutra biti neki dodatni strip.
jagodanbg Posted - 14/09/2020 : 12:43:41
E to mora, to i ja cekam. Kao da nije dovoljno sporo sto ide samo jedan broj godisnje!
zlatan bihac Posted - 14/09/2020 : 10:02:04
djukak Posted - 14/09/2020 : 09:43:35
quote:
Originally posted by jagodanbg
Jel se zna u kojem broju se nastavlja Deadwood Dick?

Teško je reći, ali su napisali da je plan da komplet bude objavljen u roku od 1 godine. E sad, VČ i plan.....
going going Posted - 14/09/2020 : 05:49:45
Maelstrome, cekamo tvoje izdanje Dampyra i Dragonera za siroke narodne mase!

Da ne skocis odmah kao na Patka, samo da znas da sam se salio.
jagodanbg Posted - 14/09/2020 : 00:35:05
quote:
Originally posted by jagodanbg

Jel se zna u kojem broju se nastavlja Deadwood Dick?

maelstrom Posted - 13/09/2020 : 22:10:20
Ok, onda smo na istoj talasnoj dužini.Možda delujem negativno ali nije mi cilj da kritikujem bez razloga.Ako vidim razlog za kritiku, ja je napišem, ali nikada u tome nisam išao u neku krajnost niti imam bilo kakav lični cilj u tome.Jeste da pohvale pišem uglavnom van stripovskih podforuma, ali ako kritika nema to znači da nemam zamerki i da mi se sviđa apsolutno nečiji rad.Pokušaću eto da tu i tamo ostavim i malo više pohvala kada za to ima razloga.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000