forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavllja KRIZU IDENTITETA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 30/01/2018 : 13:03:51
Jedan od najkontroverznijih i najuspešnijih superherojskih serijala protekle decenije, koji je uzdrmao DC univerzum i godinama uticao na priče u njemu.



Nakon svirepog ubistva supruge člana Američke lige pravde, cela superherojska zajednica traga za ubicom. Svi strahuju da su i njihovi voljeni potencijalne mete. Pri rešavanju te misterije, međutim, na površinu izbijaju mnoge davno pokopane tajne, koje prete da zavade i podele heroje pre nego što oni uspeju da izvedu tajanstvenog ubicu pred lice pravde.

Vrhunska priča iz pera vrsnog romanopisca i strip-autora Breda Melcera i briljantnog crtača Ragsa Moralesa.

Leteći start kreće od 31. januara i traje do 3. februara u knjižarama Čarobne knjige u Beogradu i Novom Sadu kao i na sajtu izdvača. Cena na LS je 1340 din. U knjižarama će se prodavati za 1999 din a u klubu i na sajtu posle Letećeg starta, cena će biti 1500 din.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DuskeArrow Posted - 01/11/2019 : 19:44:35
Napokon kupih ovaj strip u izdanju CK i moram reci da je fenomenalan, zaista sam uzivao u citanju.

Ali jedna velika zamerka za prevod Green Arrow u Zeleni strelac. Da je ideja bila da se zove Zeleni strelac bio bi Green Archer, a ne Green Arrow. Ne znam zasto izmisljate toplu vodu sa njim i ne prevedete jednostavno onako kako treba - ZELENA STRELA. Primetih isti prevod i u flash predpord i pretpostavljam da je svuda gde se pojavljuje isto.
Nadam se da cete uvideti da je to totalno glupo i u buducim izdanjima u kojima se pojavljuje koristiti njegovo pravo ime, GREEN ARROW odnosno ZELENA STRELA.

Znam da je ovo mnogima verovatno totalno nebitno ali velikim fanovima ovog lika kao sto sam ja Zeleni strelac mnogo bode oci jer je totalno neispravno i bezveze. Jako sam se inzervirao kad su ga pomenuli pod tim imenom, umalo nisam zafrljacio strip :D
Dr. Zistis Posted - 25/11/2018 : 18:23:25
quote:
Originally posted by Red Marquis

Koliko je velika dalmatinska emigracija u Čačku? :)



👍
Red Marquis Posted - 25/11/2018 : 14:48:12
Koliko je velika dalmatinska emigracija u Čačku? :)
Dr. Zistis Posted - 25/11/2018 : 10:55:10
quote:
Originally posted by anto

*ebote te Ante



anto Posted - 24/11/2018 : 15:40:27
*ebote te Ante
Dr. Zistis Posted - 24/11/2018 : 09:12:38
quote:
Originally posted by kasper

ovo mi je bio jedan izuzetno izuzetno naporan strip za citanje. superheroji mi nisu omiljeni, ne zato sto nose supergace, nego tu za zivota nisam nasam toliko toga zaniljivog za sebe. delom verujem da je to i zbog pogresnog izbora izdavaca sa ovih prostora.
jos su mi veci problem zbirne supergace u jednom stripu. dok svako kaze neke svoje karakteristice recenice, dok udje u igru gde baca svoje standardne supermoci prodje strip. i sve mi obicno bude dosadno. al ovaj strip nije takav, to se videlo odmah. a ovi heroji mi i nisu bili toliko poznati, a prica je zalazila malo dublje u njihove likove. malo mi je tu trebalo da se snadjem, al vredelo je. ovo je jedan stvarno dobar strip.
jos ce ova dc gold edicija ispasti dobra


Slazem se u potpunosti sa Alextsom i tobom...ovo jeste odlican strip o super herojima.Preporuka za Antu
kasper Posted - 23/11/2018 : 22:06:19
ovo mi je bio jedan izuzetno izuzetno naporan strip za citanje. superheroji mi nisu omiljeni, ne zato sto nose supergace, nego tu za zivota nisam nasam toliko toga zaniljivog za sebe. delom verujem da je to i zbog pogresnog izbora izdavaca sa ovih prostora.
jos su mi veci problem zbirne supergace u jednom stripu. dok svako kaze neke svoje karakteristice recenice, dok udje u igru gde baca svoje standardne supermoci prodje strip. i sve mi obicno bude dosadno. al ovaj strip nije takav, to se videlo odmah. a ovi heroji mi i nisu bili toliko poznati, a prica je zalazila malo dublje u njihove likove. malo mi je tu trebalo da se snadjem, al vredelo je. ovo je jedan stvarno dobar strip.
jos ce ova dc gold edicija ispasti dobra
alexts Posted - 15/05/2018 : 22:40:44
Vrlo dobar je ovaj strip.

Znanje o likovima je dovoljno na nivou opšte kulture. Mada bi jedan ljubitelj stripa tu opštu kulturu trebao da stekne u periodu detinjstva, a kasnije da zna i mnogo više.
jaki Posted - 15/05/2018 : 21:50:49
Iako sam uvijek bio Marvel guy volio sam i DC superheroje ali ima nekoliko godina da ih više ne mogu probaviti pa tako ni ovaj strip.
Poželjno je znanje o raznim mnogobrojnim DC likovima.Inače priča nema logike kao i večina superherojštine.Crtež korektan.
Ovaj smanjeni format mi je pomalo bio naporan za čitati.Tvrde korice na ovakvim stripovima ne volim ali barem su stranice šivane pa se mogu lako otvarati.
neshaburbon Posted - 22/02/2018 : 15:51:29
Meni je jedini problem bio čitanje teksta na zelenoj pozadini oblačića. Morao sam nevoljno da posegnem za naočarima. Inače, strip - super.
Dr. Zistis Posted - 18/02/2018 : 23:07:15
quote:
Originally posted by anto

Ove godine nemam sreće sa superherojima.PP-ovi Tor (Bog groma) i Spajdiša su me blago razočarali,od ASS,Nove granice i Hokaja sam očekivao više (od ovog trojca sam baš imao veeeelika očekivanja),a ni Kriza identiteta nije ono čemu sam se nadao.
Kad videh da je u pitanju krimić u superlatex univerzumu,te razne superlative (tek kasnije skontah da su u stari samo dvojica forumaša,al na više mesta,dizali strip u nebesa ) pomislih "e to je to,napokon i neki superjunak za mene"!

Neko ubija ženu rastegljivog čoveka,a malo posle toga isti napadač pokušava da udavi bivšu ženu Atoma.Superheroji su uznemireni,jer evidentno je da neko ko im zna identitete, pokušava da naudi njihovim bližnjima.Prvi trag se pokazao kao ćorsokak.

KI mi je dobar strip (3.5/5).Ali ni u jednom segmentu mi nije dao nešto više.
Moralesov industrijski crtež (mogu li tako da se izrazim) mi odgovara,ali ne uživam u nemu kao u recimo Ajinom (Hokaj) ili Kukovom (Nova granica) - previše mi je običan.
Melcer - nema šta da mu prigovorim - čovek sasvim lepo vodi priču,a kraj je zaista sjajan.Jedino što sve to nije moja šoljica čaja.Mislio sam da će biti više elemenata čistog krimića,a manje superherojštine.Plus toliko imena,i to ličnih,u kojim sam se često gubio.Pa onda još vidim da su tu nekim superheroji zamenili stare likove (umesto starog Fleša,novi,Zelenog fenjera isto..) pa me je to još više zbunilo.
Siguran sam da su bolji poznavaoci DC-ja više uživali u priči.


Mislim da je do tebe
anto Posted - 18/02/2018 : 16:09:22
Ove godine nemam sreće sa superherojima.PP-ovi Tor (Bog groma) i Spajdiša su me blago razočarali,od ASS,Nove granice i Hokaja sam očekivao više (od ovog trojca sam baš imao veeeelika očekivanja),a ni Kriza identiteta nije ono čemu sam se nadao.
Kad videh da je u pitanju krimić u superlatex univerzumu,te razne superlative (tek kasnije skontah da su u stari samo dvojica forumaša,al na više mesta,dizali strip u nebesa ) pomislih "e to je to,napokon i neki superjunak za mene"!

Neko ubija ženu rastegljivog čoveka,a malo posle toga isti napadač pokušava da udavi bivšu ženu Atoma.Superheroji su uznemireni,jer evidentno je da neko ko im zna identitete, pokušava da naudi njihovim bližnjima.Prvi trag se pokazao kao ćorsokak.

KI mi je dobar strip (3.5/5).Ali ni u jednom segmentu mi nije dao nešto više.
Moralesov industrijski crtež (mogu li tako da se izrazim) mi odgovara,ali ne uživam u nemu kao u recimo Ajinom (Hokaj) ili Kukovom (Nova granica) - previše mi je običan.
Melcer - nema šta da mu prigovorim - čovek sasvim lepo vodi priču,a kraj je zaista sjajan.Jedino što sve to nije moja šoljica čaja.Mislio sam da će biti više elemenata čistog krimića,a manje superherojštine.Plus toliko imena,i to ličnih,u kojim sam se često gubio.Pa onda još vidim da su tu nekim superheroji zamenili stare likove (umesto starog Fleša,novi,Zelenog fenjera isto..) pa me je to još više zbunilo.
Siguran sam da su bolji poznavaoci DC-ja više uživali u priči.
Bachy Posted - 05/02/2018 : 19:30:25
quote:
Originally posted by Dukidule

A kako bi izgledalo, recimo....ovako nešto?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49417#2116625



Recimo da je The Best of Marvel što izdaje ČK, nešto na tragu ovog Epic Collectiona.

Jedna knjiga iz ove serije npr. ima od 400 do 500 stranica u boji.
Ova knjiga sa Silver Surferom koja nosi naslov Freedom ima 488 stranica i u njoj se nalaze epozode koje su izlazile od 80-ih do 90-ih - ilver Surfer (1982) #1;Silver Surfer (1987) #1-14;Super-Villain Classics #1 And material from:Epic Illustrated #1 and Marvel Fanfare #51


Dukidule Posted - 05/02/2018 : 16:31:09
A kako bi izgledalo, recimo....ovako nešto?


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49417#2116625
manhunter Posted - 01/02/2018 : 21:01:30
Odličan strip, sve preporuke.
Dr. Zistis Posted - 01/02/2018 : 20:52:00
quote:
Originally posted by Dukidule

Zvali su ga R(OBI)...


Dukidule Posted - 01/02/2018 : 16:07:20
Zvali su ga R(OBI)...
Dr. Zistis Posted - 31/01/2018 : 21:50:16
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam USA izdanje, dobar strip tipa "Tko je ubica" - preporuke...


Za avatar





I za covjeka, da ne bude zabune
Obi-wan Posted - 31/01/2018 : 21:06:30
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam USA izdanje, dobar strip tipa "Tko je ubica" - preporuke...


Za avatar


Dr. Zistis Posted - 31/01/2018 : 18:51:54
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by ivanl


Pa bas, toliko dobro?


O da, više nego dobro. Priča koja se uvlači pod kožu. Obavezna lektira za sve fanove superherojštine i ne samo za njih.


Hvala Kinze
Dr. Zistis Posted - 31/01/2018 : 18:49:44
quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam USA izdanje, dobar strip tipa "Tko je ubica" - preporuke...


Za avatar
ivanl Posted - 31/01/2018 : 18:02:57
Zato i pitam, cuo sam vec o ovom stripu. Nisam bas fan americkih superheroja, ali uzescu ovo na proucavanje.
King Warrior Posted - 31/01/2018 : 17:20:18
quote:
Originally posted by ivanl


Pa bas, toliko dobro?


O da, više nego dobro. Priča koja se uvlači pod kožu. Obavezna lektira za sve fanove superherojštine i ne samo za njih.
ivanl Posted - 31/01/2018 : 11:09:30
quote:
Originally posted by King Warrior

Sve preporuke za ovu priču.
Jedna od najboljih DC priča uopšte!
Ovo je defintivno album kojem ću 2018. dati maksimalan broj bodova na izboru za strip godine. Teško je to nadmašiti!


Pa bas, toliko dobro?
King Warrior Posted - 31/01/2018 : 09:52:25
Sve preporuke za ovu priču.
Jedna od najboljih DC priča uopšte!
Ovo je defintivno album kojem ću 2018. dati maksimalan broj bodova na izboru za strip godine. Teško je to nadmašiti!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000