forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oscar 2017.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vknez Posted - 16/01/2018 : 14:23:17
Bliži se i to.
Koji su vaši favoriti?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 18/03/2018 : 15:08:22
lista mi je sasvim dobra,osim što po meni Lovini nikako tu nije mesto - ali dobro,to je moja šoljica čaja.
adriano Posted - 18/03/2018 : 13:30:50
Je. Jako lijep komentar
King Warrior Posted - 18/03/2018 : 11:14:42
quote:
Originally posted by supermark

http://www.index.hr/black/clanak/genijalna-2017-ljubitelji-zagora-i-alana-forda-slave-a-strip-godine-cisto-je-remekdjelo/1032881.aspx


Svaka čast za tekst.
Dio o Zagoru bi trebalo izdvojiti i poslati na scom sajt, da se tamo objavi.
supermark Posted - 18/03/2018 : 10:37:29
http://www.index.hr/black/clanak/genijalna-2017-ljubitelji-zagora-i-alana-forda-slave-a-strip-godine-cisto-je-remekdjelo/1032881.aspx
drogsy Posted - 08/03/2018 : 21:33:54
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by King Warrior

Izbor treba preimenovati u izdanje godine, pošto već godinama nisu priče te koje odnose pobjede već oprema.



Ili to kako si rekao ili imati dva izbora, izdanje godine i novi strip godine. Ja imam neko svoje pravilo da ne glasam ili rijetko dajem glas za reprinte, za ono što sam već čitao, pa makar reprint bio u novom savršenom izdanju sa najboljim mogućim tiskom i prevodom. Ali većina očigledno tako ne misli s obzirom na rezultate. Oprema pobjeđuje i po meni to je šteta, jer ispada da su korice važnije od crteža i scenarija. Korice iako lijepo izgledaju na polici ipak nisu razlog zašto čitamo stripove. Zato bi stvarno mogli preimenovati izbor.

Kako tko. Ja nisam dao Torpedu 10 bodova zbog izdanja, već zato što ga nikad nisam imao prilike čitati dok Fibra nije objavila svoje izdanje, i strip mi je bio uvjerljivo najbolji u 2017. godini, jer je jednostavno urnebesan. Žao mi je jedino što ga nisam pročitao dok sam bio mlađi, jer bi mi sjeo još i bolje.
Mord Posted - 08/03/2018 : 20:43:10
Zaboravio glasati vec drugu godinu zaredom. Sumnjam da bi mail pomogao. Jednostavno je bilo sutra cu, sutra cu, ups sto je vec 1.3.
Markos Posted - 08/03/2018 : 16:16:45
Mislim da je razlog manjeg broja glasača samo zato što ove godine nisam slao dva podsjetnika mailom članovima na glasanje, jedan na početku mjeseca i drugi na kraju, nego samo jedan, na kraju.
stripadzija Posted - 08/03/2018 : 16:00:01
quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by Poli


Na prvoj stranici stripovi.com imas sve podatke za prosle godine.



Hvala, pogledao sam, dakle otprilike između 100-150 ljudi manje nego prijašnjih godina



Ako pogledamo period 2013 - 2018 broj glasača se kreće od 470 do 530, tako da je u poslednjih 5 godina broj stabilan (najmanji je ove godine, ali razlika nije značajna - još dva puta je bio broj 485 i 498).
anto Posted - 07/03/2018 : 19:39:03
da,i to isto - da ne poveruješ - oba su mi na top ten listi.
Dr. Zistis Posted - 07/03/2018 : 16:51:16
quote:
Originally posted by anto

ako sam dobro pogledao listu,Nove granice nema na njoj - jedan od najboljih stripova (i to kažem ja,kao neko ko je alergičan na superherojski strip) u protekloj godini nema jedan jedini glas - dobro,jeste da je izašao krajem godine,ali opet ne mogu da verujem da ga nema na listi.
Takođe,Fioreov uradak 5000 km/h je tek na 159.poziciji;Stare furune 2 su 130.,Buda 4 119.,Parker 3 106. i tako dalje.


Sta tek reci za Death note, trojka na broju 100,a cetvorka na 115??
kifi Posted - 07/03/2018 : 14:47:16
Dobijo 100 metaka. Hvala na poklonu. Hvala sreći i osobi koja je glasala za mene. Strip mi je iznenađenje, nisam ga mislio nabavljati, moja greška.
Poli Posted - 04/03/2018 : 19:59:48

Hehe he, nisam ni pretrazivao najave. Super! Bit ce zanimljivo primjerivati prijevode.


udarnik007 Posted - 04/03/2018 : 19:56:08
quote:
Originally posted by Poli


Za Stare furune 2 mi je stvarno zao. Odlican strip (serijal). Ovo bi komotno moglo u Kolorku.





Komotno i ide u Kolorku i to, ako Markove najave
ne lazu, u Kolorku 110.Les Vieux Fourneaux.
Inace zaista dobar strip.
Poli Posted - 04/03/2018 : 18:48:25

Za Stare furune 2 mi je stvarno zao. Odlican strip (serijal). Ovo bi komotno moglo u Kolorku.


anto Posted - 04/03/2018 : 11:29:55
ako sam dobro pogledao listu,Nove granice nema na njoj - jedan od najboljih stripova (i to kažem ja,kao neko ko je alergičan na superherojski strip) u protekloj godini nema jedan jedini glas - dobro,jeste da je izašao krajem godine,ali opet ne mogu da verujem da ga nema na listi.
Takođe,Fioreov uradak 5000 km/h je tek na 159.poziciji;Stare furune 2 su 130.,Buda 4 119.,Parker 3 106. i tako dalje.
jaki Posted - 03/03/2018 : 12:53:20
quote:
Originally posted by Ernie Pike

I Bookglobovo izdanje Balade je dobilo preko 100 bodova, tako da je to strip s najviše bodova. Iako volim taj strip, bilo mi je bezveze glasati za reprint stripa koji je ionako već jednom pobijedio na Oskaru.


To su užitci dobro sročenog izbora
BS Posted - 03/03/2018 : 11:22:38
Tiraž pobednika 1100 kom! Zbirno (600+500)!
going going Posted - 03/03/2018 : 03:07:15
Moj favorit za strip albume Okean ljubavi od cenjenog francuskog scenariste Lupanoa tek na 56. mestu sa 104 glasa.
dcopic Posted - 02/03/2018 : 22:42:43
quote:
Originally posted by anto

ajde da malo pokomentarišem Oskara 2017.:
*odmah upada u oči da je kod albuma Fibra neprikosnovena,a odmah iza DW.U prvih 20,Fibrinih naslova je 15,Darkvudovih 4, i jedno Sistem Komiksovo.
*a možda još više upada u oči (barem meni jeste) da su ove godine na vodećim pozicijama,mahom reprinti.Kod sveski,u prvih 12 čak ih je 9,a kod albuma u top 20 čak 13 su već objavljivani!!!!Stare stvari u novom ruhu.

Sveske - pa prvih pet mesta su mi očekivana - moj favoriti,KP#1 i Kapetan Džek su na 2. i 5. poziciji.

Albumi:Torpedovo prvo mesto mi je očekivano - vrhunski strip u vrhunskom izdanju.Za Korta (koji je takođe sjajan strip u sjajnom ruhu) mi je malo iznenađenje,jer je na ćirilici - ili se "latiničari" foliraju da slabo rabe ćirilicu,ili su Srbi puno jaki na scom-u. 100 metaka i Magnusa nisam očekivao na ovako visokoj poziciji.Moj favorit Petar Pan,tek na 12.mestu,a prvi na mojoj listi (Skalpirani 45) je tek na 46.mestu.Prosto mi je to neverovatno.A i ostali naslovi sa mog top tena su loše kotirani.




Lijepo si to izračunao o reprintima. Najviše se za njih glasa. Sada izdavači mogu vidjeti želje čitatelja, pa bi bilo najbolje da 2018 lijepo ponovno tiskaju najbolje rangirane reprinte zadnjih godina uz obaveznu promjenu prijevoda, formata i naslovnice. I eto para jer narod će sve to ponovno pokupovati! Tjeraj dok ide!
dcopic Posted - 02/03/2018 : 22:36:16
quote:
Originally posted by King Warrior

Izbor treba preimenovati u izdanje godine, pošto već godinama nisu priče te koje odnose pobjede već oprema.



Ili to kako si rekao ili imati dva izbora, izdanje godine i novi strip godine. Ja imam neko svoje pravilo da ne glasam ili rijetko dajem glas za reprinte, za ono što sam već čitao, pa makar reprint bio u novom savršenom izdanju sa najboljim mogućim tiskom i prevodom. Ali većina očigledno tako ne misli s obzirom na rezultate. Oprema pobjeđuje i po meni to je šteta, jer ispada da su korice važnije od crteža i scenarija. Korice iako lijepo izgledaju na polici ipak nisu razlog zašto čitamo stripove. Zato bi stvarno mogli preimenovati izbor.
ivke80 Posted - 02/03/2018 : 22:16:26
quote:
Originally posted by Poli


Na prvoj stranici stripovi.com imas sve podatke za prosle godine.



Hvala, pogledao sam, dakle otprilike između 100-150 ljudi manje nego prijašnjih godina
SlajeR Posted - 02/03/2018 : 22:15:48
ja mislim da je cela stvar u podeli glasanja. momentalna podela je prilicno konfuzna. sveske i albumi- a onda se desi da jedno pravo albumsko izdanje kao sto je Majke i ocevi po svim parametrima pobedi u grupi sveske..
s druge strane moglo bi se ubacit bar jos neka kategorija pr. najbolji scenarijo i najbolji crtez. mislim da bi to dalo malo bolju sliku realnosti samog ocenjivanja.
Poli Posted - 02/03/2018 : 22:09:56

Na prvoj stranici stripovi.com imas sve podatke za prosle godine.


ivke80 Posted - 02/03/2018 : 22:04:57
Izgleda da sam živi mainstream glasač, od mojih 10 albuma, 3 su u prvih 10, 7 u prvih 20 i 9 u prvih 24. Jedino mi je Fantomasov gnjev na 115 mjestu a meni je bio 10. Dalje, 4 albuma koja sam naveo da su mi ispala iz glasova se nalaze u prvih 15. Izgleda da sam prava komercijala hahaha.

Mislim da su i Torpedo i 100 metaka zasluženo visoko. Ja nisam prije čitao Torpeda i bas mi je drago da ga je Fibra objavila jer sam se super zabavio sa njim a 100 metaka je odličan strip, bas moćan, jako me interesira hoće li autori uspjeti zadržati kompleksnost i logičnost price sve do samog kraja.. Posebno mi je drago da je Abelard relativno visoko, na 24 mjestu, taj me je strip bas pogodio, dirnuo, bio mi je na broju 1. Mislio sam da će Zlato i krv biti vise plasiran, bar u top 10.

Od stripova koje nisam čitao a nalaze se visoko svakako ću dati priliku Magnusovom Omnibusu i Razjarenom od Barua.. Konačno, iznenadio me podatak da je najmanje ljudi glasalo od 2008g. Mozda neki podatak koliko je prosječno bilo glasača zadnjih 10ak god ako tko zna? Uglavnom, obzirom da je glasalo manje od 500 ljudi nije ni čudo da Fibra ima poteškoća rasprodati nakladu.
anto Posted - 02/03/2018 : 20:20:55
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by anto

a prvi na mojoj listi (Skalpirani 4) je tek na 46.mestu.Prosto mi je to neverovatno.


Mozda je vecina glasala za poslednju, petu knjigu (barem ja sam)? Mislim iskljucivo na Fibrino izdanje, ne verujem da je neko glasao i za DW i za FI izdanje.




greška - glasao sam za 5. knjigu;četvorka je na 80 i nekom mestu.

quote:
Originally posted by Ernie Pike

I Bookglobovo izdanje Balade je dobilo preko 100 bodova, tako da je to strip s najviše bodova. Iako volim taj strip, bilo mi je bezveze glasati za reprint stripa koji je ionako već jednom pobijedio na Oskaru.


to mi se ne sviđa kod ovdašnje strip publike - slabo se odlučujemo na nešto novo - prilična letargija u tom pogledu.
I ja sam uvek za nove stvari - uz izuzetak Petra Pana i Parkera Kena#1,sve drugo na listi su mi premijere.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000