forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Saga 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/11/2017 : 21:37:58


SAGU su zajednički stvorili scenarist BRIAN K. VAUGHAN (Y: POSLJEDNJI MUŠKARAC NA SVIJETU, EX MACHINA) i hvaljena crtačica FIONA STAPLES (MYSTERY SOCIETY, NORTH 40) kao uzbudljivu pripovijest o mladoj obitelji koja se bori za svoje mjesto na raznim svjetovima. Kad se zaljube dva vojnika zaraćenih strana beskrajnog galaktičkog rata, riskiraju sve kako bi u opasni i stari svemir donijeli krhak novi život. U ovoj privlačnoj i subverzivnoj drami za odrasle, svojevrsnom spoju Zvjezdanih ratova i Igre prijestolja, fantasy i znanstvena fantastika pomireni su kao nikad prije.

Saga 2 • Saga: knjiga druga • 464 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Vaughan • Crtež Fiona Staples • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2017. • Cijena 250

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/saga-2-saga-knjiga-druga/472/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 04/04/2023 : 22:43:12
Jedino pozitivno što mogu reći za drugi tom je ubacivanje u priču novog lika - Denga, koji mi je skroz OK, i moram priznati da sam se par puta uspeo solidno nasmejati (King Robot koji umesto glave ima ogroman LCD, dok je žezlo dizajnirano kao daljinski)

Ali sve ono što je vredelo u prvom tomu je bačeno u zapećak i priča kreće da teče u nekom drugom ritmu gde se SF epopeja pretvara u sapunjaru one najgore vrste. Priča nepotrebno ide u preveliku širinu, ali se stiče utisak da fokus ne može biti uži i da se radnja vrti u krug, što je porazno za strip jer čitaoci mogu steći utisak da gube vreme čitajući serijal koji gubi vreme na nepotrebne stvari. Autor svoj neuspeh u nadogradnji SF postavke pokušava da kompenzuje sa čestom upotrebom vulgarnosti, seksom, i psovkama. Ubijanje likova u Game of Sagas maniru mi je bilo interesantno u prvom tomu, ali sad kada je interesovanje opalo deluje negativno po strip jer se uklanjaju svi zanimljivi likovi, a ostaju oni manje zanimljivi. The Will kao jedan od najupečatljivijih likova se praktički uopšte ne pojavljuje, osim na samom kraju. Moram napomenuti i da mi počinje da smeta naracija koju vodi Hazel jer ne vidim kakvu vrednost dodaje delu osim što spojluje šta će se desiti u budućnosti.

Vaughanu se mora odati priznanje za talenat kako je uspeo da za kratko vreme drastično sroza kvalitet serijala.
Manny Posted - 01/11/2019 : 16:38:50
quote:
Originally posted by jagodanbg

Kako mislis gde!? Pa odgovorili ljudi na email, iz redakcije, kao sto mozes videti na ovom screenshot-u iz mog email inbox-a :)



Nisam znao da je to slika tvog inboksa.
OK, hvala.
kasper Posted - 01/11/2019 : 15:21:08
ne moze se ugasiti serijal ni da si bog otac
jagodanbg Posted - 01/11/2019 : 10:39:31
Kako mislis gde!? Pa odgovorili ljudi na email, iz redakcije, kao sto mozes videti na ovom screenshot-u iz mog email inbox-a :)
Manny Posted - 01/11/2019 : 10:22:28
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by jagodanbg

Pitao par puta u njihovoj striparnici, uglavnom davali neke neodredjene odgovore, s poslednji put su mi rekli "paaa..najverovatnije da neće.."



Evo sad i zvanicno:





A gde je to rečeno? (Ne sumnjam da jeste, nego me samo interesuje gde to odgovaraju na pitanja)
DiSkAcH Posted - 31/10/2019 : 19:19:24
Pa dobro, fino uzmete Fibrinu knjigu br 3 i sve 5, taman se nastavlja.
Hajo Posted - 30/10/2019 : 22:37:38
Da, i ja sam jučer dobio isti odgovor.
jagodanbg Posted - 30/10/2019 : 12:30:47
quote:
Originally posted by jagodanbg

Pitao par puta u njihovoj striparnici, uglavnom davali neke neodredjene odgovore, s poslednji put su mi rekli "paaa..najverovatnije da neće.."



Evo sad i zvanicno:

jagodanbg Posted - 30/10/2019 : 00:16:05
Pitao par puta u njihovoj striparnici, uglavnom davali neke neodredjene odgovore, s poslednji put su mi rekli "paaa..najverovatnije da neće.."
Hajo Posted - 30/10/2019 : 00:13:33
quote:
Originally posted by jagodanbg

Treba mi pomoc u vezi ovog serijala, ako neko zna:
Da li su Fibra knjiga 1 i 2 = ČK knjige 1,2,3,4,5 i 6?
Posto imam te ČK knjige, koja nece izgleda nastavljati, da li se najavljena Fibrina knjiga 3 nastavlja na ovo od ČK?


Jesu.
Nego, odakle ti info da Čarobna neće nastaviti?
jagodanbg Posted - 29/10/2019 : 23:49:38
Treba mi pomoc u vezi ovog serijala, ako neko zna:
Da li su Fibra knjiga 1 i 2 = ČK knjige 1,2,3,4,5 i 6?
Posto imam te ČK knjige, koja nece izgleda nastavljati, da li se najavljena Fibrina knjiga 3 nastavlja na ovo od ČK?
don_draper Posted - 22/04/2019 : 20:52:15
Procitao nedavno, nastavlja se u vrlo dobrom tempu i kome se svidjela 1.knjiga ovo je must read. Meni osobno mrvicu slabije od 1.dijela, mozda vise nije sve tako novo i nevideno kao na pocetku, ali definitivno se veselim daljnjim avanturama.
DiSkAcH Posted - 17/04/2019 : 09:20:01
Znači Saga ide dalje....samo ne znamo kada, meni jedan od najdražih serijala :)
Shaner Posted - 14/04/2019 : 10:54:52
Lijepe vijesti. Jedino ne znam čemu to gigantsko izdanje, ali dobro.
RaoulDuke Posted - 14/04/2019 : 09:46:30
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Dakle, Saga će biti duga 108 brojeva. Sada smo na pola puta.

https://ew.com/books/2019/04/12/cover-exclusive-details-massive-saga-comic-collection/



Znači 6 ovakvih Fibrinih knjiga
Mr. Bushido Posted - 14/04/2019 : 00:32:28
Dakle, Saga će biti duga 108 brojeva. Sada smo na pola puta.

https://ew.com/books/2019/04/12/cover-exclusive-details-massive-saga-comic-collection/
DiSkAcH Posted - 26/10/2018 : 07:30:31
Malo o Fioni

http://www.vulture.com/2018/10/saga-comics-artist-fiona-staples-sketches-script.html
Unngenant Posted - 07/05/2018 : 11:07:08
Konacno zavrsih oba dela...Ovo je cist ultimativni pop hit, game of thrones hype itd....Dakle na koncu negde tamo za 10-ak godina ova forma sto ovaj strip pruza ce ili biti nesto sasvim uobicajno sto autori stancuju ili totalni literally full of shit zaboravljen od svih...

O da, ovo sadrzi sve ono made of dreams da vam drzi paznju, poput svetla Las Vegasa...ali zaista na kraju...pa...
Da me pogresno ne shvatite i ja sam znam da budem najprostiji konzument zeljan cheap thrills, i u tu svrhu kapa dole autorima stripa.

S toga zbog toga sada slaba 4 od 5.
DiSkAcH Posted - 09/02/2018 : 11:01:32
Pa meni se u Sagi izmedju ostalog bas svidja i taj jednostavan i presaren crtez :)
A opet mi se svijda i crtez u Hard Boiled-u gdje svaku slicicu mozes promatrat satima i trazit lude detalje:

Zagor-te-nay Posted - 08/02/2018 : 19:51:07
Jedan od, ako ne najgorih, onda naj-neukusnih stripova svih vremena. (debilizam)na 2.
Jocko Posted - 08/02/2018 : 14:13:52
quote:
Ja sam pokusao nekoliko puta zbog silnih 5 zvjezdica na raznim netovima ali jednostavno mi ne ide sto zbog (meni) loseg senarija, dosadnog crteza (meni naravno) nekako sve uradjeno lijeno kompjuterom ali ko zna mozda nekad u buducnosti pokusam opet pa promijenim misljenje ali sumnjam ne stima mi buducnost a rade se neke stvari kao da je sadasnjost i onda danasnje vulgranosti itd u buducnosti, nosnja itd..ne stima mi pa ne stima


Sve isto i za mene, od reči do reči.

A ovo za dosadan, lenji kompjuterski crtež je sto posto tačno. A u to sam se uverio kad sam čitao epizodu stripa Northlanders, koja se zove ''The Sea Road'' a koju je radila isto dotična Staples. Sto puta lepše i detaljnije od one gluposti u Sagi, a isto je reč o kompjuterskom crtežu (čini mi se). Poređenje ta dva je što kažu, ''pametnom dosta''.
Raymond Posted - 08/02/2018 : 03:15:43
Ja sam pokusao nekoliko puta zbog silnih 5 zvjezdica na raznim netovima ali jednostavno mi ne ide sto zbog (meni) loseg senarija, dosadnog crteza (meni naravno) nekako sve uradjeno lijeno kompjuterom ali ko zna mozda nekad u buducnosti pokusam opet pa promijenim misljenje ali sumnjam ne stima mi buducnost a rade se neke stvari kao da je sadasnjost i onda danasnje vulgranosti itd u buducnosti, nosnja itd..ne stima mi pa ne stima
Dr. Zistis Posted - 04/02/2018 : 21:38:49
quote:
Originally posted by anto

Vaughan&Staples:Saga,knjiga prva (Fibra)
Vaughan&Staples:Saga,knjiga druga (Fibra)

Kod čitanja Sage vam prvo preporučujem da nekako isplanirate vreme tako da ga odvojite nešto više i pročitate ovih 6 trejdova spakovanih u 2 knjige (iliti 36 sveske) u cugu - efekat je tek onda full HD.Jbga,ima tu dosta likova i događaja,i sve se tu nešto isprepliće,i čak i kad se pročita odjednom,morate se često vraćati da razjasnite neke stvari - ko je sad sa kim u društvu,gde se ko nalazi u ovom trenutku,šta se zadnje desilo sa tim i tim...

Sam strip je SF/Fanntasy sa elementima akcije,drame,romanse...U galaksiji traje vekovni rat između stanovnika plenete Odron i njenog meseca,Venca;i u svoj toj neverovatnoj mržnji dvoje mladih sa zaraćenih strana se zaljubljuju,venčavaju i dobijaju dete - nešto što nikom ne odgovara - i tako to...
Fiona je sjajan crtač,maštovit,sa dobrim kadriranjem,a Von je majstor svog zanata - ni u jednom trenutku vam strip nije dosadan;dinamika,mašta,scenografija...sve za 5.

Dobro,Saga puca od političke korektnosti sa pederima,po nekim trandžom,crncima i žutima,... i tako dalje;ali ništa nije savršeno.Bilo mi je smešno kad Marko gađa svoju ženu kesom sa namirnicama,pa se onda tako pokaje za svoju agresiju (a ova se prethodno nadrogirala)i prosto ne može dugo da se smiri za takav ispad,a par sati nakon toga čitam kako matori Luka Toreli siluje klinku ne dajući za to ni dva cvonjka.

Vidim da (kao i kod nekih drugih serijala) ljudi kukaju kako je nakon tog i tog čeptera priča otišla u kurac,ali to su,iz mog ugla,gluposti - Saga vozi samo tako od prve do poslednje strane.

A opet se nadam da će Von ovo privesti kraju bez mnogo razvlačenja.Kao što i očekujem od Čarobne knjige da izbaci što pre sedmi i osmi (koji je nedavno izašao) trejd,da ne čekam godinu i kusur na treću Fibrinu knjigu (koju ću blagovremeno nabaviti zbog uniformnosti kolekcije ).

5/5


Pozeru
Shaner Posted - 04/02/2018 : 17:16:01
quote:
Originally posted by anto


Kod čitanja Sage vam prvo preporučujem da nekako isplanirate vreme tako da ga odvojite nešto više i pročitate ovih 6 trejdova spakovanih u 2 knjige (iliti 36 sveske) u cugu - efekat je tek onda full HD.




Živa istina. Sedmi i osmi trejd su možda malo sporijeg tempa (ili mi se tako čini jer ih nisam čitao u cugu s ostalima), ali kvaliteta je na razini. I dalje je u pitanju najbolji ongoing američki mainstream strip.

Za one nestrpljive - nova sveska izlazi krajem mjeseca!

anto Posted - 04/02/2018 : 15:24:53
Vaughan&Staples:Saga,knjiga prva (Fibra)
Vaughan&Staples:Saga,knjiga druga (Fibra)

Kod čitanja Sage vam prvo preporučujem da nekako isplanirate vreme tako da ga odvojite nešto više i pročitate ovih 6 trejdova spakovanih u 2 knjige (iliti 36 sveske) u cugu - efekat je tek onda full HD.Jbga,ima tu dosta likova i događaja,i sve se tu nešto isprepliće,i čak i kad se pročita odjednom,morate se često vraćati da razjasnite neke stvari - ko je sad sa kim u društvu,gde se ko nalazi u ovom trenutku,šta se zadnje desilo sa tim i tim...

Sam strip je SF/Fanntasy sa elementima akcije,drame,romanse...U galaksiji traje vekovni rat između stanovnika plenete Odron i njenog meseca,Venca;i u svoj toj neverovatnoj mržnji dvoje mladih sa zaraćenih strana se zaljubljuju,venčavaju i dobijaju dete - nešto što nikom ne odgovara - i tako to...
Fiona je sjajan crtač,maštovit,sa dobrim kadriranjem,a Von je majstor svog zanata - ni u jednom trenutku vam strip nije dosadan;dinamika,mašta,scenografija...sve za 5.

Dobro,Saga puca od političke korektnosti sa pederima,po nekim trandžom,crncima i žutima,... i tako dalje;ali ništa nije savršeno.Bilo mi je smešno kad Marko gađa svoju ženu kesom sa namirnicama,pa se onda tako pokaje za svoju agresiju (a ova se prethodno nadrogirala)i prosto ne može dugo da se smiri za takav ispad,a par sati nakon toga čitam kako matori Luka Toreli siluje klinku ne dajući za to ni dva cvonjka.

Vidim da (kao i kod nekih drugih serijala) ljudi kukaju kako je nakon tog i tog čeptera priča otišla u kurac,ali to su,iz mog ugla,gluposti - Saga vozi samo tako od prve do poslednje strane.

A opet se nadam da će Von ovo privesti kraju bez mnogo razvlačenja.Kao što i očekujem od Čarobne knjige da izbaci što pre sedmi i osmi (koji je nedavno izašao) trejd,da ne čekam godinu i kusur na treću Fibrinu knjigu (koju ću blagovremeno nabaviti zbog uniformnosti kolekcije ).

5/5

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000