forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Odnos pošte prema našim uredno plaćenim paketima.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 25/11/2017 : 21:47:05

https://www.24sata.hr/news/gdje-je-bilo-ovo-u-ratnoj-zoni-kutija-potrgana-paket-otvoren-549448


Jednom sam naručio iz Srbije knjigu Teror.
Kao što sam naziv knjige kaže,knjiga je i bila u takvom stanju od silnog otvaranja i zatvaranja paketa.
Da ne govorim koliko sam masno platio poštarinu i proviziju na novac.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
NESVRSTANI Posted - 13/02/2018 : 20:55:53
quote:
Originally posted by VALTER

Zašto koristite riječ 'djelatnik' koja je ideološki pokušaj odbacivanja tobože nepoćudne riječi 'radnik', prevaziđen još početkom 2000-ih, pa danas ni s desnice ne ustrajavaju na njoj? Nemamo Zakon o djelatništvu nego Zakon o radu, a radnik je i onaj s doktoratom, ako prima naknadu za svoj rad.




Čarlamijuse
zeljko Posted - 13/02/2018 : 19:07:14
Izdavač je uvijek u pravu
a kada nije
primjenjuje se pravilo
šta ti znaš obični forumaš i kolekcionar kad nisi izdavač kao ja
1Euro Posted - 13/02/2018 : 18:08:24
quote:
Originally posted by zeljko

u nas ti je
ne pitaj što može izdavač učiniti za tebe nego što ti možeš učiniti za izdavača :D



zeljko Posted - 13/02/2018 : 15:11:42
u nas ti je
ne pitaj što može izdavač učiniti za tebe nego što ti možeš učiniti za izdavača :D
1Euro Posted - 13/02/2018 : 14:49:08
kod nas "na Zapadu" veliki Štrajk državnih radnika. Jučer su štrajkali Policajci, danas mislim da Medicina i Sociala, sutra mislim da Učiteljice,....a koliko pratim, Državi se jebe za sve to i mislim da neče nikome dignuti plaču.

A i podržavam, da nikome ne dignu plače iz više razloga:

-ionako su preplačeni za uloženi trud (dugački redovi na Medicini, neljubazni kod Sociala, Opština ...i tih uredskih poslova a učiteljice nesposobne i lijene, a Policajci, njih bi onako raspustio, ima ih previše i samo kasiraju novac za prebrzu vožnju,...umjesto njih bi uveo posao Šerifa, kao na Divljem Zapadu, jednog Šerifa i njegovog zamjenika pa da rade red u Gradu)

-bit če to domino efekt, jer kada budu jednom sektoru digli plače, onda če trebati svima a to če još dodatno koštati i zaduživati državu a ionako nisu zaslužili ni cent, več sada su previše plačeni pa bi im ja čak snizio plaču (hahaha)

-neka štrajkaju, ko ih jebe, bar neče pisati tikete za prebrzu vožnju, a redovi su ionako predugački kod Medicine, pa mijesec dva tri ionako se neče primjetiti, a i djeca če uživati kada ne budu imali Školu itd,...

Znači riješnje kako ga ja vidim:

-umjesto dignuti plaču, sniziti plaču za jedno 100 eura na mijesec po radniku, kome se to ne sviđa, neka ode u Njemačku ili na Burzu rada, imamo dosta nezaposlenih koji jedva čekaju, da se neki posao nađe, jer svi ovi koji štrajkaju nemaju ispod 1000 eura plate a željeli bi još i ako im se da, onda če za neko vrijeme opet još i još,....neče biti nikada dovoljno, zato treba uvesti nove ljude, a ovi neka odu. A njihove vođe, oni koji organiziraju štrajk baciti u Zatvor, sindikate zabraniti,....

Treba to malo oštrije, dosta je bilo zajebancije i iskorištavanje države.

Sjetite se onog Kenedijevog govora: "Ne pitajte šta država može učiniti za vas, nego se pitajte šta vi možete učiniti za državu!"

zeljko Posted - 13/02/2018 : 14:47:45
znači što bi stari latini rekli

dudlare cirkulos meos
NESVRSTANI Posted - 13/02/2018 : 13:46:09
quote:
Originally posted by zeljko

pa da orkestriram filozofiju




Neće moći. U orkestre primaju sve svirače osin svirača kurcu. Svirači kurcu se traže po županijama, gradovima i općinama.
zeljko Posted - 13/02/2018 : 13:28:05
pa da orkestriram filozofiju
VALTER Posted - 13/02/2018 : 12:17:34
Zašto koristite riječ 'djelatnik' koja je ideološki pokušaj odbacivanja tobože nepoćudne riječi 'radnik', prevaziđen još početkom 2000-ih, pa danas ni s desnice ne ustrajavaju na njoj? Nemamo Zakon o djelatništvu nego Zakon o radu, a radnik je i onaj s doktoratom, ako prima naknadu za svoj rad.

Što se tiče teme, meni danas stiže SMS, oko 7,30, da će mi dostavu izvršiti danas između 7 i 10, a ako mi ne odgovara, da na internetskoj stranici aranžiram drugačije. S HP Expressom bar nema ovakvih nebuloza i gnjavaža.
NESVRSTANI Posted - 13/02/2018 : 11:12:07
Ne.
Šta će orkestru filozof?
zeljko Posted - 13/02/2018 : 10:50:43
primaju li filozofe
NESVRSTANI Posted - 13/02/2018 : 10:39:42
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.


Ne ide to baš tako.
Manje ljudi u državi je manje love u državi.
Isto tako, plaće ne moraju puno narast jer će se uvozit jeftina radna snaga.
Najveći problem u ciloj toj priči je šta ti odlaze oni najkvalitetniji.
Ne samo liječnici i znanstvenici nego i najbolji mehaničari i vodoinstalateri.
Virova ili ne, danas je u Hrvatskoj teško nać kvalitetnog varioca.



varioci i brodomonteri utekli su ti još prije ulaska u EU.
a plače če morat rast jerbo radne snage i to jeftine jednostavno nema.


Karijera varioca ti je slična karijeri nogometaša.
Dobar varioc iz Slavonskog Broda ti je ka Manđukić.
Odvari par sezona u lokalnoj firmi, pređe u neku veću sredinu(Neko brodogradilište na Jadranu recimo), i ako odvari još par dobrih sezona završi u Njemačkoj.

Šta se boldanoga tiče, u zadnje vrime poslodavci sve glasnije traže od države da omogući veći uvoz radne snage. Ne virujen da to rade jer žele uvozit skupu radnu snagu.
Pusti sad samo fizičke radnike. Recimo dobar domaći violinist u nekome orkestru košta 800 Eura misečno. Uz to je dobrin dijelon odškolovan od države, dakle i tu je u njega uloženo nešto love.
Dobrog violinistu Ukrajinca dobiješ za 600 Eura misečno, a u proizvodnji te ne košta ništa.
lwood Posted - 11/02/2018 : 20:57:24
i da se prekvalificiraš dobro češ proč,ne odma al za godinu dvi sigurno
NESVRSTANI Posted - 11/02/2018 : 20:55:20
quote:
Originally posted by lwood

i ovo šta poli piše ti valja i za hr.
teško je nač kuvara za javni sektor pogotovo u Dalmaciji jerbo su zarade u turizmu daleko veče.


To važi isključivo za djelatnike u turizmu.
Dobar kuvar će u restoranu uvik bit dobro plaćen..

lwood Posted - 11/02/2018 : 20:43:52
i ovo šta poli piše ti valja i za hr.
teško je nač kuvara za javni sektor pogotovo u Dalmaciji jerbo su zarade u turizmu daleko veče.
lwood Posted - 11/02/2018 : 20:40:28
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.


Ne ide to baš tako.
Manje ljudi u državi je manje love u državi.
Isto tako, plaće ne moraju puno narast jer će se uvozit jeftina radna snaga.
Najveći problem u ciloj toj priči je šta ti odlaze oni najkvalitetniji.
Ne samo liječnici i znanstvenici nego i najbolji mehaničari i vodoinstalateri.
Virova ili ne, danas je u Hrvatskoj teško nać kvalitetnog varioca.



varioci i brodomonteri utekli su ti još prije ulaska u EU.
a plače če morat rast jerbo radne snage i to jeftine jednostavno nema.
NESVRSTANI Posted - 11/02/2018 : 20:17:18
quote:
Originally posted by Poli


Hm, kod nas ni u javni sektor vise ne zele. Eto, trazimo kuvara vec neko vrijeme (treci javni raspis (natjecaj?) sam dao van proslog tjedna), jeste samo zamjena privremeno odsutnog radnika, ali opet... Izgleda radije sjede doma za tu "sicu" socialnog. A kod nekoga drugoga (isto javni sektor) vec jednu godinu traze kuvara.

Plus sto se minimalac ponovno povecao sa 1. 1. 2018. Trenutno je minimalac vec negdje oko srednjeskolskog obrazovanja (u tom tarifnom razredu).





Vi ste zapad.
Poli Posted - 11/02/2018 : 19:46:18

Hm, kod nas ni u javni sektor vise ne zele. Eto, trazimo kuvara vec neko vrijeme (treci javni raspis (natjecaj?) sam dao van proslog tjedna), jeste samo zamjena privremeno odsutnog radnika, ali opet... Izgleda radije sjede doma za tu "sicu" socialnog. A kod nekoga drugoga (isto javni sektor) vec jednu godinu traze kuvara.

Plus sto se minimalac ponovno povecao sa 1. 1. 2018. Trenutno je minimalac vec negdje oko srednjeskolskog obrazovanja (u tom tarifnom razredu).


NESVRSTANI Posted - 11/02/2018 : 17:19:34
quote:
Originally posted by lwood

s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.


Ne ide to baš tako.
Manje ljudi u državi je manje love u državi.
Isto tako, plaće ne moraju puno narast jer će se uvozit jeftina radna snaga.
Najveći problem u ciloj toj priči je šta ti odlaze oni najkvalitetniji.
Ne samo liječnici i znanstvenici nego i najbolji mehaničari i vodoinstalateri.
Virova ili ne, danas je u Hrvatskoj teško nać kvalitetnog varioca.
lwood Posted - 11/02/2018 : 14:53:57
s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.
NESVRSTANI Posted - 10/02/2018 : 20:02:48
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

niti malo,znam iz prve i druge i treće ruke.
dobro je jedino direktorima i eventualno kome u administraciji.
problem je šta ljudi šta nemaju veze s tin misle da je još socijalizam.
je q.


Ja sve šta znan, znan iz prve ruke.
Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću, plaća 4500 Kn. Do 10 razmišlja i dogovara šta će marendat, od 11 do 1 razmišlja kako je meso s gradela bilo malo žilavo. u 1 je satran od ciloga dana i nemože više ništa radit.
Skladištar u recimo Kauflandu, plaća 4000 Kn,. Nije stiga marendat, a doma je doša u 5 jer je taman kad je triba ić doma stiga šleper od Vindije sa gustin sokovima.

Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću najčešće ima osiurano radno misto do penzije.
Skladištar zaposlen u Kauflandu moli boga da financijsko izvješće na kraju godine bude pozitivno pa švabo odluči još par godina radit u Hr.

Na svin razinama, od skladištra do direktora, situacija više-manje ista.



Skladištar u NTL-u plaća 3000kn. Rad non stop bez prekida. Ruševno skladište, bez grijanja, prljavo, prokišnjava po glavi. 3 godine na određeno vrijeme (na po mjesec dana ugovori). Ako ne možeš izdržat fizički ili psihički, otkaz (neproduženje ugovora).




Ja neman ništa protiv DODSERDA ili bilo kojeg zaposlenika iz javnoga sektora. Nisu oni izmislili postojeći sistem. Ali mi je malo smišno kad oni krenu kukat a zaštičeni su ko lički medvjedi jer za ovo šta ti pišeš znan da je surova realnot u još puno sličnih firmi.
Ja san u jednoj firmi dobija ugovor za stalno ali san istovremeno mora potpisat bjanko otkaz koji gazda može aktivirat kad mu prne. Jebe mu se, on diktira uvjete, ja mogu potpisat ako oću, ako neću ja, ima ko oće.

Isto tako, ako gazda NTL-a donese dvi loše poslovne odluke ili ga prigazi neki strani lanac ti si na ulici.
Ako gazde neke javne službe(U 100% slučajeva ljudi iz politike) spičkaju pare, dignit će cijenu vode/struje/autobusne karte/grobnog mista, i minus naplatit od građana. Lavli-đabli.
Obi-wan Posted - 10/02/2018 : 18:55:19
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

niti malo,znam iz prve i druge i treće ruke.
dobro je jedino direktorima i eventualno kome u administraciji.
problem je šta ljudi šta nemaju veze s tin misle da je još socijalizam.
je q.


Ja sve šta znan, znan iz prve ruke.
Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću, plaća 4500 Kn. Do 10 razmišlja i dogovara šta će marendat, od 11 do 1 razmišlja kako je meso s gradela bilo malo žilavo. u 1 je satran od ciloga dana i nemože više ništa radit.
Skladištar u recimo Kauflandu, plaća 4000 Kn,. Nije stiga marendat, a doma je doša u 5 jer je taman kad je triba ić doma stiga šleper od Vindije sa gustin sokovima.

Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću najčešće ima osiurano radno misto do penzije.
Skladištar zaposlen u Kauflandu moli boga da financijsko izvješće na kraju godine bude pozitivno pa švabo odluči još par godina radit u Hr.

Na svin razinama, od skladištra do direktora, situacija više-manje ista.



Skladištar u NTL-u plaća 3000kn. Rad non stop bez prekida. Ruševno skladište, bez grijanja, prljavo, prokišnjava po glavi. 3 godine na određeno vrijeme (na po mjesec dana ugovori). Ako ne možeš izdržat fizički ili psihički, otkaz (neproduženje ugovora).
No, od kada su ljudi otišli putem Irske, sve im je teže naći sposobne radnike pa se ipak malo lakše diše.
Tako da: hajte ljudi svi u inozemstvo, tamo je puno bolje.
Vlaadisha Posted - 10/02/2018 : 17:00:01
quote:
Originally posted by maelstrom

A zaboravih da sam imao problema i kada sam trebao da podignem novac preko Western Uniona za prodat strip.
Kupio mi strip čovek iz Australije, ali je na sajtu bila navedena adresa valjda njegovog brata ili rođaka iz Bosne gde je valjda i on nekada živeo.Kada mi je poslao broj transakcije i ja sa ličnom kartom otišao u poštu, tamo me je neki tip, radnik verbalno napao što sam pogrešio adresu odakle mi se šalje (ja sam rekao iz Bosne,a uplaćeno mi je iz Australije) i što ne znam pravu.A nigde vezano za Western Union ne stoji da se to mora znati i imao sam sve što mi je potrebno.
Ja sam se svejedno izvinuo, rekao da nije moja krivica jer mi nije rečeno odakle se šalje i da slobodno zovu pošiljaoca.Ništa me dotični tip nije hteo slušati već je počeo da me vređa i govori mi na uvijen način da sam glup.A pre mene je bio neprijatan prema dve žene koje su stajale ispred mene u redu, jednu devojku je isprozivao što je požurila na šalter (a inače kao i obično na veliku gužvu uvek rade maksimalno samo 2 šaltera iako ih ima gomila) dok je žena koja je upravo završila na šalteru još stojala uz njega (ali se pomerila uredno u stranu) i stavljala novac u novčanik i neke papire u tašnu.
Sve sam se mislio, ako su već one pokunjeno to prećutale ja vala neću kada je već počeo da me vređa.I onda sam mu očitao bukvicu, no nisam prešao neku granicu i vređao, no bio sam poprilično neprijatan.Onda je on rekao da mi neće dati novac, a ja sam rekao da se neću mrdnuti odatle dok to ne uradi.Opet on da će zvati policiju, a ja neka samo to i učiniti pa nek provere sve detalje situacije i malo propitaju i ostale ljude okolo šta misle o njihovom radu.Na to mi je odmah dao novac i sve se završilo.

Možda bih mogao i neku knjigu da napišem o mojim dogodovštinama sa poštom, bila bi hit.

uvek je trebalo znati adresu posiljaoca i tacan iznos
mozda ne pise svuda ali evo:

How do I pick up a money transfer?

You can pick up your money at any agent location. You'll need to complete a "To Receive Money" form with the following information:

Name
Address
Amount expected
Sender's name
Sender's city and country
Acceptable ID documents are also required.

Some restrictions may apply.
jaki Posted - 10/02/2018 : 16:11:59
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
U smjenama, vikendima i praznicima rade ljudi zaposleni u ugostiteljsvu(konobari i kuhari), turizmu (recepcioneri, sobarice), radnici u prozvodnji (kod mene lokalno AD Plastik i Dalmacijacement), zaposleni na radio i televizijskim postajama, skladištari po logističkin centrima, itd...
Za dodatke najčešće ne znaju.
U privatnoj firmi se ljudi podile da pola ima slobodnu novu godinu a pola Božić, u ovin drugima se najčešće "tuku" da šta više rade. Najsritniji uvate i božić i NG i tri kralja.



A di su ti zaštitari??
Veliki minus!
lwood Posted - 10/02/2018 : 15:54:10
gradska poduzeća? pa to se teže uvalit nego u državna.
a skladište kako koje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000