forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Pitanje za strucnjake

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zarko Posted - 11/02/2018 : 13:09:14
Juče mi je riknuo komp. Odnesem ga kod drugara koji se razume nešto u ovu problematiku. Kaže otišla ploča. Nađe neku drugu i sredi sve što treba, ali kaže da treba da diže windows.
Pošto mi je hard bio skoro pun nisam dao da ga formatira već je uzeo neki njegov od 80gb, samo za dizanje sistema. Isprobao ga je i sve je radilo.
Kada sam došao kući svi folderi sa starog harda diska koji su se nalazili na local discu su bili tu. Problem je što ne mogu da nađem foldere koji su bili na desktopu i u my documents. Zovem drugara, kaže da su tu 100%, ali može tek sutra da ih nađe. Ako neko može da mi pomogne sada bilo bi dobro!
Jos da napomenem da nisu u folderu Users. Cak sam probao sa search-om jer znam tacne nazive foldera, ali ih ne nalazim.
7   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 12/02/2018 : 04:06:41
wolf Posted - 11/02/2018 : 23:31:14
Ako ne treba provaljivati u kakve informacije tajnih službi može.

Što ćeš, struka...
ivanl Posted - 11/02/2018 : 23:19:04
quote:
Originally posted by wolf

Naravno da piše empty jer se radi o ključnoj mapi u kojoj su definirani svi profili nužni za korisnički rad u OS-u, pa se za manipulaciju istim moraju rabiti administratorske ovlasti. Osim toga, inicijalno ti je pri instalaciji OS-a uključena i opcija neprikazivanja sistemskih i skrivenih datoteka i mapa. A budući si prosječni korisnik bolje da tako i ostane.

Inače, sve ovo kolega ti je mogao napraviti i s udaljene lokacije, samo da je pri instalaciji OS-a instalirao neki od programa za udaljeni pristup računalu. No dobro, ovo si ionako vidio da možeš i sam. Ali pripazi da ne pretrpaš ovaj novi disk, s obzirom da 80 GB i nije neki kapacitet, a OS uz RAM koristi i taj disk za virtualnu memoriju (osim ako ti kolega nije postavio drugačije). Ali to su sad već detalji koji nisu vezani za predmetnu temu. No svejedno vodi računa o tome da ti na disku ostane minimalno prostora koliko trenutno ima RAM-a, a nećeš pogriješiti da ostaviš i dvostruko (jedino ako imaš 8, 16 ili i više GB RAM-a, to su već pristojni kapaciteti).


Em volis Fordove, em se kuzis u ove tehnikalije...ako mi sto zapne, mogu li pozvat u pomoc?
wolf Posted - 11/02/2018 : 16:07:58
Naravno da piše empty jer se radi o ključnoj mapi u kojoj su definirani svi profili nužni za korisnički rad u OS-u, pa se za manipulaciju istim moraju rabiti administratorske ovlasti. Osim toga, inicijalno ti je pri instalaciji OS-a uključena i opcija neprikazivanja sistemskih i skrivenih datoteka i mapa. A budući si prosječni korisnik bolje da tako i ostane.

Inače, sve ovo kolega ti je mogao napraviti i s udaljene lokacije, samo da je pri instalaciji OS-a instalirao neki od programa za udaljeni pristup računalu. No dobro, ovo si ionako vidio da možeš i sam. Ali pripazi da ne pretrpaš ovaj novi disk, s obzirom da 80 GB i nije neki kapacitet, a OS uz RAM koristi i taj disk za virtualnu memoriju (osim ako ti kolega nije postavio drugačije). Ali to su sad već detalji koji nisu vezani za predmetnu temu. No svejedno vodi računa o tome da ti na disku ostane minimalno prostora koliko trenutno ima RAM-a, a nećeš pogriješiti da ostaviš i dvostruko (jedino ako imaš 8, 16 ili i više GB RAM-a, to su već pristojni kapaciteti).
zarko Posted - 11/02/2018 : 15:46:15
Hvala! Našao sam! Nisam znao da treba toliko da se čeka? A u propertiju je pisalo da je folder prazan?
wolf Posted - 11/02/2018 : 14:11:45
Sadržaje iz My documents nalaziš na isti način, gdje je Desktop tu je i My documents. Isto označiš što trebaš, desnom pa Copy, onda na svom novom desktopu otvoriš My documents i unutra (pod željenu lokaciju - Downloads, Music, Pictures ili Documents) klikneš na prazno desnom tipkom pa Paste. Ovdje možeš prebaciti što hoćeš jer nije situacija kao ranije navedena gdje nije dobro pretrpavati radnu površinu folderima. Bolje ti ih je držati unutar My documents, pa možeš onda izvući prečace na te mape (shortcuts).
wolf Posted - 11/02/2018 : 14:06:13
Normalno da ih ne možeš naći kad ti kolega nije prebacio sadržaje User foldera na C disk. Možeš i sam do njih na slijedeći način: ideš na stari disk, tražiš Users-Korisnik(vjerojatno tvoje ime ili što si već stavio) onda na Desktop. Malo će duže trajati dok to otvori, i ne iznenadi se kad te zatraži administratorske ovlasti dok to otvoriš.
Ovo ti je za Win 7 nadalje, kod XP umjesto Users piše Documents and Settings, dalje je slično.

Kad otvoriš Desktop folder samo označiš mape ili datoteke koje hoćeš, klikneš desnom tipkom, odabereč Copy, onda ideš na svoj desktop, ovaj novi, klikneš desnom bilo gdje na prazno i biraš Paste. Ovisno o količini podataka trajat će kopiranje. Ja bih ti ipak preporučio da ne trpaš radnu površinu mapama i većim datotekama jer to usporava OS kod podizanja, a i uzima dodatno RAM.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000