forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 01/02/2018 : 17:49:28
Na desetu obljetnicu svog postojanja izdavačka kuća Veseli Četvrtak pokrenula je novu Zlatnu seriju, ediciju koja se koncepcijski ali i vizualno nadovezuje na legendarnu originalnu Zlatnu seriju koja je izlazila u bivšoj Jugoslaviji.

Svaki broj ima (barem) dvije naslovnice, jedna je identična originalnom talijanskom izdanju, a druga je "retro" verzija potpisana od strane domaćih autora.
Autor retro naslovnice prvog broja nove Zlatne serije je legendari Bane Kerac!

Veseli Četvrtak - Instagram

Veseli Četvrtak - Facebook

Veseli Četvrtak - Twitter

Veseli Četvrtak - Youtube

Evo, procurila je i prva fotka, valjda bi to trebalo biti to. Pa da ne zatvrpavamo onu temo od VČ.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wesskowaz Posted - 23/05/2019 : 01:30:24
quote:
Originally posted by zlatan bihac

nije li i politikin zabavnik lani ovo objavio?? znam da je ova naslovnica bila, ali nisam siguran za pricu...

BiDi Posted - 23/05/2019 : 01:26:06
quote:
Originally posted by maelstrom
Malo šale, ali zaista je taj all-star trenutno velika enigma.

Šta če prije, Talični Tom od Veselog ili All-Star?

I jedno i drugo je u tiskari več najmanje pola godine.
zlatan bihac Posted - 23/05/2019 : 00:59:26
nije li i politikin zabavnik lani ovo objavio?? znam da je ova naslovnica bila, ali nisam siguran za pricu...
Kontrast 2 Posted - 23/05/2019 : 00:23:12
Besmislen potez.
Kod toliko neobjavljenih priča - oni objavljuju već objavljenu (u KIZ-u), a vrhunac besmisla će biti ako je stvarno objave i u tom Al staru.
Kasnimo 30-tak brojeva za Italijanima, neke edicije uopšte nisu objavljivane u Srbiji, a reprintuje se nešto već objavljeno.

ReemCP Posted - 22/05/2019 : 22:56:48
Bravo Bruce za podsjetnik da ide Hiljadu zamki, vec sam i ja zaboravio. Taj All-star je bio najavljen za 12.mjesec prosle godine, tako nesto, pa se nesto sa tiskarom dogodilo ili sl., zaboravio vec sto je bilo.
Barker Posted - 22/05/2019 : 22:52:17
Genijalan potez urednistva!
Odlican osecaj za odigravanje prave karte u pravom trenutku.
Ne kupujem, ali veselim se isto kao da cu kupiti
Bruce Springsteen Posted - 22/05/2019 : 22:41:24
quote:

Eh da, ide prva Zagorova epizoda, a ne Zagor priča, no kako kažeš ne bi bilo loše sada da te dve priče stave zajedno kada je Nasilje u Darkvudu u Zlatnoj seriji.
Što se tiče albuma u boji, možda VČ hoće da kopira Dnevnik i po neuspelim najavama vanrednih izdanja, sve u duhu starog vremena?

Iskreno mislim da će se pojaviti tek tamo na jesen za Sajam knjiga, ili možda na Salonu stripa u septembru u SKC-u...
maelstrom Posted - 22/05/2019 : 22:27:39
Eh da, ide prva Zagorova epizoda, a ne Zagor priča, no kako kažeš ne bi bilo loše sada da te dve priče stave zajedno kada je Nasilje u Darkvudu u Zlatnoj seriji.
Što se tiče albuma u boji, možda VČ hoće da kopira Dnevnik i po neuspelim najavama vanrednih izdanja, sve u duhu starog vremena?

Bruce Springsteen Posted - 22/05/2019 : 22:09:47
quote:

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:

I ovo može da bude nagoveštaj da neće biti Bonelli all-stara koji se i ne spominje više, što se mene tiče i bolje da je tako, muka mi je od raznoraznih specijalnih i luksuznih izdanja.Ali, možda se varam, ko će ga znati već?

Bonelli All Star je neko drugo izdanje, luksuzno, većeg formata i u boji, izlazi to sigurno

Kao i Specijalno izdanje krajem godine "Bubnjevi Darkvuda", posevećeno Feriju, sa epizodom Prokleto blago u boji

Onda bolje da tamo ubace neku drugu priču uz Zagor priča.Mada, videćemo šta će sa tim čudom biti, već koji mesec je spušten neki veo tišine iako je bilo govora da samo što nije gotovo još pre toga.

Ovo specijalno izdanje posvećeno Feriju je dobrodošlo.

Ne ide Zagor priča, već Hiljadu zamki, kao prva priča u originalu, a Nasilje u Darkvudu je najvaljeno kao prva priča kod nas... ali predlog nije loš da se to promeni, pa recimo da ide i Zagor priča pored Hiljadu zamki

Inače sećaš se, nekada početkom 80-tih godina prošlog veka Dnevnik je najavljivao Albume u boji sa svim glavnim junacima, a za Zagora je najvljivana upravo Zagor priča... to kao što znamo nikad nije izašlo...
maelstrom Posted - 22/05/2019 : 22:00:26
quote:

quote:

I ovo može da bude nagoveštaj da neće biti Bonelli all-stara koji se i ne spominje više, što se mene tiče i bolje da je tako, muka mi je od raznoraznih specijalnih i luksuznih izdanja.Ali, možda se varam, ko će ga znati već?

Bonelli All Star je neko drugo izdanje, luksuzno, većeg formata i u boji, izlazi to sigurno

Kao i Specijalno izdanje krajem godine "Bubnjevi Darkvuda", posevećeno Feriju, sa epizodom Prokleto blago u boji

Onda bolje da tamo ubace neku drugu priču uz Zagor priča.Mada, videćemo šta će sa tim čudom biti, već koji mesec je spušten neki veo tišine iako je bilo govora da samo što nije gotovo još pre toga.

Ovo specijalno izdanje posvećeno Feriju je dobrodošlo.
Bruce Springsteen Posted - 22/05/2019 : 21:55:57
quote:

maelstrom Posted - 22/05/2019 : 21:42:45
Znači biće malo podeblji broj onda za ovu ediciju, skoro 200 strana.

Takođe, jasno je da će, bar što se tiče Zagora, Zlatna serija biti i dopuna Odabranim pričama, odnosno da će tu ići sve priče koje ne mogu da po broju Odabranih priča dosegnu potrebnu debljinu, odnosno veći broj stranica.Dakle, biće još sličnih starijih priča poput ove, ali i ponekih novijih, mada njih manje.
ReemCP Posted - 22/05/2019 : 21:27:10
Shvacam one koji nisu odusevljeni, ali mene ovo bas razveselilo kupujem svaki put obje naslovnice, i tako dalje nastavljam. Kao sto rekoh jednom, to je svakih 6 tjedana 3 pive ili negdje 2 kave a ne konzumiram niti jedno, bolje mi dat za ZS

Mozda dobro dodje onima koji se muce sa skupljanjem Zagora SD 31-75, pa popune koju rupu s ovim starijim brojevima.
teller Posted - 22/05/2019 : 19:54:43
quote:

Ovo je neverovatno... ni u najluđim i njajlepšim snovima nisam mogao videti da će ZS 13 biti Nasilje u Darkvudu Miodrag Ivanovic Mikica Maestro, svaka čast Majstore VČ ovu svoju ZS pretvara u nešto nesvakidašnje... tako sada da možemo očekivati i Kuću Užasa, Zarobljenici Crvene Veštice, i ostale Klasike iz stare ZS i LMS

to se i ja nadam.
.
teller Posted - 22/05/2019 : 19:51:54
quote:

bezveze..
skroz sam se ohladio od ove zlatne serije..uzimao sam obje verzije naslovnice u vecini slucaja do masakra...njega nisam ni uzeo, kao ni vuka samotnjaka a i ovo je u toj skupini...nepotrebni reprinti kojih ima na svakom cosku...

Bolje dobar 6 reprint nego novo almanah sranje..almanahe imamo u ludensu sve i nisu bas nesto...mislim da si u manjini..
Bruce Springsteen Posted - 22/05/2019 : 19:51:09
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by delboj

Još samo fale da objave onu verziju iz ZS, s izbačenim stranicama.

Ubitacan komentar!
Inace, Jaki je pogodio u sridu, za nostalgicare ce ovo biti prava stvar, pogodak u srce. Meni je onako, vise volim kad stave nove epizode, ali dobro, prave miks pa ce se svima ponesto svidjeti.

Za pogodak u srce si u pravu, a i u dušu što se tiče ovog drugog dela komentara, pa imamo sijaset drugih edicija sa novim epizodama ;)
Bruce Springsteen Posted - 22/05/2019 : 19:43:51
Ovo je neverovatno... ni u najluđim i njajlepšim snovima nisam mogao videti da će ZS 13 biti Nasilje u Darkvudu Miodrag Ivanovic Mikica Maestro, svaka čast Majstore VČ ovu svoju ZS pretvara u nešto nesvakidašnje... tako sada da možemo očekivati i Kuću Užasa, Zarobljenici Crvene Veštice, i ostale Klasike iz stare ZS i LMS
D.J. Posted - 22/05/2019 : 19:42:26
quote:
Originally posted by delboj

Još samo fale da objave onu verziju iz ZS, s izbačenim stranicama.

Ubitacan komentar!
Inace, Jaki je pogodio u sridu, za nostalgicare ce ovo biti prava stvar, pogodak u srce. Meni je onako, vise volim kad stave nove epizode, ali dobro, prave miks pa ce se svima ponesto svidjeti.
logo111 Posted - 22/05/2019 : 19:40:01
MIkica Ivanović koji je dio stare Zlatne serije, pa onda ZS 13 posveta staroj ZS 13 koja je obilježila taj serijal epizodom "Nasilje u Darkvudu".

Zbog svega toga ovo nije običan reprint i svakako ću nabaviti ovaj broj.
wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 19:24:31
quote:
Originally posted by DODSFERD

Konačno i Mikica u retro verziji, taj broj ne propuštam ni za živu glavu.

Jedino zbog Mikice i vredi uzimati.
Bez toga cista reciklaza.
mezzano Posted - 22/05/2019 : 19:15:48
quote:

bezveze..
skroz sam se ohladio od ove zlatne serije..uzimao sam obje verzije naslovnice u vecini slucaja do masakra...njega nisam ni uzeo, kao ni vuka samotnjaka a i ovo je u toj skupini...nepotrebni reprinti kojih ima na svakom cosku...

Eto, za mene nije. Ja nemam ni jedan primerak tog stripa, tako da će ovo biti prvi broj ZS gde ću uzti obe naslovnice (inače kupujem samo "naslovnicu A")
DODSFERD Posted - 22/05/2019 : 18:47:21
Konačno i Mikica u retro verziji, taj broj ne propuštam ni za živu glavu.
Dwayne_Looney Posted - 22/05/2019 : 18:29:56
quote:

bezveze..

Baš bezveze. Uzimao svaki broj u retru a 5 ih u obje verzije.
Veseli četvrtak je od ove edicije napravio "buvljak" ili se totalno pogubio, imaju odabrane priče i za "Nasilje u Darkwoodu" i "Vuka samotnjaka", ovdje su bili krenuli s almanasima i zar nakon 11-ke da i broj 13 bude Zagor? Načelno sam htio kupovati sve brojeve Zlatne serije ali ovaj idući opasno "visi", ne ovisim o numeriranju.
Šteta, šteta a dobro je počelo.
wesskowaz Posted - 22/05/2019 : 16:28:47
A onda Bonelli All Stars sa tom istom epizodom, samo u boji.
Zaista sjajno.
jaki Posted - 22/05/2019 : 15:53:09
Ova edicija je ionako namijenjena prvenstveno nostalgičarima i ne vidim kako je ovo loš potez'ovo je super nostalgičarski potez.
Mnogi će ovo kupiti koji inače ne kupuju ZS.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000