forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 PES - problem

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 12/02/2018 : 22:02:09
Zamolio bih ako netko zna ili ima kakvu ideju da prokomentira.

Igram PES 2006 i igra na momente zastaje/trza
Intel core i7
Radeon Graphic
Wind 10

Kompatibilnost sam isprobao od wind 95 do wind 8, mijenjao boje...
Probao mijenjati kvalitetu i rezoluciju u samoj igri, ništa ne pomaže.

Jedino još neke postavke u grafičkoj koje ne razumijem dobro:


Nikakve promjene ne pokazuje igra kad bilo što promjenim osim kad u samoj igri ili grafičkoj na task menageru ostavim CPU samo na 3 a 0,1 i 2 isključim...onda je stanje malo bolje.

Zadnji update windowsa i grafičke napravljen...stvarno više nemam ideju a bilo kakva pomoć je uvelike dobrodošla.
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonka24 Posted - 19/02/2018 : 21:04:23
Sada probo na drugi laptop procesor intel core i5 inte. grafička wind 7...problem je potpuno isti...
Tonka24 Posted - 15/02/2018 : 01:39:25
Pa gore je grafička, mislim da može vrtjeti PES 2018 a ne 2006
Samo nešto je što ja ne znam popraviti ti i mali mate bi vjerovatno riješili u 5min za mene je to SF.
Mali_Mate Posted - 15/02/2018 : 01:07:45
quote:
Originally posted by nagor

Tonka, nemoj instaliravati paralelne windowse. Razmrdat ćeš si laptop a PES ti sigurno neće bolje raditi.

Radije pitaj kakvog frenda da ti to pogleda. Vjerojatno je stvar u postavkama ili driverima. Ili je graficka jednostavno preslaba, a ti imas sve na high. Jesi probao u igri staviti sve postavke na low?



nema šanse da mu je grafička preslaba za igru staru 12 godina (pod uvjetom da ima noviji laptop, a čini se da ima)

Najvjerojatnije je problem negdje u driverima ili na nekoj razini kompatibilnosti s Win10, al' tu ima toliko opcija se to ovako napamet ne da riješiti
nagor Posted - 15/02/2018 : 00:55:54
Tonka, nemoj instaliravati paralelne windowse. Razmrdat ćeš si laptop a PES ti sigurno neće bolje raditi.

Radije pitaj kakvog frenda da ti to pogleda. Vjerojatno je stvar u postavkama ili driverima. Ili je graficka jednostavno preslaba, a ti imas sve na high. Jesi probao u igri staviti sve postavke na low?
Mali_Mate Posted - 15/02/2018 : 00:28:34
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ako bude problema s tim, stavim ti ja XP na Dropbox...to nije torrent


Kako?
Iskreno, ne razumijem se puno.




To ti je više-manje kao da ti pošaljem mejl. Jedino šta uobičajeni mejl serveri (gmail, yahoo) ne dopuštaju slanje golemih datoteka (win xp cd ima oko 700 mb). Kako ljudima treba mogućnost slanja golemih datoteka (zbog posla, a ne nužno zbog ilegale) onda postoje servisi poput Dropboxa koji tako nešto omogućavaju.
Tonka24 Posted - 15/02/2018 : 00:13:37
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by wolf

Ako trza na 10-ki trzat će i na 7-ici. Vrlo vjerojatno je nešto u korelaciji između igre i GPU drivera, a driveri za 7 i 10 su gotovo identični za većinu komponenti. Nećeš ništa dobiti instalacijom 7-ice, a nisam siguran ni kako bi to izveo (instalirati stariji OS uz postojeći noviji je samo za napredne usere).

Uostalom, otkud znaš da igra nije bugovita sama po sebi? Igrao si ranije na starijoj platformi pa znaš da ne trza?


Na sedmici je savršeno funkcionirala.



Na sedmici na ovom prijenosniku ili na sedmici na drugom računalu?


Na oba računala.
Samo na wind 10 sam pokušao sve i nema nikakvih promjena.
Tonka24 Posted - 15/02/2018 : 00:12:50
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ako bude problema s tim, stavim ti ja XP na Dropbox...to nije torrent


Kako?
Iskreno, ne razumijem se puno.
wolf Posted - 14/02/2018 : 22:53:25
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by wolf

Ako trza na 10-ki trzat će i na 7-ici. Vrlo vjerojatno je nešto u korelaciji između igre i GPU drivera, a driveri za 7 i 10 su gotovo identični za većinu komponenti. Nećeš ništa dobiti instalacijom 7-ice, a nisam siguran ni kako bi to izveo (instalirati stariji OS uz postojeći noviji je samo za napredne usere).

Uostalom, otkud znaš da igra nije bugovita sama po sebi? Igrao si ranije na starijoj platformi pa znaš da ne trza?


Na sedmici je savršeno funkcionirala.



Na sedmici na ovom prijenosniku ili na sedmici na drugom računalu?
Mali_Mate Posted - 14/02/2018 : 20:25:07
Ako bude problema s tim, stavim ti ja XP na Dropbox...to nije torrent
Tonka24 Posted - 14/02/2018 : 18:51:14
Probati ću iako ne znam smijem li skidati, zato što su ovdje u Deu kazne rigorozne za torrente.
Hvala ti puno.
Mali_Mate Posted - 14/02/2018 : 18:28:27
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Tonka24

Znači dvojezgrični wind...desetka i sedmica...nema druge.




ili probaj na virtualnoj mašini dignit win xp pa iz nje pokrenut PES (čisto da ne instaliraš duple windowse za ništa)


Prekomplicirano je to za mene



Nu, probaj. Osim vremena, nemaš šta izgubit. A ako se snalaziš s engleskim dovoljno da slijediš upute s interneta ne bi trebalo bit problem.



Tonka24 Posted - 14/02/2018 : 18:23:43
quote:
Originally posted by wolf

Ako trza na 10-ki trzat će i na 7-ici. Vrlo vjerojatno je nešto u korelaciji između igre i GPU drivera, a driveri za 7 i 10 su gotovo identični za većinu komponenti. Nećeš ništa dobiti instalacijom 7-ice, a nisam siguran ni kako bi to izveo (instalirati stariji OS uz postojeći noviji je samo za napredne usere).

Uostalom, otkud znaš da igra nije bugovita sama po sebi? Igrao si ranije na starijoj platformi pa znaš da ne trza?


Na sedmici je savršeno funkcionirala.
Tonka24 Posted - 14/02/2018 : 18:22:31
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Tonka24

Znači dvojezgrični wind...desetka i sedmica...nema druge.




ili probaj na virtualnoj mašini dignit win xp pa iz nje pokrenut PES (čisto da ne instaliraš duple windowse za ništa)


Prekomplicirano je to za mene
wolf Posted - 14/02/2018 : 16:50:37
Ako trza na 10-ki trzat će i na 7-ici. Vrlo vjerojatno je nešto u korelaciji između igre i GPU drivera, a driveri za 7 i 10 su gotovo identični za većinu komponenti. Nećeš ništa dobiti instalacijom 7-ice, a nisam siguran ni kako bi to izveo (instalirati stariji OS uz postojeći noviji je samo za napredne usere).

Uostalom, otkud znaš da igra nije bugovita sama po sebi? Igrao si ranije na starijoj platformi pa znaš da ne trza?
Mali_Mate Posted - 14/02/2018 : 15:53:06
quote:
Originally posted by Tonka24

Znači dvojezgrični wind...desetka i sedmica...nema druge.




ili probaj na virtualnoj mašini dignit win xp pa iz nje pokrenut PES (čisto da ne instaliraš duple windowse za ništa)
Tonka24 Posted - 14/02/2018 : 15:36:21
Znači dvojezgrični wind...desetka i sedmica...nema druge.
iggyk23 Posted - 14/02/2018 : 09:38:50
sestica ima faulove za razliku od modernih nogometnih igara i ima najbolji i najlaksi onaj softver za pravit lica, gle ja isto imam vrlo jak pc i mogu pokrenut ali ja sam ostao na win7 iako je hardware konstruiran za novije sisteme, gotovo sigurno ti je do win10tke, jer radio mi je pes 6 na 4x slabijem pc od tvog a i mog, imao sam 2,6 procesor i 4gb memorije i integriranu graficku, pes uvijek na top rezoluciji i sve savrseno bilo
andjusticeforall Posted - 12/02/2018 : 23:39:06
E, al što igraš PES 2006 (dapače svaka čast na retro gejmingu), ali imaš pilu za nešto novije, bio je bespla PES2018 MyClub, a i sam Pes2018, cijela igra, je pala cijena, lakše je, no se zajebavati, pogotovo ako neće, za HOMM3 ja imam laptop na kojem rade na winXP, na win10 neće...

Primjera radi:





Tonka24 Posted - 12/02/2018 : 23:12:36
Ništa, nije to, pokušao.
nagor Posted - 12/02/2018 : 23:09:11
Sve neka bude na off ili na najniže.
Tonka24 Posted - 12/02/2018 : 22:58:08
Koji, ima ih tri.
nagor Posted - 12/02/2018 : 22:20:53
Isključi anti-aliasing. To uvijek ubrza igru (iako zato igra djeluje više zrnato). ;)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000