forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Corto maltese

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
apokalips Posted - 08/09/2007 : 18:16:20
Jel ima to još u prodaji?Znate li neku stranicu di mogu skinuti stripove?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 22/02/2024 : 17:58:45
quote:
Originally posted by verab

Te ne valjaju noge, te premala glava...
Jbt. koji ste vi hejteri, al' Gigi zato ima karijeru, velik stan, auto, "mali milion" stripova, dobre audio komponente, čita stripove i knjige koje voli, gleda filmove koje voli...





A tek kada se Tontač i ekipa uključe u analizu crteža ...

Ovo dosad će sličiti na pohvale crtežu !
verab Posted - 22/02/2024 : 16:11:18


Inače, gore sam stavio detalj, ovo je cijela ilustracija, službeni plakat LICAF-a.


jaki Posted - 22/02/2024 : 15:56:56
A ženu?
verab Posted - 22/02/2024 : 14:53:29
Te ne valjaju noge, te premala glava...
Jbt. koji ste vi hejteri, al' Gigi zato ima karijeru, velik stan, auto, "mali milion" stripova, dobre audio komponente, čita stripove i knjige koje voli, gleda filmove koje voli...

Peyo Posted - 22/02/2024 : 13:15:24
Smanjili mu glavu brazilski Indijanci.
vukozec Posted - 22/02/2024 : 12:03:21
Corto na štulama
verab Posted - 22/02/2024 : 11:47:20
Homage by Gigi Cavenago

naker Posted - 08/01/2024 : 20:09:25
Pa kad si kucao okean umesto ocean :)
jagodanbg Posted - 08/01/2024 : 10:45:47
Hvala pcoro, 'search' mi nije prikazao ovu temu
pcoro Posted - 08/01/2024 : 10:27:30
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52948
jagodanbg Posted - 08/01/2024 : 10:12:58
Je l' citao neko Crni okean, ne pronalazim nigde nista na forumu?!
naker Posted - 16/10/2023 : 21:01:25
Stripovi koji bivstvuju između sna i jave su ugrožena vrsta, njih ima veoma malo, a da su dobri, i zato Kortove albume sa tom tematikom vrednujem više. Dok stripove sa istorijskim kontekstom slične kao Kortove su radili i Battaglia, Toppi, Micheluzzi itd., pa njih doživljam kao manje posebne jer su lakše dostupni kod drugih autora.
john connor Posted - 16/10/2023 : 14:07:45
Bilo bi dobro da Dw uradi cb Corta na latinici, uvecan a4 format.
Cromwell Posted - 16/10/2023 : 13:26:30
To je to, kužimo se :)
Je, fala Nakeru, sad sam i ja dobio poriv da se napokon opet uhvatim tih epizoda.
pcoro Posted - 16/10/2023 : 13:06:21
E, tako nešto sam i ja htio napisati vezano za kasnog Pratta ali nisam se uspio kvalitetno izraziti Al svejedno mi je drago da je Naker zaronio ispod mutne i prljave površine Helvećana i Mua, i u dubinama našao neka skrivena blaga
Cromwell Posted - 16/10/2023 : 12:35:34
Makaki ljutnja, ja isto ne volim suho izlistano i uvijek se trudim potkrijepiti s barem rečenicom-dvije ali eto, kad sam davno čitao pa nemoren u detalje. Mogu reći jedino da mi se niti inače ne sviđa kada autor ubaci previše elemenata koji zahtjevaju dodatni angažman nakon čitanja a pogotovo još kada se grozničavo pleše na granici između zbilje i sna.

Dragi Hugo, rip, daj mi povijesni kontekst i uobliči ga u službu stripovske naracije tako da pročitam PRIČU. Pusti me da dodatne odgovore tražim samo ako baš to želim a ne da strip mogu razumjeti tek nakon historiografske analize, sondiranja mogućih izvora, evaluacije mogućih psihičkih stanja autora i ostalim metodološkim primjenama odnosno da ga tek tada mogu smatrati pročitanim. (sad ga kenjam malo ali eto ti sad na)
jaki Posted - 16/10/2023 : 12:14:06
To će Fibra jednog dana...
Mr. Bushido Posted - 16/10/2023 : 12:13:11
quote:
Originally posted by pcoro

Što se tiče izdanja u boji sam čitao samo Kelte i ni to nije bilo dobro. Npr od Kelta ima samo 4 epizode, nema one u Veneciji sa Venexijanom Stevenson i još neke, a u crno bijelom albumu ima 6 epizoda. Ok mi je što ima dodataka i priloga, ali i dalje su tu bezvezne naslovnice umjesto lijepih Prattovih akvarela.


Epizode su drukčije posložene u kolornom izdanju.
pcoro Posted - 16/10/2023 : 11:54:38
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by pcoro

Pomalo i zavidim Nakeru što može pročitati sve Korte u odličnom Darkwoodovom izdanju na ćirilici dok mi imamo samo one bezvezne Bookglobe, bez dodatnih tekstova i s ružnim naslovnicama.


Govoriš o crno-bijelom izdanju?



Da, baš je bezvezno. Evo, nedavno sam čitao Samarkand i dizajnom više liči na školsku bilježnicu s motivom Korta nego na pravi strip album. Plus nema dodataka, a za Samarkand je npr baš birno da ima dodataka, da čitatelj skuži geopolitičku i povijesnu pozadinu jer je strip pun raznih sekti, frakcija, istočnih gradova...

Što se tiče izdanja u boji sam čitao samo Kelte i ni to nije bilo dobro. Npr od Kelta ima samo 4 epizode, nema one u Veneciji sa Venexijanom Stevenson i još neke, a u crno bijelom albumu ima 6 epizoda. Ok mi je što ima dodataka i priloga, ali i dalje su tu bezvezne naslovnice umjesto lijepih Prattovih akvarela.
john connor Posted - 16/10/2023 : 11:33:50
Meni nijedan Corto nije dno, sve mi valja, mada nakerova lista se ne podudara sa mojom, i to drasticno, osim sto su i meni Kelti na vrhu, strasan strip, crtacki, scenaristicki, simbolicki, cista 10ka...poentira sa svakom stranom...herojem se proglasava dousnik, a izdajnikom onaj ko pokusava uraditi pravu stvar, jedna od najjacih momenata u serijalu...
Mr. Bushido Posted - 16/10/2023 : 10:25:15
quote:
Originally posted by pcoro

Pomalo i zavidim Nakeru što može pročitati sve Korte u odličnom Darkwoodovom izdanju na ćirilici dok mi imamo samo one bezvezne Bookglobe, bez dodatnih tekstova i s ružnim naslovnicama.


Govoriš o crno-bijelom izdanju?
pcoro Posted - 16/10/2023 : 10:16:03
Pohvaljujem listu. Volim kad je lista pomalo iznenađujuća, a ne kad unaprijed znam šta će biti na kom mjestu. Lijepo je i da su dana objašnjenja i da je uspostavljen kriterij, to je ono što listu čini listom. Npr kad Crowell napiše: Mu, Kelti, U znaku jarce, Helvećani.. to je samo nabrajanje koje nema vrijdnost, osim možda statističku (bez ljutnje Cromwell, htio sam samo primjer ).

Pomalo i zavidim Nakeru što može pročitati sve Korte u odličnom Darkwoodovom izdanju na ćirilici dok mi imamo samo one bezvezne Bookglobe, bez dodatnih tekstova i s ružnim naslovnicama.

Što se tiče same liste, pomalo je šokantna ali i obećavajuća. Obećavajuća u smislu da ja držim da su Mladost, Mu i helvećani dno, ne samo Korta već i stripa općenito, doživljavam ih kao izdrkavanja već ostarjelog Pratta kojem se više nije dalo ni crtat ni smišljat priču nego je samo išao na škrabanje na brzinu i nekoherentno nabacivanje ezoteričnih pojmova i oniričnih scena da bi izgledalo kao da ima nešto za reći. Ali sad kad vidim da ima i pozitivnih mišljenja, možda se i vratim tim stripovima i probam u njima naći nešto što mi je promaklo..
.. tako mi je npr Grad od stakla bio bezveze godinama i onda sam ga nedavno pročitao i baš me pozitivno iznenadio. Ali rezerviran sam jer ova zadnja Kortova trilogija izgleda stvarno stvarno grozno
naker Posted - 14/10/2023 : 18:33:29
Dobri su stripovi sa istorijskim kontekstom, ali još bolji su stripovi sa istorijskim kontekstom obogaćeni maštom i sanjarenjem koji se bave idejom traženja sebe i sopstvenog identiteta. Ta večita Kortova tj. Hugova potraga za onim egzistencijalnim je ono po čemu je ovaj serijal unikatan i što ga izdvaja od drugih sličnih stripova.
Cromwell Posted - 14/10/2023 : 15:49:40
Od najlošijeg prema boljem:

Mu
Kelti
U znaku Jarca
Helvećani

... ili tako nekako, otprilike

Mladost mi nije ostala u lošem sjećanju, ali već dulje vrijeme nikako da je ponovim. U znaku Jarca i Helvećane također.
naker Posted - 14/10/2023 : 11:05:02
@Red: Objektivno si u pravu za Mu, ne verujem da će mnogi rangirati ovu epizodu tako visoko kao ja. Ali meni se sviđa, volim maštovite Kortove epizoda sa obiljem fantazmogorije.

@Cromwell: Davno je bila osnovna škola :)
A kako misliš obrnut redosled, Kelti su pored Mladosti najlošiji Korto?!


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000