forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Kojem Bonelli/Esse-Gesse junaku najviše leži boja?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
maelstrom Posted - 17/02/2018 : 23:40:25
Često se diskutuje o tome da li je za Bonelli (pa i starije Esse-Gesse) stripove potrebna boja, leži li to određenim junacima ili pak određenim (ili možda čak i svim) strip epizodama unutar serijala, kakvo bojenje stripa je odgovarajuće, a eto reših da otvorim glasanje o tome šta svi mislite o tome kojem junaku gledano kroz njegov serijal kao celinu boja najviše leži?

Staviću onoliko junaka koliko mi to opcije dopuštaju, tako da ne pitajte za ostale.Izbećiću mini-serijale.

Moj glas ide Dilanu.
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 19/02/2018 : 06:03:12
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Dalen

Ovi novi Nathan Never giganti u boji izgledaju odlično, tako da moj glas ide NN-u.



Sve je do koloriste, sto je vec receno..

Ovu info oko NN sam sad provjerio i vidim na sbe sajtu da im je dobar pogodak sa ovim kolorom.
E sad, ako bi isli redovno i u reziji nasih vec etabliranih izdavaca onda uzimam ovo jer sam bez tih primjeraka u kolekciji.


Znaci SBE, opet izdaje vec postojece NN gigante, samo kolorirane?
emirem Posted - 18/02/2018 : 22:43:22
quote:
Originally posted by Dalen

Ovi novi Nathan Never giganti u boji izgledaju odlično, tako da moj glas ide NN-u.



Sve je do koloriste, sto je vec receno..

Ovu info oko NN sam sad provjerio i vidim na sbe sajtu da im je dobar pogodak sa ovim kolorom.
E sad, ako bi isli redovno i u reziji nasih vec etabliranih izdavaca onda uzimam ovo jer sam bez tih primjeraka u kolekciji.
zarko Posted - 18/02/2018 : 13:48:57
quote:
Originally posted by morski

Imho,
Boja najbolje leži tamo gde je otpočetka zamišljena da bude, a pogotovo ako je crtač epizode ujedno i kolorista. Čak i u varijanti koju prvo pominjem neretko ima loših ostvarenja. Ali i to je bolje od naknadnog bojenja koje, u krajnjoj liniji, može da deluje zanimljivo nama koji smo maštali o omiljenim junacima u boji, ali nema nikakvu vrednost jer nije autentično delo i zamisao autora.



Apsolutno se slažem! Zbog toga sam i odustao od Zagora u boji.
Andrey Posted - 18/02/2018 : 13:41:22
mister no, zbog potencijalno magično realističkog i originalnijeg nepoznatijeg settinga, colorful settinga kao takvog uopće
izivko Posted - 18/02/2018 : 13:24:41
Boja ima smisla samo u Kenu Parkeru.
velka031 Posted - 18/02/2018 : 13:03:03
Dragonero ima najbolji kolor.

Zagor nije za kolor i točka!
Dalen Posted - 18/02/2018 : 12:29:21
Ovi novi Nathan Never giganti u boji izgledaju odlično, tako da moj glas ide NN-u.
Bachy Posted - 18/02/2018 : 12:22:06
Što se kolora tiče, ovdje je najvažnije tko kolorira.
Danas postoje pravi umjetnici u koloru i svaki strip koji obojajau dignu za još par stepenica više.
Što se bonellijevih stripova tiče mogu reći da bi svaki izgledao savršeno da se oboja, ali pod uvjetom da to radi netko tko zna...

Nema veze s bonellijevim stripovima ali kolor u Maršal Bassu mi je savršen, mišljanja sam da ne može bolje... čisto savršenstvo...
ivanl Posted - 18/02/2018 : 11:23:45
Ma nije da mi se ne svida, iako su "prejednostavne" boje, mozda zato sto ga cijeli zivot citamo u c/b verziji.
King Warrior Posted - 18/02/2018 : 11:15:48
quote:
Originally posted by ivanl

Ma moze, naravno. Ali nisu svi za kolor. Evo Zagor za primjer, uopce nije za kolor,(iako ga kupujem jbg.)


Pa to je možda zbog toga jer ti se ne dopada repubblicin kolor, ali ovaj gore bi perfektno pasao i Zagoru.
ivanl Posted - 18/02/2018 : 11:11:48
Ma moze, naravno. Ali nisu svi za kolor. Evo Zagor za primjer, uopce nije za kolor,(iako ga kupujem jbg.)
King Warrior Posted - 18/02/2018 : 10:50:52
Kao što se može da vidi na primjeru koji je solar postavio, nije do serijala, nije ni do crtača. Samo je do koloriste.
Svaki c-b strip se može dobro obojiti.
morski Posted - 18/02/2018 : 10:16:06
Imho,
Boja najbolje leži tamo gde je otpočetka zamišljena da bude, a pogotovo ako je crtač epizode ujedno i kolorista. Čak i u varijanti koju prvo pominjem neretko ima loših ostvarenja. Ali i to je bolje od naknadnog bojenja koje, u krajnjoj liniji, može da deluje zanimljivo nama koji smo maštali o omiljenim junacima u boji, ali nema nikakvu vrednost jer nije autentično delo i zamisao autora.
Jozzinelli Posted - 18/02/2018 : 02:37:55
Komandant Mark
zeljko Posted - 18/02/2018 : 01:25:37
dilan nathan marti
maelstrom Posted - 18/02/2018 : 00:23:56
I Dragoneru leži boja, dvoumio sam se između ovog serijala i Dilana, razmišljao pomalo i o Dampyru.
Iako imaju uticaja, ne mislim da priroda i pejzaži imaju baš presudan uticaj na to kojem junaku više leži boja, primer za to je Dilan Do, čijem serijalu, mračnoj atmosferi, prisutnosti dosta krvi, nijansama noći i dana, jave i sna, boja dolazi kao as na rukav.Šteta što nema kod nas više Dilana u boji, pogotovo tu mislim na one najstarije epizode, no mogu se naći neki njihovi lepo urađeni skenovi i to izgleda zaista fantastično, verujem da bi na stripu još bilo bolje.

Zagor i Teks su mi nekako uvek draži crno-beli i nekako sem određenih epizoda mislim da boja nije za njih.

Mada, nikada nije zanemarljivo ni to na koji način je kolorisanje urađeno.
ivanl Posted - 18/02/2018 : 00:10:05
quote:
Originally posted by solar

Dragonero bez sumnje.


Apsolutno boja za Dragonera! Bez misliti se...
DODSFERD Posted - 18/02/2018 : 00:02:04
Boja najviše leži serijalima čija se radnja često odvija u šumi/divljini sa puno zelenila, a najviše takvih epizoda imaju stari serijali.
solar Posted - 17/02/2018 : 23:50:28
Dragonero bez sumnje.



emirem Posted - 17/02/2018 : 23:49:26
Dylan Dog… .
Da je iz ovog medija bio bi Stripy.(-:
wesskowaz Posted - 17/02/2018 : 23:45:03
Voleo bih da vidim Dampyra u koloru.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000