forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 15/06/2010 : 00:00:05

Prvih 57 godina !

15. jun 1961 - 15. jun 2018

Zagor - stripovi.com

Zagor - recenzije

Zagor - facebook

Zagor - Sergio Bonelli Editore

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 24/06/2018 : 17:44:24
quote:
Originally posted by Grabb

Kris Kristofferson

Grabb Posted - 24/06/2018 : 15:34:36
Kris Kristofferson
Hercule Poirot Posted - 24/06/2018 : 14:52:50
quote:
Originally posted by Grabb

Ovom hippie zagoru bi vise odgovarala pljuga u jednoj i bira u drugoj ruci.

Meni više izgleda kao "skandinavski Zagor"
Grabb Posted - 24/06/2018 : 14:16:49
Ovom hippie zagoru bi vise odgovarala pljuga u jednoj i bira u drugoj ruci.
Tonka24 Posted - 23/06/2018 : 23:20:01
Čestitke i od mene
Hercule Poirot Posted - 23/06/2018 : 20:33:11
@nagor, čestitke!Nastaviu istom ritmu...
nagor Posted - 23/06/2018 : 00:53:29
10 000. post!
Ostario sam na ovom forumu.

Zagor forever!

DODSFERD Posted - 20/06/2018 : 23:08:29
Za radijske emisije ima vremena, a ne može ga pronaći za stavljanje novih recenzija koje dugo čekaju kod njega.
adriano Posted - 20/06/2018 : 19:44:16
DanAs je dikej pol sata reklamirao Zagora na 2. Programu radija
mladjo Posted - 16/06/2018 : 16:20:25
quote:
Originally posted by grofica Varga

SPOJLERI

IZGUBLJENI SIN (Burattini, Donatelli) 8,8,8,8 80%

Burattini žanrovski nije otišao u spektakl, napisao je vestern u kojem pratimo dramu jedne obitelji. Zagor se još jednom našao u ulozi detektiva, a ovaj put rješava desetak godina staro ubojstvo. Bure je odlično vodio čitatelje na krivi trag tijekom cijele epizode i to mi je najveći plus u scenariju. Sve do zadnjih 30-tak stranica nametao je zaključak da su Indijanci poslani od Harveya. Tek kada Nielsen dolazi na ranč Kindmanovih sa strelicom u leđima uviđamo da krivo mislimo i da je netko drugi u vezi s Indijancima. Nakon te scene je već bilo lakše zaključiti tko stoji iza svega. Sama završnica je jako efektna, pogotovo dramatični kraj negativaca ove priče.

Crtež Donatelli, a što reći... Čim ugledam one njegove face s kockastim glavurdama, tankom ravnom kosom i velikim zubima odmah sam dobre volje. Tu se našla i modno osviještena Indijanska banda krvoloka, čije glave krase kape i šeširi po ultima modi bijelaca. Njihov kolovođa obavezno ima ožiljak na licu i imperativ mu je da mu skalp „čovjeka u crvenoj košulji, koji je veliki ratnik“ krasi šator. (Ili pojas.) Nostalgija kod mene radi svoje, tu nema sumnje.

Ova je epizoda kronološki uletjela u SA period kada su se izdavale priče veće od života. Nakon pustih epova i modernih crteža, djeluje malo starinski i zalutalo. Imala sam osjećaj kao da sam sjela u vremeplov, odvezla se u 80-te, u Toninellijeve bitke s Indijancima. A taj osjećaj, iskreno ću kazati, uopće nije bio loš.

"Modno osviještena banda indijanskih krvoloka"
Ovo bi bilo dobro ime za neki punk bend :D
Kontrast 2 Posted - 16/06/2018 : 13:53:42
Pa to je tek izašlo...

Prvih nekoliko strana:
http://www.sergiobonelli.it/userUpload/Zagor_romanzo.pdf
jova Posted - 16/06/2018 : 10:40:05
http://www.sergiobonelli.it/home/2018/06/12/news/il-romanzo-di-zagor-1003021/

Da li je neko čitao ovu knjigu o Zagoru?
Whetherpine Posted - 16/06/2018 : 08:07:26
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Whetherpine

Može neki link na topic o Zagorovim najboljim epizodama? Odnosno zanima me topic gdje se komentira Best of Zagor. Htio bih iz toga izvuči neke preporuke za čitanje. :)

Ovo ti je dosta dobar topic: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46607

Nije toliko ni star, ima dobrih komentara

Hvala! To sam tražio. :)
Kontrast 2 Posted - 16/06/2018 : 00:19:56
Planina Bogova

Ocena: 6,8
Na staru slavu...
Donateli neke scene nacrtao u 16. brzini (jedva da ga prepoznajem, a neke vinjete je, izgleda, uradio Binjoti).
Sklavi dobro počeo, a onda prilično naivno vodio i završio.
Opisi sukoba su naivni i vidi se da je slabo upućen u materiju.

Ono što je interesantno:
Pomenut je Buratinijev odgovor na pitanje o Basileusovom povratku, te da je to otpalo zbog nedovoljno kvalitetne priče.
U samom stripu se ne konstatuje da li je Basileo mrtav, ili samo teško ranjen, mada je očigledno da bi trebalo da bude mrtav.
Idealno za povratak.
(Koliko se sećam - za Tandermena je pomenuto da je mrtav (nema veze sa ovom pričom), ali možda ZS prevod nije adekvatan. Kako je kod Ludensa?)
ReemCP Posted - 15/06/2018 : 21:10:58
quote:

Može neki link na topic o Zagorovim najboljim epizodama? Odnosno zanima me topic gdje se komentira Best of Zagor. Htio bih iz toga izvuči neke preporuke za čitanje. :)

Ovo ti je dosta dobar topic: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46607

Nije toliko ni star, ima dobrih komentara
Hercule Poirot Posted - 15/06/2018 : 19:38:02
quote:

Svaki zagorolog će ti na ovom mjestu odgovoriti: to je isto kao da pitaš stonogu koja joj je najdraža noga?
Whetherpine Posted - 15/06/2018 : 19:05:41
Sneaksie Thiefsie Posted - 15/06/2018 : 18:12:02
Moze biti nije bilo ovde
http://www.artstation.com/artwork/RQLAA
adriano Posted - 14/06/2018 : 13:58:23
čudno da je prošao grupu
DODSFERD Posted - 14/06/2018 : 12:59:34
A za Bosellija nije čudan takav podbačaj?
adriano Posted - 14/06/2018 : 12:42:24
normalno da je Nolita najbolji, ali mi je neugodno iznenađenje ispadanje bureta već u osmini finala.
adriano Posted - 14/06/2018 : 12:40:25
kraj je baš nepredvidljiv. NIje bilo za očekivati da je onaj bratić krivac, ali je imao skrivenog motiva od samog početka.
quote:

SPOJLERI

Burattini žanrovski nije otišao u spektakl, napisao je vestern u kojem pratimo dramu jedne obitelji. Zagor se još jednom našao u ulozi detektiva, a ovaj put rješava desetak godina staro ubojstvo. Bure je odlično vodio čitatelje na krivi trag tijekom cijele epizode i to mi je najveći plus u scenariju. Sve do zadnjih 30-tak stranica nametao je zaključak da su Indijanci poslani od Harveya. Tek kada Nielsen dolazi na ranč Kindmanovih sa strelicom u leđima uviđamo da krivo mislimo i da je netko drugi u vezi s Indijancima. Nakon te scene je već bilo lakše zaključiti tko stoji iza svega. Sama završnica je jako efektna, pogotovo dramatični kraj negativaca ove priče.

Crtež Donatelli, a što reći... Čim ugledam one njegove face s kockastim glavurdama, tankom ravnom kosom i velikim zubima odmah sam dobre volje. Tu se našla i modno osviještena Indijanska banda krvoloka, čije glave krase kape i šeširi po ultima modi bijelaca. Njihov kolovođa obavezno ima ožiljak na licu i imperativ mu je da mu skalp „čovjeka u crvenoj košulji, koji je veliki ratnik“ krasi šator. (Ili pojas.) Nostalgija kod mene radi svoje, tu nema sumnje.

Ova je epizoda kronološki uletjela u SA period kada su se izdavale priče veće od života. Nakon pustih epova i modernih crteža, djeluje malo starinski i zalutalo. Imala sam osjećaj kao da sam sjela u vremeplov, odvezla se u 80-te, u Toninellijeve bitke s Indijancima. A taj osjećaj, iskreno ću kazati, uopće nije bio loš.

King Warrior Posted - 14/06/2018 : 08:31:33
Ja se u potpunosti slažem sa većinom Italijana. Ima tu dobrih autora ali Nolitta je tata, u svakom pogledu.
Tonka24 Posted - 14/06/2018 : 00:17:51
quote:
Originally posted by Korg

quote:
Originally posted by dcopic

Za mene je Boselli najbolji. Neke od najboljih Zagorovih priča su mi njegove. Odgovara mi njegov stil i način pripovjedanja priče. Također i na Texu maestralan, pročitao sam sve njegove priče od Texa i tu je odličan! Moram spomenuti i Dampyra, također odličan serijal kojega je On osmislio, pun odličnih epizoda, kreativnih, gotovo svaka smještena u drugi kraj svijeta, puno teksta i zanimljivosti... nije lako pisati takve priče. Čovjek je kreativan, svestran i pun mašte i ideja, doslovno može preko noći preuzeti bilo koji Bonellijev serijal i pisati odlične epizode.

Među najdražima su mi i Gianluigi Bonelli i Sergio Bonelli zbog Texovog i Zagorovog zlatnog perioda, pa Manfredi, Enoch, Castelli... Da ne zaboravim i autore Nathana! Iako je pao u kvaliteti i dalje vrhunski serijal!

Amen!

To je to, nema dalje
Tonka24 Posted - 14/06/2018 : 00:16:00
quote:

SPOJLERI

Obična priča u periodu kako si nazvala " priče veće od života ".
I kao takvu običnu priču koju sam čitao prije 10 godina, sve je još svježe u glavi.
Odličan vestern.
I iza ove priče ide priča koja mi je sigurno u top 3 Hellingen je živ!!!
Ej koja stripčina!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000