forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Vojne zgodbe

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 14/02/2018 : 17:20:14
quote:
...predstavitev in podpisovanje.
Spoštovani!

Vabimo vas na predstavitev in podpisovanje dveh novih albumov stripa Zorana Smiljanića in Marijana Pušavca:
• Zadnji let Tonija Mrlaka; Cena: 12,90 eur
• Vojne Zgodbe; Vsebuje: 1943,1945,1991, Zadnja vojna, Zadnji let Tonija Mrlaka; Cena: 30,00 eur

Zoran in Marijan bosta z nami 15. februarja ob 19:00. • Strip.art.nica Buch • www.stripi.si

Dogodek je del kulturnega programa knjigarne, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.




Evo, barem dok izdavac ne otvori topic.

Ide neko na promociju? Citao mozda vec neko? Utisci?
4   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 22/02/2018 : 12:57:09

Nekoliko fotki sa potpisivanja kod Buha
https://www.stripi.si/15-02-2018-vojne-zgodbe/


Vlaadisha Posted - 21/02/2018 : 05:28:19
Hvala, Poli. Smiljanic mi je nekako ostao ispod radara izmedju Vidika i Q-a, a izgleda zanimljivo.
Poli Posted - 19/02/2018 : 08:54:55

U posljednjem broju Mladine, br. 7 (16. 2. 2018), ima i clanak o ovom stripu, to jest o ova dva stripa.

https://i.imgur.com/g1heAjE.jpg

https://i.imgur.com/evUx78E.jpg


Poli Posted - 14/02/2018 : 19:45:49

Vojne zgodbe (ratne price) sam vec citao, to jest imam pojedinacne albume, osim Mrlaka kojega sam citao u Mladini. 1991 mi je najdrazi Smiljanicev album (onda vjerojatno Druzinske zgodbe, iako je Hardfuckers najstariji i "najepskiji"), u kojem imamo i uspomenu na ZS/LMS - u jednom kadru se iz bunkera (u kasarni) izvuce par romana, među kojima je i Zarobljenici crvene vestice. :)
U 1991 imamo imaginarnu pricu gdje posljednji vojnik JNA ostane zaboravljen od sudruga u kasarni pri odlasku iz Slovenije. Crnokomicna prica sa velikom dozom nostalgije na stare dane.

Neki kao Zadnja vojna (imaginarna), pa donekle i Mrlak su vise "interni", odnosno... kako da kazem, nama je sama prica poznatija, iako nije nesto sto se ne bi skontalo.
Mrlak je kontroverzna prica iz ovog naseg 10-dnevnog rata u '91, gdje je TO srusila gazelu s kojom je letio Mrlak koji je zelio prebjeci (vozila je hleb za vojnike u blokiranoj kasarni, pa su onda na fotkama srusenog helikoptera lezali hlebovi).
TO je pricala da je letio iznad parlamenta, mada su mnogi ocevidci posvedocili da uopste nije letio na toj trasi.

1945 je brutalna te pomalo provokativna, pogotovo za vreme kada je izasla (osamdeseta, KP se tada bunila kako mogu partizani tako cepati kao muve). Grupa cetnika se krajem rata probija na podrucje Austrije pri cemu...

1943 se isto događa na podrucju Slovenije, partizani i domaci izdajniki/kolaboranti domobranci.

Eto, nakratko i kilavo receno, kako mogu videti za sobom citajuci.







forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000