forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 18/08/2009 : 20:09:34
Ajd, zanima me koliko nas tu ima, ljubitelja heavy metala i sličnih pravaca

Šta se sluša u zadnje vrime, ide li se na koncerte, kupuju li se cdovi? Ja sam se u zadnje vrime zakačio na novi Amorphis potpuno da bi se nakraju razočara kad su otkazali koncert u Zagrebu, a jedan su mi od dražih bendova.

Uglavnom, eto, pišite, preporučajte i tako to ako ima volje itko...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fler Posted - 15/04/2024 : 19:41:48
Ma, nema tu neke posebne misterije - radi jedino (valjda) što zna,
a sadržaju unatoč ime će prodavati.
Iako, realno, nije ovo neslušljivo samo po sebi,
isproducirano je i odsvirano pristojno, profesionalno odrađeno -
nego je problem upravo u tome, *odrađeno*,
i nema nimalo originalnosti..
a previše je bolje glazbe za gubiti vrijeme na ovakve uratke.
Cromwell Posted - 15/04/2024 : 14:29:55
You're welcome! :D

Fascinantno mi je ovo za KKinga. Da mu nitko od suradnika ne može reći da su mu ove dvije stvari potpuni šuplji užas.... Ne možeš vrtit taj nepar najizlizanijih akorda ikad uz skoro 5 minuta par chuggachugga tandrkanja a da to ispadne iole slušljivo.

Ovaj High of Fire obećava, taman masno kak treba a sound jasan ali ne i prečist.
fler Posted - 15/04/2024 : 01:25:56
Jebote, što je ovo dobro - hvala!


Za razliku od recimo:



Prvi singl nagovijestio, ovo potvrdilo - nema tu ništa, prazno, neinspirirano.
Ajd, da mi neočekivano puste u nekakvoj uštogljenoj birtiji
ili, ne znam, Guantanamu ne bih se bunio..
ali van sličnog konteksta, teško.




I nevezano, album samo što nije:



Cromwell Posted - 13/04/2024 : 10:11:02
Vidiš meni su obje stvari puno puno slušljivije i sa više "kuka" od prošlog albuma. Moguće da je to zbog manjeg udjela blastbeata po pjesmi.

Mene drži ovaj BM sa izrazitim Tex Willer/Morricone ugođajem. Mezoamerikanci rulaju!
Zahvalite mi kasnije :D


Poli Posted - 12/04/2024 : 14:42:10

Zanimljivo, a meni je ovaj put produkcija malcice previse "kristalno jasna" (ne mogu drugacije opisati), nikad nisam volio previse kristalnozvucnu produkciju. Prosli album je isto bio cist, ali istovremeno ipak malo vise "down tuned" prljaviji, no sve se konacno culo kako se mora. Ovaj put je jor prerano za komenitari novi album, ali prva stvar koju su pustili u opticaj The Dawn Is Hollow (druga pjesma na albumu) mi vise zvuci kao nesto sto je ostalo od proslog albuma, ova sada To Flow Through Ashen Hearts (prva pjesma na albumu) mi barem za sada ne ostavlja ili nudi nikakvu "kuku" za koju bi se prikacio, niti me ne razbuđuje, intrigira. Hm, valjda je ostatak albuma vise u stilu one druge (nadam se :D). Ali sigurno cu uzet album. I ovaj put su vise na melodicnom terenu pa ce bit zanimljivo cuti one "HC fanove" benda sta misle o albumu. Meni se taj noviji pristup mnogo vise svidja od onog kaosa i prljavog zvuka na pocetku, ali mislim da mi ovaj album nece dosegnuti proslog. Nekako slicno kao 4. album Mgle u poređenju sa 3. Ali i dalje dobar.


(je, ova pjesma Limbonic je nesto najgenericnije i neosmisljeno, prosjecno, sto sam cuo u posljednje vrijeme)


Heh, 1914 dolaze kod nas u 7. mjesecu, konacno!


Cromwell Posted - 12/04/2024 : 10:22:06
Hahaha da
Šteta ako su nastradali neki rariteti ali budući da mi se gadi taj "BM turizam" tamo mogu se samo okrutno zahihotat

Ovaj novi Limbonic Art je užas, doslovno mi je neugodno bilo dok sam gledao video. To ionak sve poslije Ad noctuma niš ne valja.

A ovaj Ulcerate zvuči odlično, nije to više toliko kaotično kao prije. Slušat će se kad izađe.
fler Posted - 12/04/2024 : 01:13:12
Onako, solidna ironija

https://www.metalsucks.net/2024/04/10/a-historic-black-metal-site-in-oslo-linked-to-euronymous-was-severely-damaged-in-a-fire/
Poli Posted - 10/04/2024 : 16:18:22

jos jedna




Poli Posted - 08/04/2024 : 10:08:29

ove godine i novi Akhyls








Whoa!
A ova najava me sokirala. Mislio sam da je Limbonic Art nekako zavrsen "projekt"...




fler Posted - 05/04/2024 : 18:34:11
Smiješno mi vidjeti uobičajeno živopisne naslove pjesama..
na hrvatskom


mamlaz Posted - 30/03/2024 : 19:43:45
Jedva cekanje Judasa u subotu u Milanotu😁😁
Poli Posted - 30/03/2024 : 17:08:56

kad se rodis za bubnjara



Poli Posted - 22/03/2024 : 09:01:24

Jucer preuzeo jedan novi i jedan stariji album, i ovaj noviji me malo iznenadio.
Dark Space -II (2024) je izasao na onom tankom digipaku (u CD formatu), jedan od onih koji se samo otvaraju, a CD se sprema u sam omot a ne na drzac, bez knjizice, bez ijedne rijeci na "kutiji", cak ni na rubu digipaka. Sve sto pise moze se naci na samom CD-u, logo benda i naziv albuma, i to je to.
Mislio sam da su te "tvrde kvlt" stvari vec malo stvar povijesti kad ono...
Ok, band nema tekstova, ali svejedno, potpuno bez ijednog zapisa na samom izdanju?

Mozda ima nesto vise na vinilnoj izdaji?



Poli Posted - 15/03/2024 : 22:31:46

Sljedeci mjesec i novi album Brajda...



ivanl Posted - 15/03/2024 : 14:09:49
quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by Aco

Danas izašao novi album Judas Priest. Baš jaki rifovi, solaže, ritam sekcija, Halford u formi - na prvo slušanje baš dobro. Crown of horns, odlična stvar. Sa užitkom ću više puta preslušati ovaj album.



Potpis.
Mr. Hallford kroz cijeli album na debelo prkosi godinama, pogotovo u The Serpent and the king. R. Faulkner po mome jedan najboljih gitarista trenutno, super da je i G.Tipton pomogao na svoj način u stvaranju ovog zaista super albuma. Jedva čekam, da mi stigne vinil.
Kapa dole👍



Oni su vec suho zlato. Obiteljska srebrnina. Zivuce legende. Nikako ih ne bi trebalo propustiti na predstojecoj turneji. A pogotovo i zbog 'predgrupa' Uriah Heep i Saxon.




Da, čitao sam već nešto o toj njihovoj turneji. U Engleskoj već koncertuju....Da bog da Ivane, da stignu negde u našu blizinu! Po tom pitanju novci nisu bitni



Vec prvog travnja su u Beču, Stadthalle. Krasna dvorana, (vec sam ih tu dvaput odgledao), to se ne bi smjelo preskociti, ako je ikako moguce biti fizicki prisutan.
I sad kad gledam, svaki put su u toj dvorani imali predgrupe 'boli glava'.
Prvi put Thin Lizzy,(Gorham i Downey oriđiđi), te Whitesnake.
A drugom zgodom otvorio im je Accept!
Sad idu Uriah i Saxon. Nemilo!!!
giant Posted - 15/03/2024 : 12:23:03
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by Aco

Danas izašao novi album Judas Priest. Baš jaki rifovi, solaže, ritam sekcija, Halford u formi - na prvo slušanje baš dobro. Crown of horns, odlična stvar. Sa užitkom ću više puta preslušati ovaj album.



Potpis.
Mr. Hallford kroz cijeli album na debelo prkosi godinama, pogotovo u The Serpent and the king. R. Faulkner po mome jedan najboljih gitarista trenutno, super da je i G.Tipton pomogao na svoj način u stvaranju ovog zaista super albuma. Jedva čekam, da mi stigne vinil.
Kapa dole👍



Oni su vec suho zlato. Obiteljska srebrnina. Zivuce legende. Nikako ih ne bi trebalo propustiti na predstojecoj turneji. A pogotovo i zbog 'predgrupa' Uriah Heep i Saxon.




Da, čitao sam već nešto o toj njihovoj turneji. U Engleskoj već koncertuju....Da bog da Ivane, da stignu negde u našu blizinu! Po tom pitanju novci nisu bitni
Poli Posted - 15/03/2024 : 09:53:08
quote:
Originally posted by ŠAŠ

je da ,baš je melodično.cijelo jutro pjevušim riffove iz pjesme


eto, vidis kako je to lako
































































ŠAŠ Posted - 15/03/2024 : 09:38:09
je da ,baš je melodično.cijelo jutro pjevušim riffove iz pjesme
Poli Posted - 14/03/2024 : 21:15:56

Aaaaaaah, i topim se!

Evo, mozda ti bude lakse sa necim sa najnovijeg albuma, mislim da su jos melodicniji i "prihvatljiviji". Jebote, ako ce i ostalo biti slicnog stimunga, imamo vec kandidata za AOTY, a mislio sam da se ne mogu vise pribliziti perfeknosti, kad ono... obecava trista na sat!





Poli Posted - 14/03/2024 : 16:06:44
quote:
Originally posted by ŠAŠ

Pa eto reci što ti osjećaš slušajući to,kakvo je tvoje raspoloženje prije/poslije,itd

Ja sam naravno slušao navedene albume,naprotiv ,prije sam i svirao u takvim bendovima/projektima ,ali sam to odbacio ,tako da mi nije to strano.Kad su se neki metalci oko mene prešaltali na taj disonatni đir odjednom su svi netaletnirani likovi postali taletirani.Referenta polazašna točka stopila se u magli,tonalni centar nepostojeći,sve je počelo bit dozvoljeno.I kako to već biva ,kad je sve postalo umijeće ,ništa nije.Sve naravno,bez osnove.
Najjednostavnije rečeno ,ja tu ne vidim nikakvu ljepotu.Kao da mi ti glazbenici pokušavaju dočarati da je svijet dodatno ružno mjesto,ne naglašavajući gotov ni jedan segment suprotnosti,odnosno bilo čega drugog nego ''ranjene zvijeri koja nikako da umre''.




Mislim da kao i svugdje drugdje tako i ovdje kod "disonantnih" vazi da nije sve suvo zlato pa se tako ni ne uzima. Ima tu odlicnih, dobrih, osrednjih pa i losih, kao i u drugim zanrovima. Mislim da se sav taj "hype" oko disonanci vec pomalo razvodenio. A ako cemo iskreno, pravi hype nikada nije ni postojao, samo u smislu podzanra, a sigurno ne za vecinu ljudi unutar metala.
Ili ako cemo na primjeru islandskih BM bandova, recimo Svartidaudi me nikada nisu toliko privukli koliko Misþyrming ili Sinmara. Ipak potonji imaju dosta vise "melodicnih" djelova i ne samo neko strikanje, a da poljskih Mgla ni ne spominjem. Isto i sto se tice "crnog/bijelog" ilitiga totalnog mraka, beznade, depresije itd., kojeg barem ja ne osjecam kod slusanja Mgle ili Ulcerate uprkos tekstovima.
I upravo ovaj album SIDABS mislim da nij toliko "crn" kroz svoju atmosferu.

Mene npr. podigne, dobro se osjecam i za vrijeme slusanja i poslije. Same melodije (đitre) i bubnjevi koji ih ukrasavaju me nose, mozak mogu isklopiti i samo se prepustiti emocijama. Sigurno nisu onaj zivcani tip bandova gdje stalno nesto zuji i stipka te, osjecas se nelagodno, a kamoli kod nekih doslovno depresivnih bandova.

Taj album sam predstavio jer mislim da nudi ogromno ako mu se da sansa. No, kako vec rekoh, svjestan sam da tu postoji zid koji ce mnoge sprijeciti da im i daju prvu sansu, pogotovo na prvu loptu se tesko to moze probiti. No zato toliko vise nagrađuje istrajne.
Ok, druga stvar je ako ti se taj "zanr" ili "podzanr" uopste ne svidja, ali ako sam dobro shvatio, kod tebe to nije problem.

Poli Posted - 14/03/2024 : 15:47:37

da im cujemo sad drugi album

Vltimas - Epic (2024)



ivanl Posted - 14/03/2024 : 08:23:25
quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by Aco

Danas izašao novi album Judas Priest. Baš jaki rifovi, solaže, ritam sekcija, Halford u formi - na prvo slušanje baš dobro. Crown of horns, odlična stvar. Sa užitkom ću više puta preslušati ovaj album.



Potpis.
Mr. Hallford kroz cijeli album na debelo prkosi godinama, pogotovo u The Serpent and the king. R. Faulkner po mome jedan najboljih gitarista trenutno, super da je i G.Tipton pomogao na svoj način u stvaranju ovog zaista super albuma. Jedva čekam, da mi stigne vinil.
Kapa dole👍



Oni su vec suho zlato. Obiteljska srebrnina. Zivuce legende. Nikako ih ne bi trebalo propustiti na predstojecoj turneji. A pogotovo i zbog 'predgrupa' Uriah Heep i Saxon.
ivanl Posted - 14/03/2024 : 08:20:01
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vice

Meni je žaj kako su tretirali Lombarda i otad me boli k šta je s tim bendom.


Istina. Na kraju su ga sveli na loše plaćenog plaćenika.
Slayer san u razmaku od 20 godina gleda 3 puta, svaki put sa Bostaphon, i svaki put su mi bili odlični. Čak mi ni Holt ka zamjena Jeffu nije bija loš.



Ja sam za razliku od vas Slayer stalno odbija kroz zivot, iako sam na pecibokune tu nesto i vidija. Dok su mi Metallica i Anthrax uvik bili dobri, a posebno Megadeth.

Tek kad sam prvi put uzivo, (debelo posli, ali nikad nije kasno), odgleda Slayer, svatija san sta san propustija...

I to san mislija da su oni predgrupa Mustaineu, ali nisu bili. Megadeth san odgleda i odslusa sa partera, pa onda isa sist na tribine, (dobro da nisan izisa iz dvorane), i dobija kulturoloski sok! Nisan moga virovat sta slusan i gledan. Ka da me je brzi vlak prigazija...

Dan-danas, posli Motorheada, jedini bend uzivo posli koga mi je zujalo u usima!!!

Anthrax, nazalost nikad nisan gleda.
NESVRSTANI Posted - 12/03/2024 : 18:20:27
quote:
Originally posted by vice

Meni je žaj kako su tretirali Lombarda i otad me boli k šta je s tim bendom.


Istina. Na kraju su ga sveli na loše plaćenog plaćenika.
Slayer san u razmaku od 20 godina gleda 3 puta, svaki put sa Bostaphon, i svaki put su mi bili odlični. Čak mi ni Holt ka zamjena Jeffu nije bija loš.
vice Posted - 12/03/2024 : 17:54:04
Meni je žaj kako su tretirali Lombarda i otad me boli k šta je s tim bendom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000