forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Savjeti za laptope

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 01/03/2018 : 13:56:45
Pozdrav ljudi.
Muči me moj relativno novi laptop,a kako imam slabo znanje, dobro bi mi došla svaka pomoć od vas.
Dakle, laptop kada idem na net radi normalno, temp je oko 25 do 40, tako isto kada gledam serije/filmove, tu i tamo se u 5-6 sati upali na minutu ventilator i kasnije po starome ne čuje se rad laptopa.
Problem je kada krenem igrati igrice, znači igram tri jako stare igirice:
-Warcraft 3- ne čuje se, tem kao da sam na netu oko 45 stupnjeva najviše.
-Call of Duty 2- nakon 2 minute, pali se ventilator, zuji bruji konstantno tokom igre, temp se diže do 80-85 stupnjeva.
-PES 6 - sve je bilo do nedavno u redu, samo igrica trza, sada sam malo to poriktao i s vremena na vrijeme ista stvar kao s COD-om, dakle ventilator i temp, normalan rad je oko 60-70 stupnjeva.

Nosio na servis u HR rekli da trebam wind 10 napraviti zato što sumi oni stavili demo verziju.
U Njemačkoj sam odni na servis, kao problem nekakvog skoba drivera, srušili sve stavio orginal wind 10, testirali temp...rekli sve je uredno.

Sada mene zanimaju te igre, problem u igrama nije, to pokazuje besprijekorno stanje kada se igra igra koja je stara kao i ostale dvije, znači samo kad upalim gore navedene igre laptop ne radi dobro.
Dok sam imao demo verziju wind, kada bi igrao COD izbacivalo bi mi plavi ekran.

Moj laptop je identičan ovome:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=905&v=VM7cCgR5uLs
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Oki Posted - 05/03/2018 : 16:28:51
Na ovaj način možeš igrati i najzahtjevnije igre...neće se pregrijavat😜
Tonka24 Posted - 02/03/2018 : 15:44:04
Ništa hvala vam, ne mogu si to sriktati, do kada gura gura,kada ne bude više mogao kupit ću si novi, samo ovaj puta punoo pametnije i u Njemačkoj uzeti, nikako u Hr, ako ništa bar ne prave probleme kada treba zamijeniti neispravan uređaj.
wolf Posted - 01/03/2018 : 21:28:21
Ni u ludilu ne puhati komprimirani zrak s vanjske strane, jer se nakupina prašine samo sabije na rebra heatsinka. Taj sprej ne jamči da će se prašina očistiti. Zasad on ne bi trebao biti toliko prašnjav, a i pod jamstvom je, tako da nije nužno rastavljati ga radi čišćenja. Tek tamo kad prođe jamstvo. I to jednom godišnje, naravno, rastavljanjem i čišćenjem od strane onoga tko to zna raditi (iznimno ako se koristi prijenosnik u uvjetima gdje ima puno prašine onda i češće). Prijenosnici su kompliciraniji za rastavljanje i čišćenje u odnosu na stolni PC i takvo što ne daje se svakome, već samo onome tko u tome ima dovoljno iskustva. Ne da mi se sad davati tečajeve čišćenja, ali vjerujem da oni koji to znaju raditi dijele mišljenje sa mnom.

Btw, kod prijenosnika s dvije grafičke inicijalno su postavljene opcije da se ona slabija (obično Intelova HD) koristi u desktop modu, a ona jača se aktivira kod zahtjevnijih aplikacija (uglavnom igre). E, sad, moguće je da te stare igre nisu sposobne prepoznavati dodatnu grafičku pa koriste ovu Intelovu.

Inače, dok god ti ne kuri s donje strane prijenosnika relativno je sigurno. Kad dođe do točke da je dolje prevruć onda je kritična točka zagrijavanja. Nije rijetkost da krepa GPU, jer ima ljudi koji ne vode računa o takvim stvarima pa se onda čude kad pregori. Samim time ni onaj veliki ventilator ispod ti ne treba ako nije vruć odozdo. To obično uzimaju vlasnici prijenosnika s AMD CPU-om.

Nije baš uobičajeno da se tako grije, ali ako on u većini slučajeva radi na nižim temperaturama onda nije tako kritično. Druga bi stvar bila da se grije doslovno na svaku grafičku aplikaciju.

Ali kako reče kolega iznad, može biti hrpa uzroka.
Mali_Mate Posted - 01/03/2018 : 21:09:37
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima gore samo postavio link kakav je moj laptop ima ova integrirana grafička i ova radeon, samo što se ja toliko perfektno razumijem u taj svijet da ne znam koja se uopće koristi i kako



Prije nego odeš kupit sprej da pročistiš otvore, probaj najprije pokrenut igre dok ti je laptop pod kutom. Elem, namjesti ga tako da ti otvori za ventilaciju ne budu zaklonjeni radnom površinom.

Ako i dalje bude zujalo, probaj očistit otvore.

Ako ne upali, onda jebiga može bit petsto milijuna stvari.
Tonka24 Posted - 01/03/2018 : 16:59:25
Ima gore samo postavio link kakav je moj laptop ima ova integrirana grafička i ova radeon, samo što se ja toliko perfektno razumijem u taj svijet da ne znam koja se uopće koristi i kako
petarStripovi10 Posted - 01/03/2018 : 16:49:51
Što se tiče grafičke ne znam je li tvoja konfiguracija ima opće zasebnu graf ili samo integriranu.
Uglavno stvar je da windowsi (tj. control panel program ati-ja ili nVidia) sami prepoznaju kad uključiti grafičku kod pokretanja igara ili video, programa za video editiranje.
petarStripovi10 Posted - 01/03/2018 : 16:45:42
Sprej u Hrvatskoj se može kupiti u Chipoteci (to bi bio neki Hardware store ili slično) - 30-ak kuna dođe.
Ne trebaš uopće otvarati laptop, samo upuhneš preko slamčice koju dobiješ u kompletu u te otvore s nekih 3-5 cm udaljenosti i iz njih se ispuše nakupljena prašina.
https://www.chipoteka.hr/artikl/18872/komprimirani-zrak-malkem-400ml-2410001551
https://www.svijet-medija.hr/art/zrak-za-ciscenje-hama-air-duster-zrak-u-spreju-400ml-49877/52742
Tonka24 Posted - 01/03/2018 : 16:39:28
Gdje kupiti sprej?
Ne smijem otvarati ništa zbog garancije.
Kako se pokreće ta grafička?Da li je to ono kada pokrećem preko Radeona igru?
Ako je tako pokrećem radi gore nego da je pokrećem preko ove druge.
petarStripovi10 Posted - 01/03/2018 : 16:31:37
Mogao bi ispuhati prašinu iz ventilatorskih otvora na kučištu laptopa (uglavnom su 2 kao što si i napisao - sa strane i dolje) sa spreyem kompresiranog zraka.
I smanjiti postavke u igrama na manje vrijednosti.
Također, ako laptop ima zasebnu grafičku karticu nju koristiti u igrama, a ne onu integriranu sa cpu.
Tonka24 Posted - 01/03/2018 : 16:13:10
Ispod laptopa i sa strane.
Laptop koristim na stolu a na krevetu stavim dvije debele knjige i na njih laptop.
Mali_Mate Posted - 01/03/2018 : 16:05:40
quote:
Originally posted by Tonka24

Laptop je star manje od godinu dana, takvi problemi su od prvog dana kada sam ga kupio.
Iz jednog i drugog servisa sume savjetovali da si kupim onu ploču s ventilatorima koja se stavi ispod laptopa, kao hladi laptop.
Bi li to možda pomoglo?



hm...po meni, tako stare igre ne bi trebale doliko intenzivno koristit grafičku pa da bi temperatura toliko skakala.

Igraš li na ravnoj podlozi? Di su ti otvori za hlađenje?
Tonka24 Posted - 01/03/2018 : 13:58:32
Laptop je star manje od godinu dana, takvi problemi su od prvog dana kada sam ga kupio.
Iz jednog i drugog servisa sume savjetovali da si kupim onu ploču s ventilatorima koja se stavi ispod laptopa, kao hladi laptop.
Bi li to možda pomoglo?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000