forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja epizoda JA odiseje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 03/03/2018 : 11:22:22
Nakon što se odiseja napokon završila i kod Ludensa, hajde da vidimo koja vam je najbolja epizoda JA odiseje i zašto.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 12/07/2018 : 14:00:20
Ima li još potencijalnih glasača?
Spock Posted - 06/03/2018 : 15:13:18
Evo moje ocjene za svaku epizodu koje sam davao nakon čitanja!:

Povratak u pećinu (priča: 6, scenarij: 2, crtež: 7, naslovnice: 2) - 47%
Žezlo Tin-Hinan (priča: 9, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnice: 9) - 96%
U kraljevstvu Cajuna (priča: 6, scenarij: 5, crtež: 8, naslovnice: 6) - 63%
Ruta za Panamu (priča: 7, scenarij: 5, crtež: 6, naslovnice: 7) - 61%
Mumija sa Anda (priča: 10, scenarij: 9, crtež: 9, naslovice: 8) - 92%
Zeleni labirint (priča: 6, scenarij: 8, crtež: 10, naslovnica: 5) - 77%
Ratnice (priča: 10, scenarij: 9, crtež: 8, naslovnice: 6) - 88%
Vjetar pobune (priča: 4, scenarij: 3, crtež: 9, naslovnice: 8) - 56%
Sertao (priča: 7, scenarij: 5, crtež: 10, naslovnice: 8) - 74%
Izgubljeni svijet (priča: 6, scenarij: 5, crtež: 8, naslovnice: 4) - 61%
Sudnji dan (priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnice: 8) - 98%
Pod južnim nebom (priča: 6, scenarij: 3, crtež: 6, naslovnice: 6) - 51%
Ognjena zemlja (priča: 9, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnice: 8) - 87%
Antarktika (priča: 6, scenarij: 7, crtež: 9, naslovnice: 7) -  73%
Otok srebrnih lisica (priča: 3, scenarij: 2, crtež: 5, naslovnica: 6) - 36%
Gru Posted - 06/03/2018 : 00:26:25
Svakako Izgubljeni svijet, vrlo dobra priča uparena sa Rubinijevim maestralnim crtežom (šteta što ovo nije išlo u Gigant verziji, zato čekam D.J.-vo specijalno izdanje) i može funkcionirati kao samostalna epizoda. Skiptar Tin-Hinan je meni precijenjena epizoda, dođe nešto kao rezime Zagorovih i Kainovih susreta, te rezime Richtera i Dextera. Nadalje, Antartik je za mene teški podbačaj u tolikoj mjeri da kao finale ove JA sage baca sjenu na ovu cijelu sagu i umanjuje joj dojam. Ostale epizode teški prosjek, možda bi još izdvojio epizodu sa Darwinom te epizodu sa robijašima.
PijaniPatak Posted - 05/03/2018 : 10:45:50
Lep broj solidnih do odličnih priča. Ponekad se vraćaju, Skiptar Tin-Hinan, Na putu za Panamu (priča baš vadi crtež), Grad u Kordiljerima, Žene-Ratnice, Izgubljeni svet, Sertao (solidna priča + Bizi melem za oči), Sudnji dan... čak mi je i Zeleni lavirint nepopravljivo drag zbog onoliko ommagea Mister No naslovnicama

Izgubljeni svet je, pak, onaj punokrvni Zagor kakvog želim da čitam. Sjajni dijalozi, epska akcija, Čiko ne retardiran nego zabavan, bombastičan crtež, linearna naracija čiji kvalitet leži u goloj Bozelijevoj veštini da napiše dobru priču bez prevelikih trikova.
Spock Posted - 05/03/2018 : 06:24:32
quote:
Originally posted by solar

quote:
Otok srebrnih lisica – ako je već to neka epilog priča onda su mogli i morali Dextera uključit koji je ostao nedorečen u prijašnjoj priči. Lisice i divlje hipi djevojke nisu neka tema za odiseju.

Lisice nikad nisu bile dio odiseje, ta priča je ubačena u zadnji čas, Ferri je naknadno nacrtao onih par uvodnih tabli, znači slično kao i sa Cajunima.



Evo baš čitam tu priču i upao mi je u oko tipični sjevernoamerički traper s kožama na početku priče. Zanimljivo kakve je on životinje ulovio na otočiću usred Atlantika!
nagor Posted - 04/03/2018 : 22:54:22
quote:
Originally posted by solar

quote:
Otok srebrnih lisica – ako je već to neka epilog priča onda su mogli i morali Dextera uključit koji je ostao nedorečen u prijašnjoj priči. Lisice i divlje hipi djevojke nisu neka tema za odiseju.

Lisice nikad nisu bile dio odiseje, ta priča je ubačena u zadnji čas, Ferri je naknadno nacrtao onih par uvodnih tabli, znači slično kao i sa Cajunima.



Da, ta dodavanja i prepravljanja priča se baš primijete kod čitanja. Baš razvodne dojam.

Bolje je da su te odiseje kraće ali jače. Europa ne treba 15ak priča. Neka bude samo ono što žele reći i to je to.
Brdar Posted - 04/03/2018 : 22:39:54
- Žezlo Tin-Hinan
- Mumija s Anda
- Antarktik

Sve tri su mi jednake kvalitete, ali glasao sam za Antarktik zbog crteza.
Izgubljeni svijet mi nije na listi samo zato jer ne volim price s dinosaurusima (zapravo je sve ok dok se oni ne pojave).
Ostatak JA sage - nista posebno.
solar Posted - 04/03/2018 : 22:32:08
quote:
Otok srebrnih lisica – ako je već to neka epilog priča onda su mogli i morali Dextera uključit koji je ostao nedorečen u prijašnjoj priči. Lisice i divlje hipi djevojke nisu neka tema za odiseju.

Lisice nikad nisu bile dio odiseje, ta priča je ubačena u zadnji čas, Ferri je naknadno nacrtao onih par uvodnih tabli, znači slično kao i sa Cajunima.
nagor Posted - 04/03/2018 : 22:27:44
Nije podbacila JA saga. Imaš vrhunske top20 priče (Žezlo Tin-Hinan i Izgubljeni svijet) ali i dosta fillera pa se nekako dojam razvodnio.

Iako mi je Žezlo Tin-Hinan dublja i stoga bolja priča, Izgubljeni svijet je punokrvna južnoamerička priča, tako da ću njoj dati glas kao najboljoj JA priči.

Top20
Žezlo Tin-Hinan - odličan prolog, Darkwood, Cain, Dexter, Richter, baza Drugdje, potjera na atlantiku, epska twist završnica... baš ono, velika priča.
Izgubljeni svijet - vrhunska "lost world" avantura, akcija, stari likovi, Dexter u flashbacku, maestralan crtež i osjećaj pravog moćnog Zagora.

Vrlo dobre
Mumija sa Anda - iako je tu sve korektno, nekako mi je priča ostala nedorečena. Malo se vuklo u sredini a i zbog kraja odnosno negativca, generičnog koljača, koji nije zaslužio da bude glavni negativac u takvoj priči.
Sudnji dan - možda je crtež mogao biti ozbiljniji, ali Darwin i tsunami dižu dojam
Ognjena zemlja - vrhunski crtež, prvi susret s Dexterom nakon dugo vremena i istinita povijesna pozadina.
Ponekad se vracaju - prolog, koji me baš narajcao. Hrabri Burattini, koji se malo poigrao "tehno-magijom". Tradicionalisti se zapjenili, ali uopće nije bilo potrebe za tim.

Dobre
Na putu za Panamu - takve bi morale biti "filler" priče. Pogledamo lokalne znamenitosti, ali i dalje smo u srži odiseje i potjere.
Žene ratnice - Burattini je tu morao napisati jaču priču, a ne opet "zločeste bandite u šumi".
Zeleni labirint - zanimljivo zbog posvete Mister Nou, ali to nije dovoljno - kao Zagorova priča je već stoputa viđeno.

Filler bez kojega se i moglo (nisu katastrofa dno priče, ali nisu ništa posebno i ruše odnosno razvodnjavaju dojam odiseje):
U kraljevstvu Cajuna – zamišljen kao maxi. Priča nije zaslužila biti dio odiseje.
Vjetrovi pobune – Uvijek odlični Della Monica, ali priča mi bila baš suhoparna.
Sertao – meni je ovo najlošiji Boselli do sada samo zbog činjenice da su mi sve ostale njegove priče jednostavno bolje od ove. Akcija i pucačina s previše likova. Još bi i trebali biti na strani razbojnika kangasierosa za koje uopće nemam simpatija.
Pod južnim nebom – sjećam se ludog kapetana i ledenjaka.
Otok srebrnih lisica – ako je već to neka epilog priča onda su mogli i morali Dextera uključit koji je ostao nedorečen u prijašnjoj priči. Lisice i divlje hipi djevojke nisu neka tema za odiseju.
Terminator Posted - 04/03/2018 : 16:59:22
Na putu za Panamu.

Konačno smo zakoračili malo južnije od Meksika, u doticaj sa španjolskim kolonijalnim nasljeđem, malo povijesti, probijanje kroz džunglu od obale do obale i jednostavno jako dobra priča.

Ima JA saga i solidnih ostvarenja (Bahia, Sudnji dan, Mumija, Ratnice), ali ima i promašaja (izgleda da sam jedan od rijetkih koji smatra da dinosauri ipak ne spadaju u Zagorov svijet 19. stoljeća).
Leonid Posted - 04/03/2018 : 11:54:45
Mumija s Anda
Izgubljeni svijet
Na putu za Panamu
Žezlo Tin-Hinana
Sudnji dan

Mumija mi je najbolja jer je crtež odličan, negativac je upečatljiv, ima akcije i napeta je.
Bruce Springsteen Posted - 04/03/2018 : 10:55:09
Po meni, najslabija odiseja, priče su uglavnom dobre, ne one koje se pamte...

Mimija sa Anda
Anatarktik
Sudnji dan
Ognjena zemlja
izgubljeni svet
djukak Posted - 04/03/2018 : 10:30:47
Izgubljeni svet
Realno najbolje napisana i nacrtana priča
Nakon nje Ostrvo srebrnih lisica
Stvarno dobra priča i bolja od svih ostalih iz sage.
King Warrior Posted - 04/03/2018 : 09:10:06
quote:
Originally posted by Tonka24


Antarktik na trećem mjestu, iznenađuje me ugodno s obzirom koliko su loše o toj priči pisali...


Nema ništa loše u vezi te epizode. Vidio sam i ja loše komentare, nije mi jasno šta su ljudi očekivali od te priče.

Sama činjenica da je Dexter bio glavni kontrahent JA odiseje, bilo je za očekivati ovakav rasplet, čak su nam autori svako malo stavljali do znanja da Dexter nije tipični negativac.
Boselli je na najbolji mogući način razriješio ovu odiseju sa jednom atmosferičnom pričom koja bez problema nalazi mjesto u top 100 Zagora. Mislim da sam je stavio negdje oko osamdesetog mjesta, što je dobar ranking.
Aco Posted - 03/03/2018 : 16:05:14
Antarktik - jer se saga završava na vrlo dobar, Bosellijev način.
Ognjena zemlja - zbog Prisca
Izgubljeni svijet - zbog Rubinija
Žene ratnice - stoji u naslovu epizode ;-)
Sudnji dan - zbog Darwina
itd

Generalno - zadovoljan. Ima dobrih epizoda.
1Euro Posted - 03/03/2018 : 15:12:59
Izgubljeni svijet.

Inače ova JA je jako loša,hvala bogu da je završila i nikada se ponovila!
solar Posted - 03/03/2018 : 15:09:33
1 - Izgubljeni svijet
2 - Mumija sa Anda
3 - Žezlo Tin-Hinana
4 - Ponekad se vracaju
Spock Posted - 03/03/2018 : 15:07:08
Ne znam što ste se toliko uhvatili tog "Izgubljenog svijeta". To mi je jedna od lošijih priča u ovoj odiseji.
Evo moj komentar koji sam napisao nakon čitanja:

Očekivao sam više od ove epizode. Obično tako i bude kad puno očekuješ! Zabavna je, pa i na tragu Nolitte, ali ostaje dojam nedorečenosti. Također, na premalom je broju stranica za ovakvu priču, a i Zagor je svemoćan. Boselli je ovdje zagrizao mastodontski zalogaj, ali bez dovoljno drame i napetosti! Crtež, unatoč hvalospjevima, ipak samo solidan.

(priča: 6, scenarij: 5, crtež: 8, naslovnice: 4) - 61%

16.05.2017 23:24:11

Ovako, po sjećanju dojam mi je još i gori. Npr. "Antarktika" me je razočarala, ali mi sada nije ostao taj dojam loše priče.
Tonka24 Posted - 03/03/2018 : 14:19:09
quote:
Originally posted by King Warrior

Evo mojih top 5:

1. Izgubljeni svijet
2. Mumija sa Anda
3. Anatarktik
4. Sudnji dan
5. Žezlo Tin-Hinana

Moglo bi se raspravljati koja je epizoda najbolja scenaristički, u ovom slučaju bi to bila epizoda Mumija sa Anda, ali ako pogledamo crtež i scenario, Izgubljeni svijet po mom mišljenju ima prednost kao najkompletnija priča odiseje.


Antarktik na trećem mjestu, iznenađuje me ugodno s obzirom koliko su loše o toj priči pisali...
Kontrast 2 Posted - 03/03/2018 : 14:10:19
Izgubljeni svet


Dobra priča, koja je Rubiniju omogućila da se razmahne i da jednu od najbolje nacrtanih storija ikada.

Mojih 5:
1. Izgubljeni svet
2. Sertao
3. Mumija sa Anda
4. Ognjena zemlja
5. Skiptar Tin-Hinan
Cromwell Posted - 03/03/2018 : 13:03:42
U zadnjih 6-7 godina nije bilo zabavnije priče od Izgubljenog svijeta. Oldskul ideje provedene kroz dinamičniji i moderniji pripovjedački stil.
No svejedno, Žezlo Tin-Hinan i Antarktik su mi za mrvicu kvalitetniji jer se tu puno toga događa a opet ne pati od pretrpanosti.
Ne znam kako za druge ali meni je ova odiseja opravdala svoj hype.
King Warrior Posted - 03/03/2018 : 12:42:13
quote:
Originally posted by tex2

Ne čitam Zagora odavno! Zadnje što sam čitao redovnog je oko broja 140 Ludens, jel ova JA odiseja nešto bolja od tog?


Jeste, mnogo bolja od tog perioda.
dcopic Posted - 03/03/2018 : 12:40:07
Žezlo Tin-Hinana za dlaku ispred Izgubljenog svijeta.
Spock Posted - 03/03/2018 : 12:29:38
quote:
Originally posted by tex2

Ne čitam Zagora odavno! Zadnje što sam čitao redovnog je oko broja 140 Ludens, jel ova JA odiseja nešto bolja od tog?



Neusporedivo bolje, epizode Ludens redovni od 130-148 su teško smeće.

Od južnoameričke odiseje najbolja mi je Sudnji dan, pa Žezlo Tin-Hinan. Ovu zadnju još nisam pročitao.
VALTER Posted - 03/03/2018 : 12:19:49
Ja bih rekao da je to Žezlo Tin-hinan, ne zbog naročite kvalitete, nego zato što je ostatak još slabiji.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000