forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 I neki moji radovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Amnesique Posted - 07/03/2018 : 23:28:35
Pozdrav svima.

Kako se bliži završetak rada na novom albumu, htio bih sa vama podjeliti nekoliko tabli iz istog. Radi se o drugom dijelu serijala "Mašina" ("Machine"). Ovaj put ta mašina je njemački tenk Tigar (dok je u prošlom albumu priča bila o ruskom T34).

Scenario potpisuje Jean-Pierre Pecau, olovke su moje (Filip Andronik), tuš radi Senad Mavrić a kolor Jean Paul Fernandez. Album će imati 70 stranica, izdavač je Delcourt a datum objavljivanja jesen 2018.





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Manny Posted - 03/09/2019 : 10:05:35
quote:
Originally posted by ivanl

Istina je da je boja "ubila" sjajnu olovku i tus. Ali radi se stvarno o odlicno nacrtanom stripu, tako da nema veze. Meni je "ludilo".



U ovom slučaju, neko bi sa pravom trebao da razmotri objavljivanje crno-bele verzije.
P.Wilding Posted - 21/05/2018 : 15:16:07
Olovke su fenomenalne!
Grabb Posted - 26/04/2018 : 20:25:04
Odlican! U kom je gradu spaljena opstina?!

Naslov onog predhodnog stripa me podsjetio na Woody Guthrie-a:



Svidja mi se u sve tri varijante, no tusirani mi je nekako najdojmljiviji.
Amnesique Posted - 15/04/2018 : 21:25:56
Pozdrav ekipi.
Nakon realizma tenkova, evo jednog rada baš onako u "mom" fazonu (i u mojoj izvedbi).









velka031 Posted - 11/03/2018 : 16:43:52
Svaka čast, majstore!!
ivanl Posted - 09/03/2018 : 10:20:36
Istina je da je boja "ubila" sjajnu olovku i tus. Ali radi se stvarno o odlicno nacrtanom stripu, tako da nema veze. Meni je "ludilo".
Amnesique Posted - 09/03/2018 : 10:00:05
Okej, dakle usporedba olovka > tuš > kolor na istoj tabli.

















mogorovic Posted - 08/03/2018 : 23:42:33
Vrlo kratak i jasan komentar: mašala!
tihomirduras Posted - 08/03/2018 : 22:26:51
quote:
Originally posted by jaki

Lijepo izgleda,osim boje.
Ne sviđa mi se taj volumen kod bojanja.





meni crtež izgleda izvrsno, boja baš i ne, umanjuje crtačku perfekciju
xilrion Posted - 08/03/2018 : 19:24:06
yep!
ivanl Posted - 08/03/2018 : 19:05:24
Ma pustimo filozofiranje, odlicni radovi!
xilrion Posted - 08/03/2018 : 18:52:51
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

nije loše


A sta je onda dobro? Kad ovo nije lose...


nije loše nije suprotno od dobro je.
ivanl Posted - 08/03/2018 : 16:44:52
quote:
Originally posted by zeljko

nije loše


A sta je onda dobro? Kad ovo nije lose...
jaki Posted - 08/03/2018 : 16:27:02
Lijepo izgleda,osim boje.
Ne sviđa mi se taj volumen kod bojanja.
A ni Pecau mi se nija baš svidio na dosad pročitanom.
zeljko Posted - 08/03/2018 : 16:26:19
nije loše
culture vulture Posted - 08/03/2018 : 16:17:22
Nije mi novost, ali mi je drago vidjeti i ovdje... Odlican rad i odlican doprinos forumu.
Samo, kad vec stavljas razlicite faze rada (olovka, tus, kolor), zasto ne stavis istu tablu u tim razlicitim fazama?
ivanl Posted - 08/03/2018 : 16:12:09
Od kad si ovo postavio ovdje, ne prestajem gledat. Samo tako me zanimaju ovi stripovi. A crtaci "ludilo", detalji izvanredni. Olovka, tus... predobro.
kriticni Posted - 08/03/2018 : 12:47:46
Svaka cast momci!
Amnesique Posted - 08/03/2018 : 11:39:55
Hvala svima još jednom u moje i u Senadovo ime.

Sad jedna velika isprika pošto sam brzopleto skratio cijelu priču o albumu pa me Senad ispravio.
Dakle, prvi album se ne zove mašina, nego "Cette machine tue les fascistes" u prevodu "Ova mašina ubija fašiste".
Drugi album, ovaj koji radimo skupa, zove se "Kriegs machine" odnosno "Ratna mašina".

Priča prvog nije o T34 nego o tenku JS2 (Josef Stalin 2) (eto vidite koliko ja veze nemam sa materijom), i Senad nije samo tuširao krokije na tom albumu, već je radio i olovke. Tih olovaka nemam za pokazati ali imam nekoliko njegovih tuširanih strana.













Tata i sin Posted - 08/03/2018 : 10:24:36
quote:
Originally posted by ivanl

Ne vidjeh davno ovako nesto dobro.


+2

ivanl Posted - 08/03/2018 : 09:39:58
quote:
Originally posted by Amnesique

Senad je veliki "geek" za svu vojnu tehniku. Crtao sam ja s početka "neki" tenk i "neku" pušku, ali me on onda ispravio i zatrpao foto dokumentacijom. Očigledno je da je moj pristup više impresionistički (što se vidi u geg stripovima) i, priznajem, ja bih na ime brzine radnje "presjekao" mnoge krivine - ali ne i Senad. On je realista. Hiper-realista :) Svaki šaraf postavi na svoje mjesto. Nema kod njega "neki tenk" - tačno se zna koji model, iz koje godine, sa svim detaljima.

Za tuširanje on koristi jednokratne rapidografe, mislim 0.3 debljine.


Vidio sam ja kroz radove u "mama sto je to rat", da je on veliki majstor, ali kazem, ovo je prva liga. Bravo i za njega. Svaka cast.
Amnesique Posted - 08/03/2018 : 09:23:38
Senad je veliki "geek" za svu vojnu tehniku. Crtao sam ja s početka "neki" tenk i "neku" pušku, ali me on onda ispravio i zatrpao foto dokumentacijom. Očigledno je da je moj pristup više impresionistički (što se vidi u geg stripovima) i, priznajem, ja bih na ime brzine radnje "presjekao" mnoge krivine - ali ne i Senad. On je realista. Hiper-realista :) Svaki šaraf postavi na svoje mjesto. Nema kod njega "neki tenk" - tačno se zna koji model, iz koje godine, sa svim detaljima.

Za tuširanje on koristi jednokratne rapidografe, mislim 0.3 debljine.
ivanl Posted - 08/03/2018 : 09:02:48
Ove price sa tenkovima pod hitno treba objaviti na jednom od nasih jezika. Izdavaci gdje ste... koliko je ovo razlicito od Amnezije, ehej...(iako mi je i taj strip drag), ali ovo je prva klasa. Jos jednom potpora i postovanje!
borislav Posted - 08/03/2018 : 08:51:48
Stvarno fenomenalno. Meni je najbolje u svemu zgrade iz kraja 19st., sva tehnika posebice tenkovi. Tuširaš računalom ili pešice.
hrvoje23 Posted - 08/03/2018 : 08:43:38
Bravo!!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000