forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 50 godina Bonellija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 15/03/2018 : 08:27:19
...na ovim prostorima. Svi znamo da se taj period (izdavački) sastoji iz dva dela. Taman nekako vremenski pravilno podeljena. Pa, u to ime jedan mali poll
Pitanje glasi:
Da li više naginjete prvoj polovini, 1968-1993, tj. periodu Dnevnika (ZS, LMS, MM, DD, NR) ili drugoj polovini, 1993-2018, tj. periodu SD, LUD, LIB, VČ i ostalih (manjih) izdavača?

U komentarima možete obrazložiti koji period Vam je kvalitetniji (u autorskom delu), u kojem periodu ste se "navukli", kojem periodu se češće vraćate, iz kojeg perioda vam se sastoji kolekcija... Itd.
13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Bruce Springsteen Posted - 15/03/2018 : 21:48:15
Izdavači iz drugog perioda su u svojim izdanjima izdali i izdaju gotovo sve ono što je izašlo u LMS i ZS... plus izdaju ono što posle sledi...
ali u mojim godinama nostalgija igra važnu ulogu, tako glas za prvi period...
markolar Posted - 15/03/2018 : 19:35:15
Težko je dati glas - morao bi imati i treci izbor - taj bi bio sa najvise %!

Kvalitetniji za mene je drugi deo - tu bih izdvojio NN, jer su u prvom dijelu price sa skoro svim junacima dosta, kako, da kazem "simple" i naivne ALI se vracam i tom periodu, posebno sto se tice MM i DD, jer sam odrastao na tim stripovima, tako mi je MM bio neverovatan sto se prica tice. A ZS i LMS ne citam vise a procitao sam skoro sve, osim Ken Parkera, Tim i Dasti i Price sa divljeg zapada - ovi stripovi mi tada nisu "legli". Citalo se najvise ipak Zagor i Mister NO, donekle Kapetan Miki i Blek je imao nekoliko sjajnih epizoda, Mark isto. Tex - hmmm, sve po istom "kopitu" osim nekoliko sjajnih epizoda - Barun Samedi i slicne "egzoticne" price. A citao sam i dosta strip revije tipa EKS - Spiderman, Jonny Panter i naravno stripove u Politikinem zabavniku i naravno Disney - Mikijev Zabavnik - to sam i sve kupovao u trafiki.

velka031 Posted - 15/03/2018 : 19:12:54
Dnevnik...
Zagorfan01 Posted - 15/03/2018 : 19:07:36
Imaš pravo, tako je
1Euro Posted - 15/03/2018 : 18:52:04
Dnevnik sve ostalo je kopija kopije.....
DzekDenijels Posted - 15/03/2018 : 16:54:10
Nostalgija je čudo...
zlatko900 Posted - 15/03/2018 : 14:13:49
Bez previše kalkulacija-prvi period. Dnevnik. Kao i ono ostalo što je tada bilo osim Dnevnika.
Dalen Posted - 15/03/2018 : 13:51:42
Teško mi je to za generalizirati. U tih prvih 25 godina su mi Zagorove priče daleko bolje nego kod drugog perioda (osim ponekog bljeska), iako i tamo ima u početku lošijih priča naravno. Onda Martin Mystere i Mister No čije su mi starije priče puno bolje isto tako, pa čak i Tex (osim prvih 100-tinjak brojeva). A s druge strane u drugom periodu, drugih 25 godina je moj najomiljeniji junak Nathan Never, tako da ne naginjem niti jednom niti drugom periodu.
mogorovic Posted - 15/03/2018 : 12:51:35
quote:
Originally posted by risbozg

Navukao sam se u prvom periodu, drugi period su mi bolji stripovi jer su ipak moderniji , a u kolekciji imam i prvi i drugi period..tako da je zapravo nemoguće glasat striktno



Slažem se.
risbozg Posted - 15/03/2018 : 11:15:00
Navukao sam se u prvom periodu, drugi period su mi bolji stripovi jer su ipak moderniji , a u kolekciji imam i prvi i drugi period..tako da je zapravo nemoguće glasat striktno
mezzano Posted - 15/03/2018 : 11:01:29
Glasao sam za drugi period, iako za dlaku. U vreme ZS i LMS sam bio mali da bih mogao da se "ozbiljnije" posvetim čitanju i skupljanju stripova. Inače, ljubav prema stripovima potiče iz tog perioda.
tex2 Posted - 15/03/2018 : 09:02:50
Glas za 1968-1993

Kako skupljam samo Texa, kvalitetniji je meni taj stariji dio, bolji su crtači u novijem periodu, ali meni je najbolji Tex ZS sa 100 do 300 i od 800 do kraja ZS, kad bi se zbrojilo tu je najviše super priča, iako normalno ima i poslije toga dosta odličnih stripova. Češće se vraćam tom starijem periodu!

A nekako je i logično da dugovječni serijali kad se gleda imaju kvalitetnije priče iz doba ZS nego ovo novo što izlazi.
ivanl Posted - 15/03/2018 : 08:55:32
Pa pitanje je gadno postavljeno i teško je na njega odgovoriti...Ovaj, nazovimo ga, prvi period je naravno važan zato što nam je otvorio vrata u svjet stripa. Žuta traka i nostalgija...ali i previše naive u samim stripovima. Ne možemo pričati o nekim vele pametnim radnjama u Blekovima, rendžerima i samom Zagoru jbg. Dok ovaj drugi period donosi masu likova i junaka, u puno boljoj opremi i ruhu, pa već "navućeni" na ono prije, uživamo u nastavku strip izdavaštva, koje je po meni, već na nekom višem intelektualnom nivou. Zato bi birao ovaj drugi period. Ali kako rekoh sjećanja i nostalgija koja "pere" i dandanas je gadna stvar.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000