forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Politička (ne)korektnost

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 10/07/2016 : 15:41:19
Ovaj doodle je samo primjer. Da li su ovakvi "doodlovi" dobri? Cilj je zdravo i uređeno društvo, ali ne čini mi se da je to pravi način.

Je li politička korektnost nešto što dosta puta guši istinu?

http://rebrn.com/re/spot-the-difference-between-the-real-juno-mission-team-and-googl-2672029/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nagor Posted - 23/04/2019 : 17:43:35
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by fandango

Od Ziska sam procitao tri ili cetiri knjige i pogledao ona njegova dva dokumentarca i to mi je bilo strasno zabavno, i intelektualno izazovno. Makar i on i njegova sljedba tj. ta ljubljanska skola, cesto pokazuju nepoznavanje elementarne biologije.

Sto se Petersona tice, krenuo sam citati taj njegov bestseler, 12 savjeta za nesto nesto, ali nisam se mogao prisiliti da je dovrsim. Dozivio sam je kao sijaset ispraznih floskula, s mozda tek pokojom solidnom idejom ili nacelom. Ali jako, jako daleko od Ziskove razine.

Po meni je glavni problem i jedne i druge strane u ovoj debati da su previse zatupljeni u svojim krajnjostima i da zato ne zele priznati da i jedni i drugi imaju zdravorazumski i dobrih i losih ideja, a ti kao pojedinac moras razviti nekakvo "sito" da bi to doslo na svoje.

Ako bih nesto potpisao, onda je to ovaj clanak, vjerojatno si ga citao: https://areomagazine.com/2017/08/19/a-lifelong-leftists-cri-de-coeur/

Odličan članak! Hvala. ;)

Pogotovo ovaj dio koji govori o tome kako ljevica šikanira svoje zdravorazumske ljevičare. I onda oni traže utočište kod desnih. Točno to je trend.

I Petersona bi svrstao među te koje šikanira ljevica. Njegovi studenti na netu pričaju kako je on u biti bio ljevičarski geek koji se volio baviti mitologijom i to je to. Od trenutka u kojem je osudio ljevičarske krajnosti poput promjene engleskog jezika da bi se našlo mjesta za još kakvu osobnu zamjenicu za sve ove koji imaju problema s svojim identitetom Peterson postaje novi Hitler. Žalosno.

Nagore, jel' i ti smatraš da je Frozen postmodernistička propaganda?

Nisam gledao. Zootopia sigurno jest. Zeko i lisica prijatelji? Glupost! :D
nagor Posted - 23/04/2019 : 17:41:25
quote:
Originally posted by Poli

Jebiga, desnicari bi se prdili i da nije nista twittnuo. Ne vidim nikakav problem sa njegovim twittom.

Nije to baš toliko jednostavno koliko misliš. Na žalost, "easter worshippers" je dobar primjer toga koliko je ljevica pogubljena u tim nekim elementarnim stvarima.
tinton Posted - 23/04/2019 : 17:14:27
quote:
Originally posted by zeljko

protiv braka na brzaka
protiv križa, za vjersku neutralnost (imamo crkve koje to nisu, biskupe koji to nisu, krscanske sprovode koji to nisu)
brdjanske zene nisu zenstvene (ovdje je pogreska da je gej obitelj u sauni)
protiv brojnih clanova obitelji (zwei kinder praksa)
old white men su pokvarenjaci

svaki put nesto drugo zapazim

fascinira me koliko malu ulogu ima anina i elzina mama

Dobar si.
Volio bih vidjeti tvoj razgovor s Petersonom, za to bih platio 15 dolara.
zeljko Posted - 23/04/2019 : 17:11:27
protiv braka na brzaka
protiv križa, za vjersku neutralnost (imamo crkve koje to nisu, biskupe koji to nisu, krscanske sprovode koji to nisu)
brdjanske zene nisu zenstvene (ovdje je pogreska da je gej obitelj u sauni)
protiv brojnih clanova obitelji (zwei kinder praksa)
old white men su pokvarenjaci

svaki put nesto drugo zapazim

fascinira me koliko malu ulogu ima anina i elzina mama

tinton Posted - 23/04/2019 : 17:00:16
quote:
Originally posted by zeljko

ja ssm doktorirao frozen
sta vas zanima
pogledao sam ga 45 puta

Koje propagandne elemente si uočio u njemu?
zeljko Posted - 23/04/2019 : 16:47:41
sve je razjašnjeno

https://narod.hr/svijet/obama-i-clinton-osudili-napad-na-stovatelje-uskrsa-bez-imenovanja-krivca-kad-je-napadnuta-dzamija-osudili-su-napad-na-muslimane-i-bijele-rasiste

Obama i Clinton osudili napad na ‘štovatelje Uskrsa’ bez imenovanja krivca: Kad je napadnuta džamija, osudili napad na muslimane i optužili bijele rasiste
lwood Posted - 23/04/2019 : 14:46:56
quote:
Originally posted by Poli

Jebiga, desnicari bi se prdili i da nije nista twittnuo. Ne vidim nikakav problem sa njegovim twittom.

je.e se meni za njega i desničare. Činjenica je da je ispa pizda. Kakvi easter worshipersi?? Zamisli da je neko nakon pokolja u nz napisa npr meteor worshipersi ili tako nešto.
zeljko Posted - 23/04/2019 : 13:41:55
ja ssm doktorirao frozen
sta vas zanima
pogledao sam ga 45 puta
Poli Posted - 23/04/2019 : 13:39:45

lwood Posted - 23/04/2019 : 12:54:56
www.google.com&_tf=Izvor%3A%20%251%24s" target="_blank">https://amp-index-hr.cdn.ampproject.org/v/s/amp.index.hr/article/2080338/zasto-obama-nije-spomenuo-krscane-u-tvitovima-o-masakru-na-sri-lanki?amp_js_v=a2&_gsa=1&usqp=mq331AQCCAE%3D#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=Izvor%3A%20%251%24s
lwood Posted - 23/04/2019 : 11:10:30
quote:

quote:

Od Ziska sam procitao tri ili cetiri knjige i pogledao ona njegova dva dokumentarca i to mi je bilo strasno zabavno, i intelektualno izazovno. Makar i on i njegova sljedba tj. ta ljubljanska skola, cesto pokazuju nepoznavanje elementarne biologije.

Sto se Petersona tice, krenuo sam citati taj njegov bestseler, 12 savjeta za nesto nesto, ali nisam se mogao prisiliti da je dovrsim. Dozivio sam je kao sijaset ispraznih floskula, s mozda tek pokojom solidnom idejom ili nacelom. Ali jako, jako daleko od Ziskove razine.

Po meni je glavni problem i jedne i druge strane u ovoj debati da su previse zatupljeni u svojim krajnjostima i da zato ne zele priznati da i jedni i drugi imaju zdravorazumski i dobrih i losih ideja, a ti kao pojedinac moras razviti nekakvo "sito" da bi to doslo na svoje.

Ako bih nesto potpisao, onda je to ovaj clanak, vjerojatno si ga citao: https://areomagazine.com/2017/08/19/a-lifelong-leftists-cri-de-coeur/

Pogotovo ovaj dio koji govori o tome kako ljevica šikanira svoje zdravorazumske ljevičare. I onda oni traže utočište kod desnih. Točno to je trend.

I Petersona bi svrstao među te koje šikanira ljevica. Njegovi studenti na netu pričaju kako je on u biti bio ljevičarski geek koji se volio baviti mitologijom i to je to. Od trenutka u kojem je osudio ljevičarske krajnosti poput promjene engleskog jezika da bi se našlo mjesta za još kakvu osobnu zamjenicu za sve ove koji imaju problema s svojim identitetom Peterson postaje novi Hitler. Žalosno.

i ljevica i desnica danas su sranje. Jednostavno ih je vrime prigazili,i ostali su bezidejni ili u nekim prošlim vremenima šta nemaju veze sa realnim životom.
tinton Posted - 23/04/2019 : 10:30:37
quote:

quote:

Nagore, jel' i ti smatraš da je Frozen postmodernistička propaganda?
zeljko Posted - 23/04/2019 : 10:25:50
Treba ih razarati njihovim oruzjem
nagor Posted - 23/04/2019 : 09:36:44

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6765965/Rapper-beats-female-weightlifting-records-identifying-woman.html
nagor Posted - 22/04/2019 : 09:55:29
quote:

lwood Posted - 20/04/2019 : 15:09:41
oba dva sviraju q.
Poli Posted - 20/04/2019 : 14:29:57

Peterson ne samo da nema pojma o Marxu, nego se nije ni potrudio da bi nesto vise procitao, pa je tako pricati samo o "typos" u manifestu... nesto sto vise govori o njemu. Drukcije mislim da je Jordan ovdje pregazen, kao onaj fico.

@fandango
Sorry, nije da te ispravljam, ali mislim da su par puta priznali drug drugome da imaju pravu u ovome i onome. Jeste, ispostavili bi i ona druga, kriva misljenja. No, mislim da je bio dosta "fair fight" i da bi se u mnogo toga slozili, da govore isti jezik.

fandango Posted - 20/04/2019 : 13:13:09

nagor Posted - 20/04/2019 : 11:11:16
Peterson govori, Žižeka boli k. On priča s drugim. :D

https://youtu.be/78BFFq_8XvM?t=1383

Nisam još pogledao, ali pretpostavljam da će to biti monolozi bez neke dobre debate. Zanimljivo svejedno.

Nisu klaunovi, iako Žižek na prvu tako djeluje.

quote:
Sraz između ove dvojice intelektualnih piromana na neki je način bio samo pitanje vremena. Što god mislili o njima dvojici i o intelektualnoj klimi današnjice, Žižek i Peterson vjerojatno su danas najpopularniji živući intelektualci s političke ljevice, odnosno desnice.

Peterson je jednostavno glas zdravog razuma pa to nekima djeluje kao teško desničarenje.

quote:
Peterson je tek prije par godina stupio na tu scenu, no komotno bi se moglo reći da je po popularnosti - i količini kontroverze koju izaziva - nadmašio sve navedene. Od svoje razorne i gorljive kritike nametanja politički korektnih zamjenica za "rodno fluidne" osobe u njegovoj rodnoj Kanadi - zamjenica koje dosad nisu postojale u engleskom jeziku.

Peterson nastupa kao branitelj slobode govora, individualizma, jednakosti prilika (ne i ishoda) i drugih klasično liberalnih vrijednosti, nasuprot prijetnji za zapadno društvo koju po njemu predstavljaju postmodernizam - ili, kako ga on zove "kulturni marksizam" - i sve nasrtljiviji diktat političke korektnosti, pogotovo na sveučilištima.
fandango Posted - 20/04/2019 : 09:44:42
Ne znas tko je od njih dvojice veci klaun
nagor Posted - 19/04/2019 : 21:15:18
https://www.index.hr/vijesti/clanak/kapitalizam-vs-marksizam-veceras-nas-ceka-velika-debata-petersona-i-zizeka/2079644.aspx
nagor Posted - 07/04/2019 : 10:43:30
Kad se SJW-ovi udruže, silovatelji se spase.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6894425/Yaqub-Ahmed-rape-victim-speaks-seeing-attacker-saved-deportation.html
nagor Posted - 07/04/2019 : 09:15:54
nagor Posted - 07/04/2019 : 09:15:21
nagor Posted - 07/04/2019 : 08:59:08
https://www.index.hr/magazin/clanak/strucnjaci-ovaj-disneyjev-crtic-proglasili-najopasnijim-on-je-stalno-nasilan/2076520.aspx

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000