forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Negro Blanco 3, 4 i 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/05/2015 : 23:10:41
S veseljem objavljujemo kako su od sutra u prodaji nove tri knjige ovog simpatičnog argentinskog novinara koje zaključuju njegove pustolovine!





Negro Blanco 3 • Negro Blanco: 3 • 208 stranica • C/B • 215 x 280 mm
Negro Blanco 4 • Negro Blanco: 4 • 208 stranica • C/B • 215 x 280 mm
Negro Blanco 5 • Negro Blanco: 5 • 216 stranica • C/B • 215 x 280 mm

Tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Ernesto Garcia Seijas • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Mate Kapović • Dizajn Melina Mikulić • Cijena 130 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 05/02/2020 : 13:17:23
Stigao do 4.knjige. Zabavno štivo i prekrasno nacrtane žene - stvarno, svaka mu čast. Ali imam utisak da se nakon 3. knjige polako sve počinje ponavljati - čas je sa Flopi, pa sa CHispom, pa uleti još koja na kratko, pa opet Flopi itd.. Druga stvar koja dolazi do izražaja nakon čitanja u komadu je to da se vidi da je ovo pisano za novine, znači pročitaš par stranica na dan i onda opet tako itd . To prolazi. A ovako kad se čita duže vrijeme ritam skroz otpada.
Dakle fino za uzet u ruke i pročitat par epizoda, pa onda stavit sa strane i kroz neko vrijeme opet.
Dwayne_Looney Posted - 23/03/2018 : 19:07:05
Jučer i danas završio s peticom, ocjena 7.5/10. Dostojanstven završetak ali daleko od prva 2-3 broja.
Nije mi baš najjasnije napisano na 183. stranici ali čini mi se da je u Italiji izašlo više epizoda nego imamo u ovom integralu ali da je jednostavno Markos procijenio da to sadržajno previše tone i da ne treba nastaviti do samog kraja. Tako imamo neku vrstu otvorenog kraja ali, u biti, to nije nikakav nedostatak.
Sveukupno, neka moja ocjena za Negra je čvrsta 8-ica, vrijedi uzeti pa, ako ništa, kad je na popustu.
anto Posted - 18/03/2018 : 17:16:32
ma jasno sve
Dwayne_Looney Posted - 18/03/2018 : 17:07:42
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tim nekim bodovanjem meni su prva i druga 9/10, treća 8.5/10 ali četvrta već 6/10, baš značajan pad kvalitete.


ja barem nisam primetio toliki pad kvaliteta u četvorci;ali dobro,ima tu i nekih drugih faktora koji utiču na doživljaj stripa (trenutno raspoloženje...)



Slažem se da je raspoloženje bitno pri čitanju stripa ali ovo sam čitao kroz 5 dana nekom formulom 5x40 stranica. Jednostavno zavisi sviđaju li ti se neke stvari u scenariju ili ne, kao npr. da nas Marcucci vodi kroz snove Negra i Chispe ili ono, po meni, "lutanje" u Flopijinoj aferi sa smećarem i slično.
Možda je ocjena stroga ali prva tri broja su visoko postavila letvicu.
anto Posted - 18/03/2018 : 14:33:03
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tim nekim bodovanjem meni su prva i druga 9/10, treća 8.5/10 ali četvrta već 6/10, baš značajan pad kvalitete.


ja barem nisam primetio toliki pad kvaliteta u četvorci;ali dobro,ima tu i nekih drugih faktora koji utiču na doživljaj stripa (trenutno raspoloženje...)
Dr. Zistis Posted - 18/03/2018 : 13:58:50
Meni su prva dva bila odlicna,zapravo prvi put da sam u stripu naleteo na takvo stivo i da me je odusevilo. Zato sad i razvlacim sa daljim citanjem da ne bude razocarenje. Pocetak, prve dve knjige je zaista odlican, narocito druga knjiga
Dwayne_Looney Posted - 18/03/2018 : 13:09:32
Tim nekim bodovanjem meni su prva i druga 9/10, treća 8.5/10 ali četvrta već 6/10, baš značajan pad kvalitete.
anto Posted - 18/03/2018 : 10:07:12
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

normalno da nije


Da, vidim da je po tebi kvalitet ujednacen ...ok.nastavljam sa citanjem. Tnx


uz napomenu da je 4.5/5 kod druge knjige nešto jača od iste ocene za treću i četvrtu.
Dr. Zistis Posted - 18/03/2018 : 08:07:08
quote:
Originally posted by anto

normalno da nije


Da, vidim da je po tebi kvalitet ujednacen ...ok.nastavljam sa citanjem. Tnx
anto Posted - 16/03/2018 : 17:11:23
normalno da nije
Dr. Zistis Posted - 16/03/2018 : 16:15:56
quote:
Originally posted by supermark

slamem se s tobom, dwayne
prva dva albuma su vrhunsko štivo, ostatak osrednji i loš
šteta…


Samo prva dva sam procitao i bilo je odlicno...nije valjda bas toliko lose kasnije
supermark Posted - 15/03/2018 : 22:20:02
slamem se s tobom, dwayne
prva dva albuma su vrhunsko štivo, ostatak osrednji i loš
šteta…
Dwayne_Looney Posted - 15/03/2018 : 21:18:50
Uh, kakav je šok četvorka. Uvjerljivo najslabiji broj do sada i vidljivi pad kvalitete uzrokovan određenom bezidejnošću. Možda da budem i stroži i kažem da je u ovom periodu serijal živio na staroj slavi izgrađenoj kroz razdoblje obuhvaćeno prethodnim integralima. To su ovi moderni problemi kao u Bonelliju kad se serijal gura bez jasnije vizije. Nadam se da je zadnji integral bolji, ne mora biti na nivou prva tri ali valjda je bolji od četvorke.
Dwayne_Looney Posted - 12/03/2018 : 12:41:09
Pročitao dvicu krajem prošlog mjeseca i tricu za vikend, kvaliteta i dalje vrlo visoka iako je prvi broj kao neko otvaranje i uvod dosad najbolji. Žao mi je čak što sam prešao sredinu, baš mi strip prija i totalno opušta, prava nacrtana sapunica. Likovi simpatični, uvlače se pod kožu a nevjerojatno kako je činjenica da je Negro novinar fantastično iskorištena kako za akciju tako i humor. Crtež vrhunski.
S četvrticom i peticom ću dozirati malo više, otprilike svaki dan po 40 stranica.
vknez Posted - 29/03/2017 : 08:51:53
4/5
Markos Posted - 29/01/2017 : 12:29:45
To mi nije _toliko_ dobro. I isto je problem s materijalima.
kasper Posted - 29/01/2017 : 11:34:28
a cybersix?
Markos Posted - 29/01/2017 : 09:15:17
Ja bih rado objavio Loca Chaveza, to je preprepredivan strip, ali nema dobrih materijala. Ako Altuna jednog dana sredi te materijale kako treba, ja ću ga sigurno objaviti.
anto Posted - 28/01/2017 : 18:35:43
*ne mogu da verujem da je Negro još na prvoj stranici teme - to ovaj strip nikako ne zaslužuje,i nadam se da to nije u analogiji sa njegovom prodajom.

*da li Markose planiraš jednog dana i Negrovog prethodnika,Loco Chaveza?

*vrlo blago razočarenje mi je što je kraj serijala donekle nedorečen (Čispa i Flopi ??) - a ovo što je započeto na kraju,romansa sa Morganom,samo pokazuje koliko je Triljo još imao dobrih ideja za Negrove avanture.Šteta.Verujem da se tu moglo izvući još par jednako dobrih knjiga.
anto Posted - 28/01/2017 : 18:29:53
Trillo&Seijas:Negro Blanco 1-5 (Fibra)

Kroz pet knjiga, na 1000+ tabli,koje su veliki majstor Karlos Triljo i sjajni Ernesto Garsija Seijas tokom 6 godina (1987.-1992.) radili za dnevne novine Klarin,pratimo ljubavne zgode i nezgode Roberta Negra Blanka,tridesetogodišnjeg novinara iz Buenos Airesa.
Negro,simpatičan i harizmatičan (za žensku populaciju) lik,na momente nesiguran, razapet je između ljubavi prema ženi svog života,Čispi,uspešnoj i zgodnoj arhitektici (ali sa kojom nikako da nađe trajni sklad) i mladoj i atraktivnoj,Flopi,novinarci,koju je uveo u tajne zanata,ali koja ima običaj da ga iskorišćava u svakom pogledu.
Pored njih dve,kroz njegov život će protutnjati plejada lepih i neobičnih žena;nijedna se neće zadržati,ali će ostaviti svoj pečat.
Sa druge strane,tu su i Negrovi prijatelji Miguel,strip crtač,Marcući,magnet za žene (iako to nikome nije jasno zašto),otac antropolog i njegovi "suveniri".

Ideja koja doliči telenovelama,izvođenje u klasičnom Triljovom maniru - nepretenciozno,pitko (ali ne i plitko) i zarazno zabavno.Interesantno je kako je scenarista uspeo da održi visok nivo pripovedanja tokom šest godina rada na njemu; u nekim trenucima se i oseti kreativni "stend baj",ali ni u jednom trenutku nije došlo do zasićenosti.
Negro Blanko je "gejfri" uradak,bez psovki i nasilja,totalno pozitivan i životan.Iako je načelno lagano štivo,Triljo ko Triljo,i ovde na momente ubaci poneku poruku i ideju,i tako učini strip povremeno ozbiljnijim(u stvari,na samom kraju,u delu koji je rađen za italijanski časpois (jedno poglavlje),i dva maha se srećemo sa psovkama - "jebe mi se" i "usrana").

Seijas - čovek je prosto savršen za ovakav strip - krupan,realistički i urban crtež,sa naglaskom na prelepo crtanje žena.Malo vuče na Berneta,ali je na tom polju još bolji.

Prvih sto stranica su možda nešto malo slabije,ali od polovine prve knjige do samog kraja Negro se ne ispušta.
1.deo - 4/5
2.deo - 4.5/5
3.deo - 4.5/5
4.deo - 4.5/5
5.deo - 5/5

uz napomenu da je 4.5/5 kod druge knjige nešto jača od iste ocene za treću i četvrtu.
zarmix Posted - 22/01/2016 : 09:52:58
Negra Blanca treba čitati/listati ako zbog ičega onda zbog žena koje crta Ernesto Garcia Seijas (u rangu Serpieria ili Manare, ali manje vulgarno). Carlos Trillo sasvim solidno duhovit. Strip je lagan, zabavan i ponešto retro (što mu daje određeni šarm). Dobrodošla poslastica u pet tomova, za predah recimo između Čudovišta iz močvare i Propovjednika. Taman.
Residents Posted - 05/11/2015 : 11:49:22
Markos Posted - 04/11/2015 : 18:35:46
Imam još Trilla u planu, naravno.
Residents Posted - 04/11/2015 : 17:49:34
Neponovljivo pitka priča, velikog genija Trilja. Sve je lako kod njega, sve klizi, čita se u jednom dahu bez pauze u čitanju. Na prvi pogled sama ideja o novinaru jednog lista u Buenos Ajresu, ne obećava previše. Samo prividno.Vešto pripovedanje uvlači čitaoca u vrtlog intriga i na momente podseća na mega popularne telenovele i Španske serije. Medjutim priča je ipak daleko dublja i ozbiljnija od Kasandre, Ljovisne, Rose Salvahe i druge junakinje našim mamama i bakama dragih serija. Za jednu priču u nastavcima, ima visok stepen intenziteta u pripovedanju, ima pauza, ali ne i naglih padova ili zasićenosti.
Pitam se da li Marko planira još štošta da objavi od Karlosa T.,od svega što je izbačeno, nešto mi je slabiji Boy Vampire, ali ni to značajno....





mpavin Posted - 13/05/2015 : 19:08:29
Prva dva san prolista u knjižnici i djeluje mi simpatično. Možda uzmem ako bude jednom popust na čitavi komplet, nikad se ne zna.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000