forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Sarghan Posted - 31/12/2017 : 03:16:31

Dylan Dog 2.0. kodno je ime za preporod Dylana Doga koji je u rujnu 2013. godine započeo u Italiji s 337. brojem redovne serije. Osim promjene urednika i dovođenja novih autora, glavna značajka mu je uvođenje kontinuiteta u serijal u obliku blokova povezanih priča, postavljanje na scenu novog Dylanovog nemesisa te evoluiranje serijala na način da temama i pričama u duhu aktualnih vremena uznemiruje čitatelje na dosad neviđen način.

Ipak, glavni cilj tog preporoda bio je vratiti serijal njegovim (horror) korijenima gdje će, u duhu najranijih epizoda, na prvom mjestu biti sama priča, to jest, njena kvaliteta i zanimljivost. Novi urednik Recchioni za tu je svrhu na serijal dovukao nove talentirane autore koji su dovoljno hrabri da se svojim pričama usude podignuti prašinu, stvoriti reakciju, ali i potaknuti čitatelje na razmišljanje.

Prijelazna faza prema tom preporodu objavljena je u redovnim brojevima 325-336 (Veseli četvrtak br. 116-127/ Ludens br. 152-163 / M-comics br. 11-21), a završila je sa brojem 337. koji ujedno predstavlja most između starog i „preporođenog“ Dylana, ali također i određenu vrstu uvoda u novi ciklus.

(klik na naslovnice za recenzije (ako postoji) PRIJELAZNE FAZE:)

---------------

Svrha ovog topica je objediniti na jednom mjestu svu raspravu vezanu za domaća izdanja ovih priča.

Spoileri su dozvoljeni, no molimo članove koji prate VČ izdanje (ili su pročitali talijanska izdanja) da imaju obzira prema članovima koji prate Ludens ili M-comics izdanja te da veće spoilere označe nekom slabo vidljivom bojom s obzirom da će navedeni izdavači tek sredinom 2019. završiti s izdavanjem navedenih priča.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gru Posted - 03/06/2021 : 19:30:10
Ma i ako ovi novi Dylani nisu baš nešto posebni barem Cavenago rastura sa ovim naslovnicama (neke od njegovih naslovnica bi trebalo uvećati za postere)
Sarghan Posted - 03/06/2021 : 11:59:20
quote:
Originally posted by Sarghan

Evo i ovogodišnji pregled za prošlogodišnje talijanske epizode.

DD (talijanska) redovna serija u 2020. godini po glasovima talijanskih fanova s Cravenroad7 foruma

Prvu polovicu godine je obilježila Recchionijeva mini(reboot)saga koju je forumaš Nula dosta nahvalio na DD 2.0. topicu, no čini se da su talijanski fanovi podijeljeni. Ipak, svi su složni kako je "Anna per sempre" pravo malo remek-djelo tako da mu se istinski radujem. Drugu polovicu godine je obilježila (naizgled loša prihvaćena) Chiaverottijeva trodnevna saga o povratku Groze Strašnog/čovjeka iz mraka/kakojejošvećprevedenkodnas te još nekoliko zasebnih epizoda.
Na prvu, godina koja je interesantna po idejama, no realizacija je (relativno?) zaštekala. Za godinu-dvije ćemo se i sami moći uvjeriti koliko tu ima istine.

Starije tablice:
DD talijanska redovna serija 2019.
DD talijanska redovna serija 2018.
DD talijanska redovna serija 2017.
DD talijanska redovna serija 2016.

Barker Posted - 23/04/2021 : 09:36:32
Da, cini se da je nakon remakea prvih 5-6 epuzoda sve ponovo potonulo u talog (ispod)proseka :/
Nula Posted - 22/04/2021 : 21:27:42
quote:
Originally posted by Solid Snake

DD # 412

Prva polovina stripa prespora, druga polovina prebrza.
Prica dosadna i vec vidjena.

3/10

I moje mišljenje je slično o ovoj epizodi.

quote:
Originally posted by Solid Snake

Nesto malo ispod proseka. 4/10

Takođe se slažem i sa ovim.

Ove nove epizode mi nešto ne bude motivaciju da pišem komentar duži od jedne i po rečenice jer su stvarno ispod proseka, ili, u najboljem slučaju, suvi prosek.
Barker Posted - 22/04/2021 : 20:49:45
Niko nije nevin - hvaljena epizoda koja opravdava te hvalospeve. Imao sam osecaj kao da gledam neki holivudski akcioni blokbaster iz devedestih, takva neka atmosfera isijava iz ovog stripa. E sad, sto ja nisam bog zna kakvi ljubitelj zanra i nije toliko bitno, ovo je stvarno solidan akcioni triler. Losa vest je sto svakako znamo kako ce se sve zavrsiti na kraju. Zanimljiva stvar je sto konacno saznajemo nesto vise o Karpenteru, a da mu je zena bomba- to je vec bilo ocekivano. Cudna stvar je Ranijino ponasanje kao i razlog koji stoji iza toga. Inspektora Gormana se ne secam, ali uopste, valjalo bi baciti pogled na Izgubljene duse (kojih se takodje ne secam uopste, osim valjda nekog drveta usred livade :) ), ali eto, lepo je ubaciti jos pokojeg standardnog negativca, kojih je sve vise upravo iz policije. Mislio sam da Saudeli nece uspeti ispratiti klasicni krimic, ali i on je vise nego dobar ako zanemarimo neke standardne kadrove gde Dilan lici da ima zubobolju.
Barker Posted - 19/04/2021 : 21:20:44
Tango izgubljenih dusa - Simeoni ne staje sa svojim duhovima (nadam se da ga ne proganjaju i licno :) ) Moguce da je ovo i najbolji njegov rad na Dilanu, ne toliko zanimljiva ideja, ali scenario je sjajan, dinamican, napet i sasvim dovoljno poeticno- melanholican. Ponegde zapinje, recimo nepotrebni slucaj sa zombijem kao i "nasamarivanjem" Smrti. I zasto Marija ne igra sa Glendom i Dorom vec sa novim drugaricama? :) Ne da mi se proveravati sad, jel' onaj malisan Timi iz U dimu bitke?
Posle duzeg vremena Brindisi ponovo oku ugodan.
going going Posted - 18/03/2021 : 04:34:25
quote:
Originally posted by pcoro

Aha. Trenutno crta američki serijal Something is killing the children i dobar je tamo. Čitao sam da je zapravo Dilanovac ali nikako da naletim na neku njegovu epizodu.

Nacrtao je i Sklavijev graficki roman Glasovi vode. https://veselicetvrtak.com/izdanja/medjuvreme/medjuvreme-1-glasovi-vode/
Solid Snake Posted - 16/03/2021 : 11:49:06

Nesto malo ispod proseka. 4/10
pcoro Posted - 16/03/2021 : 08:08:49
Aha. Trenutno crta američki serijal Something is killing the children i dobar je tamo. Čitao sam da je zapravo Dilanovac ali nikako da naletim na neku njegovu epizodu.
Deers Posted - 15/03/2021 : 23:15:38
Colorfest i neke epizode kasnije ali nisu jos kod nas objavljene.
pcoro Posted - 15/03/2021 : 22:47:12
Šta je crtao Werther Dell'Edera još koju epizodu? Ne sjećam ga se
Deers Posted - 15/03/2021 : 22:42:15
Hronodrama

Carlo Ambrosini i Werther Dell'Edera

Ne znam što da mislim o ovom stripu. Do samog kraja je to bio klasični Ambrosini ali me sa završetkom toliko kupio da mi se epizoda svidjela. Možda malo jasniji Harlekin nego u prijašnjoj epizodi i možda manje nedorečena epizoda pa to izgleda bolje. Dell'Edera mi se svidio, opet, i mislim da mi postaje sve draži crtač. Sad sam se i sjetio na koga me njegov Dylan podsjeća, na Micheluzzijevog.
Vremenu se Ambrosini ponovno vraća u ciklusi meteora a vidim da se vraća i Harlekinu u post 400 eri. Nije loša ta ideja. Rekao bih da fali razrade ali Ambrosini namjerno tako pripovjeda. I sve dok se nadzire smisao ne smeta.
Barker Posted - 23/02/2021 : 21:14:26
Ajde, cekam(o) te. :)
going going Posted - 23/02/2021 : 00:23:27
Svaka cast na ovim mini osvrtima Barkere! Ukljucujem se uskoro u raspravu malo sam u zaostatku sa Dilanovom redovnom serijom a i citao sam nesto na preskok, sad cu sve redom da nastavim odakle sam stao. Bas pre neko vece procitah vrlo solidnu i interesantnu Barbatinu pricu Covek tvojih snova koju prati odlican mracni crtez.
Barker Posted - 22/02/2021 : 22:34:39
Spavati, mozda I sanjati - Simeoni se ocigledno specijalizovao za ove teme, nesmirene duse koje traze svoj konacni spokoj I koje su nazalost uglavnom deca. Kako je to samo po sebi preteska I pretuzna tema, barem kod mene ove price imaju prolaz. Ova je slabija u odnosu na U dimu bitke, ali je bar direktnija I jednostavnija: Dilan istrazuje manifestaciju duha deteta I klupko proslosti se polako rasplice.
Nista posebno, ali nije ni lose. Prosek, kojemu se necete vracati.
Barker Posted - 20/02/2021 : 19:55:06
Neljudsko
Vidi stvarno, Marzano vise nego pristojan. Posto sam usao pripremljen na teren, prethodno sam ponovio Doktor Terora i Nedokucivu tajnu da bih lakse pohvatao konce. Nije da ih ima bas previse za pohvatati, ali moze se reci da je ovo logicni nastavak Doktor Terora. Prica ima smek klasicnih epizoda, nije suplja preko svake mere iako zlikovac meseca izaziva blagi podsmeh. Camagni kao da omazira Kopolu u nekoliko scena, a i lik Trejsi je namig Anji iz starije epizode. Sto se "sokantne" zavrsnice tice, sve vise sam siguran da je to Rekionijeva intervencija, zanimljiva je, posebno onima koji vole (kakav-takav) kontinuitet.

Takodje boh pohvalio, posle duzeg vremena, sjajni uvodnik.
Solid Snake Posted - 04/01/2021 : 13:13:11
quote:
Originally posted by Nula

quote:
Jel toliko losa prica?? Meni stoje u komp taljanske skenove od br. 401 nadalje. Nikako da stignem da ih procitam. 401 mi je prica legla(valjda jer sam ocekivao tesko sranje).

Taj prvi ciklus je dobar (401-406). One dve filer 'međuciklusne' epizode su očekivano loše. Kjaverotijev ciklus (409-411) je malčice manje očekivano loš, jer je bilo očekivano da ciklusi budu bolji od filer epizoda. Ali da, još uvek ništa dobro nakon 666.

Konacno procitao 401 - 406 i slazem se da je dobar.
Barker Posted - 30/12/2020 : 22:47:37
Graficki horor roman: nastavak

Nastavak koji to nije je u stvari jedna ispodprosecna pricica o " transferu" ideja kojem bi pozavideo i sam Chiavi. Mozda bi sve ispalo bolje kad bi ovo bio nastavak "legendarne" Pobune automobila :)
A izgleda da smo dobili i najslabijeg crtaca u moru novopridoslih nakon reboota.
Kako god, slobodno preskocite.
(Kakvo je vreme doslo kad se ceka Marcanova prica kao potencijalno solidna :/ )
Nula Posted - 29/12/2020 : 22:49:58
quote:
Jel toliko losa prica?? Meni stoje u komp taljanske skenove od br. 401 nadalje. Nikako da stignem da ih procitam. 401 mi je prica legla(valjda jer sam ocekivao tesko sranje).

Taj prvi ciklus je dobar (401-406). One dve filer 'međuciklusne' epizode su očekivano loše. Kjaverotijev ciklus (409-411) je malčice manje očekivano loš, jer je bilo očekivano da ciklusi budu bolji od filer epizoda. Ali da, još uvek ništa dobro nakon 666.
Solid Snake Posted - 28/12/2020 : 11:36:37
quote:
Originally posted by Nula

Barker Posted - 27/12/2020 : 16:30:15
Ok, hvala.
Deers Posted - 27/12/2020 : 16:17:47
Biti ce ti jasno kad pročitaš ciklus. Ništa krucijalno samo po sebi.
Barker Posted - 27/12/2020 : 13:56:41
Zanimljivo. Dali je Marcano zacetnik ideje o meteoru ili je RR to naknadno "uredio"?
dzoni Posted - 27/12/2020 : 11:06:34
najnovija vc dilan dog epizoda,original 377 neljudsko je odlican-i veoma bitan za ciklus meteora koji ce uslediti u vc za nekih godinu dana
mmajstor Posted - 09/12/2020 : 23:40:25
quote:
Originally posted by morski

Ima ekipa koja prevodi Ita skenove i oni mogu da se nađu.

Mogu da se nadju skenovi ili ekipa? :)
Ne znam sto skenovi kada svi znamo da peto ipo culo ne moze da proradi dok se ne ukljuci i culo dodira i mirisa. :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000