forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Sarghan Posted - 31/12/2017 : 03:16:31

Dylan Dog 2.0. kodno je ime za preporod Dylana Doga koji je u rujnu 2013. godine započeo u Italiji s 337. brojem redovne serije. Osim promjene urednika i dovođenja novih autora, glavna značajka mu je uvođenje kontinuiteta u serijal u obliku blokova povezanih priča, postavljanje na scenu novog Dylanovog nemesisa te evoluiranje serijala na način da temama i pričama u duhu aktualnih vremena uznemiruje čitatelje na dosad neviđen način.

Ipak, glavni cilj tog preporoda bio je vratiti serijal njegovim (horror) korijenima gdje će, u duhu najranijih epizoda, na prvom mjestu biti sama priča, to jest, njena kvaliteta i zanimljivost. Novi urednik Recchioni za tu je svrhu na serijal dovukao nove talentirane autore koji su dovoljno hrabri da se svojim pričama usude podignuti prašinu, stvoriti reakciju, ali i potaknuti čitatelje na razmišljanje.

Prijelazna faza prema tom preporodu objavljena je u redovnim brojevima 325-336 (Veseli četvrtak br. 116-127/ Ludens br. 152-163 / M-comics br. 11-21), a završila je sa brojem 337. koji ujedno predstavlja most između starog i „preporođenog“ Dylana, ali također i određenu vrstu uvoda u novi ciklus.

(klik na naslovnice za recenzije (ako postoji) PRIJELAZNE FAZE:)

---------------

Svrha ovog topica je objediniti na jednom mjestu svu raspravu vezanu za domaća izdanja ovih priča.

Spoileri su dozvoljeni, no molimo članove koji prate VČ izdanje (ili su pročitali talijanska izdanja) da imaju obzira prema članovima koji prate Ludens ili M-comics izdanja te da veće spoilere označe nekom slabo vidljivom bojom s obzirom da će navedeni izdavači tek sredinom 2019. završiti s izdavanjem navedenih priča.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 22/01/2020 : 10:57:13
Mislim da ti se više čini da je bilo promjena nego što ih je stvarno bilo. Zeznuto je to kad produkcija ne prati brzinu propagandnih.
morski Posted - 22/01/2020 : 10:31:47
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Nula

Da, Rekioni kaže da su imali sastanak u Boneliju, 2019. odlična, brojke odlične, bla bla...
Predložio je novu ideju, jer mu je, kako kaže, cilj da postoji Dilan za svaki tip publike, tako da spremaju nešto novo za (citiram) "prvih 100 brojeva su bili bolji čitaoce"

Takođe je rekao da će ciklusi generalno biti kraći od 6 epizoda.

Ma meni to zvuči potpuno krivo! Kako možeš napraviti nešto dobro ako želiš udovoljiti svakome? Po meni treba odabrat smjer koji želiš raditi i ići po njemu makar propao svijet! Jedino tako možeš napravit nešto vrijedno spomena!

Ali možda griješim.. možda suvremeni softwarei imaju algoritme koji znaju procijeniti kakva priča se može prodati kojoj grupaciji čitatelja i možda se onda može iskrojiti hrpa custom priča koje će oduševiti svaka svoju vrstu publike dok prihodi samo budu rasli i rasli. Bumo videli.

to ti je kao u muzici
ovaj novi trend kao vracanja korenima
a u stvari kako da se nabere jos malo para
posto ovi novi kupuju sve redom
a valja navuci ponovo i one stare
cista industrija
cist kapitalizam
daj, daj, daj
supermark Posted - 22/01/2020 : 09:13:00
Ma meni je veći problem što svako malo izmišlja nešto
Bonelli prije Recchionija se nije mijenjao sto godina
Dylan pod Recchionijem - non stop neke promjene
pcoro Posted - 22/01/2020 : 08:58:02
quote:

Da, Rekioni kaže da su imali sastanak u Boneliju, 2019. odlična, brojke odlične, bla bla...
Predložio je novu ideju, jer mu je, kako kaže, cilj da postoji Dilan za svaki tip publike, tako da spremaju nešto novo za (citiram) "prvih 100 brojeva su bili bolji čitaoce"

Ma meni to zvuči potpuno krivo! Kako možeš napraviti nešto dobro ako želiš udovoljiti svakome? Po meni treba odabrat smjer koji želiš raditi i ići po njemu makar propao svijet! Jedino tako možeš napravit nešto vrijedno spomena!

Ali možda griješim.. možda suvremeni softwarei imaju algoritme koji znaju procijeniti kakva priča se može prodati kojoj grupaciji čitatelja i možda se onda može iskrojiti hrpa custom priča koje će oduševiti svaka svoju vrstu publike dok prihodi samo budu rasli i rasli. Bumo videli.
supermark Posted - 21/01/2020 : 22:35:27
Dočekao si ga i prije nego si mislio
going going Posted - 21/01/2020 : 21:14:38
Cekamo kolegu Nulu!
Nula Posted - 21/01/2020 : 21:14:21

solar Posted - 21/01/2020 : 21:09:30
Evo Recchioni je baš na facebooku prije par sati stavio neke apdejte, vjerujem da će to Nula prenijeti.
going going Posted - 21/01/2020 : 21:08:16
quote:

Drugi ciklus priča piše Chiaverotti.

Mislim, ali nisam siguran, da je Solar negde davno preneo Rekijonijevu najavu da ce posle #400 ici 4 kontinuitetom jako povezana ciklusa od po 6 epizoda. Najavljeni autori su bili Rekioni (to je dakle ovo #401-#406), Kjaveroti, Ruju i Barbatova.
Nula Posted - 21/01/2020 : 21:00:54
Drugi ciklus priča piše Chiaverotti.
Nula Posted - 21/01/2020 : 18:10:44
Imam osećaj da ćemo oslepeti od bele boje kada dođe na red Pontrelijev crtež nakon Roija, Dosene i Marija.
Barker Posted - 21/01/2020 : 17:31:17
Zubi na sve strane, sa svih strana 😁
Nula Posted - 21/01/2020 : 14:30:02
Pontrelli #404

Nula Posted - 21/01/2020 : 00:50:12
Dossena

Barker Posted - 15/01/2020 : 21:42:54
Odlican je, videh nesto i na fejsu, bas bas dobar!
Nula Posted - 15/01/2020 : 19:38:37
Dossena #402

Mislim da je genijalna ideja kombinovati Roija i Dossenu za flashback scene.

pcoro Posted - 14/01/2020 : 14:44:48
A tamo je bila i Mater Dolorosa
pcoro Posted - 14/01/2020 : 14:44:00
Ha, VČ je izbacio Majke i očeve prije izlaska preporodnih epizoda.
Poli Posted - 14/01/2020 : 14:02:22

Aha, dobro. :)
Jer tako nesto sam i ocekivao, mislim da Ghost nema tu neku vazniju ulogu. Znaci, moze se vec sada da ne cekam ostale brojeve. :)

pcoro Posted - 14/01/2020 : 13:55:57
Ja sam je nedavno čitao i veže se na Priču o Dilanu Dogu, Dugački pozdrav, Mater morbi i U znaku kaosa, ali najvažnije je pročitati Priču i Mater. U znaku kaosa samo zbog pojavljivanja Johna Ghosta koji je tu manje važan sporedni lik.
Poli Posted - 14/01/2020 : 13:30:37

Hm, znaci prvo kupiti sve pa onda od "pocetka"... dobro, sacekat cu.

morski Posted - 14/01/2020 : 11:40:20
auu, propustices, znas koliko...
Poli Posted - 14/01/2020 : 10:50:05

Mozda jedno pitanje za znalce (one koji su vec procitali vecinu prica iz 2.0 masine), koliko je pametno citati Mater dolorosa DD VC 152, ako jos nemam prica od VC 128 dalje (izuzetak je VC 144)?
Mislim pre svega zbog seronje, to jest Johna Ghosta, koji je tu u br. VC 152.

supermark Posted - 13/01/2020 : 22:15:27
eh, imam ja tako toga koliko hoces
najdraži žanr mi je rap, a tri najdraže pjesme nisu rap
Dexters Posted - 13/01/2020 : 21:07:10
Ne sjeda mu Sclavi, a nabroji većinu njegovih priča
Ne sviđa mu se srž Dylana, a kaže da mu je to najdraži bonelli junak

tipičan supermark

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000